Philadelphia 76ers

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Winters
Postovi: 2198
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 23 jun 2017, 17:40

Clutch što misliš o Boldenu i Lessortu? Mene na prvu obojica podsjećaju na Holmesa i vjerujem da su ciljano tako draftali, pogotovo za Boldena mislim da se može napraviti solidan igrač za rotaciju.

Također je navodno sve izgledniji dolazak Korkmaza.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Chstal » 23 jun 2017, 17:44

Winters je napisao/la:Clutch što misliš o Boldenu i Lessortu? Mene na prvu obojica podsjećaju na Holmesa i vjerujem da su ciljano tako draftali, pogotovo za Boldena mislim da se može napraviti solidan igrač za rotaciju.

Također je navodno sve izgledniji dolazak Korkmaza.
Ne moze Korkmaz doci ove godine jer bi trebali platiti preko 2 miliona a NBA dozvoljava samo 700k. Sljedece sezone je 1,1M pa ce 700 platiti FIla a ostatak Korkmaz.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 23 jun 2017, 17:48

Winters je napisao/la:Clutch što misliš o Boldenu i Lessortu? Mene na prvu obojica podsjećaju na Holmesa i vjerujem da su ciljano tako draftali, pogotovo za Boldena mislim da se može napraviti solidan igrač za rotaciju.

Također je navodno sve izgledniji dolazak Korkmaza.
Nisam ih pratio uopste, ako ima neko ko vise zna o njima neka napise. :D

@Chastal

Moze doci, ako on sam plati. :mrgreen: Postoje price da ce odmah doci pa cemo vidjet.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Chstal » 23 jun 2017, 17:51

Clutch je napisao/la:
Winters je napisao/la:Clutch što misliš o Boldenu i Lessortu? Mene na prvu obojica podsjećaju na Holmesa i vjerujem da su ciljano tako draftali, pogotovo za Boldena mislim da se može napraviti solidan igrač za rotaciju.

Također je navodno sve izgledniji dolazak Korkmaza.
Nisam ih pratio uopste, ako ima neko ko vise zna o njima neka napise. :D

@Chastal

Moze doci, ako on sam plati. :mrgreen: Postoje price da ce odmah doci pa cemo vidjet.
Ma pricalo se ali ne moze igrati ljetnu ligu jer igra U20 i na pripremama je u Turskoj.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 23 jun 2017, 21:44

Three #Sixers - TLC, Shawn Long and Alex Poythress - and #Sevens standout Aaron Harrison will play on #Sixers' summer-league team.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Winters
Postovi: 2198
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 23 jun 2017, 23:57

Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la phily » 24 jun 2017, 20:36

slika
:kafa:
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 25 jun 2017, 02:59

slika

Late offense je sut na 5 ili manje sekundi do kraja napada.

Kako kreirati s lakocom, by Markelle Fultz.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Muumii
Postovi: 424
Pridružen/a: 17 dec 2012, 20:49
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Muumii » 25 jun 2017, 14:50

Bajram Šerif Mubarek Olsun svim koji slave!
Kako bi vam mogao izgledati sastav za sljedecu sezonu (da neko napise po pozicijama)? (uz sve moguce trejdove i otpustanja igraca,koji bi to mogli biti) ? Mislim da bi trebali ozbiljno razmotrit Boledan kao dio sastava,strasan je potencijal... Ko ce vam igrati sve SL ? Mozda bi se i ovaj drugi iz europe visoki latviac mogao izboriti za ugovor ? Ako moze neko od upucenijih da mi odgovori,ako ne izvinjavam se na smetnji !

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la phily » 26 jun 2017, 18:28

FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 26 jun 2017, 19:07

Muumii je napisao/la:Bajram Šerif Mubarek Olsun svim koji slave!
Kako bi vam mogao izgledati sastav za sljedecu sezonu (da neko napise po pozicijama)? (uz sve moguce trejdove i otpustanja igraca,koji bi to mogli biti) ? Mislim da bi trebali ozbiljno razmotrit Boledan kao dio sastava,strasan je potencijal... Ko ce vam igrati sve SL ? Mozda bi se i ovaj drugi iz europe visoki latviac mogao izboriti za ugovor ? Ako moze neko od upucenijih da mi odgovori,ako ne izvinjavam se na smetnji !
Allah Razi Olsun.

Fultz/X/Covington/Simmons/Embiid je petorka.

X očekujemo da bude Reddick koji bi trebao biti primarna meta Sixersa ovo ljeto. I to je odlično dovođenje iz više razloga, o čemu smo već pisali ovdje, ali nadam se uz neki ugovor od kojeg neće glava zabolit.

McConnell - Bayless - TLC- Šarić - Holmes bi mogla biti druga petorka, uz konkurenciju Stauskasa, Andersona i vidjećemo koga još. Valja vidjet šta će biti sa Okaforom i Hendersonom.
Bolden, Latvijac, Korkmaz imaju ugovore u Evropi i ne znam dal da će odmah doći, vjerovatno ne.

SL od spomenutih igraju Fultz i TLC, za ostale još uvijek čekamo vijesti.
Zadnja izmjena: Clutch, dana/u 26 jun 2017, 22:05, ukupno mijenjano 1 put.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 26 jun 2017, 20:51

Embiid je max igrač, tako da je uspjeh svaki milion manje koji bi se uspio isposlovat.

Međutim jasno da je rizik u ovom trenutku dati 100+ miliona Embiidu. 31 utakmica u 3 godine jednostavno stavlja previše upitnika na taj ugovor.
Iz tog straha oko povreda bi možda bilo najbolje sačekat još sezonu, vidjet kakvo je stanje s njegovim tijelom i ukoliko je sve ok, onda ponudit max bez razmišljanja. Al taj scenario otvara problem pogoršanja odnosa sa igračem i njegovim agentom, jer faktički pokazuješ nepovjerenje u svog najboljeg igrača, iako je ono u ovom slučaju opravdano. (Ne da je bio neki rumor oko toga, nego čisto moja pretpostavka iz iskustva praćenja situacija u ligi dosad.) 99% sam siguran da bi to bio problem.
Zato mislim da će Embiid do jeseni potpisat ekstenziju (možda malo ispod maxa), i onda ćemo Boga molit da sve bude ok.

E sad što se tiče zdravlja Embiida moram napisat par stvari. Embiid je zdrav i ne smatram da će povrede biti problem. There, I said it! :D

Međutim za takvo nešto, Embiid mora drastično promijeniti navike iz prošle sezone. Čak smatram da je pravo čudo da je on pretrpio onako 'laganu' povredu.
Za svoju visinu i kilažu Embiid je nenormalno atletičan, nema sumnje da su koljena i stopalo pod ogromnim naporima s obzirom na intenzitet, brzinu i skočnost koje on posjeduje. Međutim problem je u tome što je Embiid strašno neškolovan kada je u pitanju pravilan doskok, često je neoprezan pri kretnjama i stavlja tijelo u neprirodne položaje (što je alarmantno kada je onakva gromada u pitanju) i tako donji dio tijela stavlja pod ogromne napore.

Povreda koju je on pretrpio u januaru se mogla desiti u veliki broj situacija ranije. Od čudnih doskoka i držanja za koljeno, izvrtanja zgloba, bacanja u publiku, do haotičnih padanja na pod. Sve to smo mogli vidjet u skoro svakoj utakmici u kojoj je nastupio, još od predsezone.
Koja blokada, al pogledat taj doskok i opterećenje koje pretrpi desna noga. Toliko tijelo napor stavi na jednu nogu. Ne može.
Kako je atletičan, strašno. :crazy: Ali opet, pogledat doskok i opterećenje.
Toliko je atletičan da to može biti štetno za njega.

I takvih situacija za sezonu je bilo milion, ovo su hajlajti koje mi je lagano pronaći, još masu ih se dešavalo na običnom skoku, blokadi itd.
Dobro da je uspio hodat nakon nekih situacija, a kamoli što je nastavio normalno igrat. Zato mogu reći da su koljena čak strašno izdržljiva jer toliko ovih situacija su uspjela nevjerovatno amortizovat i "preživit". Međutim jasno da na duži period apsolutno nema šanse da on sa ovakvim pristupom ostane u jednom komadu. Takve napore tijelo jednostavno ne može konstantno izdržati.

Ovu neškolovanost i neopreznost možemo pripisati neiskustvu i želji.
a) ni on sam nije do kraja poznavao svoje atletske sposobnosti i šta sve može
b) 2 godine neigranja + neigranje b2b + minutna restrikcija su ga učinile gladnim kad god je na parketu i on je kao klasični ruki samo htio igrat, bez nekog prevelikog razmišljanja o posljedicama
c) najbitnije, uz činjenicu da je košarku počeo igrati jako kasno, 2 godine neigranja su učinile da se s njim nije moglo dovoljno raditi na pravilima doskoka, položajima i smjeru stopala i koljena koji trebaju biti pri doskoku, te sveukupnom umanjenju opterećenja na donji dio tijela, jer jednostavno u takvim situacijama se nije ni nalazio

Zato je sreća u nesreći da povreda nije bila ozbiljnije prirode, a u toliko situacija se mogla desit. Faktički je bilo samo pitanje vremena.

Sad je potpuno zdrav, dobio je ljeto da radi na ovim stvarima, kao i da jača noge za napore koji slijede (što je sam izjavio da će mu biti jedan od prioriteta).
On nema neku hroničnu povredu, pa da strahujemo da će se vratiti. Stopalo je nakon operacije potpuno zdravo (slično kao slučaj Durant), leđa već nekoliko godina nisu problem, a koljeno je ispostavilo se bila jednostavna povreda od koje se oporavio jako brzo.
Tako da uz malo iskusniji (oprezniji) pristup , više znanja o očuvanju tijela i položajima koji će ujednačenije usmjeravat silu i napore kroz cijelo tijelo (ne samo na jednu nogu/koljeno/stopalo, ili barem ne u ovom obimu i opterećenju) vjerujem da može očuvat zdravlje kroz karijeru.

Svakako da je bitna stvar i jači roster, imao je ogroman USG% od 36% kada je na parketu (veći samo kod Westbrooka). Fultz i Simmons će preuzet dio tereta, ali i uveliko olakšat situacije za njega što će rezultirat s manje iso posjeda, više pick and rolla/popa i generalno jednostavnijih situacija koje zahtjevaju manje napore.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la phily » 26 jun 2017, 22:12

To je to @Clutch, uvijek me je strah kad zakuca i onako cudno doskoci, samo gledam i cekam da se povrijedi :damn: , a sto se tice ugovora ako moze se kako ponuditi koji milion manje od maximuma to treba iskoristiti, a i Embiid bi trebao na to pristati....
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 27 jun 2017, 17:00

Covington zavrsio 4. u glasanju za DPOY :clap:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 27 jun 2017, 22:59

Zainteresovani smo i za Iggya. Bring him home :salut:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 27 jun 2017, 23:24

https://theringer.com/sixers-sam-hinkie ... df7643e8b1

Najjaca stvar koju sam u zivotu procitao :tokralju: :tokralju:

:rol:

Proces na svom vrhuncu.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Lillard » 27 jun 2017, 23:28

Clutch je napisao/la:Zainteresovani smo i za Iggya. Bring him home :salut:
slika

:mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Winters
Postovi: 2198
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Winters » 28 jun 2017, 23:03

Eto dobili smo keš i 2018 2nd round pick od Rocketsa za Longa. :mrgreen:
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 29 jun 2017, 22:20

https://twitter.com/JCameratoCSN/status ... 9979750401

Sami kraj videa. Obratit paznju na taj doskok, o cemu sam nedavno pisao. Koliko fluidnije djeluje, ravnomjerno.

Definitivno je radio na tome.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Philadelphia 76ers

Post Postao/la Clutch » 30 jun 2017, 16:30

"The Sixers have told agents they will seek one-year deals this summer to preserve future space" per @ZachLowe_NBA.
Ok, moze ovo.

S tim da od Iggya ili Reddicka vjerovatno nema nista jer ce oni trazit duze ugovore.

Takodjer Lowe napisa da je cilj novac upotrijebiti na ekstenziju Covingtona. Lock him up :!:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.