NBA draft

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la BernardBarnjak » 27 feb 2017, 13:48

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 feb 2017, 08:57

Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la phily » 01 mar 2017, 10:38



:kafa:
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut


filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA draft

Post Postao/la filip13 » 15 mar 2017, 17:33

Real Madrid PG Luka Doncic is an early favorite to be the No. 1 pick in 2018. @WojVerticalNBA Pod w/ @DraftExpress.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21315
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 20 mar 2017, 18:42

Kakva dominacija Jacksona i Balla sinoc, apsolutno legitimni izbori za prvog picka. Stvarno je ovaj draft prestrasan, imas 3 legitimna prva picka (Ball, Jackson, Fultz) plus jos nekoliko igraca s potencijalom za visestruke all star klase (Tatum, Smith, Isaac, Monk, Fox, Markkanen ...)

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Clutch » 20 mar 2017, 21:17

Drugo poluvrijeme Balla sinoc je bilo.. ah.
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Raul_64 » 20 mar 2017, 21:26

Lonzo ako bude mogao sutati ovako u NBA-u onda bi mogao biti jako fin igrac.

Jackson je godinu citavu stariji od prosjecnog freshmena.Mozda moze biti fina druga,treca opcija.Monk je SG u tijelu PG-a.Ako ima ista gore.Odlican je skorer al dosta takvih se izgubi u tranziciji koledj/nba.Trebao bi drasticno popravit ballhandling da bude play sto sumnjam da ce moci ikad.Vidim ga kao strijelca koji ce eventualno pronaci svoju ulogu(6 igrac il sta vec)al nesto vise nisam siguran.Pa i JJ Redick ima 2 incha u odnosu na njega.Opet u svojoj igri bez lopte nekoj ekipi sa kvalitetnim playmakerom moze biti koristan.Fox nema suta..Mislim strasno brz je,defanzivni potencijal je tu al nema suta(makar to bila "najlaksa" stvar za popravit).Ova liga danas nije povoljna za playmakera bez suta posebno kad je ovako duboka.Jos jedan Payton ako je to uopste je meh.Lauri je visoki koji moze sutati,to svakako ima ulogu u ligi al sad koliko visok je taj plafon nisam siguran,defanzivno nije dobar,ne djeluje da ce ikad moci stiti obruc,visoki s poenima.

Isaac je pucanj u prazno.Uspide,uspide..Itekako ce morati ojacati da igra pod kosem.Sa fizicke strane djeluje kao zanimljiv projekat al takodje moze biti najlaksi bust.Trebat ce par godina da bude spreman za nesto..Eh sad nisam toliki hejter.Miles Bridges mi se svidja iako ima slicne probleme.Previse je sitan da bi bio "4" a uvijek je igrao bullyball.Nevjerovatan atleta,strasan motor,iznenadjujuce dobar sut za tri poena(izmedju nema nista).Cak bi rekao prosjecan handling i kreiranje za drugo.Al mora skilset dosta unaprijedit da se prebaci na SF sto je ipak realnije da bi uspio u ligi.Tweener takodje donekle,moze zavrsit kao Tobias Harris ili slabije.

Fultz opet djeluje kao najsigurnija opcija iako ce Lonzo dobit momentuma zbog ovog turnira.Mislim ako budu Lakersi imali prvi znas da ce njega uzeti.Fultz je pokazao osobine koje bi se trebale lako prebacit u NBA.Podsjeca na Irvina/Hardena/Roya kad su se pojavili.Jednostavno lako izgleda sve sto radi.Lako postize poene,kreira za druge.Treba itekako radit na odbrani.Nije mu se previse igrala sa ovom ekipom.Sut je cudna stavka.Slobodna su izuzetno losa iako je odlican tricas na velik volumen.Izgleda kao jak bek kojem trebas dat loptu u ruke jednostavno.Lonzo je nesto drugo i malo sam veci skeptik oko njega.Mislim sut dok ulazi,fin je i pricalo se vec o tome milion puta,analize kako i nije toliko nisko al ne mozes biti siguran dok ga ne vidis sa profesionalcima.Zbog svoje duzine,razumijevanja igre,kreiranja svakako bi trebao biti odlican igrac.Ako sut bude ulazio,e onda all star potencijal.Nakon toga nije bas lako.Ovisi sta koja ekipa treba.

Jackson ti nije vrhunski skorer al radi dosta ostalih stvari.Mislim da bi mogao biti zanimljiv za Sunse,jer oni imaju igraca koji ce trazit poene dok Josh bi mogao radit sve ostale stvari na terenu.Sut ce kao i kod mnogih napravit razliku izmedju neke solidne i potencijalno all star karijere.Mislim nisam toliko odusevljen s njim,sut diskutabilan,kreiranje diskutabilno.Ofanzivni potencijal.Al ovisno od ekipe i potrebe ekipe moze naci bitnu ulogu.Smith nije imao previse impresivnu sezonu.Mada svi se slazu da je njegova igra stvorena za NBA.Mislim ekipi koja treba playa,ako dopadne Dallasu il kome vec nakon sto odu Lonzo i Fultz birao bi ga svakako prije Foxa.Ne znam fakat sta bi mislio.ACL je svakako ga usporio.Tatum...popravio se kako je sezona prolazila,poceo je s povredom valja reci.Treba prosirit svoj domet na tricu svakako.Dosta jaci skorer od Josha npr,u izolaciji moze lako kupit poene.Pokazao je i zanimljive atletske detalje.Danny Granger je uobicajno poredjenje.Sto nije lose jel.Kaze da bi nekad u nekom djelu karijere mogao biti all star.Jer nije bas pokazao cistu atletsku/defanzivnu potenciju Paul Georga npr da bi ga poredili s njim.Defanzivno ce imati probleme da cuva igrace na perimetru a i pod kosem.U napadu nece svakako,jer small ball 4,nebitno cuvalo ga protivnicko nisko ili visoko krilo ima neke prednosti.Draft je dubok svakako(Lonzo 1997,Jackson 1997,Smith 1997,Lauri 1997) nisu ono klasicni freshmani pa uz Fultza,Monka,Foxa se sastala generacija.Sad ne treba pretjerivat da je dubok apsolutnim all star potencijalima.U top 3 imas upitnike neke.Neko ce iznenadit na koga nismo obratili paznju,neko od ovih ce biti totalni bust.Dosta ce zavisit od situacije.Pogotovo za Jacksona,Smitha,Monka..Za proslogodisnji naravno izgleda kao draft 2003 sto nije posebno tesko al ne znam dal cemo dobit vise dobrih igraca nego 2011 kao zadnji top,top draft.Harry Giles nazalost je trebao biti jedan od najacih ovih igraca drafta a ovako ne znas dal ce izaci na draft uopste ako ne bude imao garanciju nekog da ce ga draftovat u prvoj rundi.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21315
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 20 mar 2017, 22:04

Lonzo je bek s najboljim citanjem igre i anticipacijom jos od Paula s tim sto je dosta visi i duzi od njega. Kod Balla je meni najvece pitanje kako ce izgledat njegov pull up kad dribla u desnu stranu s obzirom na mehaniku suta. BUkvalno bi se morao nekako sav izvrnut da uopce izbaci loptu na onaj nacin. I klasicni ravni pull up mu je malo sporiji nego sto bi trebao biti zbog te mehanike al dok sut ulazi, nema mu se sta prigovoit. Uzitak ga je gledat ovako na collegeu, sam samcat je garant najboljeg napada u NCAA.

Fultz je daleko najsigurniji projekat i znas da ce biti vrhunski strijelac cak i ako nikad ne napreduje defanzivno (na collegeu je pokazao hardenovsku zelju za igranjem odbrane mada ima apsolutno sve predispozicije da bude odlican defanzivno) al po meni nema taj potencijal da promijeni shvatanje uloge beka u kosarci kakav Ball ima.

Josh sa sutem je apsolutna fransiza jer ostalo sve ima (odbrambeno je brutalan bas). Sinoc je pogodio nekoliko dosta lijepih step back suteve i par trica. Onaj cisti strijelac sigurno nije ali je zato brutalni all rounder.

Avatar
alemsa
Postovi: 23933
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la alemsa » 21 mar 2017, 00:37

Jeste Lonzo jak igrac, strasan iq, pass first nea sta. Samo da mu stari ne usere puno s jezikom, mada on fino prica, vidi se da je obrazovan decko.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la AlphonseKauders » 24 mar 2017, 14:18

najnoviji ažurirani mock draft draftexpressa za 2018. godinu predviđa Dončića kao br. 1 pick drafta, Musa na 17-oj poziciji:

http://www.draftexpress.com/nba-mock-draft/2018/

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la BernardBarnjak » 24 mar 2017, 15:02

alemsa je napisao/la:Jeste Lonzo jak igrac, strasan iq, pass first nea sta. Samo da mu stari ne usere puno s jezikom, mada on fino prica, vidi se da je obrazovan decko.

Nadam se samo da ga Boston nece uzeti. Sto se mene tice, nek' igra bilo gdje drugo...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la BuffonGigi » 24 mar 2017, 16:32

Bostonu bi Josh Jackson lego ko budali samar, moze odmah napraviti razliku i postati u kratkom roku superstar. Iduce sezone kad bi se na 2-3 rotirali on, Smart, Jaylen, Jae i naravno Bradley, to bi bilo jako zanimljivo. S tim da bi Bradley mogao ici na ljeto.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

Torres_9
Postovi: 13468
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Torres_9 » 25 mar 2017, 14:28

fox popiso lonza samo tako, 39 poena


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Winters
Postovi: 2200
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Winters » 25 mar 2017, 20:02

Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: NBA draft

Post Postao/la Ziggs » 25 mar 2017, 20:50


filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA draft

Post Postao/la filip13 » 26 mar 2017, 21:25


Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la BernardBarnjak » 30 mar 2017, 15:14

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Lillard » 30 mar 2017, 15:35

BernardBarnjak je napisao/la:
Mali ne smije progovorit bez starog.. :crazy:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Winters
Postovi: 2200
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Winters » 30 mar 2017, 17:10

Lavar je onaj tip roditelja koji nije uspio u svom naumu i karijeri i onda to pokušava sada preko svojih sinova ostvariti.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Kaunas, moreno123 i 19 gostiju.