NBA sezona 2017/2018

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko će postati prvak NBA lige za sezonu 2017/2018?

Anketa je završila: 16 nov 2017, 15:15.

Golden State Warriors
68
49%
Cleveland Cavaliers
29
21%
San Antonio Spurs
8
6%
Oklahoma City Thunder
11
8%
Boston Celtics
7
5%
Houston Rockets
5
4%
Niko od navedenih
10
7%
 
Ukupno glasova: 138

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Ik17 » 10 dec 2017, 15:20

Epidaurus je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Lik suta 39% iz igre al nije kriv sto OKC ni na sta ne lici. Bez lopte bukvalno samo stoji u napadu i ceka dok ne dobije ponovo loptu da moze igrat 1 na 5. Otkako je dosao u ligu igra isto, bez ikakve zelje da se ikom zivom prilagodi. Promijenili su se i treneri i suigraci al ostala je konstanta Westbrookovog divljanja i glumljenja heroja, jednostavno lik ne zna drugacije igrat kosarku.
Stani...Stoji sve sto si rekao,ali cija je krivica sto on igra samo s loptom?Postoji li ijedna akcija za njega kad on izlazi iz nekih blokova i napada obruc u cemu je jak?Zasto ne postoji akcija gdje on igra post up nakon flex blokova jer ga tesko ijedan PG moze cuvati na postu?
Ne postoji i tako sa oba ova trenera.Divlja on cesto i forsira,tu nema dileme,ali mi se i cini da nije imao trenera koji ce ga uciniti efikasnijim igracem.
Pa ako nekom profesionalnom kosarkasu, vrhunskom kosarkasu treba trener da objasni da nije bas ispravno samo stajati kad nemas loptu u rukama il igrat drk.ati loptu 20 sekundi pa onda ispalit neku ciglu s 8 metara, onda je.bes ti takvog kosarkasa. Pogotovo u danasnjoj NBA gdje se mogu igrati zone i slicno. Nije ni Donovan neki vrhunski trener al sigurno nije ni prevara od trenera. Mnogo faktora govori ustvari od Wessovoj ispodprosjecnoj kosarkaskoj inteligenciji.
https://streamable.com/egigw
Možda pomogne u diskusiji xD

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la adriano_leite » 10 dec 2017, 15:24

@Epi, cini mi se da si i Irvingovu kosarkasku inteligenciju dovodio u pitanje, a vidi ga sada kako djeluje u pravom timu, s pravim trenerom i u pravom sistemu. Halali ako nisi to rekao, onda je do mene, ali cini mi se da si to pisao, kao i to da Irving ne moze mnogo napredovati, a vidi se golim okom da bolje izgleda.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Brokula
Postovi: 30939
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Brokula » 10 dec 2017, 15:28

Houston wannabe warriorsi :ljepota:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 15:29

rio_Ferdy88 je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:Kakav crni AS, budi sretan sto ste izbjegli taj metak

Poslano sa mog HUAWEI RIO-L01 koristeći Tapatalk
Ma kakvi buraz, to je Donovanov napad, plus WB, Melo samo ISO przi. Vidio bi ga kod Mike-a u ovom napadu, jos da ga hrane CP i Brada, easy buckets za scorera poput njega.
Zar ne bi talent sam trebao pobjeđivati, šta će im trener :mrgreen:
Ne moze ako nisu fit

Jest @brokula, ova ekipa je mozda 2015 Warriors
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la miki_92 » 10 dec 2017, 15:30

Ne vidim nikakav problem u usmjeravanju nekog igraca u bilo kojem stadiju njegove karijere, veci je problem kad ti ego ne dozvoljava da prihvatis da ti igra ima ozbiljne rupe i da trebas raditi na istim

Ni Brooks ni Donovan nisu imali pedigre jednog Popa,Carleslie kad su dolazili, nisu bili treneri koji ce doci i reci igras kako ja kazem i radis na stvarima koje su ti slabost ili klupa, naravno za ovako nesto treba i puna podrska FO jer ovo je uglavnom liga igraca, cim nekom od superstara nesto ne pase velika je vjerovatnoca da ti letis s klupe (Gasol-Fitzdale) samo kako bi se toj zvijezdi ugodilo

Poslano sa mog HUAWEI RIO-L01 koristeći Tapatalk
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Kawhi » 10 dec 2017, 15:30

alemsa je napisao/la: Ne moze ako nisu fit
CP3 i Harden nisu fit pa pobjedjuju zbog trenera.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 15:32

@Ik To je upravo ono sto govorim.Trener mora imati puno bolji sistem kao i akcije za njega.Ne moze to biti samo s loptom.Naravno,nije ni @epi daleko s tim da se on mora bolje kretati,napraviti i neki blok,ali isto tako treba znati da nema tu nekih blokova i kretnji ako nije u sklopu sistema.Nije termin pa da se prave blokovi i krece kako ko hoce,jer na ovom nivou jedna losa kretnja cesto znaci i los napad.

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 15:32

Kawhi je napisao/la:
alemsa je napisao/la: Ne moze ako nisu fit
CP3 i Harden nisu fit pa pobjedjuju zbog trenera.
Oni su itekako fit, gledaj ih cesce
Ta 2 iq-a ne mogu da ne budu fit, to je ne moguce
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21310
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Epidaurus » 10 dec 2017, 15:40

adriano_leite je napisao/la:@Epi, cini mi se da si i Irvingovu kosarkasku inteligenciju dovodio u pitanje, a vidi ga sada kako djeluje u pravom timu, s pravim trenerom i u pravom sistemu. Halali ako nisi to rekao, onda je do mene, ali cini mi se da si to pisao, kao i to da Irving ne moze mnogo napredovati, a vidi se golim okom da bolje izgleda.
I dalje mislim da Irving nije nesto narocito inteligentan igrac, bar kad ga poredis sa inteligencijom koju imaju Paul, Steph il Harden npr. Ni ovdje nije on taj primarni razigravac i playmaker ekipe, vise egzekutor u cemu je jedan od najboljih u ligi bez ikakve sumnje. Brad ga ne trosi toliko u izolacijama i bolje ga koristi od Luea svakako al da je nesto napredovao kao play, pa i nije bas.

@NEZALAGANJE

Nije Donovan trenercina al nema je.bene sanse da mu je "sistem" takav da Melo i Russ samo stoje ovao po strani kad nemaju loptu u rukama. To i sam coach Nick kaze na ovom klipu. Pa nije toliki idiot neko ko je nasao nacina da zaustavi onaj 73-9 GSW i ko je imao toliki ugled na Floridi. Evo i na ovom klipu sto je @ik postavio, na ovoj akciji od 0:50 vidis da je nacelno trebao ici adamsov pa robersonov blok za Russa bez lopte al liku jednostavno ne pada na pamet da se pomjeri bez lopte u rukama.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la TheChief » 10 dec 2017, 15:43

Westbrook je ove godine odigrao 25 utakmica i samo na njih 5 je imao 50 % ili više šuta iz igre. A od tih 5 utakmica 4 su bile od prvih 5 u sezoni.
Poređenja radi, LBJ je imao samo 3 utakmice sa manje od 50 % šuta (ukupno odigrao 27). Dva puta je bio na granici (7/15 i 6/14). Sinoć je bila njegova najlošija šuterska utakmica u sezoni (9/23).
James je u sezoni išao:
- jednom preko 70 % FG
- 12 puta između 60-69 % FG
- 11 puta između 50-59 % FG

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 15:44

Tako je @ep

@chief pa dobro ovaj je PG, nije dobro poredjenje sa Bronom bas
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Sarmelino » 10 dec 2017, 15:47

Zar Bron ne igra najbolju % sezonu u karijeri?
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 15:50

@epi Sve upucuje na to da on nema nikakvog ofanzivnog sistema,jer o tome pricamo ovdje.Odbrana mu je druga prica. ;)
Zasto ovo tvrdim?Zato sto su apsolutno isto igrali u napadu i kad mu je Durant bio tu.Oduzmes njega i dovedes igrace koji su realno slabiji nego sto je on i dobije se ovo sto gledamo.Koliko god Russ ne razmisljao previse u igri u smislu kretnji bez lopte,toliko je posao trenera da svom najboljem igracu olaksa posao.

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Ik17 » 10 dec 2017, 15:53

NEZALAGANJE je napisao/la:@Ik To je upravo ono sto govorim.Trener mora imati puno bolji sistem kao i akcije za njega.Ne moze to biti samo s loptom.Naravno,nije ni @epi daleko s tim da se on mora bolje kretati,napraviti i neki blok,ali isto tako treba znati da nema tu nekih blokova i kretnji ako nije u sklopu sistema.Nije termin pa da se prave blokovi i krece kako ko hoce,jer na ovom nivou jedna losa kretnja cesto znaci i los napad.
Slažem se ja da trener mora puno bolji sistem kreirati da bi maksimalno iskoristio talenat ekipe, alii... Kao što i sam vidiš i čuješ u klipu, Westbrook je ovakav bio bez obzira na to ko je trener. Neće da se kreće, jer zna da će tako njegov defanzivac biti na putu njegovom suigraču, i lopta će mu se morati vratiti u ruke...

Ja lično ne očekujem od Westbrooka da se ikad promjeni po ovom pitanju. Po meni je ovo besmislena diskusija, jer sam 99.9999% siguran da mu Pop dođe da ga trenira, ne bi mu iz glave uspio izbiti ovu sebičnost. Otjerao je sve suigrače s kojima je napravio OKC kontenderom (Harden, Durant, Ibaka), igrači koji su otišli iz OKC-a ove sezone igraju bolje (Oladipo, Kanter)... Frajer je fizički sposoban da vodi ekipu do titule. Mentalno je takav da mu nema pomoći (opet, po meni), tako da, bez obzira do kakvog zaključka mi ovdje došli, on se (nažalost) neće promjeniti...

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la TheChief » 10 dec 2017, 15:57

alemsa je napisao/la:Tako je @ep

@chief pa dobro ovaj je PG, nije dobro poredjenje sa Bronom bas
Možda nije dobro ovo poređenje, ali je nevjerovatno da je James manje puta išao ispod 50 % FG nego što je ovaj više puta išao preko te granice.
Uostalom uporedi im shotchartove i malo se "poigraj" sa ovim zonama i skalama. :D Ovaj Westbrookov je za plakanje.
LBJ Russel

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21310
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Epidaurus » 10 dec 2017, 15:58

NEZALAGANJE je napisao/la:@epi Sve upucuje na to da on nema nikakvog ofanzivnog sistema,jer o tome pricamo ovdje.Odbrana mu je druga prica. ;)
Zasto ovo tvrdim?Zato sto su apsolutno isto igrali u napadu i kad mu je Durant bio tu.Oduzmes njega i dovedes igrace koji su realno slabiji nego sto je on i dobije se ovo sto gledamo.Koliko god Russ ne razmisljao previse u igri u smislu kretnji bez lopte,toliko je posao trenera da svom najboljem igracu olaksa posao.
Nema sanse jednostavno da je Donovanova ideja da Wess i Melo samo stoje po strani bez lopte. Nema sanse da to moze past na pamet bilo kojem treneru na svijetu ustvari. Sto se PG krece bez lopte npr ? Problem Russellove igre je u njemu samom i odbijanja da se ikom zivom prilagodi. Ja jednostavno ne vjerujem da postoji trener na svijetu kojem je ok da ovaj samo stoji dok ne dobije loptu i da mu apsolutno nikad ne pokusa olaksati nekom akcijom. Eto i taj dio od 0:50 lijepo pokazuje da treba ici dupli blok za Russella al njemu se ne da zamarat s tim. Isto tako cisto sumnjam da postoji trener kojem je ok da ovaj dr.ka loptu 20 sekundi dok svi posmatraju, to je radio i dok je imao KDa u ekipi a radi i sad. Sva sreca pa je produzio s OKCem i Magic i Pelinka nece doc u iskusenje da ga pokusaju potpisat, ne bih mogao idiota podnijet u Lakersima.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25262
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 16:23

Ik17 je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Ik To je upravo ono sto govorim.Trener mora imati puno bolji sistem kao i akcije za njega.Ne moze to biti samo s loptom.Naravno,nije ni @epi daleko s tim da se on mora bolje kretati,napraviti i neki blok,ali isto tako treba znati da nema tu nekih blokova i kretnji ako nije u sklopu sistema.Nije termin pa da se prave blokovi i krece kako ko hoce,jer na ovom nivou jedna losa kretnja cesto znaci i los napad.
Slažem se ja da trener mora puno bolji sistem kreirati da bi maksimalno iskoristio talenat ekipe, alii... Kao što i sam vidiš i čuješ u klipu, Westbrook je ovakav bio bez obzira na to ko je trener. Neće da se kreće, jer zna da će tako njegov defanzivac biti na putu njegovom suigraču, i lopta će mu se morati vratiti u ruke...

Ja lično ne očekujem od Westbrooka da se ikad promjeni po ovom pitanju. Po meni je ovo besmislena diskusija, jer sam 99.9999% siguran da mu Pop dođe da ga trenira, ne bi mu iz glave uspio izbiti ovu sebičnost. Otjerao je sve suigrače s kojima je napravio OKC kontenderom (Harden, Durant, Ibaka), igrači koji su otišli iz OKC-a ove sezone igraju bolje (Oladipo, Kanter)... Frajer je fizički sposoban da vodi ekipu do titule. Mentalno je takav da mu nema pomoći (opet, po meni), tako da, bez obzira do kakvog zaključka mi ovdje došli, on se (nažalost) neće promjeniti...
Jednostavno,trener mu nije dovoljan autoritet,a ocigledno je da ga samo takav moze natjerati na drugaciju igru.Benciraj ga malo nakon sto napravi par gresaka,pa da vidimo onda hoce li razmisliti,ali prije toga imaj sistem i akcije za njega,da ne bude da to cinis bez podloge.To je kljuc.
Ovo da su drugi otisli zbog njega,nije istina,osim za Duranta.Oladipo igra bolje, jer imao ulogu Westbrooka u IND,a to ovamo nije mogao imati.I dalje upitan igrac bez lopte u rukama,iako ima fantasticnu sezonu.Kanter je ovako igra i u OKCu.Ofanziva njemu nije problem.Zna se gdje je tanak.

Da zakljucimo,necemo se sloziti da nije toliko do trenera,jer primjera radi,LMA,a evo i Gay kod Pop imaju FG% svojih karijera,a smatraju se igracima koji u danasnjem NBAu uzimaju "lose" suteve. ;)

@Epi A sto mu je Durant onda stajao u cosku isto kad nije imao loptu?

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21310
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Epidaurus » 10 dec 2017, 16:30

Sve sto se Kobeu spocitavalo, Wess radi jos duplo gore iako je duplo losiji igrac od njega. Lik je glup, nema mu pomoci jednostavno makar ga trenirali Pop, Phil, RIley i Auerbach zajedno. Kretanje bez lopte se uci sa 12 godina, vec tad ti treba bit jasno da nakon sto dodas loptu trebas se pomjerit u stranu ako nista dok ovom ni sa 28 godina to izgleda nije jasno. Il mu je ustvari jasno al je bezobrazan do te mjere da mu se ne da zamarat tim stvarima.

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 16:31

Dje ce ga benchat to je sam sebi noga propisana.

To mogu mozda 3-4 trenera u ligi uradit, zvijezdi ekipe, ostalih 26/7 nogara, kao treneru Memphisa
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Jeftha » 10 dec 2017, 16:52

Samo 53% završavanja na obruču sa onakvim atletskim predispozicijama je sramota.

Oladipo je glavni igrač ekipe koja ima pozitivan omjer za razliku od Oklahome.

OKC je prokleta fransiza. Westbrook da je pametan lagano bi išao put pod noge.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.