Houston Rockets

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 21 sep 2009, 10:47

Otvaram temu o klubu koji simpatiziram već 15-tak godina. Prošle sezone Rocketsi su bili ekipa kojoj je predviđano da bi mogli daleko, ali povrede su učinile svoje. Ipak i pored svih problema pružili su možda i najjači otpor u play-offu budućim prvacima LA Lakersima. Ove sezone kada se i ako se vrate, kako je predviđeno sredinom sezone, McGrady i Yao vjerovatno će "uhvatiti" play-off, mada bi možda bilo bolje da se ne plasiraju i okušaju sreću na draft-lottery.

Evo sada i neki od važnijih podataka iz historije kluba.
Klub postoji od 1967. i tada je bio smješten u San Diegu i tamo se također zvao Rockets. Novi vlasnici 1971. godine ga sele u Houston između ostalog, jer su se nadali da bi bivša zvijezda sveučilišta Houston Elvin Hayes(koji je bio u timu) mogao privući veči broj gledalaca.

Houston je dosada igrao u 4 NBA finala 1981 i 1986(poraženi od Bostona), 1994(prvaci u teškom okršaju protiv NY Nicksa 4:3) i 1995(prvaci nakon što su "pomeli" Orlando Magics)

Najbolji igrač ekipe svih vremena je Hakeem Olajuwon, svakako jedan od najboljih igrača NBA lige svih vremena.
1994. MVP lige, 1994 i 1995 MVP Finala, najbolji bloker NBA lige svih vremena...

Legende kluba su također i Rudy Tomjanovich(bio i trener u šampionskim godinama) i Calvin Murphy.
Od NBA zvijezda koje su igrale za klub su već spomenuti Hayes, Rick Barry, Moses Malone, Ralph Sampson, Clyde Drexler, Charles Barkley, Scottie Pippen...
Također ću napomenuti da je 7-rostruki NBA prvak Robert Horry svoja prva dva prstena osvojio u Rocketsima.
Zadnja izmjena: Pasha, dana/u 21 sep 2009, 12:58, ukupno mijenjano 1 put.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la BIHfan » 21 sep 2009, 12:58

Roster 2009/2010:
0 Aaron Brooks
10 Chase Budinger
43 Brian Cook
15 Joey Dorsey
44 Chuck Hayes
14 Carl Landry
?? Sergio Llull
7 Kyle Lowry
3 Tracy McGrady(Captain)
21 Pops Mensah-Bonsu
55 Dikembe Mutombo (FA)
4 Luis Scola
1 Trevor Ariza
17 Brent Barry
31 Shane Battier
5 Jermaine Taylor
8 James White
11 Yao Ming
13 David Andersen

Toyota Centar
slika


Grb Kluba:
slika
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Edo_Majka » 27 sep 2009, 00:29

Znas li mozda kada se tacno treba T-Mac vratiti na teren, bilo je price pocetkom sezone, koliko je to istina?
Tracy McGrady!!!

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 27 sep 2009, 01:10

koliko ja znam T-Mac bi se trebao vratiti početkom februara.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
T-MAC
Postovi: 4102
Pridružen/a: 03 jan 2009, 15:38
Lokacija: SFRJ/Zenica
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la T-MAC » 27 sep 2009, 20:58

care svaka cast za temu.
da nije bilo povreda houston je mogao jos koji put osvojit titulu,al ako ne ove onda sljedece godine ako ne bude povreda mislim da su jedni od glavnih kandidata za titulu
Azra,EKV,Balasevic,Divlje Jagode,Riblja Corba,Indexi,Film,Zabranjeno Pusenje,Bajaga.
Guns n'Roses,Judas Priest,AC/DC,Queen,Led Zeppelin,Iron Maiden,Black Sabbath
Edvin Po je idol jedne generacije !

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 07 okt 2009, 16:51

sinoć je u prvoj pripremnoj utakmici Houston savladao San Antonio rezultatom 99:85. najviše poena je postigao Carl Landry 19, a još su dvocifreni bili novak Chase Budinger sa 15, Luis Scola 13 i Aaron Brooks 12. treba napomenuti da za San Antonio nisu nastupili Duncan, Parker, Finley, McDyess.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
T-MAC
Postovi: 4102
Pridružen/a: 03 jan 2009, 15:38
Lokacija: SFRJ/Zenica
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la T-MAC » 07 okt 2009, 23:24

http://clutchfans.net/
evo dresovi u kojima ce rocketsi nastupati u sezoni koja je pred nama
Azra,EKV,Balasevic,Divlje Jagode,Riblja Corba,Indexi,Film,Zabranjeno Pusenje,Bajaga.
Guns n'Roses,Judas Priest,AC/DC,Queen,Led Zeppelin,Iron Maiden,Black Sabbath
Edvin Po je idol jedne generacije !

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 08 okt 2009, 23:35

Sinoć su u drugoj pripremnoj utakmici košarkaši Houston Rocketsa, ostvarili i drugu pobjedu. Pobjeđena je ekipa Bostona rezultatom 96:90. Najbolji igrač na sinočnjoj utakmici u redovima Houstona bio je Aaron Brooks sa 21 poenom, a dvocifreni su bili Will Conrov i Carl Landry sa 12 poena i David Andreson sa 11. Interesantno da je Boston nastupio u najjačem sastavu, pa pobjeda biva još značajnija.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Edo_Majka
Postovi: 640
Pridružen/a: 19 mar 2008, 23:02
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Edo_Majka » 09 okt 2009, 13:19

ma samo steta sto Tracy McGrady nece prije se vratiti, ako Houston uspije da zadrzi barem 50% pobjeda do njegovog povratka Play Off nebi trebao doci u pitanje a kad je on zdrav onda mogu svakoka pobjediti, samo se nadam da ce biti opet onaj pravi kao nekad.
Tracy McGrady!!!

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la BIHfan » 09 okt 2009, 15:04

Pasha je napisao/la:Sinoć su u drugoj pripremnoj utakmici košarkaši Houston Rocketsa, ostvarili i drugu pobjedu. Pobjeđena je ekipa Bostona rezultatom 96:90. Najbolji igrač na sinočnjoj utakmici u redovima Houstona bio je Aaron Brooks sa 21 poenom, a dvocifreni su bili Will Conrov i Carl Landry sa 12 poena i David Andreson sa 11. Interesantno da je Boston nastupio u najjačem sastavu, pa pobjeda biva još značajnija.
Ma mi smo najaci,jos kad bi svi bili oporavljeni prosetali bi se NBA ligom al nismo. :cry:
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 10 okt 2009, 18:00

Sinoć su košarkaši Houstona doživjeli prvi poraz. Na gostovanju u Orlandu poraženi su rezultatom 113:104.
Najefikasniji igrač bio je Chase Budinger 17 poena, a dvocifreni su bili Jarmaine Taylor, Kyle Lowry i Aaron Brooks 14,David Anderson i Trevor Ariza sa 12 poena. Osim povrijeđenih nije nastupio ni Luis Scola.
Ovdje bih napisao i nešto o rookie-u Chase Budinger-u. Izabran je kao 44. izbor ovogodišnjeg drafta. Odmah nakon drafta rečeno je, da bi mogao biti "krađa drafta". Polako se to ostvaruje, jer je i protiv San Antonia bio jedan od efikasnijih, a sinoć i najefikasniji.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Phill Jackson
Postovi: 2978
Pridružen/a: 23 apr 2009, 15:27
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Phill Jackson » 19 okt 2009, 00:16

Jerry Stackhouse je možda i najzvučnije ime ove godine, koji prije početka ove sezone ima status free agenta.

No, jedini razlog zašto je Jerry i dalje među igračima koji nemaju zasada svoj klub je taj što i dalje čeka ponudu Houston Rocketsa.

Imao je ponuda od strane Hawska, Nuggetsa, Heata, no Jerry je ipak odlučio ostati slobodan igrač, te želi zaigrati za momčad koja zadnjih nekoliko sezona ima puno problema sa ozljedama.

Stackhouse, koji je izabran kao 3. pick na draftu 1995. prošle godine imao prosjek od 4.2 koša po utakmici, uz 15 minuta provedenih na terenu.
http://liverpool.bosnianforum.com/

It's Always Sunny in Philadelphia

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 27 okt 2009, 20:29

konačni 2009-10 Roster

13 David Andersen C 6-11 245
1 Trevor Ariza G-F 6-8 210
31 Shane Battier F-G 6-8 220
0 Aaron Brooks G 6-0 161
10 Chase Budinger F 6-7 218
43 Brian Cook F 6-9 250
15 Joey Dorsey F-C 6-8 268
44 Chuck Hayes F-C 6-6 238
14 Carl Landry F 6-9 248
7 Kyle Lowry G 6-0 205
3 Tracy McGrady G-F 6-8 223
21 Pops Mensah-Bonsu F 6-9 235
4 Luis Scola F-C 6-9 245
8 Jermaine Taylor G 6-4 210
11 Yao Ming C 7-6 310
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la BIHfan » 01 nov 2009, 22:22

Ariza je odlicno pojacanje i to je pokazao protiv Portlanda sa 33 poena....u Rocketsima moze mnogo vise napredovat neg u Lakersima...a mlad je... odlicno je to uradila uprava bolji je neg Artest....jos kad se vrate Ming i T-mac :roll:
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la adnan24 » 01 nov 2009, 23:01

BIHfan je napisao/la:Ariza je odlicno pojacanje i to je pokazao protiv Portlanda sa 33 poena....u Rocketsima moze mnogo vise napredovat neg u Lakersima...a mlad je... odlicno je to uradila uprava bolji je neg Artest....jos kad se vrate Ming i T-mac :roll:


Ne vjerujem bas da je bolji od Artesta ali sigurno igrac koji se puno vise uklapa u sistem Rocketsa nego Artest...Ariza se razvija nenormalno brzo u zadnje 2 godine tako da se moze ocekivati odlicna karijera...Ne znam kad se vraca McGrady ali mislim da Ming nece uskoro...

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 01 nov 2009, 23:37

pa sad da je Ariza trenutno bolji od Artesta nije, ali bi mogao da se razvije u igrača približnih kvaliteta.
ako se dobro sjećam izabran je u drugoj rundi, a dosada največi prosjek po sezoni mu je dvaputa 9 poena po utakmici.
McGrady bi slijedećih dana trebao ići na magnetnu rezonancu. optimistične prognoze za povratak je sredina decembra, realnije početak slijedeće godine.
Yao sigurno ne ove sezone.
slijedeći mečevi sa ponedjeljka na utorak kod Utaha, a nakon toga sa srijede na četvrtak dolaze Lakersi. :D
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
FRANK RIBERY
Postovi: 5234
Pridružen/a: 23 jun 2008, 10:54
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la FRANK RIBERY » 02 nov 2009, 18:23

Najveća prednost Arize su njegove godine .On je već starosjedilac tj. ovo mu je već 6 sezona, a ima tek 24 godine.Sa prosjekom 23,3 poena uz Aarona Brooks je vodeći igrač Raketa.
Felix Magath: "Bayern je trenutno najbolji tim u Evropi. Barcelona je imala svoj dan, ali protiv Bayerna nemaju nikakve šanse. Bayern se ne boji Barcelone,".

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Pasha » 03 nov 2009, 20:13

Utah uspješno apsolvirana!
fascinira fenomenalan timski učinak. od 9 igrača iz glavne rotacije, 8 ih je bilo dvocifreno u poenima. Brooks sa 19 poena najefikasniji, također ostvario i 9 asista. Scola sa 15 skokova najbolji skakač. :D
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13137
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la Admir_Sa » 03 nov 2009, 20:36

Budinger onako na prvu izgleda kao potpuni anonimus, a ove dvije zadnje tekme odigrao vrhunski. Rakete nekako imaju najbolju hemiju u ekipi, tako mi se bar cini po igri
nema potpisa

Avatar
T-MAC
Postovi: 4102
Pridružen/a: 03 jan 2009, 15:38
Lokacija: SFRJ/Zenica
Kontakt:

Re: Houston Rockets

Post Postao/la T-MAC » 03 nov 2009, 20:43

davno sam rekao da je u broksu houston dobio playa na duze vrijeme.stvarno momak igra predobro.samo se treba osigurati,trebu mu ponuditi fin ugovor da ga nekone puhne od rocketsa
Azra,EKV,Balasevic,Divlje Jagode,Riblja Corba,Indexi,Film,Zabranjeno Pusenje,Bajaga.
Guns n'Roses,Judas Priest,AC/DC,Queen,Led Zeppelin,Iron Maiden,Black Sabbath
Edvin Po je idol jedne generacije !

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.