Orlando Magic

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 26 okt 2017, 00:34

@Ik Popu se to ocito svidjelo. :D

“I thought that was really pretty wonderful leadership for a young guy like that who is just finding his way to go ahead and calm him down like that,” Popovich said


Inace,slijedeci na redu vam je Isaac.Ovo s Gordonom je sad gotova stvar i sve dalje je na njegovom radu i njegovoj psihickoj snazi. ;)
Ako izvucete ovako 2 moderna krila,to je temelej uspjesne fransize u eri danasnje kosarke. :thumbup:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 31 okt 2017, 08:03

Kako ovo da nazovemo? MAGIC!!!

Sta se desava, Jel moguće da sa ovim igračima ovako igramo? Prva ekipa u NBA :D

Meni kao navijacu Orlanda i Hamburga nije lako zadnjih godina :)
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la AjsKjub » 31 okt 2017, 10:51

Da unaprijed kažem - bandwagonersi, niste dobrodošli.
svi su dobrodošli, pišite i tu malo jbg :mrgreen:
slika

Gle momčine na vrhu. :kafa:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Kawhi » 31 okt 2017, 15:16

Tracy3McGrady je napisao/la:Kako ovo da nazovemo? MAGIC!!!

Sta se desava, Jel moguće da sa ovim igračima ovako igramo? Prva ekipa u NBA :D

Meni kao navijacu Orlanda i Hamburga nije lako zadnjih godina :)
Wut? :mrgreen:

Samo nek Aaron ovako nastavi. :njanjanja:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 31 okt 2017, 18:34

Hoće li mi iko objasniti kako smo u back2back utakmici uspjeli uzeti Pelicanse, nakon one patnje sa Hornetsima? :urnebes:
Ja sam preksinoć gledao tekmu, blago rečeno poludio zbog sudija i odluka, tipa ne sviranje clear path faula nad Simmonsom. (ko je gledao, sigurno se sjeća detalja i zna o čemu pričam)
Za ovu sinoć nisam imao vremena, a ni snage, samo sam neke klipove pregledao. :(

Grehota je samo što nemamo apsolutno nikakvog respekta kod sudija. Pogledah malo klipova po realgm forumu, pa ono je smiješno kakve je faulove dobijao Davis. Samo ga ružno pogledaj, i poslat će ga da izvede bacanja. Nije ni čudo da je Gordon bio samo 18 minuta na parketu...

ALI... Ko je očekivao da ćemo u prvih 7 utakmica imati 3 igrača sa preko 20ppg? I još jednog Simmonsa koji sa klupe zabija skoro 17 poena, haman onoliko koliko je naš prvi strijelac Fournier zabijao po utakmici prošle sezone? :shock:

Mnogi ljudi spominju onaj 19-13 start sa Skilesom, ali za razliku od tad, nemamo očiglednu manu koju svako može iskoristiti. Tad smo na svakom pick-u u odbrani preuzimali igrača, što je kasnije dovelo do katastrofe. Sad imamo problema sa dva tipa igrača: fizički jaki centri koji su lob meta u pick'n'rollu, i brzi bekovi koji mogu iz pick-a direktno napasti Vučevića. Za nadati se da je Payton popravio odbranu pick-a, i da će bar malo bolji posao odrađivati, da neće ubijati Vučevića opet kao što su ga ubijali Kemba i Howard.

Sve u svemu, odličan start, mnogo bolje nego što sam očekivao. :thumbup: Chicago se mora uzeti, a za Mede mi je iskreno sad svejedno, možemo je izgubiti što se mene tiče, neću zamjeriti našim momcima. :D

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Orlando Magic

Post Postao/la filip13 » 31 okt 2017, 21:26

Story: Orlando Magic are exploring the trade market for Mario Hezonja. Sacramento Kings are among teams interested

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 01 nov 2017, 00:24

Odbijena opcija za 4. godinu Mariju, postaje slobodan agent iduće ljeto. Ako ga ne trejdujemo, iskreno se nadam da će ga pokupiti ekipa tipa Spursa ili Blazersa, ko će mu dati priliku da postane barem rotacioni igrač.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 nov 2017, 09:53

Ik17 je napisao/la:Odbijena opcija za 4. godinu Mariju, postaje slobodan agent iduće ljeto. Ako ga ne trejdujemo, iskreno se nadam da će ga pokupiti ekipa tipa Spursa ili Blazersa, ko će mu dati priliku da postane barem rotacioni igrač.
I ja mislim da bi u SA mogao postati solidan igrač rotacije. Šta meni u ovome svemu smeta je činjenica da nećemo ni promišljati da biramo Musu, jer će u podsvijesti imati slučaj Mario, nadam se da griješim.

Što se Hezonje tiče, stvarno šteta, očekivao sam da će biti jedan od nosioca kod nas.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
majestic24
Postovi: 17394
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la majestic24 » 01 nov 2017, 11:00

Kakvo je stanje sa pickovima kod Vas??
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 nov 2017, 11:44

majestic24 je napisao/la:Kakvo je stanje sa pickovima kod Vas??
Imamo svoj pick prve runde i čini mi se pick druge runde od OKC.

Ovo za OKC moram provjeriti ili sačekati dok IK17 dodje hehe

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
majestic24
Postovi: 17394
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la majestic24 » 01 nov 2017, 11:52

Tracy3McGrady je napisao/la:
majestic24 je napisao/la:Kakvo je stanje sa pickovima kod Vas??
Imamo svoj pick prve runde i čini mi se pick druge runde od OKC.

Ovo za OKC moram provjeriti ili sačekati dok IK17 dodje hehe

Penny Hardaway #1
pa bgm kako igrate,lako je moguce da udjete u playoff,tako da necete imati bas visok pick na draftu
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 02 nov 2017, 19:14

Uh, tek sad vidim postove ovdje.

@majestic24 @Tracy3McGrady
Samo naš pick prve runde imamo ove godine, s tim da imamo pravo na swap pick-a druge runde sa Lakersima ako njihov bude bolji. Onaj pick OKC-a što smo dobili je za 2020., i top20 protected je. Ako do 2022. taj pick OKC-a ne dobijemo, pretvara se u dva pick-a druge runde 2022. i 2023. ja mislim.

To je to od tuđih pick-ova prve runde što imamo, pored svih naših naravno.

Za za naš pick, ako uletimo u PO, očekujem da bude u 15-20 rasponu. Ako ne uzmemo Musu, Hamidou Diallo je moj izbor. :thumbup:

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ziggs » 02 nov 2017, 19:58

Ik17 je napisao/la:Uh, tek sad vidim postove ovdje.

@majestic24 @Tracy3McGrady
Samo naš pick prve runde imamo ove godine, s tim da imamo pravo na swap pick-a druge runde sa Lakersima ako njihov bude bolji. Onaj pick OKC-a što smo dobili je za 2020., i top20 protected je. Ako do 2022. taj pick OKC-a ne dobijemo, pretvara se u dva pick-a druge runde 2022. i 2023. ja mislim.

To je to od tuđih pick-ova prve runde što imamo, pored svih naših naravno.

Za za naš pick, ako uletimo u PO, očekujem da bude u 15-20 rasponu. Ako ne uzmemo Musu, Hamidou Diallo je moj izbor. :thumbup:
Joj ako uzmu Musu poslije ovog kolapsa sa Hezonjom :lolno:

šta je sa Aflalom jel još u ekipi

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 02 nov 2017, 20:53

Ziggs je napisao/la: Joj ako uzmu Musu poslije ovog kolapsa sa Hezonjom :lolno:

šta je sa Aflalom jel još u ekipi
Musu ćemo teško uzeti upravo zbog toga, što je po meni ok... Evropljani generalno igraju bolje kod nas kad naknadno dođu kod nas, a ne kad ih mi draftujemo (Hezonja i Fran Vasquez vs Fournier, Turkoglu, Vučević...)

A za Afflala, tu je, igra kad je potrebno, i to je sasvim dovoljno od njega. Po drušvenim mrežama je haos aktivan, i stalno objavljuje haos pozitivne stvari vezane za Orlando, faktički je kapiten ekipe, i ulogu veterana odrađuje fenomenalno. Možda ga nećemo vidjeti često na terenu, ali čovjek radi svoj posao... :thumbup:

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 26 nov 2017, 19:24

Čovjek fino na redditu sve objasnio... :urnebes:
Jeste shitpost, ali je dobar shitpost... xD

https://www.reddit.com/r/nba/comments/7 ... ood_again/
Remember when the Orlando Magic were 6-2? Me neither, because that was clearly a figment of our collective consciousness. It seemed, in those lucid dreams, that the team played with such unselfishness, poise, confidence, and newfound toughness. The memories of 5 years of unwatchable basketball faded ever so slightly as a tiny but perceptible glimmer of hope shined through the darnkess. But alas, all dreams must come to an end, and unfortunately this one ended with the severity of having your psilocybin trip wear off while stumbling into your parents' bedroom to find your mom licking your dad's asshole.
A myriad of reasons exist for this fall from brief grace, but I'd like to focus on the two primary issues: Nikola Vucevic & Elfrid Payton.
Vucci Mane
This fuckin' guy. Listen, I know some of you probably catch a Magic game every now and then, maybe when they play your squad. Maybe the thought has crossed your mind "Damn, Vooch can kinda fill it up -- I'm surprised the Magic aren't better", and I wouldn't blame you for that line of thinking given that you don't have to watch him every night. Good news though: I'm here to tell you that you're very fucking wrong and you should be ashamed of yourself. His offensive output is mediocre, and the fact that he knows how to use his pivot foot shouldn't win him any points simply because no other player on the team has had any skill for half a decade now. Sweet Crepe Boy is complicit in the false notion that Vooch is good offensively, because he funnels him the ball more than twice as much as he does to any other teammate.
When Vooch isn't jacking long twos less than 5 seconds into the shot clock or somehow shooting fade away baby hooks, he's treating the defensive paint as if it's a pool of molten battery acid and allowing straight line drives to the rim, regardless of the offensive player's speed/skill/scoring ability. He's allowing roughly eleventy billion percent shooting at the rim. He plays defense with the effort and intensity of a hospice patient. One problem: my dude has a weird habit of constantly wiping/touching his nose throughout the game (shouts to DownToBuck). You will never not notice this moving forward. It's like he just found out MRSA can colonize your nares and is trying to manually eradicate it from his nostrils during a professional basketball game. If he stopped diggin' for gold and put a hand up on defense maybe players like David Nwaba would stop scoring on him.
Guy with a Sunsetter Retractable Awning fastened to his head
Bruh, first off, your hair used to be cool but is now just utterly ridiculous. There's no way it doesn't obstruct his vision to some degree and negatively impact the his already negligible shooting ability. Good thing those skills aren't important for a PG. Oh wait, THEY FUCKING ARE. It looks like his baseball cap has erectile dysfunction.
Do you like point guards who actually try? Then this isn't the dude for you. He makes Jeff Green's typical effort like Kirilenkoian. He's never met a ball screen he didn't die on, which wouldn't be as big of a problem if he had someone better than the league's worst pick-and-roll defender behind him, rustling a booger out from his massive schnoz. At least he is able to knock down FTs at a league worst percentage for starting guards. Fuck.
BONUS -- You didn't think I'd mention Pooper Mario Hezonja, did you? Well, I didn't plan to because I think the infinitesimally small amount of internet space I'm about to use on him is far too much, but I know what the people want. Actually, fuck it, I'm not spending time writing about an NBA player who can't dribble. If you still think he's good or has potential, check yourself into a mental facility and swallow all the clozapine they have so that your wild delusions will cease.
I want the lucid dreams to resume now.
Srećom imao sam samo vremena da ih gledam dok smo bili na 6-2 omjeru, da se ne nerviram bezveze... :plac:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 26 nov 2017, 19:38

Tracy3McGrady je napisao/la:Konačno da dočekamo Gordona kakvog ga očekujemo, Zaista fantastična utakmica.

I Fournier igra odlično, i iskreno se nadam da će DJ ostati u ekipi, fakat Paytona ne želim vidjeti u prvoj petorci. Džaba mu
Statistika kad sa njim ne pobjeđujemo.

Bilo bi fakat sjajno kad bi se dočepali play offa.

Penny Hardaway #1
Da se citiram, predvidio sam katastrofu kad se Payton vrati, **** ga otac smotani.

Pročitao sam tekst, iako sam morao na google translate da bi sve razumio. Čovjek je sve u pravu. Vučević i Payton su karine zive dok za Hezonju se ne bi složio, Hezonju je trebalo forsirati i dati mi više vremena ali šta je tu je. Nadam se da će otići kod Popa i da ga isti vrati u život.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Lillard » 29 nov 2017, 21:12

"Last time they count me out, what I do Game 6?"

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Orlando Magic

Post Postao/la filip13 » 25 jan 2018, 08:44


Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 29 jan 2018, 12:17

Welcome Luka :D a trejdao nekog levata za 15. Pick i uzmemo Musu i sampionska generacija je rođena :bih: :bih: :bih:
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Lillard » 13 feb 2018, 05:41

slika

:mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.