SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha,BernardBarnjak

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. liga

Post Postao/la jose » 22 avg 2017, 10:46

Pravila za 2021/22:

1) U sezoni 2021/22 učestvuje ukupno 14 timova.
2) Najbolje plasirani tim na kraju regularne sezone, te pobjednik playoff-a i treca najbolja ekipa na kraju sezone, stiču pravo ulaska u Prvu ligu u sezoni 2021/22. Ukoliko pobjednik u playoff-u bude istovremeno i prvak regularnog dijela lige, u Prvu ligu ulazi drugi finalista POa i treceplasirani. U slucaju da prvak regularne sezone, ispadne npr. u prvom krugu (odnosno ne bude u Top-3), u prvu ligu ulazi prvoplasirana i drugoplasirana ekipa + sampion regularne sezone.
3) Način bodovanja je po sistemu „Head-to-Head - One Win“ (računa se pobjeda/remi/poraz na kraju sedmice prilikom bodovanja, dok je „gol-razlika“ bitna samo kod eventualnih tiebreaker-a na kraju sezone).
4) Draft će se održati u subotu/nedjelju (16.10 ili 17.10) pred početak sezone oko 21:30 sati po našem vremenu ili vremenu kad se dogovorimo.
5) Draft je standardnog tipa. Pozicije na draftu se određuju automatski neposredno pred draft. Nakon prvog kruga drafta, u drugom krugu se bira obrnutim redom, odnosno posljednji iz prvog kruga bira prvi u drugom krugu i tako redom.
6) Roster svakog tima će činiti sljedeće pozicije: PG, SG, SF, PF, C, Util, Util, Util, BN, BN, BN, (2 IL mjesta)
7) Kategorije koje se boduju: Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO).
8) Regularna sezona traje zaključno sa 20-om sedmicom
9) Play-off se igra u 21,22 i 23 sedmici
10) Maksimalan broj izmjena tokom jednog matchup-a je 4.
11) Igrač koji bude otpušten ne ide na waiver listu i odma postaje free agent. U slučaju namjernog slabljenja sopstvenog tima otpuštanjem uticajnih igrača (uslijed namjere prestanka igranja ili sl), komesar će, uslijed rizika narušavanja ravnoteže lige,iste vratiti sa waivera vratiti u kadar tima koji je otpustio igrače te zaključati navedeni tim.
12) O trade-ovima sporazumno odlučuju komesari. U slučaju da se oko nekog trade-a komesari ne mogu usaglasiti, organizovaće se glasanje isključivo na ovoj temi na forumu. Glasanje će trajati 24 sata i odlučiće natpolovična većina od ukupnog broja (aktivnih) glasača. U slučaju da bude isti broj glasova ZA i PROTIV trade-a, trade će se odbiti.
13) Osnovni kriterij za ocjenjivanje trade-a je generalna statistika. U obzir pri tome ulazi i status koji uživa neki igrač u ekipi, povrede koje su eventualno dovele do povećanja/smanjenja učinka nekog igrača, namjerno slabljenje ekipe od strane „nezainteresovanog“ managera (slučaj kad u prilog trade-u idu svi gore nabrojani kriteriji, ali po ocjeni komesara igrači „jačeg“ tima nisu potrebni „oslabljenom“ timu, npr. da je ekipa već dobro popunjena na centarskim pozicijama, a trade-om se dovode dodatni igrači na istoj poziciji) i sl.
14) Trejdovati se može samo isti broj igrača, po principu „1 za 1“, „2 za 2“, „2 za 2 za 2“ (ako učestvuju 3 ekipe u trade-u) itd.
15) Trade-deadline je 03.03.2022.
16) Pojedini igrači ili čitavi rosteri se ne prenose u sljedeću sezonu. Ne mogu se trejdovati pick-ovi.
Zadnja izmjena: jose, dana/u 05 okt 2021, 00:47, ukupno mijenjano 21 put.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 22 avg 2017, 10:54

Da i ovdje napišem:
Molim Il Capitana i True Celtica da mi pošalju mailove (ili da mi Tracy proslijedi, ako ima), kako bih im poslao pozivnice.
@Sarmelino: Molim te da mi pomogneš oko toga ko je osim tebe ušao u 2. ligu i da mi proslijediš mailove onih koji su ušli, da im pošaljem pozivnice.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Bobadilla
Postovi: 2358
Pridružen/a: 15 mar 2016, 18:42
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la Bobadilla » 22 avg 2017, 12:31

Sarmelino, ja, siamonoi, jedan francuz i ne znam ko je peti :D mozda arelinho
"Krene Ronaldo u kontranapad a Nesta i ja sami u odbrani" Siniša Mihajlović
El Fenomeno <3
"Never underestimate a heart of a champion" LBJ

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 22 avg 2017, 13:26

Bobadilla je napisao/la:Sarmelino, ja, siamonoi, jedan francuz i ne znam ko je peti :D mozda arelinho
Vas 4 idete sigurno, peti je bio drugi francuz i u slučaju da rio ili neko drugi ne budi htjeli igrati, onda drugi francuz upada.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
JHam
Postovi: 9030
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la JHam » 23 avg 2017, 14:57

Jesam ja jos u drugoj ligi? Ne sjecam se koji sam zavrsio...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la KK_Bosna » 23 avg 2017, 17:32

JHam je napisao/la:Jesam ja jos u drugoj ligi? Ne sjecam se koji sam zavrsio...
ti si bio 10., ostao si :mrgreen:

ja sam zavrsio treci odozdo, pretpostavljam da sam ispao? :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la AlphonseKauders » 24 avg 2017, 07:35

Ko je ispao iz 1. lige - jesu li barem aktivni timovi što su ispali?
Ako nisu, bolje da ostane neko ko je bio aktivan.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la Tracy3McGrady » 24 avg 2017, 14:41

AlphonseKauders je napisao/la:Ko je ispao iz 1. lige - jesu li barem aktivni timovi što su ispali?
Ako nisu, bolje da ostane neko ko je bio aktivan.
Ispao GOAT Jose i IlCapitano, obojica full aktivni i Rio Ferdy koji je daleko od aktivnog. Ja bi lično nadopunio petopladiranim iz treće lige umjesto njega.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: RE: Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la AlphonseKauders » 25 avg 2017, 07:09

Tracy3McGrady je napisao/la:
AlphonseKauders je napisao/la:Ko je ispao iz 1. lige - jesu li barem aktivni timovi što su ispali?
Ako nisu, bolje da ostane neko ko je bio aktivan.
Ispao GOAT Jose i IlCapitano, obojica full aktivni i Rio Ferdy koji je daleko od aktivnog. Ja bi lično nadopunio petopladiranim iz treće lige umjesto njega.

Penny Hardaway #1
Slažem se, s tim što bih možda prije ostavio nekoga iz druge ko je ispao, ali hajde kako god - važno je samo da je aktivan:) Rio Ferdy-a ne bih onda zvao ni u jednu ligu.

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 28 avg 2017, 13:50

Rio je obećao da će biti aktivan (u suštini uvijek je ekipa bila postavljena, nisu drugi bili ugroženi njegovom neaktivnošću), pa ostaje da mu vjerujemo.
Ja sam mu poslao pozivnicu, a ako ne bude redovno aktivan, biće zamijenjen drugim članom (prijedlog: sljedeći najbolje plasirani iz 3. lige ili najbolji od ovih što su ispali prošle sezone).
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 2. sezona - 2. liga

Post Postao/la Sarmelino » 29 avg 2017, 12:31

Rijesim ja to danas sa mailovima,nikako vremena nac ne mogu
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 29 avg 2017, 15:37

Još nisam dobio sve mailove od ovih što su upali u 2. ligu. Mogu mi i oni sami poslati mailove, ne mora Sarmelino za njih to odrađivati.

P.S. Jeste li za Standard ili Auction draft?
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la IlCapitano » 29 avg 2017, 19:34

Standard definitivno
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3093
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Slatinash_7 » 29 avg 2017, 22:12

Meni nije dosla nikakva pozivnica al ja regularno udjem u svoj tim i ligu,valjda to znaci da igram i ove godine :D
draft definitivno standard,mada nebi bilo lose ove sezone vec napraviti jednu ligu sa Auction draftom
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 29 avg 2017, 22:17

Pravila su postavljena u prvom postu.

Ovo su zasad članovi druge lige. Molim ostalu trojicu da mi pošalju mail, kako bih im poslao pozivnicu.

slika
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la SiamoNoi » 29 avg 2017, 22:23

jose je napisao/la:Molim ostalu trojicu da mi pošalju mail, kako bih im poslao pozivnicu.
[email protected]

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 29 avg 2017, 22:49

SiamoNoi je napisao/la:
jose je napisao/la:Molim ostalu trojicu da mi pošalju mail, kako bih im poslao pozivnicu.
[email protected]
Poslana pozivnica.
Još Sarmelino i Bobadilla da mi pošalju mailove i to je to.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la AlphonseKauders » 30 avg 2017, 09:31

Odlično jose, svaka čast!

Imam samo jedno pitanje u vezi pravila (vidim da je to standardno na svim SS ligama), a to je o ovoj automatskoj promociji prvoplasiranog u regularnom dijelu sezone.
Naime, ko igra duže vremena ovu igru, vjerovatno računa s tim da mu ekipa bude u top formi baš za play off, pri čemu može žrtvovati određen dio utakmica regularne sezone pa i poziciju na kraju iste da bi u play offu imao dobru startnu poziciju.

Tako npr. ja mogu draftovati top igrača u prvim rundama koji je trenutno povrijeđen i koji će se vratiti tek u februaru, a u međuvremenu ću zbog te povrede izgubiti par matchup-a, ali računam s tim da će kad dođem u play off isti igrač po povratku biti prevaga i da će me odvesti daleko.

Ili npr. na startu sezone ja izgubim od tima koji za tri kola postane neaktivan i svi drugi zabilježe lagane dvije pobjede protiv njega i samim tim imaju prednost u toku regularne sezone i višu šansu za promociju.

Ili - draftujem igrače čiji timovi imaju sjajan raspored u toku play off-a (tj. mnogo utakmica u toku sedmice), ali u toku regularne izgubim nekoliko matchupa uslijed malog broja utakmica njihovih timova u toku sedmice (dešava se to redovno).

Mislim, kontate poentu, i iako ja razumijem da se želi nagraditi neko za prvo mjesto u toku regularne sezone, to u bilo kojem takmičenju obično ne znači ništa jer može biti čisti splet okolnosti, a ne stvarna zasluga.

I pored navedenog - koja je motivacija prvog iz regularne sezone da igra play off? Mogu ja npr biti prvi, dobijem automatsku promociju i onda deaktiviram ekipu i 8. u play offu igra polufinale odmah bez borbe i to protiv pobjednika 4. vs 5.? (ok, malo ih to radi, većina hoće da izgura do kraja, ali opet - možda se neko neće "potruditi" da napravi dodatne izmjene i dobije matchup ako bude knap ili sl. jer zna da svakako ide u viši rang).

Da se razumijemo, ok je, nije problem da ostane, možda i ja budem prvi nakon regularnog dijela pa izbrišem ovaj post kasnije, ali eto čisto me to nešto interesovalo šta je poenta:)).

Pozdrav!

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la Sarmelino » 30 avg 2017, 10:44

Fazon je da ja opet uzmem duplu, ne dirajte nista :kafa:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
jose
Postovi: 8533
Pridružen/a: 20 okt 2009, 17:19
Kontakt:

Re: SS.BA Fantasy Basketball liga - 3. sezona - 2. liga

Post Postao/la jose » 30 avg 2017, 10:59

AlphonseKauders je napisao/la:Odlično jose, svaka čast!

Imam samo jedno pitanje u vezi pravila (vidim da je to standardno na svim SS ligama), a to je o ovoj automatskoj promociji prvoplasiranog u regularnom dijelu sezone.
Naime, ko igra duže vremena ovu igru, vjerovatno računa s tim da mu ekipa bude u top formi baš za play off, pri čemu može žrtvovati određen dio utakmica regularne sezone pa i poziciju na kraju iste da bi u play offu imao dobru startnu poziciju.

Tako npr. ja mogu draftovati top igrača u prvim rundama koji je trenutno povrijeđen i koji će se vratiti tek u februaru, a u međuvremenu ću zbog te povrede izgubiti par matchup-a, ali računam s tim da će kad dođem u play off isti igrač po povratku biti prevaga i da će me odvesti daleko.

Ili npr. na startu sezone ja izgubim od tima koji za tri kola postane neaktivan i svi drugi zabilježe lagane dvije pobjede protiv njega i samim tim imaju prednost u toku regularne sezone i višu šansu za promociju.

Ili - draftujem igrače čiji timovi imaju sjajan raspored u toku play off-a (tj. mnogo utakmica u toku sedmice), ali u toku regularne izgubim nekoliko matchupa uslijed malog broja utakmica njihovih timova u toku sedmice (dešava se to redovno).

Mislim, kontate poentu, i iako ja razumijem da se želi nagraditi neko za prvo mjesto u toku regularne sezone, to u bilo kojem takmičenju obično ne znači ništa jer može biti čisti splet okolnosti, a ne stvarna zasluga.

I pored navedenog - koja je motivacija prvog iz regularne sezone da igra play off? Mogu ja npr biti prvi, dobijem automatsku promociju i onda deaktiviram ekipu i 8. u play offu igra polufinale odmah bez borbe i to protiv pobjednika 4. vs 5.? (ok, malo ih to radi, većina hoće da izgura do kraja, ali opet - možda se neko neće "potruditi" da napravi dodatne izmjene i dobije matchup ako bude knap ili sl. jer zna da svakako ide u viši rang).

Da se razumijemo, ok je, nije problem da ostane, možda i ja budem prvi nakon regularnog dijela pa izbrišem ovaj post kasnije, ali eto čisto me to nešto interesovalo šta je poenta:)).

Pozdrav!
Pa eto, motiv je nekako bio upravo taj da se nagradi neko ko je dominirao u toku sezone.
Isto tako se može desiti da, kad neko obezbijedi PO, ostatak sezone pušta matchupe onome kome on želi, jer mu je svejedno koje će mjesto osvojiti na kraju sezone, ionako nema "prednosti domaćeg terena".
PO i dalje daje dovoljno mjesta za promociju, a čini mi se da su pobjednici regularne sezone značajnu ulogu u PO u prethodnim godinama.
U svakom slučaju, nije ništa fiksno, do početka sezone se mogu mijenjati pravila.
Ima nas 14, ako do početka sezone bude natpolovična većina onih koji smatraju da u Prvu ligu treba da uđu 3 najbolja iz PO, to pravilo ćemo promijeniti.
Izjasnite se ovdje na temi.
Velež, Chelsea FC, LA Lakers, Scuderia Ferrari

Odgovori

Natrag na “SS.BA Fantasy Basketball liga”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.