Orlando Magic

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

filip13
Postovi: 38042
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Orlando Magic

Post Postao/la filip13 » 22 nov 2015, 08:53

BernardBarnjak je napisao/la:Da vidimo i Hezonju...

slab hezonja do sad u sezoni

Avatar
ozy
Postovi: 888
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 22 nov 2015, 12:58

Pa naravno da je slab kad nema prilike da igra,a i kada igra nema pravo na gresku,ne branim ga ali tako je,draftovan je da "sutira" i to nema priliku raditi zbog ogranicenih minuta radi lose odbrane.
Imas dva top 5 pika koji su ograniceni zbog toga sto Skiles hoce pobijede i playoff,a nece dobiti ni jedno ni drugo i + neces razvijati svoje top pikove,i sledece sezone ces se pitati sta se to uradilo na poboljsanju i razvijanju rostera?

Glavni igrac je Fournier koji igra po 40+ min svaku utakmicu i to dovoljno govori..obicni roll player,igrac za klupu.

Trener nije u stanju ovaj ograniceni roster staviti u bolji ofanzivni polozaj,naprotiv radi samo gore,igraci iz petroke budu bencani po cijelu cetvrtinu,ili poluvrijeme i to je navjerovatno,ni jedan trener u ligi to ne radi osim Skilesa i zato Vucevic i ima ogromnih problema,posebno u drugom poluvremenu.

Orlando je ekipa koja ima najbolje procente suta u prvoj cetvrtini skoro 50%,onda krece bencanje po 20 min igraci se hlade procenti padaju i to dovodi do toga da ekipa ne zna/ne moze zatvoriti tjesnu utakmicu u svoju korist.
Defanzivni igraci ne mogu nista pogoditi a ofanzivni nista braniti i na sve to dodas uzasne rotacije i trenera koji je iskljucivo defanzivnog mentaliteta i vizije.
Payton djeluje sigurnije,agresivnije,mnogo vise je na slobodnim bacanjima,sut mu je sada malo prirodnije lezi u ruci,ali su procenti manje vise isti,Aaron Gordon je napredovao,ali nije napredvao u timskoj roli,i dalje se koristi kao sljaker u ogranicenim minutama i tu ga gusi Skiles.

Sve mi ovo mirise na neki veliki trade..

Avatar
ozy
Postovi: 888
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 25 nov 2015, 19:41

Promjene u petorci,Oladipo je bencan,Frye je u petorci na PF,Harrsi je na SF...ovim potezom se dobio odbrambeno najlosiji frontcourt u istoriji moderne kosarke.

Aaron Gordon je na klupi.

Nevjerovatno kakav je Skiles idiot

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Lillard » 26 nov 2015, 11:10

Sta Skiles radi? Hezonja ne igra bajno, ali izbacit peti pick iz rotacije nakon 15 utakmica moze samo idiot..
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
ozy
Postovi: 888
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 26 nov 2015, 12:38

Na + 13 ga nije mogao ubaciti,nego ga ubacuje 42 sec prije kraja utakmice,to je top 5 pik,Frye i Nicolson igraju vise minuta od lutriskih pikova,u ovakvoj ekipi,sa ovim mogucnostima,to samo idiot moze raditi.

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 26 nov 2015, 14:37

Ovdje se malo pretjeruje, nije Skiles bajan kao trener, ali nije ni idiot. Sinoć smo dobili samo zato što je klupa izdominirala, tj zato što je Oladipo maltretirao protivničku klupu, čime je odmah pokazano da je Scott uradio dobru stvar.
I ne znam šta je problem za Hezonju, a vala i za Gordona. Prvi će na kraju sezone imati 50+ utakmica sa 15-tak minuta u prosjeku, što je za rookie igrača sasvim ok, a drugi se koristi sasvim dovoljno, i kad ga ide, ostane na terenu 30 minuta (pogledati utakmicu protiv Houstona).
Nije ni meni drago što ne igraju onoliko koliko bi mi svi željeli, ali mora se shvatiti da postoji neki red, da ne možeš staviti Harris-a na klupi, kad frajer uzme 6 suteva, a zabije 17 poena, a ne možeš ni 6-9 visokog Gordona staviti da se mlati sa 7-3 visokim Porzingisom.

Kad matchup to bude dozvoljavao, on će ih stavljati, to je već i pokazao. I by the way, meni je drago što ih često stavlja zajedno na teren, jer hemija između te dvojice je nevjerovatna.

A što se tiče Oladipa, ili on ili Fournier će u budućnosti preuzeti ulogu tipa Ginobilija iz Spursa, tj ulazak s klupe sa 30-tak minuta na terenu. Trenutno je takva situacija da je Fournier bolji fit sa prvom postavom, a na Oladipu je da pokaže da zaslužuje da bude starter, kao i prva zvijezda ove ekipe, jer svi znamo da ima potencijal za to.

Duga je sezona ljudi, malo strpljenja molim, jer zasad sve ide po planu...

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 28 nov 2015, 03:06

Perverzno dobra treća četvrtina, ne samo zbog toga što je šut poslužio momke, već zbog toga što je odbrana u par situacija nestvarno dobro zatvorila napad Bucksa. Ekipa pokazuje svoj puni potencijal protiv Bucksa koji nemaju samo Kidda koliko ja vidim, i ovo je nešto čemu se možemo nadati u budućnosti...
Hezonja još nije ušao, Gordon će se vjerovatno približiti 15 minuta do kraja utakmice, ali stvarno se nema ovaj put ništa prigovoriti, jer Fournier, Oladipo, Harris, Frye, pa i Nicholson su nevjerovatni večeras...

Avatar
ozy
Postovi: 888
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 28 nov 2015, 18:53

The Orlando and Philadelphia are rumored to be plotting a swap for one of their core of young talents, with the Magic sending Victor Oladipo for 76ers' big man Nerlens Noel.
Ja sam ZA!! :pray:

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 28 nov 2015, 19:46

ozy je napisao/la:
The Orlando and Philadelphia are rumored to be plotting a swap for one of their core of young talents, with the Magic sending Victor Oladipo for 76ers' big man Nerlens Noel.
Ja sam ZA!! :pray:
Jedino ako ćemo mi dobiti još neki dodatni pick, bar pick druge runde, jer nisam baš siguran kako bi Vučević-Noel kombinacija u napadu funkcionisati, a nije da igrači Philadelphije imaju veliku vrijednost na tržištu, izuzev Okafora... I usput, imali smo priliku da uzmemo Noela, uzeli smo Oladipa, tako da mi je malo glupa ova priča, al eto

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 nov 2015, 12:54

Pobjeda protiv direktnog konkurenta za 8. Poziciju. Evo nas preko 50% i na poziciji koja vodi u PO. Oladipo sa klupe je izgleda pravi potez, od tada igramo (imamo rezultate, jer tekme ne uspijem gledati) odlično. Daj boze samo kakvog pravog vodje i bili bi sigurni PO učesnik.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 30 nov 2015, 19:00

Gledao sam ja zadnje dvije čitave, i pola one prve iz ovog niza od tri pobjede, pa ću reći ukratko.

Tobias Harris je haos efikasan i koristan sa SF pozicije. Stvarno bi šteta bilo da se prebacuje na PF, jer sve što radi, ne remeti tok igre, a radi haos pametne stvari. (njega sam stvarno morao prvog spomenuti, sad ću nastaviti redom)

Elfrid se odlično snalazi sad kad ima malo više prostora na putu prema košu. Odlično kontroliše tempo utakmice, kao i protivniče PG. Thomas je možda zabio 20, ali to su poeni kad je više sve bilo gotovo...

Fournier je u maleckoj krizi, očito je sada da su njegovi poeni dolazi zbog činjenice da je brži bio od protivničkih SF, sada kad je to već izjednačeno na poziciji SG, mnogo više pokušava visinu da iskoristi, i zbog toga nije ni približna efikasnost ko na početku. Također promašuje neke otvorene šuteve, i u par navrata je forsirao nepotrebno, ali to je više bio "heat check", nego bilo šta drugo. Pretprošla utakmica mu je donijela dobru statistiku, ali su ti poeni došli kad je više sve bilo gotovo, tako da mu to ne mogu uzeti kao dobru utakmicu... (tu utakmicu je Harris izdominirao imho)

Frye na PF je puno bolji nego što sam očekivao. U napadu radi ono što se očekuje od njega, zabija otvorene šuteve, i tjera protivnike da se prema njemu odnose kao da je freaking Kyle Korver. U odbrani me stvarno iznenađuje jer nije se desilo da neko iskoristi njegov loš potez u odbrani. Jedino je blagi problem bila utakmica s Bucksima, kad se stvarala stvarno gužva u reketu, ali i to su dobro prevazišli.

Vučević me oduševljava. Da, statistika mu nije ni blizu one od prošle godine, ali momak je našao neki novi stav, puno je bolji defanzivno, a u napadu ne forsira da idu lopte preko njega, već "in the flow of the game" zabija svoje poene. Jedini igrač koji mu je zadao probleme ove sezone od utakmica što sam gledao (možda desetak njih) je bio Cousins, ali ne može onu životinju niko efikasno čuvati.

Sa klupe prvi ulazi Oladipo umjesto Fourniera. Hemija u zadnje dvije tekme između Paytona i Oladipa je nevjerovatna, vidi se da vole igrati zajedno, i da uživaju u tome. Oladipo radi svašta dobro, ali ne radi ništa odlično. Previše je streaky shooter, pa dosta od njegove prve dvije minute na parketu zavisi ko će ući idući. Puno je agresivniji pri prodorima, tako da mu je klupa očito povećala glad za uspjehom.

Iduće ću spomenuti Napiera, Nicholsona, i naravno, legendu Smitha. Smith je jedan šut promašio sa poludistance u zadnje tri utakmice. Ono je ludilo, daj mu malo prostora na korak ispred trice, i znaš da ulazi 100%. Ona jedna što mu je izašla, znači jedva jedva jedva, nije smjela izaći, ali hajd, malo sreće falilo. Nicholson je strašan, znam da svi hoće da Gordon igra, ali ovaj momak razumije defanzivne šeme, odbranu je drastično popravio, u postu je malo ofalio, tj. ne pogađa efikasno ko prije, ali pogađa dovoljno dobro. I što se tiče šuta za 3 poena, pretvara se u novog Frye-a. Ne znam kakvi su mu procenti, ali znam ako mu daš loptu na trici, na lijevoj strani terena, to je koš 100%. Napier će vjerovatno na klupu kad se Watson vrati, ima neku finu statistiku, ali to su poeni u garbage time-u, mislim, fin je on za nas, dobro nam otvara teren, iskorištava otvorene trice, ali nije neka klasa da bi ga sad uzdizali.

Dedmon i Hezonja uglavnom ne igraju, prvi vjerovatno zbog Nicholsona, a drugi zato što svi igrači koji nam igraju na SG i SF su fenomenalni u zadnje vrijeme. Nek Hezonja iskoristi ovo vrijeme da malo fizički i mentalno poradi na sebi, jer s prvom povredom u ekipi će on upasti s 15-20mpg.

Eh, što se tiče Gordona, bio je dobar stvarno u ovim utakmicama, i razumijem zašto svi mrze Skilesa, zašto hoće da Gordon igra, ali imaju dva razloga koji su mi tek sinoć postali očigledan...
1. Momak nije dovoljno upoznat u sistem Skilesa :(
Jednostavno se vidi da nije 100% shvatio čitav sistem, da ga to koči, jer sirov talenat ovog momka je nevjerovatan. Garantujem da će do all-star pauze imati 25mpg, samo ako ga povrede zaobiđu, i Skiles definitivno računa na njega, ali ne smije ga preforsirati.
2. Treba uzeti u obzir i da je Gordon imao slomljenu vilicu, i da je 3 mjeseca jeo samo tečnu hranu, te da je imao povredu noge na pripremama, da je tek u zadnjoj utakmici pripremnog perioda dobio zeleno svjetlo od ljekarskog tima.

Sve u svemu, možemo biti jako zadovoljni, jer je ova ekipa pokazala da ima više talenta od Celtics-a i Bucks-a, koji su nam hajmo reći budući konkurentni, jer su to dvije najbolje "up-and-coming" ekipe na istoku.

(Izvinjavam se zbog dugog posta...)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 30 nov 2015, 19:14

Nemas se sta izvinjavati, sa zadovoljstvom sam citao svako slovo. Za Gordona se iskreno nadam da ce konacno poceti igrati kako zna, kao sto kazes talenat je tu, ali siguran sam da ce to vremenom doci.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la JoseMourinho » 30 nov 2015, 19:17

i ja sam sa uzitkom procito :thumbup: :thumbup:

ma ima dosta talenta ova ekipa, ako se gordon i hezonja razviju po ocekivanjima, a polako mladi su ima cijela sezona da ih sse sve vise i vise ubaci u ekipu orlando je super ekipa, fali tu naravno jedan rasni strijelac koji ce povuc maximalno kada treba ta zvijezda al jbg polako razvijat ove talente pa vidjet sta ce biti od njih :mrgreen:

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Lillard » 02 dec 2015, 12:38

Zasto se toliko zeli u PO? Sta ce dobit s time osim da ce popusit u prvoj rundi metlom i gotovo.
Vaznije bi bilo da se mladi razvijaju na pravilan nacin, vremena ima jbemu :facepalm:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 dec 2015, 13:04

Lillard je napisao/la:Zasto se toliko zeli u PO? Sta ce dobit s time osim da ce popusit u prvoj rundi metlom i gotovo.
Vaznije bi bilo da se mladi razvijaju na pravilan nacin, vremena ima jbemu :facepalm:
Po meni se mladi ne mogu nikako do kraja razviti bez PO iskustva.Ovi iz ORL su svi vec tu 2-3 god.Vrijeme je da se osjeti visi nivo kosarke.;))

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Donnie Darko » 02 dec 2015, 13:07

NEZALAGANJE je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Zasto se toliko zeli u PO? Sta ce dobit s time osim da ce popusit u prvoj rundi metlom i gotovo.
Vaznije bi bilo da se mladi razvijaju na pravilan nacin, vremena ima jbemu :facepalm:
Po meni se mladi ne mogu nikako do kraja razviti bez PO iskustva.Ovi iz ORL su svi vec tu 2-3 god.Vrijeme je da se osjeti visi nivo kosarke.;))
Istina. 4 ili 5 utakmica u playoffu 10 puta više vrijede nego niski lottery pick.

Izvor: Navijač Sunsa.

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Slatinash_7 » 02 dec 2015, 13:08

Oladipo,Fouriner i Payton se jos razvijaju a uz to dobijaju i utakmice,sta hoces vise..To sto je neko od Gordona i Hezonje ocekivao previse je neka druga stvar,orlando zasada bas radi po planu,a uz to ne mogu svi tankirati,jedan je prvi pik,zamisli NBA kad bi svi koji nemaju sansu za titulu a ima ih preko 20 imali ocajne ekipe i stalno gubili utakmice..Neko mora uci u PO i ja se nadam da ce to ove godine biti Orlando,da dobiju mladi priliku igrati na najvisem nivou makar tih 4-5 utakmica..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
ozy
Postovi: 888
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la ozy » 02 dec 2015, 13:10

Promasena strategija,gubljenje vremena je ovo sve...Oladipo bencan,Gordon i Hezonja igraju premalo ili ne igraju uopste,i na kraju ako rotacije i minute ostanu ovako rasporedjene a ne udje se u playoff (ja se kladim da Orlando nece vidjeti playoff),e onda ce se postaviti pitanje sta se to radilo u sezoni,igraci se nisu razvijali a u playoff se nije uslo?..Promasena strategija i Skiles je takav idiot i nije ni cudo sto je otjeran gdje god je radio.

Pametniji su porazi Minesote na celu sa Wiginsom,KAT,Lavinom nego pobijede Orlanda sa ovom rotacijom...ali sacekajmo trade deadline kada ce se ova ekipa rasturiti

edit
@Slatinash_7

Oladipa se razvjia tako sto si ga poslao na klupu (a znamo sta to znaci igracu),Patyon je takav kakav je,to je ogranicen igrac i on od ovaga bolje vjerovatno ne moze,Fournier je dosao u Orlando,igra za ugovor,a od Gordona se ocekuje prije svga da dobije minute koje zasluzuje pa da se onda sudi o njemu,ko je sta ocekivao i koliko,treba mu dati sansu da pokaze i dokaze,a Hezonja kao top pik zasluzuje bas 15 min svako vece,pa ga istrpi jbg,ali ces ga sa ovih 15 min spremiti za 20 legitimnih minuta sledece sezone.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 dec 2015, 14:28

Donnie Darko je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Zasto se toliko zeli u PO? Sta ce dobit s time osim da ce popusit u prvoj rundi metlom i gotovo.
Vaznije bi bilo da se mladi razvijaju na pravilan nacin, vremena ima jbemu :facepalm:
Po meni se mladi ne mogu nikako do kraja razviti bez PO iskustva.Ovi iz ORL su svi vec tu 2-3 god.Vrijeme je da se osjeti visi nivo kosarke.;))
Istina. 4 ili 5 utakmica u playoffu 10 puta više vrijede nego niski lottery pick.

Izvor: Navijač Sunsa.
Naravno da vrijedi.Najnize lottery pikove ne mogu dobiti skoro nikako,pa se onda pitam koliko im ovih ostalih pikova treba da pocnu napredovati??Tu su vec Oladipo,Payton,Gordon,Hezonja,Nicholson.Uostalom ni sam 1.pik ne znaci automatski franchise igraca.Oni,po meni,trebaju da se ove godine max. bore za PO,razviju igrace,te tamo vide sta im sve fali i koliko su blizu odnosno daleko.Nakon toga na menadzmentu je da dovede igrace kroz FA ili uradi neki trade da se ekipa dalje unaprijedi.ORL talenta vise ne fali.Treba da rade na ovome sto imaju.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 02 dec 2015, 14:38

@ozy Vi niste ni izbliza u stiuaciji kao PHX ponajvise zbog toga sto ste u konferenciji koja,osim CLE,nema drugog supertima.Bukvalno vam fali 1 malo jaci igrac da bi bili na nivou sa svim ostalim ekipama ili cak i iznad njih.Medjutim,taj jedan igrac vas nece ni razmatrati ako ne vidi da se sav vas potencijal konacno ne pretapa u neki rezultat kao sto je plasman u PO.Primjer ti je MIL i njihovo dovodjenje Monroea,za kojeg sam siguran da ne bi potpisao za njih da nije prepoznao ovo sto sam napisao.Zato ja i kazem da se igraci lagano razvijaju,a vidim da svi imaju minute osim Hezonje,te da se pokusa uhvatiti PO koji ce znaciti stepenicu vise.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 29 gostiju.