Utah Jazz

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
D1n0
Postovi: 906
Pridružen/a: 03 feb 2010, 01:49
Lokacija: Metković
Kontakt:

Utah Jazz

Post Postao/la D1n0 » 01 apr 2010, 03:04

Otvaram ovo temu za sve one koji voli Utah Jazz

Utah Jazz je klub iz grada Salt Lake City, savezna država Utah. Franšiza postoji od 1974 i u početku je bila smještena u New Orleansu odakle i taj za Utah čudni naziv Jazz. Ekipa seli u Salt Lake City 1979.
Prvi značajniji igrač koji je igrao za ekipu bio je Pete Maravich, koji je igrao još u New Orleansu.
Na draftovima 1984 i 1985 biraju dvojicu najboljih igrača u klupskoj historiji John Stocktona i Karl Malonea i od tada i počinju ozbiljniji uspjesi kluba koji kulminiraju u sezonama 1996/97 i 1997/98 kada igraju i dva finala NBA lige koja gube od Chicago Bullsa.
DIRK NOWITZKI!!!

NBA Champion
NBA Finals MVP
NBA Regular Season MVP
10 x All Star
4 x NBA All-First team
FIBA World Championship MVP
Eurobasket MVP

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Admir_Sa » 01 apr 2010, 17:22

Stokton-Hornacek-Rasel-Malone-Ostertag

A jesam ih mrzio tada, nije mi bilo mrzeg tima (Jordan je Jordan). Al sad kad gledam sa ove distance, zao mi je sto ta ekipa nije uzela titulu, kosarku su igrali na jedinstven nacin.

Trenutno su sasvim solidni, mozda im fali 1 extra shuter, pa da budu potpuno konkurentni.

Sjeca li se neko kako se zvo onaj rezerni centar Jute iz vremena finala sa Bullsima, isto je bio bijelac kao Ostertag
nema potpisa

amertiger
Postovi: 1342
Pridružen/a: 25 feb 2009, 18:44
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la amertiger » 01 apr 2010, 17:26

Admir_Sa je napisao/la:Stokton-Hornacek-Rasel-Malone-Ostertag

A jesam ih mrzio tada, nije mi bilo mrzeg tima (Jordan je Jordan). Al sad kad gledam sa ove distance, zao mi je sto ta ekipa nije uzela titulu, kosarku su igrali na jedinstven nacin.

Trenutno su sasvim solidni, mozda im fali 1 extra shuter, pa da budu potpuno konkurentni.

Sjeca li se neko kako se zvo onaj rezerni centar Jute iz vremena finala sa Bullsima, isto je bio bijelac kao Ostertag

Najbolji pik lige ikad Stokton - Malone iako im sad opasno prijeti dvojac Sunsa Nesh - Stoudemire, a centra se na zalost ne mogu sjetiti :D
Mes Que Un Club

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la dema » 01 apr 2010, 19:25

centar im i jest falio ma nesh amari nisu ni blizu prvo nisu istih godina ovi su igrali to najbolje i jos 15ak godina a malone je daleko ispred amaria ja isto navijam za bullse ali jedna od najboljih ekipa bez titule e taj rezervni koji je to balvan morao bit kad je bio rezerva ostertagu ne sjecam se daj ga malo opisi koji je broj nosio ak se sjecas

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Admir_Sa » 01 apr 2010, 21:03

dema je napisao/la:centar im i jest falio ma nesh amari nisu ni blizu prvo nisu istih godina ovi su igrali to najbolje i jos 15ak godina a malone je daleko ispred amaria ja isto navijam za bullse ali jedna od najboljih ekipa bez titule e taj rezervni koji je to balvan morao bit kad je bio rezerva ostertagu ne sjecam se daj ga malo opisi koji je broj nosio ak se sjecas
A pojma nemam kak da opishem, panj zivi bio. Onako visok, samo eto u igri bio reda radi

Odo probat guglat
nema potpisa

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Admir_Sa » 01 apr 2010, 21:07

Ev nashao sam

Adam Keefe se zvao :mrgreen:
nema potpisa

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Wolverine » 01 apr 2010, 21:53

momak kad vec otvaras temu, napisi nesto u utah jazz, malo historije, sastav, sliku anbacni koju, nek izgleda fino.

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la dema » 01 apr 2010, 21:54

ko bi se sjetioo hehe a panj je bio i ostertag hehe a jest izgledao glupo kad nes pogrijesi posebno a cesto je to radio

Avatar
adnanhz
Postovi: 1220
Pridružen/a: 15 jan 2009, 23:28
Lokacija: sjever
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la adnanhz » 01 apr 2010, 21:59

Mislio sam da sam jedini uz edina avdica koji gotivi ovu ekipu i koji je jedini u finalu chi-utah navijao za jazere,al kakva je to ekipa bila i kakav dvojac stockton-maloune :D
Mi se ne furamo mi smo furka.
Sarajevo Horde Bog i Carsija, neka zivi Bosna nasa drzava...

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6029
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Pasha » 01 apr 2010, 23:52

ja sam editovao uvodni post i napisao neke osnovne podatke.
nek' sad neko još doda trenutni roster, grb kluba itd.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Neutral » 02 apr 2010, 00:51

Moje prvo gledanje NBA je bilo upravo Utah-Bullsi, tako se barem ja sjećam . Karl Malone mi mrzak kao bio, ali je bio igračina i to velika, jedan od najboljih u historija, a najbolji bez titule svakako. Njega se sjećam iz tih starih vremena.

Današnja ekipa Utah-a je jaka. Imaju jednoga od top 3 playa Derona Williamsa. Imaju Tuskog majstora Okura, Ruskoga diva Kirilenka, te Boozera koji je odličan. Malo su u deficitu na centarskoj poziciji.

Ove sezonu mogu možda nekoga i iznenaditi, no za prsten nemaju snage, tako barem ja mislim. Također su prošle godine mnogo toga mogli, ali povrede pojedinaca su uticale na rano ispadanja iz playoff-a.

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Ted Mosby » 02 apr 2010, 00:53

Imaju legendarnog trenera, Jerrya Sloana, koji podsjeća po dugovječnosti na Fergusona samo što ništa nije osvojio
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Wolverine » 02 apr 2010, 00:55

mogli bi oni i do konferenciskog finala ako im se posloze neke stvari. trenutno idu na oklahomu od koje su generalno dosta jaci, i iskusniji. vjerovatno bi ih prosli, a onda vjerovatno bi isli na dallas, sa kojim su dosta izjednaceni, i koje bi mogli proci.

btw. i ja nesto ne volim lik karla malonea, ali igracina.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Neutral » 02 apr 2010, 01:01

Ma Oklohama će sve da iznenadit ako Bog da.

No Utah ima sigurno jačinu. Mnogo puta su to pokazali, ali na strani su u pojedinim utakmicama pravo razočaranje.

volim_ciglu
Postovi: 116
Pridružen/a: 29 okt 2008, 21:31
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la volim_ciglu » 02 apr 2010, 01:25

Deron Williams je veoma strasan point. Dosta je visok za svoju poziciju, a jak je k'o stjena. Zbog toga cesto zna postati (to post, ne znam kako se kaze na bosanskom) manje igrace. Inace ce ga volim otkad je igrao za college kosarku za Illinois. Gledao sam ga par puta uzivo posto sam i ja bio tamo.
Boozer im je uz Williams-a najvazniju igrac. Sve me vise podsjeca na Malone-a; ima sut koji je nemoguce blokirati, posto puca iza glave. Veoma je jak, medjutim nije previse visok (u poredjenju sa Stoudemire-om).
Memo (Okur) i Kirilenko su im veoma bitni za daljni uspjeh. Dok su Williams i Boozer prilicno konstantni, ova dvojica znaju da variraju. Memo voli pucati trice, iako je prilicno dobar i pod kosem. Kada ga ide, i kad se trudi, onda je zvjer. Kirileko je malo cudan. Prije dvije godine, cini mi se, je plakao nakon sto se Sloan bio izgalamio na njega. Emotivan je veoma i malo sa njim treba kao sa djetetom. Kada ima samopouzdanja i zdrav je, onda je jedan od najboljih odbrambrenih igraca u nba. Veoma je krakat, tako da cesto zna imati 5+ ukradenih lopti i jos toliko blokova. U napadu je kako-kad, ali kada igra odlicnu odbranu, onda i Utah igra odlicno.
Startni suter im se uvijek mijenja, i kvaliteta varira. Klupa im je prilicno zivahna, bolje igra odbranu nego napad, a cini mi se da su bolji u skoku u napadu (offensive rebounds).
Ako Memo i Kirilenko igraju odlicno, uz standardno dobre Williams-a i Boozer-a, Utah moze svakoga dobiti. Ja mislim da tesko mogu dobiti Lakers-e u playoff-u, a protiv ostalih u zapadnoj konferenciji veoma lako mogu uzeti seriju. Ako bi slucajno uzeli Zapadnu konferenciju, pobjedili bi finale, protiv bilo koga iz istocne konferencije.

Inace, oni su mi uz Phoenix omiljeni klub, tako da znam nesto o njima.

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la dema » 02 apr 2010, 12:18

e svaka cast vidi se da pratis i da si dobro analizirao svoju ekipu slazem se i mislim da im fali suter

Avatar
AulleTa
Postovi: 1508
Pridružen/a: 27 avg 2009, 08:35
Lokacija: Pijemont
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la AulleTa » 04 apr 2010, 10:36

<3 Karl Malone, super igrač, oduvijek sam volio njegova zakucavanja ;
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

Avatar
D1n0
Postovi: 906
Pridružen/a: 03 feb 2010, 01:49
Lokacija: Metković
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la D1n0 » 09 apr 2010, 21:49

Meni je cudno sto niko u bosnu ne navija za Jazz,

Imaju legende: Malone, Stockton
Imaju super-igrace: Deron Williams, Boozer

I ima puno Bosanaca sto zivi u Utah. Sarajevo i Salt Lake City je "Twin Towns/Sister Cities"
DIRK NOWITZKI!!!

NBA Champion
NBA Finals MVP
NBA Regular Season MVP
10 x All Star
4 x NBA All-First team
FIBA World Championship MVP
Eurobasket MVP

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la Wolverine » 09 apr 2010, 21:51

to ti je zato sto su neatraktivna ekipa. skontaj to kako hoces.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Utah Jazz

Post Postao/la BIHfan » 09 apr 2010, 22:00

Ima Edin Avdic navija za njih. :D
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.