2017/18 NBA Pre-season

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21310
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Epidaurus » 17 jun 2017, 02:03

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ma daj kakav Jackson, taj je miljama iza Fultza, a imas vec Browna, samo ga gusis sa njim. Iduce god smo svakako imali pick Netsa koji ce opet biti u tom top 5 rangu tako da ne dobijamo nista puno tu, pozicija gore dole.
Ne bih rekao da je miljama iza Fultza al eto. Meni Jackson/Ball plus top 10 pick dogodine u isto itekako jakoj generaciji vrijede vise od Fultza.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37559
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 jun 2017, 02:05

Ma kazem ja ako Lonzo dodje Phoenixu oni su pobjednici ovog drafta, dobiti ce spletom okolnosti nista losijeg igraca od prve dvojice. Ako u ekipi imas Lonza koji je toliko raznovrstan uz Bookera koji cisto zabija i dobro dodje Lonzu. Pa i to u kakvoj je situaciji Phoenix gdje nema PO iako su 20 godina bili redovna PO ekipa, Lonzo tu moze biti lice ekipe u toku od 2-3 godine i oni bi se sigurno vratili u PO i tu bi se stvorila oko njega fina ekipa.
Taj pick bi bio sigurno pocetak jedne fine price..

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21310
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Epidaurus » 17 jun 2017, 02:10

Clutch je napisao/la:Lonzo je opet posebna prica i jedini igrac koji po meni donosi elitne stvari sa sobom a to su iq i tranzicija (dobro i sut Monka al je opet slabiji prospekt pa ga necu uzimat za ovu konverzaciju). Drugi mogu postat elitni u necemu, Lonzo vec jest. Sa 19 godina imat takve odlike i njih nadogradjivat je polazna tacka kakvu rijetko vidjamo. Takodjer je i nevjerovatno efikasan igrac, koji ce gotov uvijek odabrat pravo rjesenje i to razumijevanje igre na jos vecem terenu ce tek doci do izrazaja. Posebno kad poboljsa kontrolu s loptom, gdje ima dosta posla, al ne sumnjam da ce se to desit jer je to stvar koja je osnovno polaziste njegove igre i vjerovatno ce na tome najvise i radit.

Nije igrac kojem ces baciti loptu zadnjih 5 sekundi napada i trazit da izmisli nesto. To nije, barem ne u ovoj fazi karijere, a vjerovatno neki paklen skorer nikad nece ni biti. I zato ce bitno biti i kakvu ekipu stvoris oko njega i ulogu mu das, al da moze biti motor/mozak ekipe, cinit sve oko sebe boljim, to apsolutno.
Pa ono vama je Ball mozda jos i bolji fit od Fultza po stilu igre. Moja licna perferencija u Lakersima s ovog drafta je Ball svakako, Ingram i Russell ce se kroz godine razviti vise u strijelce i ta rola im vise lezi svakako. Sam Russell je izjavio da mu vise odgovara kad se moze posvetit trpanju i gle cuda na kraju sezone je itekako proigrao kad je vise bio posvecen trpanj nego razigravanju. Ne vjerujem da je ista manje talentovan za trpanje od Bookera npr, samo je Book od pocetka dobio zeleno svijetlo da pripaljuje dok je Walton Russella vise prilagodjavao sistemu. Uostalom, per 36 brojke su im jako jako slicne, cak Russellove all round izgledaju bolje.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la NEZALAGANJE » 17 jun 2017, 14:04

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ma daj kakav Jackson, taj je miljama iza Fultza, a imas vec Browna, samo ga gusis sa njim. Iduce god smo svakako imali pick Netsa koji ce opet biti u tom top 5 rangu tako da ne dobijamo nista puno tu, pozicija gore dole.
Apsolutno dijelim tvoje misljenje.O cemu stvarno Ainge razmislja?? :roll:
Znaci,ako je plan zadrzati Thomasa(a potencijalni trejd down to dokazuje) zasto njemu,Horfordu i ostatku corea ne dovesti dokazanog All stara,pa sa capom mozda potpisati jos jednog???Nije to neizvodivo.Ko ce to od ekipa koje su "ni na nebu ni na zemlji" odbiti 1.pik??Ako ne vjeruje da bi taj jos jedan All star(a mozda i jos jedan) bio dovoljan da se pobijedi James,pa onda odmah razbij ovaj core draftuj Fultza i pocni sve iznova . ;)
Draftovati Jacksona pored Browna?? Ne vidim smisao,jer nijedan( u narednoe 2-3god)ne mogu siriti parket dovoljno dobro sto je neophodno za neki potencijalni small ball.Sve sto bi BOS dobio u trejdu sa PHI nisu nikakavi buduci pikovi ,niti bilo sta drugo..."Dobili" bi rivala kojeg bi tesko prosli i kad James bude van prajma,a ovaj trejd bi ubrzao razvoj PHI.;)

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Donnie Darko » 17 jun 2017, 14:23

tuzlak1987 je napisao/la:Ma kazem ja ako Lonzo dodje Phoenixu oni su pobjednici ovog drafta, dobiti ce spletom okolnosti nista losijeg igraca od prve dvojice. Ako u ekipi imas Lonza koji je toliko raznovrstan uz Bookera koji cisto zabija i dobro dodje Lonzu. Pa i to u kakvoj je situaciji Phoenix gdje nema PO iako su 20 godina bili redovna PO ekipa, Lonzo tu moze biti lice ekipe u toku od 2-3 godine i oni bi se sigurno vratili u PO i tu bi se stvorila oko njega fina ekipa.
Taj pick bi bio sigurno pocetak jedne fine price..
Booker je već sada lice franšize. Treba mu pomoć, tu Lonzo upada u priču :kafa:

Avatar
emir18
Postovi: 16491
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la emir18 » 17 jun 2017, 15:01

Ainge ako uradi trade,porace sevna sve dobro sto su PP i KG uradili kada su isli iz Bostona,nema tu ouno pametovanja pokupis Fultza i ides po FA dobrog.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la alemsa » 17 jun 2017, 16:33

Epidaurus je napisao/la:
Clutch je napisao/la:Lonzo je opet posebna prica i jedini igrac koji po meni donosi elitne stvari sa sobom a to su iq i tranzicija (dobro i sut Monka al je opet slabiji prospekt pa ga necu uzimat za ovu konverzaciju). Drugi mogu postat elitni u necemu, Lonzo vec jest. Sa 19 godina imat takve odlike i njih nadogradjivat je polazna tacka kakvu rijetko vidjamo. Takodjer je i nevjerovatno efikasan igrac, koji ce gotov uvijek odabrat pravo rjesenje i to razumijevanje igre na jos vecem terenu ce tek doci do izrazaja. Posebno kad poboljsa kontrolu s loptom, gdje ima dosta posla, al ne sumnjam da ce se to desit jer je to stvar koja je osnovno polaziste njegove igre i vjerovatno ce na tome najvise i radit.

Nije igrac kojem ces baciti loptu zadnjih 5 sekundi napada i trazit da izmisli nesto. To nije, barem ne u ovoj fazi karijere, a vjerovatno neki paklen skorer nikad nece ni biti. I zato ce bitno biti i kakvu ekipu stvoris oko njega i ulogu mu das, al da moze biti motor/mozak ekipe, cinit sve oko sebe boljim, to apsolutno.
Pa ono vama je Ball mozda jos i bolji fit od Fultza po stilu igre. Moja licna perferencija u Lakersima s ovog drafta je Ball svakako, Ingram i Russell ce se kroz godine razviti vise u strijelce i ta rola im vise lezi svakako. Sam Russell je izjavio da mu vise odgovara kad se moze posvetit trpanju i gle cuda na kraju sezone je itekako proigrao kad je vise bio posvecen trpanj nego razigravanju. Ne vjerujem da je ista manje talentovan za trpanje od Bookera npr, samo je Book od pocetka dobio zeleno svijetlo da pripaljuje dok je Walton Russella vise prilagodjavao sistemu. Uostalom, per 36 brojke su im jako jako slicne, cak Russellove all round izgledaju bolje.
Ne znam jel bolji fit Sixersima jer ce Simmons imat dosta loptu u rukama. A Ball off the ball :hmmmmm: sumnjam. Lakersima hoce, sa D'Angelom.

@clutch
Ima i fin ulaz, 8 asistencija a samo 2.5 TO, 3.75 asistencija na TO. Samo sut ga zeza u smislu da nece moci pucat iz drblinga s ovom mehanikom suta, sto slabo i pokusava, slabo uzima i contested 3 uopste, tako da mu je ovih 41% trice, najvise otvorenih. Skroz je cudno kako desnjak stavlja loptu na lijevi dio glave, recimo Isiah Thomas to radi ali je ljevak, Nate Robinson je to radio ali desno jer je bio desnjak. Visina izbacaja mu je ista k'o Curriju i Irvingu, dno lopte izmedju usta i nosa, ali nastavak suta mu ide skroz lijevo. Neobicno skriz, ali dok ulaze sve je dobro.

Sto se tice Bostona, nek trade ovaj pick kakav paket, dovedi Butlera, Paul Georga, ganjaj superstara.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la miki_92 » 17 jun 2017, 17:52

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Ziggs » 17 jun 2017, 19:43

miki_92 je napisao/la:slika
Dolazimo do zaključka da Wall treba Bealu koji possession prepustiti :D

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la miki_92 » 17 jun 2017, 19:48

Ziggs je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
slika
Dolazimo do zaključka da Wall treba Bealu koji possession prepustiti :D
ne bi, zahvaljujuci Wallu Beal je ovako efikasan u tranziciji

citava odbrana se fokusira na njega, ovaj sam na 3ici ;)

slika
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Jeftha » 17 jun 2017, 19:56

Westbrook ocekivano najneefikasniji od ovih na listi. :kafa: :bih:
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Ziggs » 17 jun 2017, 20:13

:lol: :lol: :lol:
slika

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Slatinash_7 » 17 jun 2017, 20:35

Po meni ispravan potez Colangela sto pokusava uloviti Fultza,ali ne treba se toliko zalijetati i davati pikove,dosta im je treci pik i neki mlad igrac,eventualno neki pikovi druge runde+ Korkmaz da ga mogu ostaviti u Evropi,ja dalje nebi isao..ako propadne taj trade,probati sa Sacramentom nesto,izvuci njihov pik+WCS i Labisier bi bilo sasvim dobro..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Donnie Darko » 17 jun 2017, 20:42

miki_92 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
slika
Dolazimo do zaključka da Wall treba Bealu koji possession prepustiti :D
ne bi, zahvaljujuci Wallu Beal je ovako efikasan u tranziciji

citava odbrana se fokusira na njega, ovaj sam na 3ici ;)

slika
Nisam pratio ništa, spominjul se Sunsi u ikakvim trade kombinacijama?

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la miki_92 » 17 jun 2017, 20:47

Donnie Darko je napisao/la:
Nisam pratio ništa, spominjul se Sunsi u ikakvim trade kombinacijama?
jedino ovo
The Suns are very interested in trading up to No. 2 in the draft, they really want Lonzo Ball - a Ball/Booker backcourt would be special.
The Lakers would be open to moving the 2nd pick to the Suns for the 4th pick & one of their 1st round picks in 2018
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Clutch » 17 jun 2017, 21:16



TRUST
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 jun 2017, 21:38

miki_92 je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
slika
Dolazimo do zaključka da Wall treba Bealu koji possession prepustiti :D
ne bi, zahvaljujuci Wallu Beal je ovako efikasan u tranziciji

citava odbrana se fokusira na njega, ovaj sam na 3ici ;)

slika
Previše Fila daje iako bi im Fultz odlično legao.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la alemsa » 17 jun 2017, 22:39

Hayward ce u Boston

Cp3 u spurse

Najvjerovatnije
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: RE: Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Ik17 » 17 jun 2017, 22:48

Tracy3McGrady je napisao/la:Previše Fila daje iako bi im Fultz odlično legao.

Penny Hardaway #1
Nekad davno smo mi trade Chris Webbera za Pennya, i tri (!) pick-a prve runde. Ti pick-ovi su bili 7.(2000.). 11.(1996.) i 13. (1998.). Webber je u to vrijeme bio prvi, Penny treći pick na draftu 1993. Poenta ovoga što govorim je što su se ta tri pick-a ispostavila kao totalni promašaji. (dijelom zbog rada našeg front office-a)
EDIT: Ok, mrvicu sam na pogrešne podatke naletio s ovim pick-ovima, nisu svi bili promašaji, pick iz 2000. je bio ustvari 5. pick na draftu, i draftovan je Mike Miller, ali opet eto, 1/3.

Kad se pogleda na taj trade iz perspektive 5-10 godina kasnije, to je bio faktički trade Webber za Pennya. Obojica su izrasli u igračine, a Pennya su nažalost povrede koštale velike karijere. Pick-ovi nisu nikakva garancija da ćeš naći dobrog igrača na draftu. Ako misliš da dobijaš sigurnog all-stara sa tim trade-om, ja, lično, bih uradio ovaj trade, pod uslovom da ovaj pick 76ersa bude dobro zaštićen.

Pick Lakersa je fino za imati, ali kad imaš Embiida, Okafora, Šarića, Simmonsa, Covingtona, Luwawua (meni je ovaj momak bio interesantan, ne znam šta se dešava sa njim trenutno, ali mislim da i na njega mogu računati u budućnosti), Fultza (potencijalno) i 4(!) pick-a druge runde samo sa ovog drafta, koje komotno mogu trade-ovati za pick prve runde, plus od Sacramenta prvi za dvije godine ja msm(i gomilu pickova druge runde), pa kako će svi ti momci dobiti dovoljno minuta za razvoj?

Iskreno, da li bi ti, prilikom gradnje ekipe, uzeo Oladipa(2. pick), Gordona(4. pick) i Hezonju(5. pick), ili bi uzeo jednog od Irvinga, Davisa ili Townsa, koji su bili na draftu u tim godinama?(koju godinu gore-dole)
Da li bi dvojcu Embiid-Simmons dodao još jednu potencijalnu zvjerku koja će biti sigurica u prvoj postavi, ili trojicu koja će se boriti za ostale tri pozicije?

Ovo je naravno sve pod uslovom ako si uvjeren da je igrač na koga ciljaš stvarno toliko bolji od konkurencije. Znam da Fultz ima upitan motor u defanzivi, ali isto tako znam da Ball nije pokazao neku aman fizičku spremu, da je Jackson razočarao šutom i driblingom, i da svi ispod ove trojke imaju mnogo veće upitnike vezane za sebe. Ja ne sumnjam da Fultz može biti odličan defanzivac uz pravog treneta, momak ima fizikalije, ima visinu za PG-a, ima wingspan isti ko Josh Jackson, znači blago rečeno ima dužine, a u ofanzivi znamo koliko je talentovan momak...

Just my 2 cents on the topic....

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: 2017/18 NBA Pre-season

Post Postao/la Clutch » 17 jun 2017, 22:58

Dati tako vrijedan pick kao sto je ovaj 2018 Lakersa da bi se pomjerio samo 2 mjesta, na draftu koji i nakon broja 1 ima odlicnih igraca,
se slazem da je debelo preplacivanje. Ali treba uzeti kontekst u obzir:

a) da Sixersima prokleto nedostaje kvalitetan bek kakav je Fultz, koji ce gotovo idealno zaokruziti sklapanje jezgra ekipe za iducih 10+ godina

b) da s tim 2018 pickom, koliko god vrijedan moze biti, nemas pojma sta ces dobiti i kako ce se situacija razviti
- da li ce pick uopste biti broj 1
- i ako bude, da li ce iko od bekova uopste biti ovakav prospekt kakav je Fultz (zasad samo Doncic djeluje da bi mogao u recenicu s njim, ostali bekovi klase 2018 bas i ne obecavaju ni blizu kao Fultz)
- opet, i ako bude, da li ce biti tako dobar fit sa Embiidom i Simmonsom kao sto je Fultz.

Puno previse upitnika, nepoznanica je tu.

Koliki je rizik dati takav pick za skok od samo dva mjesta na draftu, mozda je jos veci rizik cekati na taj draft 2018 i nadat se idealnom scenariu. A sve te nepoznanice mozes otkloniti s ovim trejdom. I ne cekat jos godinu, nego kompletirat i ubrzat razvoj ekipe.

c) Sva sustina Procesa je dobijanje fransiznih igraca, dal preko drafta ili trejdom pomocu prikupljenih assetsa.
Raspolaze se sa dosta odlicnih vrijednosti, ali jedini konacni cilj jeste materijaliziranje toga sto posjedujes. Iskoristiti to i dovesti superstara u Filadelfiju, na ovaj ili onaj nacin. Da iskoristis to sto imas, upravo za priliku kao sto je ova.

Da nemas Embiida i Simmonsa, mozda bi bilo znatno vise suludo tako preplatit. Ali u situaciji kad ti nedostaje bas takav bek, imas taj LUKSUZ da preplatis i kompletiras svoj trio fransiznih igraca.

Fultz je za veliki broj ljudi koji prate draft liga za sebe. I razumijem zasto. Nevjerovatno kompletna igra za te godine, bez nekih drasticnih limita i nedostataka, sa potencijalom da jednog dana bude najbolji bek ove lige. Sto ce nadam se i postat u plavo-bijelom dresu.

Simmons/Fultz/Covington/Saric/Joel. I 40 miliona cap prostora. Ko hebe pick dvijehiljadeosamneste moj dobri @Tracy.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.