NBA Rookies 2017/18

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 02 nov 2017, 09:12

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Riziko
Postovi: 5748
Pridružen/a: 21 okt 2017, 10:41
Lokacija: BANJA LUKA
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la Riziko » 02 nov 2017, 10:14

Malik Monk !!!
[quote=Convicts1988 post_id=7332615 time=1573391939 user_id=33799]
Da Bog da Borac popisa oba sarajevska kluba i osvoji titulu :pray:
[/quote]

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 03 nov 2017, 09:56

lumani je napisao/la:Fultz ne igra nikako,Lonzo je prvi pick :mrgreen: Nego tko je do sada najbolji Rookie :?: Tatum,Lauri ili Ben Simmons :D
Za sada Simmons. Prvi strijelac, prvi skakac, prvi asistent medju rookijima. Brutalna statistika. 99% ROY.
Markkanen vrlo dobar. Svidja mi se. Ima sut, ima skok.
Dalje slijede, Kuzma, Tatum, Fox, Mitchell, Dennis Smith, Monk pa dvojac iz Sunsa (James & Jackson)...
Obrati paznju na Bostonove rookije. Lista igraca koji su dobili priliku igrati: Tatum, Nader, Ojeleye, Yabusele, Theis, Bird.
Odlicna rookie generacija.
josipmusa je napisao/la:Te igrače koji propuste rookie sezonu mi je najveća glupost što računaju u kategoriju ROY. Po meni Dennis Smith i Mitchell za sada
Ne bih se slozio. Ako igrac nije igrao zbog povrede niti jednu utakmicu gleda se sezona u kojoj odogra prvi mec. Nisu samo povrede u pitanju, evo npr. David Robinson je bio prvi pick '87 a debitovao je tek '89 (zbog obaveza prema Navy) i bio je rookie u sezoni 89/90.
Slazem se sa Michella, vrlo dobar igrac.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 03 nov 2017, 10:04

BIHfan je napisao/la:Lonzo ce bit bust ocekivano. Nema jednostavno arsenala u napadu u NBA, a nije ni neki defanzivac. Novi Kendall Marshall.

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 03 nov 2017, 10:37

Clutch je napisao/la:Lakersi uzasno koriste Lonza.

Meni je interesantno u vezi Lonza ili ga ljudi ono bas vole ili ga bas ne vole nikako. Jedina stvar za koju mu skidam kapu je asistencija. Ostalo, po meni, vrlo diskutabilno. Sa druge strane volio bih da vidim taj nekakav njegov booom cisto da barem nesto opravda oko hypa...
Ne znam sta ce uraditi sa sutem ali za sada procenti su vrlo losi.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 03 nov 2017, 11:17

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la lumani » 03 nov 2017, 11:24

BernardBarnjak je napisao/la:
Clutch je napisao/la:Lakersi uzasno koriste Lonza.

Meni je interesantno u vezi Lonza ili ga ljudi ono bas vole ili ga bas ne vole nikako. Jedina stvar za koju mu skidam kapu je asistencija. Ostalo, po meni, vrlo diskutabilno. Sa druge strane volio bih da vidim taj nekakav njegov booom cisto da barem nesto opravda oko hypa...
Ne znam sta ce uraditi sa sutem ali za sada procenti su vrlo losi.

Hype je Babo napravio niko drugi,zbog toga se od ovog momka svaku tekmu nesto ocekuje pogotovo u L.A..Da je otisao negdje u mirniji kraj mozda bi bio solidan play,a ovako nema sanse da bude neki Superstar,prosto nema oruzja za to..

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 03 nov 2017, 11:30

filip13 je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Markanen i Simoms za sada definitivno. Tim redom :kafa:

Zamalo da Gasol posalje Currya na dugotrajni oporavak. Sreca dobro se zavrsilo. :thumbup:

markanen ima 17-9 prosjeke a simmons 18-10-8,i markanen trenutno bolji rookie?

Kao sto rekoh, 99% ce Simmons biti ROY ali finac igra odlicno, prva rookie petorka je njegova.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la PaskalHens » 03 nov 2017, 13:25

Možda bi ga bolje u Phili koristili, doduše ne na terenu, al' zato iz bolnice bi sjajne twitove pisao.
Viva la France, as they say in Rome.

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la Kaunas » 03 nov 2017, 14:29

BernardBarnjak je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Markanen i Simoms za sada definitivno. Tim redom :kafa:

Zamalo da Gasol posalje Currya na dugotrajni oporavak. Sreca dobro se zavrsilo. :thumbup:

markanen ima 17-9 prosjeke a simmons 18-10-8,i markanen trenutno bolji rookie?

Kao sto rekoh, 99% ce Simmons biti ROY ali finac igra odlicno, prva rookie petorka je njegova.
Nisam obracao paznju na brojeve i gledao kroz njh, Finac je na mene ostavio strasan utisak, tu su negdje njih dva dosta ispred ostalih.

A za ovo za Currya off topic mislio sam da sam na temi sezone pa napisao. :mrgreen:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 03 nov 2017, 17:30

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 06 nov 2017, 22:01

Kawhi je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Ball=MCW,samo sto ovaj ni ROY nece uzet
polako, ima vremena da dodje sebi... a normalno da nece uzeti ROY zbog retardiranog pravila lige koji omogucava griffinu i simmonsu da uzmu nagradu iako su vec bili godinu u dana u ligi (ne na parketu, ali na treninzima i putovali s ekipom i tako skupljali iskustvo)

kad se sjetim kako je MCW odigrao prvu utakmicu, pa onda propao, raduje me da je lonzo poceo ovako lose... mora biti bolji jer gori tesko da moze biti sto se tice suta :mrgreen:
Ne bi on uzeo ni da nema Simmonsa. Finac i Tatum mi onako padaju na pamet. Nije retardirano pravilo. Lupam Musu sljedeće sezone bira neko i on ostane još sezonu u Evropi prije NBA i onda kad ode tamo ne može biti u konkurenciji za ROYa?
Kao sto sam napisao, ocekujem neki booom Balla da opravda ovaj njegov hype...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 06 nov 2017, 22:05

Winters je napisao/la:
lumani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:simmons jos trojke nije ubacio u nba

Jel pukusao barem :?: Njemu i ne treba ,kada probija..
Pa nije nitko ni očekivao da će šutirati trice ove sezone.

I da, pokušao ih je 4-5 sa centra na isteku vremena. :mrgreen:
slika

Simmons nema potrebe za dize trojke. mada mislim da ce i to vremenom usavrsiti... ROY!
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 06 nov 2017, 22:07

BuffonGigi je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Ball osim loseg suta nista drugo ne radi lose, cak naprotiv. A sut znamo da je u poprilicnoj mjeri stvar staza, mnogi igraci su se od ciglasa pretvarali u pouzdane trojkase. Lonzo je i ovako mlad uspio uvezati Lakerse u ekipu, u ono na sta nisu licili zadnjih 5 godina.
Nebi se slozio. Da nema Kuzme (ko bi to rekao poslije drafta), sumnjam da bi Lakersi imali vise od dvije pobjede. Max. Momak je steal samo takav. Prica se o Lonzu samo zbog oca. Decko za sada nista nije pokazao. Koliko suta s parketa? 25 %... Dude, Roberson mu zadivi. Prica se kako je pass-first pg, pa tom logikom bi trebao imati oko 15 asistencija po prosjeku. Znam da nema dosta saigraca koji mogu pogoditi suteve ali onda nek se potrudi da ih stavi u sto bolju situaciju. A ne samo dodati loptu Clarksonu, BI ili Kuzmi, i skloniti se u korner.
Da rezimiramo logiku tvog posta, 15 asistencija u prvoj sezoni u NBA ko je imao? Ko je imao 10, da ne budemo budalasti do kraja? Ali ne, igra za Lakerse, da ne bi bio flop mora da ima prosjeke 20-15-10 vec u rookie sezoni. Nista se vi ne brinite, Lonzo ce biti izuzetan igrac, mozda ne u prvoj sezoni, ali ako se bude razvijao kako treba na kraju bi mogao ostvariti zaista sjajne stvari, ima sve predispozicije za to.

Magic je dao trenutno boljeg igraca, daleko i trenutno i potencijalno boljeg strijelca u Russelu, ali dobio momka koji nece biti rak svlacionice i koji ce saigrace ciniti boljima a ne izazivati probleme, koji ce mozda nauciti igrati odbranu za razliku od Russela koji je nece ni moci ni zeljeti igrati nikad.

:arrow:
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 06 nov 2017, 22:12

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la filip13 » 06 nov 2017, 22:16

BuffonGigi je napisao/la:
sajo10 je napisao/la:
BuffonGigi je napisao/la:Ball osim loseg suta nista drugo ne radi lose, cak naprotiv. A sut znamo da je u poprilicnoj mjeri stvar staza, mnogi igraci su se od ciglasa pretvarali u pouzdane trojkase. Lonzo je i ovako mlad uspio uvezati Lakerse u ekipu, u ono na sta nisu licili zadnjih 5 godina.
Nebi se slozio. Da nema Kuzme (ko bi to rekao poslije drafta), sumnjam da bi Lakersi imali vise od dvije pobjede. Max. Momak je steal samo takav. Prica se o Lonzu samo zbog oca. Decko za sada nista nije pokazao. Koliko suta s parketa? 25 %... Dude, Roberson mu zadivi. Prica se kako je pass-first pg, pa tom logikom bi trebao imati oko 15 asistencija po prosjeku. Znam da nema dosta saigraca koji mogu pogoditi suteve ali onda nek se potrudi da ih stavi u sto bolju situaciju. A ne samo dodati loptu Clarksonu, BI ili Kuzmi, i skloniti se u korner.
Da rezimiramo logiku tvog posta, 15 asistencija u prvoj sezoni u NBA ko je imao? Ko je imao 10, da ne budemo budalasti do kraja? Ali ne, igra za Lakerse, da ne bi bio flop mora da ima prosjeke 20-15-10 vec u rookie sezoni. Nista se vi ne brinite, Lonzo ce biti izuzetan igrac, mozda ne u prvoj sezoni, ali ako se bude razvijao kako treba na kraju bi mogao ostvariti zaista sjajne stvari, ima sve predispozicije za to.

Magic je dao trenutno boljeg igraca, daleko i trenutno i potencijalno boljeg strijelca u Russelu, ali dobio momka koji nece biti rak svlacionice i koji ce saigrace ciniti boljima a ne izazivati probleme, koji ce mozda nauciti igrati odbranu za razliku od Russela koji je nece ni moci ni zeljeti igrati nikad.

[/quote]


mark jackson jedini koliko ja znam

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 06 nov 2017, 22:19

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BuffonGigi » 06 nov 2017, 22:39

Ne mogu da ne primijetim da je mnogima sa ove liste rookie sezona bila i najbolja u karijeri :)
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la BernardBarnjak » 07 nov 2017, 09:24



Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: NBA Rookies 2017/18

Post Postao/la AlphonseKauders » 07 nov 2017, 11:36

kako zasad stvari stoje, rookie-s bi se mogli rangirati ovako:

prevazišli očekivanja - Simmons, Tatum, Markkanen, Mitchell, Kuzma, J.Collins

Igraju u skladu sa očekivanjima - Fox, Isaak, Ntilkina, Monk, Smith Jr., Swanigan, Adebayo;

Igraju ispod očekivanja - Fultz, Ball, Josh Jackson, Z.Collins, Kennard, Justin Jackson

Glavni favoriti za ROY, trenutno - Simmons & Tatum

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.