Dallas Mavericks

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 09 dec 2019, 02:09

Opustili se momci nakon svih ovih pobjeda, što veli lahko ćemo, nimalo efforta u oba pravca osim THJ i Jacksona. Skakački smo u prosjeku bolja ekipa, ali ovo je katastrofalno, kao da zaborave na box out. No ima i do toga što igramo četvrtu tekmu u 6 dana.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la anonymousHD » 09 dec 2019, 03:18

Minimalno 5 cistih faulova nad Doncicem nije svirano, ukljucujuci ovaj zadnji. Smece od sudija. Fuj!

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 09 dec 2019, 03:18

Da j**** mater i sudijama :puke: koje spodobe, očit faul ne sviraju, da ne govorimo u prvom poluvremenu dva čista kontakta, još su htjeli i blok Bjelice da daju Sac-u. Drugi put nas zezaju u clutch time-u. Plus se ne svira na Curryu, poslije toga i od Barnesa u aut daju im. Koja **** :oops:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 09 dec 2019, 08:09

Ipak su 4 meca u 6 dana previse. Ovaj poraz ce nam dobro doci da se vise fokusiramo na nesto tezi predstojeci raspored. Slijedi odmor i mec u Mexico Cityu protiv Detroita, gdje ce nam trebati dodatna pomoc na centarskim linijama i na skoku. BOUNCE BACK!
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 10 dec 2019, 19:57

@Napapijri Šta kažeš volio bi Covingtona :D evo Rocketsi su ozbiljno zainteresovani za njega. Wolvesi su bili spremni ga trejdati na noć prethodnog drafta, tako da ne bi iznenadilo da bude dostupan. Nažalost Rocketsi mogu trejdati svoje pickove prve runde '20 i '22 dok mi ne možemo zbog Stepien pravila. Ostaje nam pick druge runde Warriorsa, te Brunson i Jackson od assetsa koje bi Wolvese potencijalno zanimali.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 12 dec 2019, 16:27

dirkules je napisao/la:
10 dec 2019, 19:57
@Napapijri Šta kažeš volio bi Covingtona :D evo Rocketsi su ozbiljno zainteresovani za njega. Wolvesi su bili spremni ga trejdati na noć prethodnog drafta, tako da ne bi iznenadilo da bude dostupan. Nažalost Rocketsi mogu trejdati svoje pickove prve runde '20 i '22 dok mi ne možemo zbog Stepien pravila. Ostaje nam pick druge runde Warriorsa, te Brunson i Jackson od assetsa koje bi Wolvese potencijalno zanimali.
Izvinjavam se na nesto kasnijem odgovoru, nisam primjetio post. Ma meni je RoCo nekako idealan fit uz Luku/KP. Neka vrsta naprednog DFS, ne trazi loptu, igra odlicnu odbranu i pogadja trice na konstantnom nivou. Zamisli petorku u jednom dijelu meca kada se zaigra neka vrsta small balla: Luka - THJ - RoCo - DFS - KP. Ima jos tog 3&D materijala, ali nekako mi je RoCo najbolji. Eventualno Otto Porter Jr. Sta ti mislis, tj.koga bi zelio?
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 12 dec 2019, 19:45

Napapijri je napisao/la:
12 dec 2019, 16:27
dirkules je napisao/la:
10 dec 2019, 19:57
@Napapijri Šta kažeš volio bi Covingtona :D evo Rocketsi su ozbiljno zainteresovani za njega. Wolvesi su bili spremni ga trejdati na noć prethodnog drafta, tako da ne bi iznenadilo da bude dostupan. Nažalost Rocketsi mogu trejdati svoje pickove prve runde '20 i '22 dok mi ne možemo zbog Stepien pravila. Ostaje nam pick druge runde Warriorsa, te Brunson i Jackson od assetsa koje bi Wolvese potencijalno zanimali.
Izvinjavam se na nesto kasnijem odgovoru, nisam primjetio post. Ma meni je RoCo nekako idealan fit uz Luku/KP. Neka vrsta naprednog DFS, ne trazi loptu, igra odlicnu odbranu i pogadja trice na konstantnom nivou. Zamisli petorku u jednom dijelu meca kada se zaigra neka vrsta small balla: Luka - THJ - RoCo - DFS - KP. Ima jos tog 3&D materijala, ali nekako mi je RoCo najbolji. Eventualno Otto Porter Jr. Sta ti mislis, tj.koga bi zelio?
Pisao sam tamo negdje u toku FA o RoCo-u kao želji našeg FO-a i tada sam ga priželjkivao, "Shawn Marion" uloga sa boljim vanjskim šutem osovini Luka-KP. Po meni najbolja 3&D opcija za nas pogotovo gledajući njegovu platu, 11,3mil$ sa blagim rastom u naredne dvije godine. Ovo je liga krila, imati defanzivca u timu koji ih može koliko toliko usporiti je suho zlato. Porterova plata govori protiv njega, Gordon je fina opcija možda kaska za vanjskim šutem, ali daje druge dimenzije.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la anonymousHD » 13 dec 2019, 08:35

MVP


Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 13 dec 2019, 08:38

Ovo je minimum kakav KP mora biti svaku tekmu i od sinocnje partije ocekujem njegov rast, vise igre u postu i agresivnije napade na obruc. "He caught a body" sto bi Amerikanci rekli, nisam ocekivao onakvo zakucavanje nad Drummondom. Inace, @dirkules, Drummond je iduci na listi nakon Covingtona :D Tanak sam sa ovom tehnikom ubacivanja slika na forum, ali upravo procitah jedan zanimljiv tweet Drummonda upucen KP-u nakon zakucavanja, u fazonu: "KP, ti treba da si moj covjek, zasto si mi ovo uradio. Vidimo se uskoro", naravno u saljivom tonu, ali dovoljno da se lopta zakotrlja, barem sto se mene tice :D

Sad nam slijedi pet meceva protiv najjacih ekipa istoka, cini mi se da je prvi Miami kuci. Ako pretpostavimo da ce Butler biti naostren na Luku, ostatak ekipe mora odigrati na visokom nivou za pobjedu, pri tome narocito mislim na branjenje suta za tri, posebno Dragica, Heroa i Robinsona.

P.S. Seth Curry!!!

P.P.S. Luku vise nema potrebe niti komentarisati :D
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 15 dec 2019, 03:48

Right ankle sprain for Doncic. X-rays were negative.
Huh kako je izgledalo, ovo je odlično.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 15 dec 2019, 05:33

Šteta, vratiti se nakon -24 i na ovakav način izgubiti. Brunson nekoliko TO, loš box out KPa. Pobjeda bi značila s obzirom na sljedeće četiri tekme, krema istoka. Ovako svi gledaju prema Luki :pray:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 15 dec 2019, 09:01

Sreca u nesreci je da je povreda dosla u periodu kad se ionako ocekivao mali broj pobjeda, pa tako ove 4 tekme mogu posluziti da se ostatak ekipe "uigra" i ostvari konstantu, a onda se nadam Lukinom povratku.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 16 dec 2019, 02:12

Gledam ovaj L2R i opet, drugi put u sedmici sudija ne svira faul za slobodna u posljednjih 15 sekundi tekme na jedan posjed, ovaj put faul Nunna na Brunsonu.
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 16 dec 2019, 09:03

dirkules je napisao/la:
16 dec 2019, 02:12
Gledam ovaj L2R i opet, drugi put u sedmici sudija ne svira faul za slobodna u posljednjih 15 sekundi tekme na jedan posjed, ovaj put faul Nunna na Brunsonu.
Ako se ne varam, ovo je treci puta da sudije grijese u odlucujucim momentima i da to L2R utvrdi nakon tekme.
1. Faul Howarda nad Curryem
2. Faul Josepha nad Doncicem
3. Faul Nunna nad Brunsonom

Sigurno bi imali makar 2/3 pobjede, a i u OT protiv Sacramenta bi imali psiholosku prednost. Uz ovo dodaj dva glupa poraza od NYK i sad uopste ne bi panicili nakon ove povrede za PO status, nego bi "pali" na 4-5 mjesto.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 16 dec 2019, 21:32

Opasno se spominje Drummond u zamjenu za Hardawaya, Powella i dva picka druge runde.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 16 dec 2019, 21:44

Napapijri je napisao/la:
16 dec 2019, 21:32
Opasno se spominje Drummond u zamjenu za Hardawaya, Powella i dva picka druge runde.
Nešto mi to djeluje prejeftino za Drummonda. Jeste se THJ popravio u zadnje vrijeme ali sumnjam da je prešao iz kategorije "Loš ugovor" u "Dobar asset za all stara" tako brzo.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 16 dec 2019, 22:00

S-Y-L-A-R je napisao/la:
16 dec 2019, 21:44
Napapijri je napisao/la:
16 dec 2019, 21:32
Opasno se spominje Drummond u zamjenu za Hardawaya, Powella i dva picka druge runde.
Nešto mi to djeluje prejeftino za Drummonda. Jeste se THJ popravio u zadnje vrijeme ali sumnjam da je prešao iz kategorije "Loš ugovor" u "Dobar asset za all stara" tako brzo.
Da, slazem se, ali ne zaboravimo da je Dre free agent iduce godine i da ga vlasnik Pistonsa izuzetno cijeni, pa bi mu izasao u susret ako bi zatrazio trade.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 17 dec 2019, 04:42

Joj šta uradiše na kraju, trebalo završiti prije pola sata. :crazy:
Ali bitno da se dobro završilo. Najneočekivanija pobjeda ikad. Kristaps preuzeo kako i treba, ali cijela ekipa na nivou.
Treba tradeati Luku dok se još može izvući šta za njega :mrgreen:
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
dirkules
Postovi: 4486
Pridružen/a: 19 dec 2014, 19:05
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la dirkules » 17 dec 2019, 07:04

Prva koju nisam odgledao do kraja, na poluvremenu zaspao i pazi ti sad završimo niz od 18 pobjeda top2 ekipi lige :tokralju:
Unicorn is back :cool: kakve dvije trojke. Ova ekipa iz noći u noć iznenađuje, još da nije bilo sudijskih sranja :roll:
Garavi Zeko M-84, Sultan M-84, Plavi Princ T-55, T-55, Transporter BVP-80

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Dallas Mavericks

Post Postao/la Napapijri » 17 dec 2019, 08:04

Kako volim ovog Currya, nevjerovatno. Jedan od rijetkih sutera koji nije klasicni catch and shoot, momak gradi napade, konstantno vrti pick and roll, cesti flotteri, ma milina za gledati.
Ali kakve dvije trice KP i poslije toga Curry, bas ono "exclamation" sto bi Ameri rekli.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 32 gosta.