Orlando Magic

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 08 jul 2017, 14:29

Tracy3McGrady je napisao/la: Ma razumljivo da je bolje nego Hardawaya npr. Ali kako god, nekako mi krivo što vječno uzimamo ovako neke Backup igrače iako nemamo ni startnog da valja čemu. Draftovali Iwundua, koji je sličan tip Macku, i umjesto da damo njemu ugovor (jer ionako nemamo šta izgubiti ove godine) oni dovode Macka da bude Backup fakin Paytonu.

Ali kao što Ik reče, barem nema Greena kojeg smo plaćali 17Mio. (Čovječe 17 Mio Greenu) Prošle godine i koji je uzimao minute mladim. Znam da smo imali cap-a ali opet.

Ovo vjerovatno znači da Iwundua ne potpisujemo, zar ne?

Penny Hardaway #1
Ja mislim da imamo 11 ili 12 igrača na rosteru trenutno. Računaj na to da su Green i Meeks otišli, Zimmerman otpušten, a doveden samo Mack. Potpisujemo Iwundua 100%, nemoj da brineš o tome uopšte.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jul 2017, 15:35

Tracy3McGrady je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Da ne pisem tamo.....Mack je jako fin potpis,za jako male pare.Covjek je definicija rezervnog PG i dobrog defanzivca.Isti tako dolazi sa PO iskustvom i to je nesto sto ce koristiti mladom timu ORL.Nema razloga @Tracy da budes nezadovoljan.ORL treba da STVARA igrace u ovakvom stanju trenutnom,a ne da preplacuje razne Hardawaye,Portere i sl.Stvaranju igraca ce svakako pomoci i veterani poput Macka. ;)
Ma razumljivo da je bolje nego Hardawaya npr. Ali kako god, nekako mi krivo što vječno uzimamo ovako neke Backup igrače iako nemamo ni startnog da valja čemu. Draftovali Iwundua, koji je sličan tip Macku, i umjesto da damo njemu ugovor (jer ionako nemamo šta izgubiti ove godine) oni dovode Macka da bude Backup fakin Paytonu.

Ali kao što Ik reče, barem nema Greena kojeg smo plaćali 17Mio. (Čovječe 17 Mio Greenu) Prošle godine i koji je uzimao minute mladim. Znam da smo imali cap-a ali opet.

Ovo vjerovatno znači da Iwundua ne potpisujemo, zar ne?

Penny Hardaway #1
Pa kad si tim koji je u lutriji vec godinama,onda je i logicno da dovodis i potpisujes rezerve,jer draftovani talenat treba da igra i da se razvija. ;)
Zbog ovoga govorim da ti ne treba biti krivo.Znaci treba maximalno sada raditi na razvijanju Gordona,Isaaca,a vidjeti sta moze biti i od Hezonje i Paytona.Ne treba to jos otpisivati.Usput,nisi ni opteretio cap i ovo je ispravan rad ovog ljeta,za razliku od proslog.

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 08 jul 2017, 19:22

Off topic:
slika
:rol: :rol: :rol:

Sad što se tiče ekipe i kako ja vidim stvari. (ovo će biti malo poduži post)

Spominjao sam već prije da su Hammond i Weltman najavili da će prva sezona biti posvećena mladim igračima, njihovom razvoju, i analizi da bi skontali ko ostaje, ko ide, ko zaslužuje produženje itd. Ovo su spominjali u već nekoliko intervjua, i nevjerovatno je koliko insistiraju na važnosti pravilnog razvijanja igrača i pravilnog treniranja istih. S tim rečenim, za očekivati je bilo da nećemo mnogo mijenjati po pitanju rostera u toku ljeta, i da ćemo isključivo dovoditi veterane backup-e. Mnogi zamjeraju već sad što, ako nam je trebao još jedan PG, što ga nismo pokupili na draftu? Imali smo opcija, bilo je solidnih PG-a na poziciji 25., ali, kako novi GM reče, imali su osjećaj da je nagli pad u kvalitetu igrača bio poslije pozicije 20.

Iwundu se nije pokupio na #25, jer su bili poprilično sigurni da će biti i na poziciji #33/35, i kontali su da mogu dobiti više u trade-u za #25 umjesto za #33. Stoji još i činjenica da su htjeli izbjeći situaciju gdje su prisiljeni da daju ugovor Iwunduu, što je samo razlog više da ga odaberemo na #33.

Što se tiče rotacije, u sezonu sigurno ulazimo sa startnom postavom Payton-Ross-Fournier-Gordon-Vučević. Nisam nešto posebno oduševljen njom, rim protekcija fali, spacing u potpunosti zavisi od toga koliko će Gordon podići % trice, i Fournier će imati problema da brani većinu startnih trica. I pored svega toga, u situaciji smo da forsiramo Evana da bude primarni strijelac, a znamo da momak funkcioniše mnogo bolje kao sekundarna opcija/sekundarni kreator. Ukratko, recept za katastrofu, već viđeno, i garantovat će nam pick u lutriji i iduće godine ukoliko Payton i Gordon ne naprave iskorak.

Kad smo kod napretka njih dvojice, Payton je navodno nabio dosta mišićne mase po komentarima fanova iz publike na ljetnoj ligi, šta god to značilo za njega. (možda do očekujemo bolje završavanje na obruču?)

Eh, klupa je sad druga priča, i razlog je zbog kojeg ću i dalje gledati dobar dio utakmica iduće sezone. Imamo mogućnost sad da izbacimo postavu Mack-Iwundu-Hezonja-Isaac-Biyombo. Defanzivno bi ova postava trebala biti strašna, u teoriji barem. Biyombo je prošle sezone pokupio mnogo kritika zbog "pada" u odbrani, međutim, svako ko je gledao utakmice je primjetio da njegove obaveze u odbrani, i obaveze Vučevića, koga je mijenjao, se ne mogu porediti. Vogel je realno previše od njega tražio, i u ovoj situaciji, prisustvo sekundarnog rim protector-a (Isaac) će mu vjerujem pomoći da podigne defanzivne statistike na nivo iz Toronta. Mack bi trebao biti taj backup kome ćemo se okrenuti u slučaju da trebamo usporiti protivničkog PG-a. Vjerujem da je zbog toga doveden, i zbog toga što ga je navodno veoma lako trenirati, po svemu što sam čitao, on će biti dobar primjer mladim igračima. Iwundu će imati priliku da se polako razvije, bez pritiska, s niskim očekivanjima u početku. Hezonja je taj koji bi u ovom scenariju trpio najveći pritisak. Realno, ima fizikalije da bude dobar igrač u NBA-u, ima i šut, koji nažalost trpi zbog manjka samopouzdanja. Ovo mu je savršena prilika da se pokaže kao scorer, i da napravi iskorak koji se od njega i očekivao kad smo ga draftovali. Trenutno je jedan od (statistički) najgorih igrača u ligi. Ako i u ovoj sezoni podbaci, neće to biti kraj za njega, ali će biti kraj njegove karijere kod nas. Ako kvalitet ne "ispliva", promjena sredine će mu biti neophodna.

Naravno, u početku sezone, sa klupe računaj na DJ Augustina umjesto Iwundua. Nema šanse da će Vogel odmah dati ključeve ekipe mladim igračima, pa makar mu DJ Augustin bio "glavni". xD

Do početka sezone, ako nekoga i potpišemo, bit će na poziciji SF, a šta će biti sa Garinom i MGH-om, iskreno pojma nemam.
Ova sezona neće biti nešto pretjerano zabavna, ali postoji dobra mogućnost da će biti interesantno gledati razvoj Gordona/Isaaaca/Paytona.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 jul 2017, 23:53

Koliko vidim ti i dalje vjerujes Paytonu, ja mu nikako ne vjerujem, lik nije nigdje savršen, ima svega po malo ali niste na šta se možemo osloniti. Ali eto kad mu ti vjerujes i meni je lakše da ga gledam u nadi da griješim.

A upravo zbog Augustina, sam se ljutio na ugovor Macku, pa majka mu stara, imaš Iwundua i umjesto da ga forsiras ti mu dovodis tamo nekog Macka iako nemaš nikakve šanse da napraviš nešto vrijedno pomena. Ako se riješimo DJa onda potpisivanje Macka i ima logike, ovako i dalje ne, iako mislim da je Mack bolji igrač od Augustina.

PS. Kao i uvijek, odličan post.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 10 jul 2017, 14:22

Payton, bez obzira na sve njegove mane, ima vrhunski pregled igre, organizaciju, i nalazi nevjerovatne pasove. Pored šuta, njegov najveći problem je uvijek bio njegov motor, tj. što mu treba doći taj neki voljni momenat da bi zaigrao kako zna da igra. Fizički je isto dobar, ima dužine (wingspan mu je 6'8'' ako se ne varam), i ima sposobnost da dolazi do obruča kako želi. Problem je što nema šuta, i što ga svi udvajaju kad je blizu obruča, a ne može da kreira dovoljno prostora u pick'n'roll igri, jer protivnički igrači idu ispod pick-a, bukvalno ga izazivaju da puca. I da, tu je ovo:


Jednostavno mora nešto uraditi sa ovom kosom, jer mu očigledno smeta pri šutu. U prošloj sezoni, bile su situacije kad nije koš vidio zbog kose, jer mu je pala skroz na oči. Uvjeren sam da može tricu u budućnosti pristojno pucati, većinom zbog toga što je FT% digao za preko 10% u protekloj sezoni sa više bacanja po utakmici, a šut za 2 poena je digao za 5%. To je ogroman napredak, ali ne mislim da je to kraj za njega po tom pitanju. Dovoljno je da tricu digne na 34-35%, i da mu se čitava igra automatski otvori. Da li je to realno za očekivati? Vjerovatnoća i prethodni primjeri u NBA-u kažu da nije, nažalost, ali nije nemoguće. U prošloj sezoni je napravio korak unazad po pitanju 3P%, ali to je dijelom zbog povećanja volumena šuteva za tri poena, a dijelom što je spacing bio još gori nego u sezoni prije, pa je morao teže šuteve uzimati u nekim trenucima. Ovdje više nije ni problem tih procenata, problem je reputacije. Igrači koji i imaju lošu tricu ne dobijaju isti tretman kao on u slučaju da se ne priča mnogo o njima kao lošim šuterima. Jednostavno će morati promjeniti priču u javnosti ako želi da protivnici počnu poštovati njegov šut, i da ga prestanu izazivati da puca za tri u svakom napadu.

Znaš i sam da sam bio spreman da uzmemo Smitha, i da krenemo u novom smjeru. Jednostavno je nezgodno graditi ekipu oko PG-a koji ne zna šutati, ali nije nemoguće. Ja još uvijek čekam da Payton počne igrati odbranu kakvu je igrao u koledžu. Ukoliko odigra čitavu sezonu sa poboljšanom odbranom, i odigra čitavu sezonu kao što je igrao poslije All-Star pauze prethodne dvije godine, onda može ostati što se mene tiče.

Još jedna stvar. Dobar dio naprednih statistika kaže da je Payton bio naš najbolji igrač u prethodnoj sezoni. Da li to govori u prilog njegovih kvaliteta, ili govori koliko smo loši ustvari, vrijeme će pokazati, zasad je jedina stvar koja nam preostaje je da sjedimo i posmatramo razvoj igrača u timu... :?

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 10 jul 2017, 17:41

Ma niko sretniji od mene ako on napreduje, samo ja lično ne vjerujem u to. A to da ja bio naš najbolji igrač je vrlo lako moguće, jer iskreno i nismo imali igrača koje je nešto posebno odskakao od ostalih. Jedino što sam zapazio, bilo je onih par triple double postignuća od Paytona. Ali realno sezona za zaborav.

Nekako bi volio da idemo pobjeđivati koliko god možemo, da dobijemo neki 10. pick i onda uzmemo sebi Musu, ako već gubimo da gubimo gledajući Musu a ionako imam veliko mišljenje o njemu, i mislim da bi nam kroz koju godinu mogao pomoći.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 10 jul 2017, 17:50

Kad si spomenuo Smitha, jesi vidio kako je odigrao?

Fantastično izgleda, i sad bi mjenjao za Paytona života mi

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 10 jul 2017, 22:49

Uh, tek sad vidim da si pisao na temu.
Kad bi Musa došao, koji bi užitak bio gledati ovaj tim, pa makar i gubili utakmice. :cool:
Mada, nakon Hezonje, sumnjam da će se opet odlučiti za igrača iz Europe u lutriji. :cry:
A Smith, pa ne da bih Paytona dao, već bi na draft night-u ponudio Paytona, 25. pick, 35. pick, i komotno jednog od Vučevića i Fourniera. (dao bih obojicu, ali to je previše u platama da Dallas primi xD)
Momak je apsolutni lider, zvijer, i niko živ me ne može ubijediti da neće biti na nivou Fultza, Balla i Foxa ako ga zdravlje posluži.
A ona blokada tek kad je branio kontru. :ljepota:
Jedina mana kod tog momka je da me previše podsjeća na Rose-a u smislu da mu je doskok uvijek na jednu nogu. To nažalost može završiti kobno jako brzo. :?

Ovo naravno govorim da bih volio Smitha pored Isaaca, daleko od toga da žalim što smo njega izabrali. :D

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 11 jul 2017, 13:26

Mene podsjeća nenormalno na Francisa, ne žalim ni ja što smo uzeli Isaaca, kao prvo mislim da će biti baš zvijer a kao drugo, uvijek je lakše naći playa nego nekog poput Isaaca. Ali činjenica je da će mali biti odličan i da se Dallas pravo usrećio sa njim.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 14 jul 2017, 22:42

Potpisali smo Simmonsa. Spominje se 20/3, mada me ne bi iznenadilo kad bi bilo 24/3, mada ne možemo preko 27/3 zbog prostora za plate, tako da nema razloga za paniku u smislu da smo ga preplatili bez obzira na to da li je izvor tačan ili nije. (imamo 8.8 miliona na raspolaganju prije ovog potpisa)

Neću ništa komentarisati još uvijek, jer bi se mogao desiti neki trade u narednim satima/danima. Trenutno imamo Fourniera, Rossa, Simmonsa i Hezonju kojima su primarne pozicije SG, vidjet ćemo šta će se tu desiti...

I navodno je glavni asistent Forcier bio za ovaj potpis, jer je već radio sa Simmonsom u Spursima, upoznat je s momkom itekako.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 14 jul 2017, 22:59

Ik17 je napisao/la:Potpisali smo Simmonsa. Spominje se 20/3, mada me ne bi iznenadilo kad bi bilo 24/3, mada ne možemo preko 27/3 zbog prostora za plate, tako da nema razloga za paniku u smislu da smo ga preplatili bez obzira na to da li je izvor tačan ili nije. (imamo 8.8 miliona na raspolaganju prije ovog potpisa)

Neću ništa komentarisati još uvijek, jer bi se mogao desiti neki trade u narednim satima/danima. Trenutno imamo Fourniera, Rossa, Simmonsa i Hezonju kojima su primarne pozicije SG, vidjet ćemo šta će se tu desiti...

I navodno je glavni asistent Forcier bio za ovaj potpis, jer je već radio sa Simmonsom u Spursima, upoznat je s momkom itekako.
Nema sta,dobili ste jako dobrog igraca za ove pare.Ako nastavi sa progresom iz POa,mogao bi biti nositelj 2.petorke.Medjutim,ukoliko se to ne desi,bice tu dosta izgubljenih lopti i promasenih suteva.Kod nas u 2 godine nije bio bas najkonstantniji,ali kad ima dobru vecer,onda je ima. ;)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jul 2017, 23:00

Ik17 je napisao/la:Potpisali smo Simmonsa. Spominje se 20/3, mada me ne bi iznenadilo kad bi bilo 24/3, mada ne možemo preko 27/3 zbog prostora za plate, tako da nema razloga za paniku u smislu da smo ga preplatili bez obzira na to da li je izvor tačan ili nije. (imamo 8.8 miliona na raspolaganju prije ovog potpisa)

Neću ništa komentarisati još uvijek, jer bi se mogao desiti neki trade u narednim satima/danima. Trenutno imamo Fourniera, Rossa, Simmonsa i Hezonju kojima su primarne pozicije SG, vidjet ćemo šta će se tu desiti...

I navodno je glavni asistent Forcier bio za ovaj potpis, jer je već radio sa Simmonsom u Spursima, upoznat je s momkom itekako.
Života mi, danas kad sam pročitao da je UFA samo sam molio Boga da ne dođe nama. Još jedan Mack u nizu.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 14 jul 2017, 23:12

NEZALAGANJE je napisao/la: Nema sta,dobili ste jako dobrog igraca za ove pare.Ako nastavi sa progresom iz POa,mogao bi biti nositelj 2.petorke.Medjutim,ukoliko se to ne desi,bice tu dosta izgubljenih lopti i promasenih suteva.Kod nas u 2 godine nije bio bas najkonstantniji,ali kad ima dobru vecer,onda je ima. ;)
Mislim da smo ga najprije doveli zbog karaktera i borbenosti, te dobre defanzive. Činjenica je da nije imao dobre brojeve u RS-u, ali ako on i Mack svojim radom i trudom mogu motivisati Paytona da bude konstantniji, i da daje maksimum barem na 2 od 3 utakmice, ja sam onda presretan pojačanjem.
Iskreno mi je žao što nije ostao sa vama, baš ste nekako u nezgodnoj situaciji sad, a nije da je nama bio neophodan. :roll:
Tracy3McGrady je napisao/la:Života mi, danas kad sam pročitao da je UFA samo sam molio Boga da ne dođe nama. Još jedan Mack u nizu.

Penny Hardaway #1
Eh, ovako, prva (interesantna stvar):
The Magic are paying Jonathon Simmons less than DJ Augustin in each of the next three years.
Znači, ugovor nije loš, plaćen je ko član rotacije, i sasvim dobar igrač kao takav. Drugo, alternativa je bila Shabazz Muhammad(pričalo se o ovome toliko da sam se bukvalno sklonio s neta da više ne čitam o tome), jer mi trenutno na cijelom rosteru nemamo SF-a koji može odmah startati. Sa Simmonsom to možemo barem pokušati, ili u nekoj kombinaciji sa Fournierom.

Trenutan depth chart je:
EP/Mack/Augustin
Fournier/Ross/Hezonja/Iwundu
Simmons/Ross/Isaac/Hezonja/Iwundu
Gordon/Isaac/Hezonja
Vučević/Biyombo/Birch

Nije idealno, ali skontaj ovo: Zamijenili smo Jeff Greena, CJ Watsona, Rudeža sa Simmonsom, Mackom, i Isaacom. Plus smo ih jeftinije platili. Nije loše za početak, i s obzirom na reputaciju koju Hammond ima po pitanju potpisivanja slobodnih igrača.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jul 2017, 23:18

Ma nije ugovor uopste loš, nije riječ u tome. Meni više smeta što neprestano dovodimo polovnjake, daj brate slatki nešto da se desi, ako me razumiješ. Simmons za ove pare nije loš, samo što mi i dalje se vrtimo u mjestu, ali ako će nam ovo garantirati top3 slijedeće godine onda ok.

PS. Iskreno se nadam da griješim, ali biće on kod nas totalni promašaj.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 14 jul 2017, 23:31

Sve dok ne nađemo superstara na draftu, mi ćemo se ovako vrtiti u mjestu gdje potpisujemo, što ti kažeš polovnjake, a nećemo biti u mogućnosti da draftujemo u top 3 i nađemo superstara sve dok ne prestanemo da se oslanjamo na te iste polovnjake. Nažalost, dani McGradya, Francisa, Howarda, Shaqa, Pennya i sličnih su iza nas. Sa ovakvom politikom, trebat će nam vremena dok pronađemo jednog takvog igrača, koji će učiniti košarku Magica interesantnom, i vratiti navijače u Amway Centar. :cry:

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 14 jul 2017, 23:46

Ik17 je napisao/la:Sve dok ne nađemo superstara na draftu, mi ćemo se ovako vrtiti u mjestu gdje potpisujemo, što ti kažeš polovnjake, a nećemo biti u mogućnosti da draftujemo u top 3 i nađemo superstara sve dok ne prestanemo da se oslanjamo na te iste polovnjake. Nažalost, dani McGradya, Francisa, Howarda, Shaqa, Pennya i sličnih su iza nas. Sa ovakvom politikom, trebat će nam vremena dok pronađemo jednog takvog igrača, koji će učiniti košarku Magica interesantnom, i vratiti navijače u Amway Centar. :cry:
Sve si rekao ovim postom, totalno moje mišljenje. Znači igrači su nam solidni da fulamo Play off za nekih 5-8 pobjeda, i šta smo dobili sa tim??? VELIKO NIŠTA

Bolje kao Phila, 2 godine tankirati (znam da su sixersi duže tankirali) i tako za te dvije godine ubodes nekog All Stara, nego ovako vječno biti ni na nebu ni na zemlji. Možda budemo imali sreće pa će sa Isaacom početi neka nova dimenzija, dečko ima potencijala, ali o tome smo već puno govorili.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 18 jul 2017, 21:33

Iskoristit cu priliku da mom omiljenom igracu cestitam 46. rodjendan, i ujedno zahvalim sto me je uputio na pravi put, zvani NBA i ekipu zvanu Magic. Happy Birthday Penny
Ovaj Text sam, nasao ne nekoj stranici i moram svaku rijec prevesti, vjerovatno ce potrajati, ali on to zasluzuje, nadam se da ces (Ik17) procitati, a za ostale cu postaviti isto na NBA History.

Drama bez Happy End-a

"Kako da zaustavimo ovog momka?", pitali su se njegovi protivnici ocajnicki. Anfernee "Penny" Hardaway je slavljen kao naslednik najveceg, zvanog Michael Jordan- sve dok ga razne povrede nisu unistile. Njegova Karijera je docekala neslavan kraj.

O nedostatku samopouzdanja se nikada nije mogao pozaliti, odnosno to je prenosio svim navijacima ovog sporta. Iako je imao vise razloga za suprotno: Veliki broj povreda su ga sprijecile, njegov nenormalno veliki potencijal da iskoristi i da zavrsi slavno svoju karijeru.


Umjesto toga je kod pojedinaca nazvan kao vic figura, sa laznim optuzbama da postoji sex-tape sa slavnim glumcem Jaleel White (Steve Urkel). Oni su vec odavno ocigledno zaboravili, daje ovaj covjek u mladim godinama opravdavao usporedbu sa slavnim MJom, i unistio ligu kao najveci tsunami.

18.07.1971 Godine, rodjen je Anefernee Deon Hardaway u memphisu i vec kao mali, nije imao nista drugo u glavi osim sporta. Ali njegova Baka, koja ga je odhranila, mu je zabranila da se bavi svojom prvom zeljom, zvanom American Football.

Od "Pretty" postaje "Penny"

Football je preopasan, i baka se plasila da se ne povrijedi. Tako da je "jaje" zamijenio kosarkaskom loptom. Od jutra do na vecer je neumornoo bacao na kos, dok bi kad se smrkne vjezbao svoj ballhanding u kuci.

Njegovoj baki ne duguje samo svoju karijeru, vec i njegov nadimak. Kao jedno lijepo i umiljato dijete, njegova baka zvala ga je "pretty" ali zbog njenog naglaska, to je zvucalo kao "Penny", i tako je nastalo novo ime u svijetu kosarke.

U srednjoj skoli je vec bio Go to Guy, iako je vec bio 201cm, bio je tako brz da ga je njegov coach stavljao tamo gdje mu je bio potreban. Nekad kao Centar, nekad kao play maker. Uzimao je odlucujuce suteve, i branio je najbolje suparnicke igrace. Magazin "Parade" su ga izabrali kao High school Player of the Year (1989 i 1990), tako da je mogao da bira college i odlucio se za stipendiju u Memphisu, u blizini svoje bake

Akademski nepodoban

Njegove skolske obaveze na zalost nije shvatao ozbiljno kao kosarku, i bio je toliko los djak da je morao pauzirati godinu dana. Morao je zapeti kako bi na kraju uspio da upise pedagogiju. Ali slijedi slijedeci korak u nazad, ovaj put ne njegovom krivicom: Penny je ranjen u nogu i opljackan, i karijera mu je bila pod znakom pitanja.

Mladi Penny se oporavio i uspio da se vrati nazad, nestvarnim ucinkom je uspio dobiti poziv od USA Basketball Development Team, koji su bili sparing partneri dream Teamu-u 1992. koji se tako pripremao za OI u Barceloni. Zajedno sa njim su bili i Criss Webber, Allan Houston i Grant Hill i oni su ujedno i jedini uspjeli da savladaju originalni Dream Team.

Penny je oducio da prekine studije i da se totalno posveti sportu. Sa dva Triple-Double ucinka u svojoj prvoj godini, gdje je to bila veoma rijetka pojava i tako s eprijavio na draft 1993. godine. GSW su ga birali na trecoj poziciji, i odma ga mijenjali za prvi pick odnosno Chriss Webber.

Proboj u Magicu

U Orlandu je ucio od Scott Skiles-a PG poziciju i naslijedio ga kao starter. Vec u drugoj sezoni je postizao preko 20ppg. sa preko 50% FG, to remek djelo je ponovio i godinu kasnije.

1994/95 se nasao u prvoj petorci ALL Star-a i sa O'Neilom je marsirao do finala, savladajuci Jordanove Bullse, protiv Houston Rocketsa, iako je odigrao odlicnu seriju (24,5Ppg i 8ass) izgubili su glat u 4 utakmice.

Taj poraz ga je psihicki unistio, kako je to kasnije priznao: "Kad osvojis prsten, postajes poseban igrac. Taj poraz i one povrede poslije su mi stvorlili nevjerovatan pritisak u mojoj karijeri. Timovi me vise nisu respektovali."

"Kako da zaustavimo ovog momka?"

Islo je sve kako treba na pocetku: U slijedecoj sezoni je Shaq bio dugo povrijedjen i Penny je sam predvodio Magic, sto mu na kraju donosi i trece mjesto na MVP utrci. 1996. je putovao na OI u Atlantu kao clan Dream Team 2, gdje je osvojio zlatnu medalju.

Nakon Atlante, Shaq je pratio mamac zvani Hollywood, dok bi Penny bio cesto povrjedjen. Ali bas pred play Off je opet bio spreman - i to kako! Legendarni trener Pat Riley je hvalio Pennya: "On je nevjerovatan, ne mozes ga braniti ako ga ne dupliras!"

I Rajliov igrac P.J. Brown nije mogao vjerovati, kakve mogucnosti je Hardaway imao: "jedan sut je penny pogodio padajuci u nazad, iz okreta sa trice. To se inace samo u filmovima moze vidjeti! Mi smo bili kao paralizovani i pitali smo se: 'kako zaustaviti ovog momka?'"

Na kraju je Miami pronasao put, u prvoj rundi je bio kraj za Orlando.

Opet koljeno

Slijedece godine je Penny morao na prvu operaciju koljena, zbog koje je pauziraju skoro cijelu sezonu. Zbog ranog povratka, prevelika zelja da nastupi na All-Staru, morao je prihvatiti razne kritike, sa kojim se nije nosio najbolje.

Brian Shaw, njegov najbolji prijatelj iz vremena dok je igrao za Magic je rekao: On je previse senzibilan, previse posvecuje paznju pricama sa strane, koje su zeljeli da mu se mjesaju u privatan zivot".

1999. je otisao u Sunse, gdje je sa Kiddom cinio backcourt. Tek u polufinalu je bio kraj, protiv lakersa i bivseg suigraca Shaqa. Ali i u Sunsima ga stizu povrede, fraktura koljena je slijedeca u nizu.

Kad se ponovo oporavio, tu je vec bio Stephon Marbury koji je bio glavni PG i koji je uzimao suteve umjesto da asistira. Penny je prekomandovan na klupu, mjesto mu je uzeo izvjesni Joe Jonson. Ali Penny odradjuje odlicno svoju ulogu sestog igraca i nikad se nije zalio. "moj pristup? Dolazim i radim jako na svakom prokletom treningu, da bi momke, sebe i tim ucinio boljim. Kad dodje vrijeme da udjem u igru, ja sam spreman."

Njegovo uzorsko ponasanje nije bilo dovoljno. Nakon povrede ruke, Sunsi ga trejduju u Knickse, gdje je takodje cesto bio povrijedjen. Coach Lenny Wilkens je brzo izgubio strpljanje: "uvijek je povrijedjen."

Arthritis u koljenima ga je tjerao samo da posmatra kolege: Prebacen je na inactive-list, ali ni tu se nije zalio:"Moram vjerovati treneru, da ce donositi ispravne odluke i nadam se da nece trajati dugo. Ja sam spreman, kad god zatrebam ekipi."


Ali nazalost nije bio potreban: Preko Orlanda je dospio u Miami, gdje se dogodio reunion sa Shaqom, ali zbog losih statsa je otpusten. Bez ikakvog postovanja bacen ispred vrata. To je to! Od nekada velikog talenta nije ostalo mnogo. nastavio je dugacku listu, naslijednika Jordana, koji nisu uspjeli.

Drama bez Happy End-a

Posle toga je pokusavao u vise navrata da uhvati prikljucak. Izmedju ostalog je pregovarao sa Hesatsima, da bi sa Jamesom, Wadeom i Boshom uspio da osvoji zeljeni prsten. Sansu nije dobio, zbog cega ne znam.

"Nisam dobio sansu, moju karijeru da zavrsim kako sam zelio", rekao je Penny tuzno o njegovoj burnoj karijeri. Toliko toga je moglo biti moguce.

Za njegov 46. evo i najboljih 40 poteza za Magic


Sa ovim dvosatnim prevodom, zelim ti sve najbolje heroju mog djetinstva :tokralju: :tokralju: :salut: :salut: :salut:
Anfernee "Penny" Hardaway #1

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Orlando Magic

Post Postao/la filip13 » 24 jul 2017, 16:16


Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 26 jul 2017, 00:03

Arron Affalo potpisao na godinu dana, nije loš suter bio ali da li nam može pomoći? Čisto sumnjam, još jedan polovnjak

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 26 jul 2017, 12:32

Dobro sam mozgao sinoć, do negdje 2:30, da pokušam skontati šta WeltHam rade, i jedino što mi ima logike jeste da se spremaju za neki trade ove sezone. Sve je to super što hoće da imaju duboku klupu, ali ovo je stvarno previše. :lol:

Skontaj ovo, ovako nam izgleda depth chart:
PG: Payton, Mack, DJ
Bekovi: Fournier, Ross, Simmons, Afflalo, Hezonja, Iwundu(potpisao odmah na tri godine ugovor, pokazatelj koliko vjeruju u momka), Marcus Georges-Hunt, Garrino
PF: Gordon, Isaac
C: Vučević, Biyombo
Visoki rezerve: Speights, Birch(? Sve ukazuje na to da se čeka samo dogovor otkupa ugovora, i da će iduće sezone biti kod nas)

Iwundu možda u budućnosti bude u mogućnosti da glumi playmakera. Vogel je par puta prošle sezone spominjao da je najvjerovatnije idealna pozicija za Hezonju PF, zbog čega je momak i nabio najviše mišićne mase od svih naših igrača u toku prošle sezone.
Gdje će ovi svi ljudi igrati. :? Hezonja, u ovoj situaciji, je toliko zakucan za klupu, da nema smisla da ga uopšte držimo u ekipi ako već neće igrati. Jedino ako kontaju da će pojačavanjem konkurencije na treningu ubrzati razvoj mladih igrača, i da će im ovi veterani dobro poslužiti kao mentori, ali Bgmi, i pored toga, previše je igrača ovdje koji su sigurno došli u Orlando očekujući minute na terenu.

Nemoj me pogrešno shvatiti, sviđaju mi se itekako igrači koje su potpisali. Afflalo je bio super za nas prije par godina, ali jednostavno smo bili primorani da ga trejdujemo da bi Oladipo dobio minute. (gdje smo dobili Evana nazad)
Svi igrači koje smo potpisali imaju iskustvo igranja u PO-u, i dolaze ko veterani u ekipu kojoj je glavni veteran bio ko, Vučević sa svojih 27 godina, ili možda DJ Augustin sa svojih 29 godina? :?
Dobili smo Afflala, Speightsa, Simmonsa, Macka otprilike za cijenu jednog Jeffa Greena, bez da smo dugoročno uništili cap, i doveli smo igrače koji stvarno žele da budu ovdje(Speights studirao na Floridi, Afflalo igrao već za nas, Simmons tražio sredinu da se dokaže u istoj, isti slučaj sa Mackom). Svi su govorili da je najveća mana ovog FO to što ne znaju potpisati slobodne igrače po dobrim ugovorima, ali evo, već su pokazali da itekako znaju pametno odigrati na tržištu.

Sa ovim potezima, cilj ove sezone je sigurno playoff. Očigledno je sa ovim potezima da WeltHam ima neki plan, a šta je taj plan tačno možemo samo nagađati zasad. Odlučio sam im vjerovati, ne želim da se nerviram opet nepotrebno, a produženja ugovora Paytonu i Gordonu će u konačnici pokazati da li su zaslužili to povjerenje.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.