ABA liga

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Ko osvaja ABA Ligu u sezoni 2013/2014?

Partizan
28
30%
Crvena Zvezda
12
13%
Igokea
4
4%
Budućnost
0
Nema glasova.
Cedevita
25
27%
Olimpija
2
2%
Cibona
18
19%
MZT Skoplje
0
Nema glasova.
Solnok
0
Nema glasova.
Niko od ponuđenih
4
4%
 
Ukupno glasova: 93

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la djoleprijedor » 22 maj 2015, 13:26

Heller je napisao/la:Pa to su ti timovi, dok bi ostatak Istoka bili Makedonija i Crna Gora iz Bih bi imo Široki, Slobodu, Spars, Zrinjski, iz Hrvatske Šibenik, Zagreb, Kvarner i ne znam ko jos, te Slovenija, mislim da se ni jedan tim osim Buducnosti i MZT ne moze sa ovih 8 nositi
Drug moj,ako tako misliš onda si poprilično neobavješten o kvalitetu timova iz KLS prije svega,a i ostalih sa Istoka,a ne neki način precjenjuješ ove gore.
Vojvodina,FMP,Vršac(bivši Hemofarm) pa i Konstantin Niš,zatim Sutjeska,Mornar Bar i Lovćen iz CG,pa Rabotnički Skoplje i Feni Industry(Kavadarci) su kvalitetom itekako konkurentni timovima koje si ti naveo,tako da bi bilo veoma zanimljivo takmičenje,a nikakvo "silovanje" Zapada nad Istokom ;)
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Heller » 22 maj 2015, 13:28

Naravno da ne mislim da bi tomeve iz Srbije iko silovo, ali, Slovenacki i Hrvatski zatim i BH timovi su dosta kvalitetniji od Makedonskih i CG
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la djoleprijedor » 22 maj 2015, 13:30

Mi sad hipotetički pričamo,opet bi budžeti timova dosta toga odredili ali i omladinski pogon u ovom rangu takmičenja.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Interista
Postovi: 2759
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Interista » 22 maj 2015, 18:40

Hoce biti ista od Pristine u Aba ligi nesto se suskalo ?

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la alan_kardec » 22 maj 2015, 22:13

biće juče :zviz:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

lumani
Postovi: 14872
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la lumani » 22 maj 2015, 22:15

Heller je napisao/la:Naravno da ne mislim da bi tomeve iz Srbije iko silovo, ali, Slovenacki i Hrvatski zatim i BH timovi su dosta kvalitetniji od Makedonskih i CG

navedi mi jedan tim iz Bih koji je kvalitetniji od Buducnosti :?:

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Heller » 22 maj 2015, 22:19

lumani je napisao/la:
Heller je napisao/la:Naravno da ne mislim da bi tomeve iz Srbije iko silovo, ali, Slovenacki i Hrvatski zatim i BH timovi su dosta kvalitetniji od Makedonskih i CG

navedi mi jedan tim iz Bih koji je kvalitetniji od Buducnosti :?:
Negdje sam cini mi se napiso a mozda sam i mislio da sam napiso, ako izuzmemo Buducnost i MZT :) koji svakako ne bi igrali B ABA ligu
Zadnja izmjena: Heller, dana/u 22 maj 2015, 22:21, ukupno mijenjano 1 put.
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

lumani
Postovi: 14872
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la lumani » 22 maj 2015, 22:20

Bih Liga je uzas..Sva sreca pa igra ta Igokea,a oni nabiju ove nase 30,40 razlike....

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Tribalian » 23 maj 2015, 00:45

alan_kardec je napisao/la:biće juče :zviz:
Normalno. :thumbup:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

HeraklitMracni
Postovi: 5341
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la HeraklitMracni » 07 jun 2015, 21:35

o cemu je rijec za ovu suspenziju ? da se hoce liga vratit kako je prije bila pa da nasi klubovi idu u evropu , da ima bh liga smisla ...

Avatar
rambo16
Postovi: 8264
Pridružen/a: 19 avg 2013, 23:15
Lokacija: Above Tottenham and Terek
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la rambo16 » 07 jun 2015, 23:59

Nađi na ytbu emisiju 'U obruču' gost Nebojša Čović,predsjednik Zvezde

Detaljno je objašnjeno šta FIBA može a šta ne može. . .
A.F.C. Bournemouth!

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Tribalian » 09 jun 2015, 20:20

Đilas :Klubovi napuštaju ABA ligu!
"Zbog nerazumevanja od strane FIBA došli smo u situaciju da izaberemo put sa što manje negativnih konsekvenci. Klubovi su spremni da učine sve kako bi sprečili da košarkaška reprezentacija Srbije bude suspendovana sa Evrobasketa, a to znači samo jedno"
"Vreme je da donesemo konačnu odluku, na osnovu svih papira koji su nam na raspolaganju. Danas popodne na našu adresu trebalo bi da stigne još jedan dopis, tačnije poslednje upozorenje FIBA. Klubovi će tada morati da se izjasne konačno po pitanju učešća u ABA ligi, a ja sam siguran da će se poštovati dogovor koji smo imali od ranije, a to je da se učini sve kako bi se zaštitila srpska košarkaška reprezentacija, što ja jako poštujem. FIBA u svom statutu ne priznaje Jadransku ligu, a iskreno ovakav odnos nisam očekivao".
"Treba da postoji regionalna liga i to je ono za šta se i mi zalažemo. Dakle, liga od 12 klubova, samo sa teritorije bivše Jugoslavije, klubovi bi bili jedini vlasnici, a savezi bi tu bili da asistiraju u tehničkom i svakom drugom smislu. Kao što to činimo za Košarkašku ligu Srbije. Klubovi bi se za sve pitali, ko će raditi u njoj, ko neće, a savezi bi služili kao ispomoć".
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
bazeni
Postovi: 3814
Pridružen/a: 09 nov 2011, 18:19
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la bazeni » 09 jun 2015, 22:47

Strašno je ovo što se dešava...
Kakvo bi bilo to prvenstvo bez Hrvatske,Srbije,BIH...

Sent from Tapatalk

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la NeshaFCB » 09 jun 2015, 23:01

Ali je predvidivo da će klubovi uraditi sve u interesu reprezentacija. Jer ne vidim drugu mogućnost. ABA je u ovom trenutku takmičenje koje više praktično ne postoji. Nacionalna takmičenja su sve izvjesnija....

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Tribalian » 09 jun 2015, 23:03

NeshaFCB je napisao/la:Ali je predvidivo da će klubovi uraditi sve u interesu reprezentacija. Jer ne vidim drugu mogućnost. ABA je u ovom trenutku takmičenje koje više praktično ne postoji. Nacionalna takmičenja su sve izvjesnija....
Najizvesnije je da se napravi neka nova YU liga. Uostalom, videcemo narednih dana.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

HeraklitMracni
Postovi: 5341
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la HeraklitMracni » 10 jun 2015, 00:37

Ako se vrati liga kako je prije bilo , hocel prvak imat ucesca u evropi kao sto je to prije bilo ?

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17783
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la akisarajevo92 » 10 jun 2015, 18:51

FIBA :guz:

Košarkaški savez Hrvatske stao je na stranu FIBA i zabranio svojim klubovima igranje u ligi koju FIBA ne priznaje.
Don't believe the hype.

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Tribalian » 13 jun 2015, 19:56

Bolje na ovoj temi, nego na Euroleague, nema smisla. :mrgreen:
FIBA je saveze upoznala s platformom o Evroligi koja bi se igrala od oktobra, a koju bi sponzorisala engleska firma „Odgers Berndtson“.

Sadašnji format ULEB Evrolige dobiće jaku konkurenciju u vidu Evropske košarkaške lige, a “Blic” je imao uvid kako bi to takmičenje trebalo da izgleda. Raskol na relaciji FIBA - ULEB doveo je do izvesnog formiranja novog takmičenja, kako iz FIBA tvrde, zarad većeg profita i harmonije u evropskoj košarci, što bi moglo dobro da donese i našim klubovima.


Da se ozbiljno radi i planira novo takmičenje svedoči i to da je londonskoj firmi “Odgers Berndtson” povereno sponzorstvo i izbor izvršnog direktora. Ova kompanija se bavi pružanjem pomoći privatnom i javnom sektoru u pronalasku najboljih ljudi iz oblasti menadžmenta, direktora i menadžera. Posluje 40 godina i ima kancelarije u preko 50 gradova širom sveta.

- ULEB Evroliga ima budžet od 25 do 30 miliona evra, a FIBA Evroliga može daleko bolje od toga. Takmičenje bi bilo mnogo isplativije za učesnike - rekao je Žan-Pjer Sijuta, predsednik Košarkaške federacije Francuske i član Borda FIBA. U igri se nalaze najveći evropski klubovi, a savezima i klubovima je predstavljeno 10 ključnih tačaka na kojima bi ovo dugoročno takmičenje počivalo. Kao najvažniji postulati ističu se široka uključenost nacionalnih prvenstava, odnosno prvaci svih država bi bili u konkurenciji za ulazak u Evropsku ligu. Što se Srbije tiče, nju će predstavljati Crvena zvezda, koja je prošle sezone kroz ABA ligu obezbedila plasman rezultatima. Naredne sezone šampion novog regionalnog takmičenja sa prostora bivše SFRJ (umesto ABA lige) išao bi u FIBA Evroligu, a ukoliko se regionalna ne formira, onda bi prvaci nacionalnih šampionata u buduću evropsku elitu. Zasad se zna i da bi 12 najboljih timova bili sigurni učesnici, kao i klubovi iz atraktivnih gradova, a borba za titulu vodila bi se na fajnal foru, dok bi igrali i protiv NBA ekipa.

Patrik Bauman, generalni sekretar FIBA, vidi snagu u sledećem.


- Na fajnal foru u Madridu videli smo da je takmičenje napredovalo, ali i da nije dostignut nivo za koji su klubovi pre 15 godina verovali da može da dosegne. Činjenica je da su brojke mnogo superiornije u fudbalu, a problem je što u ovakvoj košarci ne mogu da napreduju - ističe Bauman.


FIBA tužila ULEB

FIBA Evropa, ogranak Međunarodne košarkaške federacije, pokrenula je tužbu protiv ULEB (Evrolige) zbog neplaćanja takse od 2012. godine u sporu oko budućeg kalendara takmičenja, a odnosni se na naknadu od 400.000 evra. Evroliga mora da izdvoji pomenutu sumu kao deo dogovora da su Evroliga i Evrokup zvanično vodeća dva evropska klupska takmičenja, ali je to odbila da plati tvrdeći da je FIBA prekršila sporazum o zakazivanju utakmica reprezentacija tokom klupske sezone.

Ključne tačke nove lige
1 Profesionalna organizacija i razvoj košarke na nivou najvećih klubova članica FIBA
2 Takmičenje bi privuklo najkvalitetnije emitere i sponzore
3 Široka uključenost nacionalnih šampionata, prvaci svih zemalja mogu da se bore za ulazak
4 Najboljih 12 timova i klubova iz atraktivnih gradova sigurni su učesnici
5 Razvoj talenata
6 Fajnal for za kraj sezone
7 Povećanje prihoda od marketinga
8 Proširenje na tržištima kao što su Velika Britanija, Nemačka, Španija, Francuska, centralna i istočna Evropa
9 Igranje protiv NBA timova i međunarodni turniri
10 Razvijanje na digitalnim i društvenim mrežama
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Tribalian » 16 jun 2015, 18:50

Jadranska liga je preživela, a klubovi i savezi iz zemalja bivše Jugoslavije ipak neće trpeti sankcije FIBA. Prema nezvaničnim informacijama koje stižu sa sastanka iz Zagreba, jedan od glavnih uslova FIBA biće ispunjen – vlasništvo nad ligom će u potpunosti biti u rukama klubova, a ne kao što je to sada slučaj, 80 posto.

Serija sastanaka, klubova međusobno, pa se predstavnicima saveza i ABA lige počeli su prepodne u Zagrebu, a očekuje se da uskoro bude ozvaničen dogovor.
Sto kazu ovi po komentarima , kako ce sad Vujosevic da opravda svoja "saznanja" da je Covic hteo da unisti ABA ligu . :mrgreen:
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Interista
Postovi: 2759
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: ABA liga

Post Postao/la Interista » 16 jun 2015, 19:00

Pao ocekivani dogovor u Zagrebu

Odgovori

Natrag na “Evropska košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.