NBA sezona 2017/2018

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko će postati prvak NBA lige za sezonu 2017/2018?

Anketa je završila: 16 nov 2017, 15:15.

Golden State Warriors
68
49%
Cleveland Cavaliers
29
21%
San Antonio Spurs
8
6%
Oklahoma City Thunder
11
8%
Boston Celtics
7
5%
Houston Rockets
5
4%
Niko od navedenih
10
7%
 
Ukupno glasova: 138

Avatar
rookielbj
Postovi: 470
Pridružen/a: 05 nov 2017, 22:51
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la rookielbj » 12 dec 2017, 14:56

**** MVP-a koji kad ga ne ide sut nema nista drugo ponudit eto tako da kazem. Ugl imam svoje misljenje i eto. Postujem i tvoje ali jbg moram quote jace od mene

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la IlCapitano » 12 dec 2017, 14:57

NEZALAGANJE je napisao/la:I da,daleko najvazniji i najbitniji igrac BOS koji apsolutno sve pokrece kod njih,a to sto ga nesto hejtas nema osnovu.
Najbolji talentom da. Najvažniji i najbitniji su sinonimi i ne - nije najvažniji, pogotovo ne daleko. Boston dobija utakmice zbog odbrane, a Irving koliko god napredovao i dalje nije dobar defanzivac. Fantastičan je u zadnjih par minuta, ali Horford je srce ekipe. Bukvalno svako bitniji od Lowea do Matt Moorea priča o tome.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25202
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la NEZALAGANJE » 12 dec 2017, 15:03

Postujem i ja tvoje misljenje,ali ti moras shvatiti da kod igraca kakav je Irving nije bitno samo koliko zabije,niti je to jedina stvar koju radi.Sama pojava takvog talenta na parketu utice na totalno drugacije defanzivne seme protivnika,totalno drugacije balansira parket i time se otvara prostor i ostalim igracima.E zato je on najbitniji igrac BOS,jer Horford,ma koliko dobar bio,nema taj uticaj.
Doda li se na ovo sve igra ekipa i rezultat koji su do sada ostvarili,dodje se do toga da je medju kandidati za MVPa.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la IlCapitano » 12 dec 2017, 15:13

Samo su 2 kandidata za MVP - LeBron i Harden jedini imaju stvarnu šansu osvojiti. Ovi ostali su tu da popune top 5, ali velika je razlika.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la josipmusa » 12 dec 2017, 18:05

Irving treba da nadmasi IT ????????? A to sto Boston prima 20 PPG manje u prosjeku je NIŠTA ??????? Za boga miloga eto

Da ne kažem da predvodi potpuno novi tim do najboljeg omjeara lige, a sve to bez igrača koji je projektovan da bude prvi skorer ekipe gdje na tom mjesstu igra jedan rookie

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la adriano_leite » 12 dec 2017, 18:10

Irving je izmislio kosarku za IT-a, iako vise nije u mom timu, to bi trebalo biti svima jasno ko prati kosarku.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la IlCapitano » 12 dec 2017, 18:15

Osim što to nije ničim pokazao...
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la IlCapitano » 12 dec 2017, 18:24

josipmusa je napisao/la:Irving treba da nadmasi IT ????????? A to sto Boston prima 20 PPG manje u prosjeku je NIŠTA ??????? Za boga miloga eto

Da ne kažem da predvodi potpuno novi tim do najboljeg omjeara lige, a sve to bez igrača koji je projektovan da bude prvi skorer ekipe gdje na tom mjesstu igra jedan rookie
Da, IT je bio 5. u glasanju za MVP-a u puno težoj trci prošle godine. Irving je daleko najmanji razlog zašto Boston prima tako malo poena, tj. uopšte nije razlog nego samo uspjeva ne biti teret. Da ne spominjem jedan od lakših rasporeda u ligi, tj. 3. najlakši iza Cavsa i Spursa.

Irving ne predvodi ništa osim zadnjih 5 minuta utakmice. Osim ako ćemo zanemariti prve 43 Horford je najbolji defanzivac, playmaker, kapiten ekipe.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la adriano_leite » 12 dec 2017, 18:27

Nek je Rondo pokazao.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Lillard » 12 dec 2017, 18:32

adriano_leite je napisao/la:Nek je Rondo pokazao.
Skontaj da s njim ne raspravljaš u vezi Juventusa, Ronda, Cousinsa i Bostona. Ne vrijedi.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 12 dec 2017, 18:41

josipmusa je napisao/la:Irving treba da nadmasi IT ????????? A to sto Boston prima 20 PPG manje u prosjeku je NIŠTA ??????? Za boga miloga eto

Da ne kažem da predvodi potpuno novi tim do najboljeg omjeara lige, a sve to bez igrača koji je projektovan da bude prvi skorer ekipe gdje na tom mjesstu igra jedan rookie
Kojeg najboljeg omjera, Rakete imaju najbolji omjer lige
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
adriano_leite
Postovi: 10714
Pridružen/a: 01 jun 2010, 02:04
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la adriano_leite » 12 dec 2017, 18:45

Lillard je napisao/la:
adriano_leite je napisao/la:Nek je Rondo pokazao.
Skontaj da s njim ne raspravljaš u vezi Juventusa, Ronda, Cousinsa i Bostona. Ne vrijedi.
Covjek popravi tim i to se vidi golim okom, liga prica o tome, ali jok, nista nije pokazao. Horford je odlican igrac, ali ako cemo porediti karijere Irvinga i Horforda, mislim da je ocigledno ko je bolji igrac, iako je Irving krace u ligi. S druge strane IT, dobar igrac, ali da Irving divlja kao on, imao bi puno vise poena, ali se Irving podredio timu. Evo IT je sada u mom timu, ali nema sanse da bi ga ja ikada birao u svoj tim prije Irvinga (da imam ovlasti u Cavsima :D ) .

Da li je Irving MVP, nije zbog brutalnih sezona Jamesa i Hardena, ali mislim da nije upitno da je najbolji igrac Bostona. To dokazuje i tih posljednjih 5 minuta koje spominje, a to je ono sto je Bostonu falilo. IT je nestajao tada i pogotovo u playoffu. Treba biti sretan sto ima takvog igraca u svom timu.
CAVS BASKETBALL NEVER STOPS!!! BELIEVELAND

Mes Que Un Club!

Mi smo Horde Zla sa Sjevera...

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la jopaa7 » 12 dec 2017, 18:51

Coach Gregg Popovich confirmed Leonard and Danny Green (groin) will play vs. the Mavs on Tuesday. Leonard will make his season debut and Green will return to the rotation after missing one game.
Evooo gaaa :mrgreen:

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la BernardBarnjak » 12 dec 2017, 18:53

Lillard je napisao/la:
adriano_leite je napisao/la:Nek je Rondo pokazao.
Skontaj da s njim ne raspravljaš u vezi Juventusa, Ronda, Cousinsa i Bostona. Ne vrijedi.
Zasto Bostona? :mrgreen:
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
rookielbj
Postovi: 470
Pridružen/a: 05 nov 2017, 22:51
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la rookielbj » 12 dec 2017, 18:54

Niko ne osporava da je najbolji igrac Bostona nemojte na svoj mlin vodu navodit. Prica se o BITNOSTI a svako zna da je najbolji talenat.

Jes Irving je poboljsao odbranu za 20 poena manju jes jes.. Da smart moze imati procente suta za 5-10% bolje Irving bi sa klupe igro.

Jedina prednost Irvinga u odrani nad ITom je sto je visociji ali prica zbog Irvinga odbrana bolja hahahahaha

filip13
Postovi: 37917
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la filip13 » 12 dec 2017, 18:55

alemsa je napisao/la:
Monolog je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@alem To postojii negdje zvanicna kvalifikacija da mora odigrati min. 58 utakmica?
Mislim da je Alem išao na to da je to broj najmanje odigranih utakmica koje je neki MVP odigrao. Mada, po meni, Kawhi neće biti MVP. Ne samo zbog manjka utakmica i, ako smijem prognozirati, slabijeg omjera, nego zato što ne vjerujem kako će od prvog odigranog meča biti u prošlosezonskoj formi. Plus, opet će ga Pop odmarati kad za to dođe vrijeme (razumljivo).
Najmanji broj tekmi da je MVP odigrao te sezone je 71 burazeru, kakvih 58. Allen Iverson jedini odigro 71 tekmu, ostali svi su odgirali preko 75 u mvp sezoni.

58 tekmi je minimum za sve statistike (sa nekim manjim izuzetcima), odnosno 70% odigranih tekmi. Tako da cisto sumnjam a prosto ne vjerujem da bi dali nekom mvp ispid 58 tekmi.


bill walton bio MVP lige sa 58 odigranih tekmi 1978.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la alemsa » 12 dec 2017, 19:01

filip13 je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
Monolog je napisao/la: Mislim da je Alem išao na to da je to broj najmanje odigranih utakmica koje je neki MVP odigrao. Mada, po meni, Kawhi neće biti MVP. Ne samo zbog manjka utakmica i, ako smijem prognozirati, slabijeg omjera, nego zato što ne vjerujem kako će od prvog odigranog meča biti u prošlosezonskoj formi. Plus, opet će ga Pop odmarati kad za to dođe vrijeme (razumljivo).
Najmanji broj tekmi da je MVP odigrao te sezone je 71 burazeru, kakvih 58. Allen Iverson jedini odigro 71 tekmu, ostali svi su odgirali preko 75 u mvp sezoni.

58 tekmi je minimum za sve statistike (sa nekim manjim izuzetcima), odnosno 70% odigranih tekmi. Tako da cisto sumnjam a prosto ne vjerujem da bi dali nekom mvp ispid 58 tekmi.


bill walton bio MVP lige sa 58 odigranih tekmi 1978.
Medija pocela glasat u sezoni 1980-1981, do tad su igraci odlucivali, od tad do sad medija. Nadji ko je odigro manje utakmica od Iversona, 71, od kad medija odlucuje, koja odlucuje i dan danas
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 12 dec 2017, 19:03, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Clutch » 12 dec 2017, 19:02

Stevens, Horford, Irving.

Tim redoslijedom.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la Epidaurus » 12 dec 2017, 19:07

adriano_leite je napisao/la: Covjek popravi tim i to se vidi golim okom, liga prica o tome, ali jok, nista nije pokazao. Horford je odlican igrac, ali ako cemo porediti karijere Irvinga i Horforda, mislim da je ocigledno ko je bolji igrac, iako je Irving krace u ligi. S druge strane IT, dobar igrac, ali da Irving divlja kao on, imao bi puno vise poena, ali se Irving podredio timu. Evo IT je sada u mom timu, ali nema sanse da bi ga ja ikada birao u svoj tim prije Irvinga (da imam ovlasti u Cavsima :D ) .

Da li je Irving MVP, nije zbog brutalnih sezona Jamesa i Hardena, ali mislim da nije upitno da je najbolji igrac Bostona. To dokazuje i tih posljednjih 5 minuta koje spominje, a to je ono sto je Bostonu falilo. IT je nestajao tada i pogotovo u playoffu. Treba biti sretan sto ima takvog igraca u svom timu.
E je.bi ga brate pretjera ga bas. IT prosle godine predvodio ligu cini mi se po broju poena u 4. cetvrtini i imao citav niz fenomenalnih clutch predstava. Irving je svakako bolji igrac od njega zbog prevelikih fizickih limita ITa al da je sad neka velika razlika, nije sigurno.

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: NBA sezona 2017/2018

Post Postao/la IlCapitano » 12 dec 2017, 19:13

adriano_leite je napisao/la:Nek je Rondo pokazao.
Koje si ti dijete :urnebes:

Kakve veze ima Rondo sa ovim? A da, to bi mene kao trebalo uvrijediti. :plac:
Lillard je napisao/la:
adriano_leite je napisao/la:Nek je Rondo pokazao.
Skontaj da s njim ne raspravljaš u vezi Juventusa, Ronda, Cousinsa i Bostona. Ne vrijedi.
Šta ima padobranac, može li se smislen post napisati ili bi me ove upadice trebale nervirati?
adriano_leite je napisao/la:Covjek popravi tim i to se vidi golim okom, liga prica o tome, ali jok, nista nije pokazao. Horford je odlican igrac, ali ako cemo porediti karijere Irvinga i Horforda, mislim da je ocigledno ko je bolji igrac, iako je Irving krace u ligi. S druge strane IT, dobar igrac, ali da Irving divlja kao on, imao bi puno vise poena, ali se Irving podredio timu. Evo IT je sada u mom timu, ali nema sanse da bi ga ja ikada birao u svoj tim prije Irvinga (da imam ovlasti u Cavsima :D ) .

Da li je Irving MVP, nije zbog brutalnih sezona Jamesa i Hardena, ali mislim da nije upitno da je najbolji igrac Bostona. To dokazuje i tih posljednjih 5 minuta koje spominje, a to je ono sto je Bostonu falilo. IT je nestajao tada i pogotovo u playoffu. Treba biti sretan sto ima takvog igraca u svom timu.
Na osnovu čega je popravio tim? Da sačekamo možda malo duže od Decembra mjeseca i 3. najlakšeg rasporeda u ligi? Da vidimo hoće li ih odvesti do finala konferencije kao IT?

Ko u ligi priča o tome? To možda guraju ESPN i ostale TV kuće jer je Irving najveće ime, ali svi analitičari kao Zach Lowe, Matt Moore, Kevin Pelton, Kevin Arnovitz i drugi pametni ljudi se slažu da je Horford najbitniji igrač i ako je neko MVP Bostona onda je to on.

Niko nije rekao da ništa nije pokazao, nemoj mi te patetike.

Niko ne poredi ni karijere Irvinga i Horforda, ne lupaj.

Thomas divljak? O čemu pričaš ti? IT 6 poena više na neznatno nižim procentima s obzirom na svoju visinu, jednu od najefikasnijih sezona ikad je imao sa PG pozicije.

Nije upitno da je talentom najbolji igrač, to nije rasprava uopšte. Najbolji i najbitniji nije isto.

Opet lupaš. Bostonu ništa nije falilo od toga prošle godine, IT je bio ili lider ili top 3 igrača u ligi u 4/4 prošle godine.
Clutch je napisao/la:Stevens, Horford, Irving.

Tim redoslijedom.
:salut:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.