SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 avg 2017, 11:26

AlphonseKauders je napisao/la:Odlično jose, svaka čast!

Imam samo jedno pitanje u vezi pravila (vidim da je to standardno na svim SS ligama), a to je o ovoj automatskoj promociji prvoplasiranog u regularnom dijelu sezone.
Naime, ko igra duže vremena ovu igru, vjerovatno računa s tim da mu ekipa bude u top formi baš za play off, pri čemu može žrtvovati određen dio utakmica regularne sezone pa i poziciju na kraju iste da bi u play offu imao dobru startnu poziciju.

Tako npr. ja mogu draftovati top igrača u prvim rundama koji je trenutno povrijeđen i koji će se vratiti tek u februaru, a u međuvremenu ću zbog te povrede izgubiti par matchup-a, ali računam s tim da će kad dođem u play off isti igrač po povratku biti prevaga i da će me odvesti daleko.

Ili npr. na startu sezone ja izgubim od tima koji za tri kola postane neaktivan i svi drugi zabilježe lagane dvije pobjede protiv njega i samim tim imaju prednost u toku regularne sezone i višu šansu za promociju.

Ili - draftujem igrače čiji timovi imaju sjajan raspored u toku play off-a (tj. mnogo utakmica u toku sedmice), ali u toku regularne izgubim nekoliko matchupa uslijed malog broja utakmica njihovih timova u toku sedmice (dešava se to redovno).

Mislim, kontate poentu, i iako ja razumijem da se želi nagraditi neko za prvo mjesto u toku regularne sezone, to u bilo kojem takmičenju obično ne znači ništa jer može biti čisti splet okolnosti, a ne stvarna zasluga.

I pored navedenog - koja je motivacija prvog iz regularne sezone da igra play off? Mogu ja npr biti prvi, dobijem automatsku promociju i onda deaktiviram ekipu i 8. u play offu igra polufinale odmah bez borbe i to protiv pobjednika 4. vs 5.? (ok, malo ih to radi, većina hoće da izgura do kraja, ali opet - možda se neko neće "potruditi" da napravi dodatne izmjene i dobije matchup ako bude knap ili sl. jer zna da svakako ide u viši rang).

Da se razumijemo, ok je, nije problem da ostane, možda i ja budem prvi nakon regularnog dijela pa izbrišem ovaj post kasnije, ali eto čisto me to nešto interesovalo šta je poenta:)).

Pozdrav!
Poenta je da se nagradi prvoplasirani jer je cijelu sezonu bio među najaktivnijim i izborio se za prvo mjesto, i šteta bi bilo da mu cijela sezona propadne za 7 dana gdje je imao možda više povreda ili puno manje igrača. A na drugoj strani npr. 8. Jedva upao u play off i bio poluaktivan ali mi se posreci bas u toj sedmici i u prvoj ligi opet nastavi biti poluaktivan.

Zato sam i pisao za Ferdya, jeste da on postavlja ekipu (desi se nekad da ne postavi ali rijetko) ali neko ko ne uzme niti jednog FA igrača kroz cijeli sezonu, ko i ne pokuša napraviti trade i ko drži povrijeđene igrače po e mjeseca u foster, za mene nije aktivan igrač. Npr. Imao je 3-4 pobjede prošle godine, kad su mu igrači bili zdravi, o onda kad su povrijeđeni bili on je flat gubio i to donosi pometnju u ligi po mom mišljenju. I zato je bolje imati u prvoj ili drugoj ligi, sigurnog aktivnog nego nekog ko je 8. Bio i posralo ga jednu sedmicu.

(Ne kažem da su svi osmoplasirani poluaktivni, ali je veća šansa da su manje aktivni nego prvoplasirani.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 30 avg 2017, 12:57

Jel se to biraju dva igraca manje nego prosle godine u trecoj?Moj prijedlog je ako se moze povecat broj igraca na rosteru (za 2),zanimljivije je kad moras dublje kopat da nađeš nekog korisnog.

I drugo...15.10 u 20:45 igraju Inter-Milan pa ako je ikako moguce draft neki drugi dan stavit.Ili od 23 navecer ako nije ljudima kasno.Ili ranije od 19 recimo.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la IlCapitano » 30 avg 2017, 13:00

Ja sam za da se draft stavi što kasnije i u Subotu ako je moguće.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
jose
Postovi: 8549
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 30 avg 2017, 13:39

SiamoNoi je napisao/la:Jel se to biraju dva igraca manje nego prosle godine u trecoj?Moj prijedlog je ako se moze povecat broj igraca na rosteru (za 2),zanimljivije je kad moras dublje kopat da nađeš nekog korisnog.

I drugo...15.10 u 20:45 igraju Inter-Milan pa ako je ikako moguce draft neki drugi dan stavit.Ili od 23 navecer ako nije ljudima kasno.Ili ranije od 19 recimo.
Ja bih iskreno smanjio ovog Util-a na samo 2 (umjesto 3). A za povećanje nisam nikako, jer onda u FA fakat ostane samo smeće. Ovako sa manje igrača imaš šansu da pogodiš nekoga iz FA da vrijedi.

Što se tiče drafta, i meni se više sviđa subotnji termin, negdje iza 22 sata, ali eto... Da čujemo šta ostali misle.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 30 avg 2017, 13:46

Ja i prošle sezone sa 13 igrača na rosteru ne bih znao koga da izbacim iz ekipe,a sad ako ću ih imat samo 11 mislim da cijelu sezonu necu mijenjat ekipu osim ako se baš nešto izvanredno ne dogodi.Ključno je znači draft dobar odradit ovdje kad se sa manje igrača igra.

Zanimljivije mi je sa više igrača jer se moraš i potrudit nać nekog korisnog,a ovako se stalno isti igrači vrte više-manje.Pisao sam i prošle godine to,ali izgleda da se samo meni ta ideja sviđa :D

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 avg 2017, 13:55

SiamoNoi je napisao/la:Ja i prošle sezone sa 13 igrača na rosteru ne bih znao koga da izbacim iz ekipe,a sad ako ću ih imat samo 11 mislim da cijelu sezonu necu mijenjat ekipu osim ako se baš nešto izvanredno ne dogodi.Ključno je znači draft dobar odradit ovdje kad se sa manje igrača igra.

Zanimljivije mi je sa više igrača jer se moraš i potrudit nać nekog korisnog,a ovako se stalno isti igrači vrte više-manje.Pisao sam i prošle godine to,ali izgleda da se samo meni ta ideja sviđa :D
U drugoj ligi buraz imas 2 ekipe više, što ti dođe skoro na isto.

@jose, meni se sviđa ta ideja sa 2 util, više bi se moralo razmišljati koga ostaviti na klupi.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 30 avg 2017, 14:00

E vidis,skroz sam zaboravio da je tamo bilo 12 ekipa.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la AlphonseKauders » 30 avg 2017, 15:28

Lično sam da prva 3 iz play off-a idu dalje, jer je pobjednik regularne dovoljno nagrađen prvim seed-om u play off-u i matchup-om protiv 8-og u regularnoj sezoni (pa u slučaju pobjede protiv 4/5-og).

Pobjednik regularne sezone može biti odlučen i ubjedljivo ali može također biti odlučen u tie-brakeru sa istim omjerom i ne može se reći da se tu neka ekipa više trudila od druge.
Slažem se da prva ekipa može imati izuzetan peh u play offu, ali može i svaka druga, to je već viša sila i izuzetno rijetko se dešava toliko veliki peh.

Jer, nije ništa drukčije da tvrdim da bih ja npr, imao super jak tim i bio prvi u toku regularne sezone, ali jbg povrijedio mi se najbolji igrač na 3 mjeseca pa sam tek kasnije došao sebi i završio npr. 7-i u regularnom dijelu?
P
ovrede su loša sreća i ravnopravno smo svi izloženi istim, a svakako je i istorija povreda nekog igrača dio sastavljanja nekog tima:)

Ipak, naravno, šta god raja odluči poštovaću:)

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25684
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 30 avg 2017, 19:06

Ja sam za ovu opciju o kojoj Tracy priča.

Avatar
jose
Postovi: 8549
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 31 avg 2017, 10:41

Molim da članovi Sarmelino, Bobadilla i SiamoNoi prihvate pozivnicu koju su dobili na mail.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Slatinash_7 » 31 avg 2017, 12:14

Ma bolje je nagraditi regular season jer u nasem PO dolazi do tankiranja ekipa i svega ostalog sto se desava na kraju sezone a ti tad igras za promociju i Pop stavi Khawaia na klupu 3 utakmice jer ne moze ni gore ni dole i dovidjenja..bolje da ide i drugi iz RS-a i pobjednik PO,jer se u RS igra sa svakim po dva puta,i duze traje,tako da bi ja to nagradio..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la IlCapitano » 31 avg 2017, 12:49

Je l' tri idu u prvu ligu?

Ja bih rezervisao jedno mjesto za konačnog pobjednika u PO i još dvojica najboljih iz RS.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Sarmelino » 01 sep 2017, 01:00

Nigdje veze.
1. iz RS i finalisti PO ako idu 3, u slucaju da je 1. iz RS u finalu onda 3. iz PO
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Bobadilla
Postovi: 2358
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:42
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Bobadilla » 01 sep 2017, 13:06

jose je napisao/la:Molim da članovi Sarmelino, Bobadilla i SiamoNoi prihvate pozivnicu koju su dobili na mail.
Sad cu probat da udjem na mail onaj, nesto me zeza. Ako.ne budem mogao poslacu ti drugi pa salji pozivnicu.
Jel mora draft biti u subotu navece, ja radim u diskoteci nekoj kao izbacivac pa radim od 20-02 pa ako ikako moze da bude ranije makar od 19.
"Krene Ronaldo u kontranapad a Nesta i ja sami u odbrani" Siniša Mihajlović
El Fenomeno <3
"Never underestimate a heart of a champion" LBJ

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la DzoniInglis » 01 sep 2017, 14:26

Jel ima još jedno mjesto negdje ? Nisam nikada igrao NBA Fantasy, a imam volju. Obećavam da ću biti aktivan :mrgreen:

Avatar
jose
Postovi: 8549
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 01 sep 2017, 14:34

DzoniInglis je napisao/la:Jel ima još jedno mjesto negdje ? Nisam nikada igrao NBA Fantasy, a imam volju. Obećavam da ću biti aktivan :mrgreen:
Prijavi se na temu treće lige.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 sep 2017, 15:14

Ko je završio četvrti prošle sezone u drugoj ligi?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
jose
Postovi: 8549
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 01 sep 2017, 16:07

Tracy3McGrady je napisao/la:Ko je završio četvrti prošle sezone u drugoj ligi?

Penny Hardaway #1
luis"s Okay Team
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 sep 2017, 16:22

jose je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Ko je završio četvrti prošle sezone u drugoj ligi?

Penny Hardaway #1
luis"s Okay Team
Ko je on na forumu znaš li?
Anfernee "Penny" Hardaway #1


Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 0 gostiju.