NBA sezona 2017/2018

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko će postati prvak NBA lige za sezonu 2017/2018?

Anketa je završila: 16 nov 2017, 15:15.

Golden State Warriors
68
49%
Cleveland Cavaliers
29
21%
San Antonio Spurs
8
6%
Oklahoma City Thunder
11
8%
Boston Celtics
7
5%
Houston Rockets
5
4%
Niko od navedenih
10
7%
 
Ukupno glasova: 138

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Ik17 » 10 dec 2017, 16:57

NEZALAGANJE je napisao/la:
Ik17 je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Ik To je upravo ono sto govorim.Trener mora imati puno bolji sistem kao i akcije za njega.Ne moze to biti samo s loptom.Naravno,nije ni @epi daleko s tim da se on mora bolje kretati,napraviti i neki blok,ali isto tako treba znati da nema tu nekih blokova i kretnji ako nije u sklopu sistema.Nije termin pa da se prave blokovi i krece kako ko hoce,jer na ovom nivou jedna losa kretnja cesto znaci i los napad.
Slažem se ja da trener mora puno bolji sistem kreirati da bi maksimalno iskoristio talenat ekipe, alii... Kao što i sam vidiš i čuješ u klipu, Westbrook je ovakav bio bez obzira na to ko je trener. Neće da se kreće, jer zna da će tako njegov defanzivac biti na putu njegovom suigraču, i lopta će mu se morati vratiti u ruke...

Ja lično ne očekujem od Westbrooka da se ikad promjeni po ovom pitanju. Po meni je ovo besmislena diskusija, jer sam 99.9999% siguran da mu Pop dođe da ga trenira, ne bi mu iz glave uspio izbiti ovu sebičnost. Otjerao je sve suigrače s kojima je napravio OKC kontenderom (Harden, Durant, Ibaka), igrači koji su otišli iz OKC-a ove sezone igraju bolje (Oladipo, Kanter)... Frajer je fizički sposoban da vodi ekipu do titule. Mentalno je takav da mu nema pomoći (opet, po meni), tako da, bez obzira do kakvog zaključka mi ovdje došli, on se (nažalost) neće promjeniti...
Jednostavno,trener mu nije dovoljan autoritet,a ocigledno je da ga samo takav moze natjerati na drugaciju igru.Benciraj ga malo nakon sto napravi par gresaka,pa da vidimo onda hoce li razmisliti,ali prije toga imaj sistem i akcije za njega,da ne bude da to cinis bez podloge.To je kljuc.
Ovo da su drugi otisli zbog njega,nije istina,osim za Duranta.Oladipo igra bolje, jer imao ulogu Westbrooka u IND,a to ovamo nije mogao imati.I dalje upitan igrac bez lopte u rukama,iako ima fantasticnu sezonu.Kanter je ovako igra i u OKCu.Ofanziva njemu nije problem.Zna se gdje je tanak.

Da zakljucimo,necemo se sloziti da nije toliko do trenera,jer primjera radi,LMA,a evo i Gay kod Pop imaju FG% svojih karijera,a smatraju se igracima koji u danasnjem NBAu uzimaju "lose" suteve. ;)
Slažem se da je to što bi trener u teoriji trebao uraditi, ali desile bi se 3 stvari:
1) Da je to uradio čim je došao u OKC, RW ne bi produžio ugovor sa Thunderom. Jedini razlog što je "lojalan" njima je jer radi šta hoće, i ima slobodu da gleda samo na sebe.
2) Trener bi bio otpušten, izuzev ako je taj trener Phil Jackson ili Greg Popovich, tj ako je toliko dobar, i ima takvu reputaciju, da je vrijedniji od franšiznog igrača. Brad Stevens će vjerovatno jednog dana doći do tog nivoa. Rivers je imao iluziju toga, kažem iluziju zato što je Allen otišao, jer je ovaj izgubio kontrolu nad ekipom, i vidjelo se da nije vrijedniji od superstara. Ne vidim više nijednog trenera iza kojeg je franšiza spremna stati kad im se zakači sa franšiznim igračem. Da nije Nowitzki takav kakav je, rekao bih da je vjerovatno RIck Carlisle vrijedan te protekcije, ali glupo ga je uopšte uvoditi u ovu diskusiju. That's it. To je lista... Spoelstra je u Miamiju smatran dobrim trenerom jer je znao udovoljiti svim zvijezdama u ekipi odjednom. Ne kažem da nije dobar trener, samo, to je stvar koja je presudila da ostane u Heatu toliko dugo. Ako još nekog trenera zaboravljam, slobodno me ispravi.
3) Franšiza bi dobila lošu reputaciju među igračima. Znam šta se desilo Orlandu nakon Dwightmare-a, Clevelandu nakon "The Decision". Nezadovoljstvo velike zvijezde ostavlja OGROMAN trag na franšizi. Teže ti je zaposliti slobodne igrače bez da preplatiš. Zbog toga se niko ne bi usudio da to uradi, tj da ga benchira. To bi prošlo ekipama kao što su Lakersi, Celticsi, dijelom Bullsi, Spursi, tj. franšize koje već imaju neki vid reputacije koji je veći od samo jednog igrača. Trebaju decenije rada da se to postigne, i nemaju sve franšize taj luksuz.

Oladipo igra bolje jer je smršao. Za Kantera ću se složiti, ali ću istaći da više dobija loptu u postu gdje je efikasniji, što se nije dešavalo kad je sa RW na terenu. Harden je otišao zbog nepoštovanja organizacije prema njemu, i zbog potrage za većom ulogom, jer je zaslužio da bude startni SG/PG. Ibaka se prilagođavao WB-u i KD-u do mjere da je postao nesposoban 3&D igrač, tj. nesposoban u odnosu na ono koliki je potencijal imao. Sjećam se kad je frajer imao utakmicu sa 12/12 šutem iz igre, i opet je bio treći igrač po broju upućenih šuteva u svojoj ekipi.

A superstari će uvijek uzimati divlje šuteve, to je činjenica. Nez kakve veze ima FG% sa ovom pričom. Da li mu je selekcija šuta loša? Itekako. Da li je to prioritet da se popravi? Ne, ali korijen svih problema je isti, BBIQ, i to što mu se živo fućka da li će utakmicu dobiti. Da ga uopšte zanimaju pobjede, a ne samo osobna statistika, sjetio bi se da nekad igra odbranu, a ne samo kad igra protiv GSW-a...

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 17:12

Nemojte me pogresno shvatiti kad pisem ove stvari za Westbrooka.Ne branim ja njegovo divljanje po terenu,losu kretnju,selekcije suta i sl.,samo govorim da mu ni treneri nisu olaksali posao.Nema akcija uopste za njega bez lopte i to ja fakt.To je do trenera 100%.

E sad sto niko njemu ne smije nista progovoriti je vec problem fransize.Zasto je dopusteno da se on toliko uzdigne da mu niko ne smije nista reci?
Zasto je od takvog igraca napravljen fransizni igrac?To nije formula za dobru fransizu,ako glavnom igracu niko nista ne smije reci!Ako je to zaista tako,onda mnogo zamjeram Prestiju,jer je radio u SA i trebao je vidjeti da to ne moze funkcionisati tako...

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 17:21

Ma lik je azdaha atleta i igrac, nea tu govora. Samo ima daleko najlosiji iq od svih top eto 7 igraca
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Luminary
Postovi: 1708
Pridružen/a: 26 apr 2013, 08:59
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Luminary » 10 dec 2017, 17:26

miki_92 je napisao/la::eh:
https://streamable.com/x528h
Koraci? Ali premocno izgleda opet

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Tracy3McGrady » 10 dec 2017, 19:17

Luminary je napisao/la:
miki_92 je napisao/la::eh:
https://streamable.com/x528h
Koraci? Ali premocno izgleda opet
Ovo u nba nisu koraci.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la filip13 » 10 dec 2017, 19:24

**** sport gdje osnovno pravilo nije isto u razlicitim ligama

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 19:28

Je.bo sport gdje drugi(konkretno FIBA) pokusava da bolje zna isti od njegovih "osnivaca" i najbolje lige na svijetu...

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Kawhi » 10 dec 2017, 19:29

NEZALAGANJE je napisao/la:Je.bo sport gdje drugi(konkretno FIBA) pokusava da bolje zna isti od njegovih "osnivaca" i najbolje lige na svijetu...
Nije mi jasno sto samo ne kopiraju sva NBA pravila.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 19:43

Kawhi je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Je.bo sport gdje drugi(konkretno FIBA) pokusava da bolje zna isti od njegovih "osnivaca" i najbolje lige na svijetu...
Nije mi jasno sto samo ne kopiraju sva NBA pravila.
Zato sto se prave pametni i upropastavaju kosarku...Ona zabrana rolinga prosle sezone me je dovela do toga da uopste nisam gledao nista evropsko osim repke,kad je kosarka u pitanju...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Epidaurus » 10 dec 2017, 19:48

NEZALAGANJE je napisao/la: Zato sto se prave pametni i upropastavaju kosarku...Ona zabrana rolinga prosle sezone me je dovela do toga da uopste nisam gledao nista evropsko osim repke,kad je kosarka u pitanju...
Pa vecina kosarkasa fakat pravi koraka kad radi taj roling. Nisu svirani koraci onima koji ga pravilno izvedu tj ne pomjere stajnu nogu al fazon je sto malo kosarkasa to pravilno izvodi.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 19:57

Epidaurus je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la: Zato sto se prave pametni i upropastavaju kosarku...Ona zabrana rolinga prosle sezone me je dovela do toga da uopste nisam gledao nista evropsko osim repke,kad je kosarka u pitanju...
Pa vecina kosarkasa fakat pravi koraka kad radi taj roling. Nisu svirani koraci onima koji ga pravilno izvedu tj ne pomjere stajnu nogu al fazon je sto malo kosarkasa to pravilno izvodi.
Ja koliko znam originalni roling se racuna kao 2 koraka tako da je dozvoljeno promijeniti stajnu nogu sto u Evropi nisu dali i to je smijesno.Da nisu bili upravu potvrdili su i sami ukinuvsi to ove godine. ;)

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la miki_92 » 10 dec 2017, 19:58

znao sam za ovaj Kobe Wade nadimak ali ostali :rol:

Downhill Dion, Kobe Wade, Google Me, Headache
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Epidaurus » 10 dec 2017, 20:01

NEZALAGANJE je napisao/la:Ja koliko znam originalni roling se racuna kao 2 koraka tako da je dozvoljeno promijeniti stajnu nogu sto u Evropi nisu dali i to je smijesno.Da nisu bili upravu potvrdili su i sami ukinuvsi to ove godine. ;)
Znalo je bit bas nakaradnih rolinga, toliko da to veze nije imalo s dvokorakom. Jedino sto je meni malo glupo je sto u NBA ne pustaju onaj "produzeni" korak sto je Haris Brkic radio, cak su ga i u Europi poceli pocesto kao korake svirat.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Sarmelino » 10 dec 2017, 20:02

Čudno je kako je 95% sportova zadržalo ista pravila bilo gdje, samo košarka nije.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 20:08

Sarmelino je napisao/la:Čudno je kako je 95% sportova zadržalo ista pravila bilo gdje, samo košarka nije.
Zato sto ostalim sportovima ne remeti tok igre niti ritam, u nba kad bi se sve zvalo po pravilima bilo bi skoro negledljivo. Korake moraju cesce zvati i obracat paznju, to stvarno je ono nigdje veze koliko dopustaju. Haj kad igrac ide ono drive i razumijem, jeb.aji ga vise se gleda kontakt, jel dao kos nije, block, goaltending, to ok. Ali kad na perimteru shuffle his feet 16 puta a ti tu stojis a ne zoves ma j.ebi si mater
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 10 dec 2017, 20:08, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25219
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 10 dec 2017, 20:08

Pa to vise ne pustaju jer se ne moze 2 puta uraditi tzv.klin.Po meni je to ok,previse je tu "setanja",iako jeste lijepo za oko...

Avatar
Brokula
Postovi: 30914
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Brokula » 10 dec 2017, 21:47

Meni se čini da ove godine mnogo češće sviraju korake...
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 22:42

REPORT: The Houston Rockets have a "real chance" to sign LeBron James this offseason, according to numerous NBA executives.

:opaopa: to mala to
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Sarmelino » 10 dec 2017, 22:43

Ma nema ni 1% šanse da James ode na zapad, i to sada kada je jači nego ikad.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 10 dec 2017, 22:45

Vidjet cemo
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.