Orlando Magic

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 26 jul 2017, 12:49

Da hoće bar hezonju forsirati Pa gdje god. Momak ima talenat i nadam se da će dobiti pravu priliku. Bolje on nego što mu se dovode stari polovnjaci ispred nosa. Istok je prelos pa bi možda i mogli uhvatiti play off, ali šta dalje? Nadam se da razmišljaju unaprijed i da planiraju dovesti nekog all stara inače stojimo u mjestu. Ali i ja im nekako vjerujem nakon odrađenog drafta, birali su pametno.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 26 jul 2017, 12:58

Ma da se hoće Forcier fokusirati na razvoj Hezonje, konkretno da unaprijedi vođenje lopte, i sigurnost sa istom, automatski bi se njegova igra toliko otvorila da je to smiješno. (Forcier je inače glavni asistent kod nas, koji je konkretno radio kao pomoćni trener sa Leonardom kad je ovaj počeo pokazivati nenormalan napredak na terenu)
Nisam uopšte paničar po pitanju loših % šuta Hezonje u prošloj sezoni, njegova rookie sezona je pokazala da može možda biti i elita po tom pitanju (mehanika šuta mu je među najboljim u ligi, iza toga stojim, ne može me niko ubjediti u suprotno), jedino što mi je onako loše po pitanju Hezonje je % na obruču, tu je na oko 51%, što je tragično, mada, u rookie sezoni je i to bilo na 66%, tako da se može popraviti sve. :(

Najveća tragedija po meni je što on ima i dobar osjećaj za pas, što je timski igrač, ali to uopšte ne može da dođe do izražaja, jer je izgleda alergičan na spuštanje lopte na parket, pa funkcioniše striktno ko spotup shooter. :cry:

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 03 okt 2017, 15:07

Gledao sam prvo poluvrijeme sinoć, i htio sam iskreno ugasiti 30 sekundi nakon što je Hezonja ušao. Momak znači ulazi, pogađa šut, i onda u odbrani ostavlja svog igrača da bi udvojio igrača sa loptom 5 metara dalje. Momak fizički i po košarkaškim sposobnostima vrijedi top 5 draft pick-a, ali ono je očajno kako frajer ne razmišlja svojom glavom. Naravno, ta greška ga dovodi do nervoze, pravi 3 greške u tri naredna posjeda. Čak mu i Simmons prilazi da ga smiri, a ovaj kloc ni da mu odgovori bilo šta.

Nemoj me pogrešno shvatiti, vidi se fizički napredak, vidi se dodatna agresivnost u igri, ali frajer je mentalni patuljak, a to mu neće valjati u karijeri.

Od ostalih, Paytonov šut izgleda gore nego prošlo ljeto. Njegova kosa je toliko porasla da ima svoj mozak, svoj um. Naravno, za 6 minuta igre u prvoj četvrtini, samo pet puta mu je zasmetala, pa je morao trzati glavom unazad da bi vidio malo terena. Što je najgore, čitava ekipa ga je počela otvoreno zezati zbog kose u toku dana otvorenih za medije, i idiot, umjesto da prihvati šalu i da se ponosi time otvoreno, nešto bježi, sakriva se. Ako ćeš već ono ruglo držati na glavi, drži ga ponosno, i prihvati sve što dolazi sa tim. I da, odbrana je bila toliko loša nad Conleyom da je Vogel odmah reagovao i u roku od tri napada stavio Gordona na njega.

Eh, sad, Aaron Gordon. Jedini od stare garde(uz Evana) koji me nije razočarao. Izbacaj mu je za barem pola sekunde brži na catch and shoot, I dosta bolje izgleda taj šut. Fluidno mu lopta izlazi iz ruku, i što je najbitnije, pogađa trice. Promašio je dva bacanja samo zbog toga što je previše samouvjereno krenuo da ih izvede. Očigledno da će mu trebati malo vremena da se u potpunosti navikne na novi stil šuta. I naravno, u odbrani, prvi put ga Conley jedva uze I zabi preko njega (milimetar od ruke prošla lopta Gordonu), al zato ga je odmah idući napad zalijepio. Fizički je momak stvarno na drugom nivou, a ako trica bude ovako fluidna čitavu sezonu, produžit ćemo mu ugovor bez obzira na cijenu.

Fournier i Vucevic i dalje igraju buddy ball. Najradije bih uklonio Vucevica, Evana ostavio. Za Fourniera, sve više i više liči na Ginobilija, čak je počeo i gubiti kosu. xD
I dalje je naš jedini igrač koji može kreirati poene iz ničega za sebe i druge.

Ross, nit smrdi, nit miriše, Simmons će mu uzeti startno mjesto u roku od deset utakmica.

Simmons mnogo agresivan, vokalan, jako dobar potpis.

Biyombo + DJ su sasvim dovoljan razlog da se šutne Hennigan. Jednom ispada lopta iz ruku ko da je vruć krompir, drugi ne da loptu nikome i igra na nivou PG-a G-lige.

Iwundua sam samo iz highlights-a vidio kad je dao pass Isaacu. Isaac naravno jedina svijetla tačka, ako i njega nekako uništimo, nek nam ugase franšizu. Momak ce stvarno da bude igracina ako dobije minute, a zaslužuje ih svakako.

Sve u svemu, nismo mogli okean pogoditi iz čamca koji se nalazi u tom istom okeanu. Sumnjam da će biti mnogo bolji prosjeci šuta, ali realno, ne može ni puno gore. Ima talenta dovoljno da se nekako provučemo u PO zahvaljujući klupi prije svega, mada ne znam koliko je to pametno dugoročno...

I da, ljudi su oduševljeni Birchom, tako da ću morati pogledati o čemu se tu radi...

Sent from my SM-T110 using Tapatalk

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la branimir85 » 03 okt 2017, 15:22

fina analiza @Ik17 :clap: gledao sam i ja tekmu ali uz naravno gledanje još druge tekme jer iskreno Orlando je stvarno teško za gledati i sve mi liči na još jednu propalu sezonu :mrgreen: Hezonja kao da je malo popravio vođenje lopte ali sve ostalo je ostalo isto ,još jedna sezona ćoškarenja za njega :mrgreen:
D.J Agustine i Byombo i njihovi pokušaji nekog PnR :rol:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 okt 2017, 16:44

Hvala buraz za analizu, ja sam promjenio radno vrijeme na poslu pa pojma nemam da li ću moći ikako pratiti tekme, vjerovatno u replayu ću pogledati one malo atraktivnije, iako iskreno niti jedna neće biti atraktivna kad Orlando igra. Ali zbog Isaaca ću ih pogledati, nadam se da će imati svojih 20 minuta.

Ja bih iskreno ovu godinu tankirao i uigravao mlade i isao po Doncica pa kud puklo da puklo, ali isto nešto kontam ako budemo se borili za play Off, da bi imali tamo neki 15i pick i možda da Musu uzmemo, to bi meni bilo ono tacka na i.

U svakom slučaju radujem se novoj sezoni, pa neka i gubimo, samo nek se igra.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Orlando Magic

Post Postao/la filip13 » 05 okt 2017, 19:25


Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 19 okt 2017, 01:24

Minuta od početka tekme, već sam završio s Vučevićem za sva vremena što se mene tiče. Dva ofanzivna skoka pušta Whiteside-u, i uzima tricu (i maši) sa 20 sekundi na satu za napad...

Edit: Isaac, prvi napad, ofanzivni skok i poeni :cool:

Edit no2: Vučević-Fournier-Payton su crna rupa u napadu za svakog ko je sa njima na terenu. Ross zbog toga čim dobije loptu mora da šuta, a s obzirom da ignorišu Aarona, uzima 3x teže šuteve nego što bi trebao.
U odbrani, Vučević premekan, Aaron 6x bolji rim protector od njega, što nema nikakve logike. Drago mi je što Vogel forsira Aarona više sa drugom postavom, ali mi se ne sviđa što ga je svih 12 minuta ostavio na terenu, preumoran je već s obzirom na to koliko po odbrani trči, i koliko se u napadu troši da svima blokove postavi. Fucking hell, Gordon daje Vučeviću blok da se izvuče i uzme tricu 4 napada zaredom...

Edit3: Prvi napad kako Isaac brani Winslowa, kad mu ovaj proleti i završi na obruču, a Isaac ko malo izgubljen, čudno mu što je ovaj napao obruč. :wtf:
Kontam šta se desilo, kad komentator govori kako mu s klupe galame da je Winslow ljevak, da ga u pogrešnu stranu tjera. :lol:
Vidi se da mu iskustva fali u odbrani, ali isto tako da ima ogroman potencijal na toj strani terena. :thumbup:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 okt 2017, 22:44

Baš sam se jutros pozitivno iznenadio kad sam vidio rezultat.

Nadam se da je ovo Gordonova sezone, on mora igrati 36 minuta, jednostavno osjećam da je došlo vrijeme. Jest da je dizelas, i da mu je trebalo vremena da ispuni očekivanja, ali osjećam da će to biti to ove sezone.

Isaac je još mlad, treba sve uložiti u ovaj mladi tim, ja bi čak i tankirao i pokušao da dobijemo top3 pick slijedeće godine. A pored toga uživati u ovim mladim momcima. Ali šta god da Pokušaju, mladi momci moraju igrati.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 22 okt 2017, 12:41

Nisam gledao tekmu ali raduje pobjeda protiv Cavsa i to bez Paytona (što potvrđuje moje tvrdnje da je on igrač manje na terenu iako ima solidne statse) i Gordona. Isaac starter, ne znam kakav je bio, statistički nije nešto WOOOW ali vidjet ćemo, imao je +18.

Vucko statistički pokidao kao i Simmons.


Ali majka mu stara, izgubiš od Brooklyna a dobiješ Cavse, i kako onda da znamo čemu da se nadamo? Na šta idemo, zna li se?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Lillard » 22 okt 2017, 13:58

slika

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 22 okt 2017, 20:51

@Lillard https://twitter.com/RGreene/status/921909301962297344 :mrgreen:

@Tracy3McGrady

Malo duži post.

Jedna stvar je zajednička za zadnje dvije utakmice, a to je da, u svakom trenutku kad bi protivnik počeo da traži fizički kontakt pod košem, mi bi počeli da gubimo rezultatski.
Ove godine nažalost nemam vremena, snage i energije da gledam utakmice uživo, pa ovako snimku pregledam, ili je jednostavno dovršim dan kasnije, zbog toga i postovi kasno dolaze, ili ne dolaze nikako.

Uglavnom, protiv Brooklyna, suđenje je bilo očajno. Na stranu što su Gordon i Payton bili out za drugo poluvrijeme, ono se moralo uzeti. Faulove koje su Netsi dobijali su da oprostiš sranje obično, ali nisu ih dobijali samo oni jer ih sudije guraju, već zbog toga što niko od naših nije ni pokušao na taj način da iznudi kontakt. Zbog toga nam je Gordon falio preksinoć, da krene na dvojicu, ko na Whiteside-a i zab. sam koga tačno, kad se doduše i povrijedio. xD
A pored toga, sa njim, odbrana i energija ekipe je barem 3x bolja, jer momak igra sa obje postave, i perfektno se uklapa s obje.

Cavsi su to(kontakt) forsirali samo u drugoj četvrtini, kad je James vrištao na isti način ko Serena Williams dok igra meč, a Bgmi i sa istom frekvencijom, jer je to radio konstantno, svaki prokleti napad, i stalno je dobijao faulove. Sinoć nismo dobili nikakvog respekta od sudija, ponašali su se prema nama u trenucima kao da tim iz ABA lige igra protiv Cavsa. A tek komentatori Cavsa... :roll:

Recimo samo da su nas na +20 ismijavali, da su nas u 3. četvrtini kad su ovi spustili na +7 omalovažavali, i onda, tek kad je bilo +24 sa 2 minute do kraja treće, počeli su srati o tome kako treba čestitati Orlandu, kako je to ekipa čiji je identitet dobar napad (?!?!?!), i da smo zaslužili vodstvo. xD

I da, najjači komentar na utakmici je bio za Jeff Greena, kako je puno bolji igrač nego što su očekivali, ma čovjek bi očekivao allstar-a doveli, a prošle godine su kakili po njemu i njegovih 15 miliona, dooooooooobro se sjećam toga. :puke: Ovo je bilo biased komentarisanje zbog kojeg sam zamalo odustao od gledanja reprize...

S obzirom na to da su se Isaac, pa Hezonja, pa Fournier smjenjivali na Jamesu, dobro je sinoć ono prošlo... Isaac je dobijao preteške zadatke, ako je James na terenu, on ga čuva, ako je James na klupi, šalju ga na Love-a. Pokazatelj koliko Vogel vjeruje u njega. :thumbup:

Što se tiče igrača generalno, pokušat ću za neke reći, vezano za prve tri utakmice:
- Vučević: dodavanjem trice, otvorila mu se igra u napadu totalno, zna dodati, zna pogoditi odakle god hoćeš, zna u postu igrati. Njegova mana, i zbog čega me nervira čitav tim, je što ga u pick and roll-u ubijaju. Naši bekovi se ne bore preko pickova dovoljno jako, a ovaj je totalno nesposoban da zaustavi, i onog što vodi loptu, i onog kojeg treba čuvati, pomoć mu obično tu dolazi, i protivnik dobije otvorenu tricu iz kornera upravo zbog toga. I nije više do toga da se ne trudi u odbrani, jednostavno nije sposoban za bolju u tim situacijama. :(
Odlično i čita napade protivnika, pozitivno sam se iznenadio kad je predvidio preuzimanje suigrača u trenutku kad su Cavsi napravili višak, i kad je pokrio igrača u korneru u trenutku kad je ovaj dobijao loptu, uništivši napad Cavsa. Pored njega jednostavno treba onaj Gordon iz prve tekme, koji skače iz dvorane, i koji makar kontestira šuteve kad protivnici pokušaju napasti sa pick-om.
-Gordon - povrijedi ga kloc Whiteside, u padu ga udari nekako laktom u potiljak, i ovaj kako naprijed, nezgodno padne na zglob. Završio utakmicu, ali vidjelo se da će biti potrebno liječenje. Mnogo napredovao, jedina mana je što ga suigrači ne traže, što dovodi od frustracije, i do toga da forsira svoj šut kad ne treba. Box score ne govori dovoljno dobro o tome kako je pucao, pogotovo zbog toga što je jedan šut bacanje lopte na tablu, i zakucavanje iste u koš.
- Isaac - Talenat je tu, ali vidi se da je rookie, nervozan, neiskusan. Zaboravi još dres na prvoj tekmi. :rol: Fali mu snage, poginuo je igrajući u postu protiv Love-a.
-Hezonja - urgh, daj Bože da bude nešto od njega. Dobro je šutao sinoć, ali frajer ne zna loptu voditi duže od 2 driblinga :(
- Fournier - dobar, radi što je dosad radio, ostaje kod nas, ostaje starter do kraja ugovora 99.999%
Payton - maknuli njega, dodali jednog solidnog šutera za tri koji je igrao offball(DJ Augustina), i ekipa procvjetala sa kretanjem lopte i efikasnošću... Mali uzorak, ali pokazatelj da on nije pravi izbor za našu ekipu. Nadam se trejdu da budem iskren.
Simmons - Ili Juice :cool:
Najjači slobodan igrač kojeg smo potpisali u zadnjih 7-8 godina. Odličan kao ballhandler, već mi je jedan od dražih igrača Orlanda.
Ross - Nekonstantan, Simmons je bolji, ali je Ross bolji za startne postave. Sviđa mi se trenutna rotacija bekova, ne bih je mijenjao.
Afflalo perfektan kapiten, vidi se da je svim srcem volio Orlando kad je prvi put bio ovdje, falio nam je takav igrač, Speights odličan ukoliko je potrebno povećati spacing druge postave, obojica dobri veterani, dobri mentori zasad. Mack je zasad onako, solidna odbrana, pogodio je pokoji šut sinoć, protiv Netsa slab bio.

Naredne 4 tekme, Netsi, Spursi, Hornetsi, Pelicansi. Očekujem 2 pobjede, nadam se 3 ukoliko Gordon bude spreman za Netse, a Kawhi se ne vrati Spursima. Prošle godine što smo ih iznenadili, možda možemo i ove. :P

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 25 okt 2017, 15:15



Tačno se vidi brži izbačaj koji smo spominjali u predsezoni. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 okt 2017, 15:21

@Ik Chad Forcier i individualni rad. ;)

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 25 okt 2017, 15:33

NEZALAGANJE je napisao/la:@Ik Chad Forcier i individualni rad. ;)
Apsolutno, bez ikakve sumnje, je Forcier krivac za sve ovo. :thumbup:
Daj mu radnika, i napravit će igračinu. :cool:

Btw, šta vam ono DJM Popa gura/sklanja od Aldridge-a neku noć, momak se liderski ponaša ko da je 10 sezona sa Spursima, a ne ko da je klinac koji jedva ima pravo da pije alkohol u SAD-u. :urnebes:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 25 okt 2017, 18:18

Ik17 je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Ik Chad Forcier i individualni rad. ;)
Apsolutno, bez ikakve sumnje, je Forcier krivac za sve ovo. :thumbup:
Daj mu radnika, i napravit će igračinu. :cool:

Btw, šta vam ono DJM Popa gura/sklanja od Aldridge-a neku noć, momak se liderski ponaša ko da je 10 sezona sa Spursima, a ne ko da je klinac koji jedva ima pravo da pije alkohol u SAD-u. :urnebes:
O tome smo bas ti i ja pisali kad je on dosao kod vas,a evo rezultati se vide i bas mi je drago zbog toga.Ide ORL naprijed,nakon toliko vremena. ;)

Sto se tice malca i sam sam ostao u cudu,ali se Popu to svidjelo.PG i treba biti vodja na terenu.:)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 25 okt 2017, 20:21

Konačno da dočekamo Gordona kakvog ga očekujemo, Zaista fantastična utakmica.

I Fournier igra odlično, i iskreno se nadam da će DJ ostati u ekipi, fakat Paytona ne želim vidjeti u prvoj petorci. Džaba mu
Statistika kad sa njim ne pobjeđujemo.

Bilo bi fakat sjajno kad bi se dočepali play offa.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Lillard » 25 okt 2017, 20:24

Meni Isaac isti Ingram. Mislim, fizički, čini mi se da je u obrani dosta bolji. Kakva su očekivanja za njega?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 25 okt 2017, 21:36

Lillard je napisao/la:Meni Isaac isti Ingram. Mislim, fizički, čini mi se da je u obrani dosta bolji. Kakva su očekivanja za njega?
Što se odbrane tiče, već sad je na iznadprosjecnom NBA nivou, a itekako posjeduje potencijal da bude jedan od najboljih obrambenih igrača lige. U napadu takođe može postati odličan, ali pitanje je kako će se razvijati ali ima mekanu ruku i zna fino pogoditi za 3pts. Može ostati ovakav i biti nešto poput Tony Allena a može napredovati kao Kawhi i biti top-10 igrača lige, jer ima fizikalije da bude nešto poput Kawhia. Ja lično očekujem da kroz 2-3 godine bude prvi igrač ove ekipe i da nas vodi minimalno do play offa.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 25 okt 2017, 23:05

@NEZALAGANJE Iskreno mi je mnogo drago što se postavlja kao potencijalni vođa ekipe u budućnosti, čisto zbog toga što je budućnost Spursa, kao i Kawhi, a Leonard nije taj tip koji bi se onako nametao kao lider. :D
Tracy3McGrady je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Meni Isaac isti Ingram. Mislim, fizički, čini mi se da je u obrani dosta bolji. Kakva su očekivanja za njega?
Što se odbrane tiče, već sad je na iznadprosjecnom NBA nivou, a itekako posjeduje potencijal da bude jedan od najboljih obrambenih igrača lige. U napadu takođe može postati odličan, ali pitanje je kako će se razvijati ali ima mekanu ruku i zna fino pogoditi za 3pts. Može ostati ovakav i biti nešto poput Tony Allena a može napredovati kao Kawhi i biti top-10 igrača lige, jer ima fizikalije da bude nešto poput Kawhia. Ja lično očekujem da kroz 2-3 godine bude prvi igrač ove ekipe i da nas vodi minimalno do play offa.

Penny Hardaway #1
Pretjeruješ ovdje gdje je podcrtano, a ovo dolazi od osobe koja je veliki fan Isaaca. :P
Mnogo je naivnih grešaka pravio, previše lako ga protivnici uguraju pod koš u nekim situacijama zbog manjka snage. Potencijal je tu, ali trebat će vremena da se fizički popuni, da bi taj potencijal iskoristio.

@Lillard Malo duži odgovor slijedi. Sličnost sa Ingramom je najviše po pitanju kilaže, oba su ušli u ligu sa nekih 10kg manjka, i zbog wingspana, koji je u slučaju Ingrama bolestan. Ingram mi više liči na klasičnog SF-a, sa igrom izvana, koji će potencijalno postati strijelac koji rješava utakmice, dok mi Isaac liči na specijalistu, combo forward, neko s potencijalom da u odbrani bude prevaga, kako čuvanjem reketa, tako branjenjem igrača na perimetru. Vidi se da će mu trebati vremena da defanziva dođe na svoje, da nauči da mora skautovati protivnika, da mu se ne dešava da gura igrača na njegovu jaču ruku u prodoru, pogotovo kad taj isti ima samo jednu funkcionalnu ruku. xD
Brzinu ima, dužinu ima, instinkt ima, fali iskustvo.

U napadu je također već kao rookie koristan, ima par svojih pozicija na terenu, gdje je spreman i spustiti loptu na parket, opucati i preko ruke ako treba jer vjeruje da će pogoditi. (i pogađao je fino sa poludistance u ljetnoj ligi+predsezoni+prve četiri utakmice)
Šut mu također nije "broken", može i sa trice opucati, što je veliki plus kad su u pitanju rookie igrači Orlanda u zadnjih par godina.

Ali fazon je sljedeći: šta god da ti kažemo za Isaaca, to se vrlo lako može promjeniti već do početka iduće sezone. Za razliku od Ingrama, on po meni ima mnogo veći potencijal da se ozbiljno "popuni" fizički. Da li će još rasti? Da li će se popuniti toliko da će imati smisla da igra centra u nekim situacijama? Ili će ipak ostati duguljasti igrač na perimetru, koji će potencijalno odbranom maltretirati protivnike na način na koji Durant maltretira u napadu?

GM i Vogel su faktički rekli da će pustiti Isaaca da sam skonta šta je, neće ga pokušati definisati još uvijek. On igra zasad i SF i PF, mijenjaju mu se zadaci kroz samu utakmicu, i na taj način ga testiramo i razvijamo. Čuvao je i LeBrona, i Love-a kad je James bio na klupi u utakmici protiv Cavsa. Mali broj je igrača od kojih se očekuje da su sposobni za jedan od ta dva zadatka, a kamoli oba.

Očekivanja navijača su velika. Dugo smo bez PO, apsolutno nemoguće se očekuje, i od Gordona, i od Paytona, a i od Isaaca. Za Hezonju se nadamo da će postati barem član rotacije. :damn:
U svakom slučaju, javi se na temi kad prođe nekih 30-tak utakmica, tad ćemo definitivno znati mnogo više o Isaacu. :thumbup:

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Lillard » 25 okt 2017, 23:16

Hvala na dužem odgovoru. Ma pratim Magic otkad je Mario tamo i fakat sam se trudio gledat tekme, ali bilo je bogami teško gledat pojedine igrače. :mrgreen:
Hezonji će svakako dobit opciju za narednu sezonu, pa ga vidim nazad u Europi, što bi bilo trenutno bolje za njega. Rekao bi da je dakako najveća krivica na njegovoj strani, ali i organizacija nije bila realna s očekivanjima od ove ekipe.

Doduše, po meni tek ove sezone se mogu borit za PO uz ovakvog Gordona. Biće valjda bolje.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.