NBA sezona 2017/2018

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko će postati prvak NBA lige za sezonu 2017/2018?

Anketa je završila: 16 nov 2017, 15:15.

Golden State Warriors
68
49%
Cleveland Cavaliers
29
21%
San Antonio Spurs
8
6%
Oklahoma City Thunder
11
8%
Boston Celtics
7
5%
Houston Rockets
5
4%
Niko od navedenih
10
7%
 
Ukupno glasova: 138

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la andro234 » 23 nov 2017, 20:35

miki_92 je napisao/la:
.slika
Zasto se ova statisika nigdje ne moze pronaci?
Iz ovoga se najbolje vidi kako je koji igrac efikasan sto se tice poena.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la IlCapitano » 23 nov 2017, 20:38

JakMani je napisao/la:
IlCapitano je napisao/la:Čuj +/- napredna statistika :lol:
nego sta je ? :urnebes: :urnebes:
+/- je obična statistika koja ne vrijedi apsolutno ništa samostalno za cijelu sezonu, kamo li za samo jednu utakmicu. Moraš gledati dublje u kojim postavama su koji igrači, protiv kojih postava protivnika su igrali, koliko minuta itd. Napredne statistike se mjere na 100 posjeda (ortg, drtg, netrtg itd) ili imaš specijalne formule za TS, EFG% itd...
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Brokula » 23 nov 2017, 20:39

Druga stvar je što se danas svaki podatak zove informacija pa sve nazivate statistikom :kafa:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 23 nov 2017, 20:43

Ja pratim NBA sigurno 15ak godina bas ono,i taj +/- obicni, je postao aktuelan u posljednoj deceniji tek. Ne sjecam se prije da je iko to spominjao uopste. Ja samo hocu da kazem,da meni nije potrebna formula nekog strebera da znam da je Steph Curry HOF igrac.Al dobro,mozda svako ovdje nije trenirao kosarku od malena pa je gleda drugacijim ocima.Da me ne shvatite pogresno,nisam ovdje da se svadjam sa ljudima,to je samo moje misljenje.Mozemo se uvijek sloziti da se ne slazemo na kraju krajeva.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 23 nov 2017, 20:43

JakMani je napisao/la:I na kraju krajeva,+/- vuce korijene iz hokeja. Mislim da to sve govori.Da ne bude zablude ja nemam nista protiv statsa pa i tih naprednih stats,da se razumijemo,ali isto tako mi ne ide u glavu da neko moze pridavati vise znacaja nekim statistikama izracunatim po necijim formulama,nego onome sto vidi svojim ocima.
Sta sve govori? Pa da se i u fudbalu moze igrac vratit u igru nakon sto ga zamjenis, vodila bi se evidencija "s njim na terenu". Pa sve ima svoje, nekad brojevi ne govore sve, to stoji, nekad igrac puca 5-20, ali bas da 2 kosha koja prelome tekmu, statistika bi rekla da je imao loshu tekmu medjutim nije tako. Ali obicno brojevi ne lazu puno, ako je igrac recimo puco 5-25, obicno nije imao dobru tekmu, barem suterski. Napredna statistika stavlja to u veci koncept, posebno EFG% i TS% (kad smo vec kod pucanja), suhi FG% ce reci da Gordon puca 40% recimo, ali ne uzima u obzir da uzima 11 trica na tekmi, i da tih 4 trice na 12 suteva je isto kao pucat 6 od 12 za 2, sto je 50%. E tu upada EFG% i podesi stvar
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 23 nov 2017, 20:45

A era ovih advanced statsa je bas dozivjela boom pojavom onih D'Antonijevih Sunsa.

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 23 nov 2017, 20:48

alemsa je napisao/la:
JakMani je napisao/la:I na kraju krajeva,+/- vuce korijene iz hokeja. Mislim da to sve govori.Da ne bude zablude ja nemam nista protiv statsa pa i tih naprednih stats,da se razumijemo,ali isto tako mi ne ide u glavu da neko moze pridavati vise znacaja nekim statistikama izracunatim po necijim formulama,nego onome sto vidi svojim ocima.
Sta sve govori? Pa da se i u fudbalu moze igrac vratit u igru nakon sto ga zamjenis, vodila bi se evidencija "s njim na terenu". Pa sve ima svoje, nekad brojevi ne govore sve, to stoji, nekad igrac puca 5-20, ali bas da 2 kosha koja prelome tekmu, statistika bi rekla da je imao loshu tekmu medjutim nije tako. Ali obicno brojevi ne lazu puno, ako je igrac recimo puco 5-25, obicno nije imao dobru tekmu, barem suterski. Napredna statistika stavlja to u veci koncept, posebno EFG% i TS% (kad smo vec kod pucanja), suhi FG% ce reci da Gordon puca 40% recimo, ali ne uzima u obzir da uzima 11 trica na tekmi, i da tih 4 trice na 12 suteva je isto kao pucat 6 od 12 za 2, sto je 50%. E tu upada EFG% i podesi stvar
hocu da kazem da nije "prirodni" kosarkaski stat. Kosarka sa razlogom ima kolone za Poene,Skokove,Asistencije,Skokove(of. i def),ukradene,blokade i izgubljene. Hocu samo da kazem da se previse znacaja daje ovim silnim novim statistikama, zar je potrebna neka formula da ti kaze da je Golden State ponajbolji ofanzivni tim svih vremena ? Ili da je Curry ponajbolji suter svih vremena ?

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 23 nov 2017, 20:53

Brokula je napisao/la:Druga stvar je što se danas svaki podatak zove informacija pa sve nazivate statistikom :kafa:
Jel ti kad gledas utakmicu znas i koliki je +/- kojem igracu bez gledanja u boxscore ?

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 23 nov 2017, 20:54

JakMani je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
JakMani je napisao/la:I na kraju krajeva,+/- vuce korijene iz hokeja. Mislim da to sve govori.Da ne bude zablude ja nemam nista protiv statsa pa i tih naprednih stats,da se razumijemo,ali isto tako mi ne ide u glavu da neko moze pridavati vise znacaja nekim statistikama izracunatim po necijim formulama,nego onome sto vidi svojim ocima.
Sta sve govori? Pa da se i u fudbalu moze igrac vratit u igru nakon sto ga zamjenis, vodila bi se evidencija "s njim na terenu". Pa sve ima svoje, nekad brojevi ne govore sve, to stoji, nekad igrac puca 5-20, ali bas da 2 kosha koja prelome tekmu, statistika bi rekla da je imao loshu tekmu medjutim nije tako. Ali obicno brojevi ne lazu puno, ako je igrac recimo puco 5-25, obicno nije imao dobru tekmu, barem suterski. Napredna statistika stavlja to u veci koncept, posebno EFG% i TS% (kad smo vec kod pucanja), suhi FG% ce reci da Gordon puca 40% recimo, ali ne uzima u obzir da uzima 11 trica na tekmi, i da tih 4 trice na 12 suteva je isto kao pucat 6 od 12 za 2, sto je 50%. E tu upada EFG% i podesi stvar
hocu da kazem da nije "prirodni" kosarkaski stat. Kosarka sa razlogom ima kolone za Poene,Skokove,Asistencije,Skokove(of. i def),ukradene,blokade i izgubljene. Hocu samo da kazem da se previse znacaja daje ovim silnim novim statistikama, zar je potrebna neka formula da ti kaze da je Golden State ponajbolji ofanzivni tim svih vremena ? Ili da je Curry ponajbolji suter svih vremena ?
Pa zato sto suhi FG ne govori cijelu sliku, bolje pucat 4-10 trojku, sto ce ti suhi fg% reci da je samo 40% iz igre, nego 6-12 za 2, sto ce ti suhi fg% reci da je dobro, jer od te 4 trojke dobijas vise poena po posjedu, znaci treba ti 10 posjeda za 12 poena, a ovamo 12 posjeda za 12 poena. Ja sam veliki miljenik napredne statistike.

Za tvoj prethodni post, ne spominje se puno suhi +/-, ali se bpm itekako spomi je, jer mjeri ofanzivno i defanzivno i pravi razliku, ne kao suhi +/-, samo vrijeme provedeno na parketu
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 23 nov 2017, 21:02

brate ja razumijem sve sto ti govoris,prostom logikom 3 je vise nego 2. Hocu da kazem da je kosarka jedna jednostavna igra jos uvijek,i ja sam se u nju kao takvu i zaljubio.. Ova nova era silnih stats-a mi nekako nije po ukusu..

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 23 nov 2017, 21:08

JakMani je napisao/la:brate ja razumijem sve sto ti govoris,prostom logikom 3 je vise nego 2. Hocu da kazem da je kosarka jedna jednostavna igra jos uvijek,i ja sam se u nju kao takvu i zaljubio.. Ova nova era silnih stats-a mi nekako nije po ukusu..
Razumijem, pa dobro ali evo recimo EFG%, znaci iz napredne statistike je vise relevatniji od suhog jednostavnog FG%, jer uzima u obzir sve (osim slobodnih), ts% uzima i slobodne), dok suhi fg% ne.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 23 nov 2017, 21:16

alemsa je napisao/la:
JakMani je napisao/la:brate ja razumijem sve sto ti govoris,prostom logikom 3 je vise nego 2. Hocu da kazem da je kosarka jedna jednostavna igra jos uvijek,i ja sam se u nju kao takvu i zaljubio.. Ova nova era silnih stats-a mi nekako nije po ukusu..
Razumijem, pa dobro ali evo recimo EFG%, znaci iz napredne statistike je vise relevatniji od suhog jednostavnog FG%, jer uzima u obzir sve (osim slobodnih), ts% uzima i slobodne), dok suhi fg% ne.
Slazem se,ima nekih naprednih statistika koje i ja pozorno pratim,ali ima i nekih beskorisnih.Nepostoji nijedna univerzalno savrsena,ako razumijes sta hocu reci.

Avatar
miki_92
Postovi: 21593
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la miki_92 » 23 nov 2017, 21:16

andro234 je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
.slika
Zasto se ova statisika nigdje ne moze pronaci?
Iz ovoga se najbolje vidi kako je koji igrac efikasan sto se tice poena.
zato sto se placa :mrgreen:

Synergy je u pitanju

https://twitter.com/SynergySST
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la andro234 » 23 nov 2017, 21:51

miki_92 je napisao/la:
andro234 je napisao/la:
miki_92 je napisao/la:
.slika
Zasto se ova statisika nigdje ne moze pronaci?
Iz ovoga se najbolje vidi kako je koji igrac efikasan sto se tice poena.
zato sto se placa :mrgreen:

Synergy je u pitanju

https://twitter.com/SynergySST
Ma ne cini mi se nesto posebno tesko izracunati, a NBA stats imaju cak i dodire igraca i tako neke tsvari za koje se teze dobiju a nisu bas nesto potrebne pa mi je cudno sto ovo nemaju.

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Brokula » 23 nov 2017, 22:00

JakMani je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Druga stvar je što se danas svaki podatak zove informacija pa sve nazivate statistikom :kafa:
Jel ti kad gledas utakmicu znas i koliki je +/- kojem igracu bez gledanja u boxscore ?
Kakve veze ima to da li gledam utakmicu i da li tokom utakmice znam koliki +- nekog igrača? Rekao sam onako čisto iz fazona da sva fundamentalna "statistika" nije uopšte statistika, nego podatak.

Ovo što vi zoveze napredna statistika je obična statistika.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
rookielbj
Postovi: 470
Pridružen/a: 05 nov 2017, 22:51
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la rookielbj » 23 nov 2017, 22:00

LeBron James leads the league in fourth quarter points-per-game with 10 PPG.

#leclutch

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 23 nov 2017, 22:03

Brokula je napisao/la:
JakMani je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Druga stvar je što se danas svaki podatak zove informacija pa sve nazivate statistikom :kafa:
Jel ti kad gledas utakmicu znas i koliki je +/- kojem igracu bez gledanja u boxscore ?
Kakve veze ima to da li gledam utakmicu i da li tokom utakmice znam koliki +- nekog igrača? Rekao sam onako čisto iz fazona da sva fundamentalna "statistika" nije uopšte statistika, nego podatak.

Ovo što vi zoveze napredna statistika je obična statistika.
Ti ako si u toj bransi to je druga stvar pa mozda tebi nije,ali i sam naziv je Advanced stats.

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 24 nov 2017, 00:06

Btw,kada cemo poceti pricati o tome da LeBron igra mozda najbolju sezonu u karijeri ?

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la PaskalHens » 24 nov 2017, 00:16

Jel statistički ili odokativno?
Viva la France, as they say in Rome.

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la JakMani » 24 nov 2017, 00:20

PaskalHens je napisao/la:Jel statistički ili odokativno?
Rekao bih oboje. Pogledaj statistiku suta,nerealne brojke,mogao bi konacno sutati i tih famoznih 80 % sa linije slobodnih,a ako si gledao sinoc utakmicu,mogao si vidjeti totalnu dominaciju u posljednoj cetvrtini. 23 poena, 17-18 zaredom u jednom trenutku.

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.