Orlando Magic

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 01 jul 2017, 20:30

obojica fakat djeluju kao odlični defanzivci, to me posebno raduje. Ovaj Iwundu je zvijer u odbrani.

PS. Mislim da smo uzeli igrača sa najvećim potencijalom na draftu, ako bi 100% iskoristio talenat mogao bi biti All Star. Ali daleko smo od toga.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 01 jul 2017, 20:46

Bez ikakve sumnje ima najviše potencijala na ovom draftu. Pitanje je samo koliko će tog potencijala iskoristiti.
Strašno me raduje što ćemo imati takva dva defanzivca u Gordonu i Isaacu.

Zamisli kako bi dobra odbrana bila u petorci Payton-Iwobi-Isaac-Gordon-Biyombo. Znam da bi se patili da zabiju preko 70 poena na utakmici sa tom postavom, ali bi imali top odbranu. :D

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 02 jul 2017, 23:14

Prejako drugo poluvrijeme Isaaca, na kraju onaj pogodjen sut u zadnjoj sekundi (mislim da je bio vazan zbog 8 points system) i generalno dobru partiju je pruzio. Imao je jedno strasn kucanje, i par pogodjenih suteva sa poludistance. @Nezalaganje je dobro rekao, nekako vise lici na Grka nego na duranta mozda, samo sto napadacki veci potencijal od Grka a u odbrani od DUranta. Jbt. kakvu bi zvijer mogli imati ako bi sve islo po planu :D
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 02 jul 2017, 23:23

Šteta što nisam bio u prilici da gledam tekmu večeras. :(
Potražit ću snimak na netu, ali ovako kad pogledam box score, popunio je Bgmi dosta kolona fino. :D

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 03 jul 2017, 21:00

Prošlu sam samo highlightse pogledao Isaacove, ovu ću kompletnu da gledam.
Onaj fadeaway s jedne noge jučer me oduševio :thumbup:
Po onome što sam vidio, mislim da može bez problema stvarati uncontested šuteve sa poludistance, bez obzira na nešto sporiji izbačaj, mada će i to doći na svoje ja se nadam :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jul 2017, 22:32

Ovaj Iwundu je isto materijal za 3&D igraca.;)
A sto ti je nespremnost tijela danasnjih igraca za NBA.Isaac osjetio bol u kuku i drze ga na klupi zbog toga 2.poluvrijeme,sto je pametno,naravno.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 jul 2017, 22:54

NEZALAGANJE je napisao/la:Ovaj Iwundu je isto materijal za 3&D igraca.;)
A sto ti je nespremnost tijela danasnjih igraca za NBA.Isaac osjetio bol u kuku i drze ga na klupi zbog toga 2.poluvrijeme,sto je pametno,naravno.
Iwundu je nešto poput Smarta iz Celticsa, nekako mi precrtan izgleda.

Kakav je Isaac bio, čitao sam na onoj temi što ste pisali, ali ako može ukratko malo detaljnije što se napada tiče, jesu mu li i danas lopte ispadale iz ruku nakon malo jačeg pasa, i jel igra šta 1 na 1?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 03 jul 2017, 22:58

Samo se nadam da sa Iwunduom nećemo napraviti istu grešku kao sa Harklessom, a to je da mu nećemo ubiti samopouzdanje maksimalno, bilo to kroz minute ili dodire s loptom na terenu.

A što se Isaaca tiče, pazit će ga maksimalno, bez ikakve sumnje. Momak inače ima astmu, ali kao vjeruju da mu to neće stvarati probleme u karijeri uz pravilnu fizičku spremu. Primjetio si možda da je u prvoj utakmici odigrao 3 minute, pa otišao na klupu, upravo zbog toga što je bio zadihan, i trebao mu je koji minut da se vrati u normalu. Najgora stvar koja bi mu se mogla desiti jeste da pretrpi neku povredu sad. Prošli smo to sve sa Gordonom, prvo stress fracture, pa onda mu brat vilicu slomi nakon odlične ljetne lige. Ovaj put bi voljeli da razvoj igrača ide prirodnim tokom. ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jul 2017, 23:04

Tracy3McGrady je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:Ovaj Iwundu je isto materijal za 3&D igraca.;)
A sto ti je nespremnost tijela danasnjih igraca za NBA.Isaac osjetio bol u kuku i drze ga na klupi zbog toga 2.poluvrijeme,sto je pametno,naravno.
Iwundu je nešto poput Smarta iz Celticsa, nekako mi precrtan izgleda.

Kakav je Isaac bio, čitao sam na onoj temi što ste pisali, ali ako može ukratko malo detaljnije što se napada tiče, jesu mu li i danas lopte ispadale iz ruku nakon malo jačeg pasa, i jel igra šta 1 na 1?

Penny Hardaway #1
Malo je minuta danas igrao zbog pomenutog stanja.Dao je 3 bacanja,2 cut-a je imao i sut iz "popa".9p sveukupno.Nista prekomplikovano.Promasio jos po jedan sut iz pull upa,te iz hand offa.

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 03 jul 2017, 23:12

Što se Isaaca tiče, u utakmicu je jako ušao. Odmah je u prvom napadu došao na liniju za slobodna, u trećem napadu je pogodio sa poludistance. U prvoj četvrtini je odličan bio stvarno, u napad je dobro utrčavao, dobro se kretao oko blokova, šut van reketa koji je opucao je pogodio. U odbrani je u prvoj četvrtini napravio samo jednu grešku, koja i nije bila njegova u potpunosti, ali eto, moram malo cjepidlačiti. :P
Stvarno je sjekao lopte, bio prava opasnost po pitanju blokada, mislim stvarno standardno dobru odbranu igra, nemam šta puno pričati.

U drugoj četvrtini već nije igrao baš najbolje, imao je sekvencu gdje je pogriješio u odbrani, pa u napadu nije uspio da prihvati realno loš pas Waltona (kojeg sam hvalio na drugoj temi xD), i u borbi za loptu koja je trebala biti 50-50 je izgubio stvarno prelagano, što je dovelo do problema u odbrani. Promašio je jedan baseline jumper, i prepolovio slobodna bacanja.

U jednom trenutku je pokušao da zakuca, međutim dvojica su uskočila da brane, pretpostavljam da je to situacija kad se ko "povrijedio", tj. osjetio bol, nisam u potpunosti siguran.

U drugom poluvremenu nije nikako igrao, i čim sam vidio da nas ovi mlate, laganini sam isključio stream. xD

I da, interesantna stvar. U drugoj četvrtini su doveli Alexa Martinsa malo da priča o ekipi. Hladno je opet indirektno spustio Henniganu (nepravedno), naglašavajući kako je prošlom Front Office-u falilo iskustva, kako su se napravile greške, i da su zbog toga doveli 3 čovjeka koji između sebe imaju preko 70 godina iskustva u NBA-u. Ovog frajera fakat organski ne mogu, ali whatever, makar više ne donosi najbitnije odluke samostalno. Komentator mu je hladno pokušao prodati ideju da potpišemo Waltona Jr., to mi je onako baš fancy bilo. :urnebes:

Martins je još naglasio da je ovo zadnja godina za neke igrače, kako nekim igračima ipak treba 2-3 sezone da pronađu sebe, ali kao da je sad na njima da dokažu da mogu doprinjeti uspjehu ekipe. Ofirno su ga pitali je li time implicira na Paytona, na šta je ovaj odgovorio da je Payton među ostalim, kao napravio je korak naprijed nakon All-stara, ali mora napraviti još jedan korak prema naprijed da bi zadovoljio novi menadžment. Ako se još nečega sjetim pisati ću, mada sam već sad previše napisao, a premalo rekao. xD

Edit: some words xD

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 jul 2017, 23:32

Ma hvala vama na odgovorima, jbg. Vikendom i mogu gledati tekme, dok u toku sedmice veoma teško i baš mi dobro dođe mala doza Magica ovako pred spavanje.

Nisam znao da Ajzek ima astmu jbt. Nisam upućen koliko mu to može smetati i da li ima takvih igrača u NBA?

I meni se Walton svidio u prošlim Nastupima, iako je par puta divljao, ali vidi se da ima potencijala, i radije bih njega gledao nego one koje godinama igraju u ligi a ništa napravili nisu a i dalje primaju platu drkajuci.

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 03 jul 2017, 23:41

Bennet, Payne, McGee su od visočijih igrača koji imaju astmu, od nižih Harden čini mi se. Jedino je McGee imao problem zbog nadmorske visine u Denveru, nije mogao konstantno da igra tamo redovno. Istražit ću još malo, ali generalno mišljenje je da ne bi trebalo da stvara prevelike probleme igračima. (po onome što sam ja čitao dosad)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 04 jul 2017, 10:05

Ik17 je napisao/la:Bennet, Payne, McGee su od visočijih igrača koji imaju astmu, od nižih Harden čini mi se. Jedino je McGee imao problem zbog nadmorske visine u Denveru, nije mogao konstantno da igra tamo redovno. Istražit ću još malo, ali generalno mišljenje je da ne bi trebalo da stvara prevelike probleme igračima. (po onome što sam ja čitao dosad)
Rodman, Beckham, Jan Ulrich i skoro svi biciklist :D ;)

Dakle nema razloga da budemo skeptični, u nekim situacijama mu čak može biti i od koristi ;)

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la BuffonGigi » 04 jul 2017, 10:12

Ja imam astmu pa mi nije smetala u sportu koji je fizicki zahtjevniji od kosarke. Isto tako postoji strasno puno tipova astmi, ja recimo nikad nisam imao klasicni napad, samo nekad otezano disanje.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 05 jul 2017, 23:56

@Ik Posto smo pricali nedavno o Waltonu,evo upravo lik,koji vas prati, rece na TVu kako ocekuje da bude u kampu na nekom negrantovanom ugovoru,pa da onda odluce sta sa njim dalje!? ;)

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 06 jul 2017, 00:03

NEZALAGANJE je napisao/la:@Ik Posto smo pricali nedavno o Waltonu,evo upravo lik,koji vas prati, rece na TVu kako ocekuje da bude u kampu na nekom negrantovanom ugovoru,pa da onda odluce sta sa njim dalje!? ;)
Očekivao sam da će mu neko dati ugovor, samo nisam znao da ćemo to biti mi. :D
Ne gledam nažalost utakmicu da bih čuo ko je tačno izvor, spremam neki ispit, ali ću sigurno pogledati od koga je došla informacija, i o kakvom ugovoru se radi. Hvala ti u svakom slučaju na informaciji, ovo je meni itekako dobra vijest. :D

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 06 jul 2017, 00:08

Ik17 je napisao/la:
NEZALAGANJE je napisao/la:@Ik Posto smo pricali nedavno o Waltonu,evo upravo lik,koji vas prati, rece na TVu kako ocekuje da bude u kampu na nekom negrantovanom ugovoru,pa da onda odluce sta sa njim dalje!? ;)
Očekivao sam da će mu neko dati ugovor, samo nisam znao da ćemo to biti mi. :D
Ne gledam nažalost utakmicu da bih čuo ko je tačno izvor, spremam neki ispit, ali ću sigurno pogledati od koga je došla informacija, i o kakvom ugovoru se radi. Hvala ti u svakom slučaju na informaciji, ovo je meni itekako dobra vijest. :D
Nema na cemu. ;) Lik je iz ORL Sentinela.Nije on rekao da je to zvanicno,vec da je njegovo misljenje kako ce to uraditi,jer su ga pitali o Waltonu.

Ik17
Postovi: 486
Pridružen/a: 06 jan 2013, 02:31
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la Ik17 » 08 jul 2017, 13:45

Taman se obradujem što je neko drugi uzeo Jeffa Greena, što nije ponovo kod nas potpisao, i razočaram se...
Mada, nije sve tako crno. Tačnije, ovaj potpis ne znači apsolutno ništa. Ovo ljeto nismo ni imali realne šanse da nekoga potpišemo, pa eto, makar backup na godinu da uzmemo. (nije da nam je falilo PG-ova, ali eto)
Što se tiče ovog Shelvin Macka, doveden je ko backup za ovu sezonu. Iskreno ga nisam gledao proteklih sezona, i pored statistike i fizikalija, ne znam apsolutno ništa o njemu. CJ Watsonu je samo 1 milion garantovan za ovu sezonu od 5 koliko potencijalno može uzeti, tako da ćemo ga vjerovatno otpustiti ovih dana. Mack je na 2 godine, 12 miliona, s tim da je druga godina samo djelomično garantovana, tako da zadržavamo fleksibilnost i iduće sezone po pitanju cap-a.

I da, generalno forumi Jute hvale ovaj naš potpis. Poprilično fino pričaju o njemu, tako da bi se mogli pozitivno iznenaditi sa njim. Čak se i fizički uklapa u profil Hammondovih igrača. (dobar wingspan ima za PG-a)

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Orlando Magic

Post Postao/la NEZALAGANJE » 08 jul 2017, 13:50

Da ne pisem tamo.....Mack je jako fin potpis,za jako male pare.Covjek je definicija rezervnog PG i dobrog defanzivca.Isti tako dolazi sa PO iskustvom i to je nesto sto ce koristiti mladom timu ORL.Nema razloga @Tracy da budes nezadovoljan.ORL treba da STVARA igrace u ovakvom stanju trenutnom,a ne da preplacuje razne Hardawaye,Portere i sl.Stvaranju igraca ce svakako pomoci i veterani poput Macka. ;)

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8122
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: RE: Re: Orlando Magic

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 jul 2017, 14:24

NEZALAGANJE je napisao/la:Da ne pisem tamo.....Mack je jako fin potpis,za jako male pare.Covjek je definicija rezervnog PG i dobrog defanzivca.Isti tako dolazi sa PO iskustvom i to je nesto sto ce koristiti mladom timu ORL.Nema razloga @Tracy da budes nezadovoljan.ORL treba da STVARA igrace u ovakvom stanju trenutnom,a ne da preplacuje razne Hardawaye,Portere i sl.Stvaranju igraca ce svakako pomoci i veterani poput Macka. ;)
Ma razumljivo da je bolje nego Hardawaya npr. Ali kako god, nekako mi krivo što vječno uzimamo ovako neke Backup igrače iako nemamo ni startnog da valja čemu. Draftovali Iwundua, koji je sličan tip Macku, i umjesto da damo njemu ugovor (jer ionako nemamo šta izgubiti ove godine) oni dovode Macka da bude Backup fakin Paytonu.

Ali kao što Ik reče, barem nema Greena kojeg smo plaćali 17Mio. (Čovječe 17 Mio Greenu) Prošle godine i koji je uzimao minute mladim. Znam da smo imali cap-a ali opet.

Ovo vjerovatno znači da Iwundua ne potpisujemo, zar ne?

Penny Hardaway #1
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.