NBA draft

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Lillard » 23 jun 2017, 20:18

Stephen A opet kuka koga su izabrali na draftu, kako mi ide na živce podcjenjivanje euro igrača. Tako je sra.o i prošle godine.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 23 jun 2017, 20:32

Nema Lonzo spor izbacaj, bilo je nedavno na Sport Sciencu bas to oko njegovog suta i izbacaj mu je sporiji za 2 stotinke od Klayevog. Proces dizanja na sut sa onim izvlacenjem lopte sa lijeve strane izgleda uzasno al je izbacaj lopte i sama rotacija pri izbacaju idealna. Pitanje je samo kako ce izgledati pull upovi sa takvim izbacajem zbog balansa tijela.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 23 jun 2017, 20:34

Bice dobar passer,kao Rubio..Shut mu je smijesan i nece sigurno ostajati sam,ipak je nba.Nema ni Wall neki shut ali zato napada kao manijak a ovaj nije neki atleta...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 23 jun 2017, 20:41

Rubio je ciglar posebne kategorije, Lonzo je daleko bolji od njega. Vec sad ima NBA range i iz spot up situacija vjerovatno nece imati problema, pitanje je samo kako ce to izgledat iz driblinga al momak definitivno ima odlican sut. Kevin Martin je imao slican izbacaj pa ga to nije sprijecilo da bude godinama jedan od najboljih sutera lige. Nije Lonzo brz kao Fox il Wall al itekako je dobar atleta opet.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la alemsa » 23 jun 2017, 20:42

Epidaurus je napisao/la:Nema Lonzo spor izbacaj, bilo je nedavno na Sport Sciencu bas to oko njegovog suta i izbacaj mu je sporiji za 2 stotinke od Klayevog. Proces dizanja na sut sa onim izvlacenjem lopte sa lijeve strane izgleda uzasno al je izbacaj lopte i sama rotacija pri izbacaju idealna. Pitanje je samo kako ce izgledati pull upovi sa takvim izbacajem zbog balansa tijela.
Visina suta mu je ista kao curriju i irvingu, dno lopte izmedju usta i nosa, ali nastavak mu ide na lijevu stranu, sto je cudno jer je desnjak, Isiah Thomas radi isto ali na stranu ruke kojom puca, nate robinson je radio isto, ali opet na stranu ruke kojom puca, lonzo ide suprotno sto je skroz rijetko i cudno, pokuso je on promjenit mehaniku suta ali je onda mashio, tako da mu cijeli proces suta pravi sporim.

@lumani

O cemu pricas? Coj'k 73% zavrsava na obrucu, itekako ima ulaz, i tranziciji je prekak isto
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 23 jun 2017, 20:49

Po tvom zavrsava bolje na obrucu nego sa slobodnih..Zavrsiti na obrucu je kada istrci sam kontru,i to se broji kod Amera..Ja sam ga gledao 7,8puta nisam bas vidio da napada obruc.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 23 jun 2017, 20:57

alemsa je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Nema Lonzo spor izbacaj, bilo je nedavno na Sport Sciencu bas to oko njegovog suta i izbacaj mu je sporiji za 2 stotinke od Klayevog. Proces dizanja na sut sa onim izvlacenjem lopte sa lijeve strane izgleda uzasno al je izbacaj lopte i sama rotacija pri izbacaju idealna. Pitanje je samo kako ce izgledati pull upovi sa takvim izbacajem zbog balansa tijela.
Visina suta mu je ista kao curriju i irvingu, dno lopte izmedju usta i nosa, ali nastavak mu ide na lijevu stranu, sto je cudno jer je desnjak, Isiah Thomas radi isto ali na stranu ruke kojom puca, nate robinson je radio isto, ali opet na stranu ruke kojom puca, lonzo ide suprotno sto je skroz rijetko i cudno, pokuso je on promjenit mehaniku suta ali je onda mashio, tako da mu cijeli proces suta pravi sporim.

@lumani

O cemu pricas? Coj'k 73% zavrsava na obrucu, itekako ima ulaz, i tranziciji je prekak isto
KD slicno dize loptu s lijeve strane tijela kad suta, a desnjak se npr. Kod njega je druga prica oko suta jer ima centarsku visinu pa mu to ne predstavlja nikakav problem. Daleko od toga da je Lonzov sut spor, 2 stotinke sporiji izbacaj od Klaya ima sto je strasno svakako iz 7 stotinki brze od prosjecnog izbacaja NBA igraca. Sut iz mjesta i sut kad ide u lijevu stranu mu nije nikakav problem kao ni stepback, pitanje je samo kako ce izgledati klasicni pullup i sut kad ide u desnu stranu.

Sto se tice ulaza tu treba jos raditi, prije svega na kontroli lopte. Svidja mi se hang time koji ima prilikom zavrsavanja na obrucu, imao je tu nekih kyrievskih poteza al treba jos raditi na tome svakako. Ima on realno dosta upitnika oko igre al sumnjam da to nece popraviti vremenom jer je jednostavno preinteligentan kosarkas. Takav pregled igre i odluke s loptom u rukama su strasni vec sad, a iskustvom ce to biti jos bolje. Pick igra je upitnik, vidi se da nema tu nekog iskustva jer nije skoro nikad forsirao tu igru al nista sto se ne moze popraviti. Moze lako bit bust ako se sut pokaze neodrzivim al isto tako moze biti i superstar i godinama sama krema lige.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la alemsa » 23 jun 2017, 21:07

lumani je napisao/la:Po tvom zavrsava bolje na obrucu nego sa slobodnih..Zavrsiti na obrucu je kada istrci sam kontru,i to se broji kod Amera..Ja sam ga gledao 7,8puta nisam bas vidio da napada obruc.
Ne znam sta si gledo, uzeo je 194 trice, 149 dvica, od tih 149 dvica, 12 su bili midrange ostalo sve obruc.

Da vidimo kako je kotiro:

2% FG% = 73% Prvi
Minute odigranoe = Prvi
Ukupan FG% 55%= 5i
EFG% 68%= Prvi
TS% 67% = Prvi
Trice = 4i
Asistencije = Prvi
Steals = 3i
Defanzivni skokovi = 10i
Ukupno poena proizveo = Prvi
Win Share ukupno = Prvi
Ofanzivni Win share = 2i
Defanzivni Win share = 5i
+/-= Prvi
PER = 10i

U jednom od najjacih draftaova (barem se tako navodi a i jeste bio deep draft) lik je prvi u bruku stvari, i ti govoris da je samo hype, lik od 19 godina, ok.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Chinaglia » 23 jun 2017, 21:09

BLAZERS' DRAFT NIGHT GRADED AMONG NBA'S BEST

Chad Ford, ESPN
Portland Trail Blazers: B+

The Blazers packaged Nos. 15 and 20 to move up to get Collins, one of the more underrated players in the draft. He is tough, plays with an edge, can play in the paint or on the perimeter, rebounds and blocks shots. His versatility makes him a very good pick at No. 10. He'll need to gain strength, but that will come.

Swanigan is also very skilled and can play multiple positions. Conditioning is the only real issue for him. If he can stay in shape, or even get in better shape, he'll have a long career in the league. But that's a big if.
Jonathan Givony, The Vertical:
On Collins - A mobile 7-footer who burst onto the national scene with an outstanding showing in the NCAA Final Four. He put up some of the best numbers in the country on a per-40-minute basis in a backup role for Gonzaga. He rebounds and blocks shots at a good clip and shows good scoring instincts, including from 3-point range. He needs to improve his awareness, basketball IQ, and mental and physical toughness.

On Swanigan - Swanigan is undersized for the center position but has a 7-3 wingspan and a strong frame. He lacks great quickness or explosiveness, which limits his finishing and shot-blocking potential. He is an instinctive scorer who has made major strides expanding his offensive game away from the rim. He shot a career-best 45 percent from 3-point range this past season, which should help him translate to the NBA more effectively. He was a dominant rebounder at the college level using his physicality, length and feel. He struggles defending in space, which could be a major issue guarding pick-and-rolls. He’s not your modern-day NBA big, but he’s a hard worker who brings production and intangibles.
Jeremy Woo, Sports Illustrated:
On Collins - It made little sense for the cap-starved Blazers to use all three of their first-round selections. Portland sent Nos. 15 and 20 to Sacramento for this pick, and directly address a need with Collins, perhaps the top defensive big man in this class. There’s plenty of reason to be high on him, despite his limited playing time as a freshman, and teams believe he can become a strong jump shooter and rim protector at the next level. The Blazers will hope he’s the solution in the middle to compliment Damian Lillard and C.J. McCollum sooner rather than later. It’s a shrewd move by GM Neil Olshey. Grade: A

On Swanigan - The Blazers add another intriguing piece to their frontcourt in Swanigan, who has one of the best stories in the draft and brings a lot of skill and toughness to the next level. He’s undersized and may struggle defensively due to slow feet, but he’s a great passer and rebounder who plays bigger than his size. This is a bit of a gamble, but a worthwhile one for Portland. He could be a unique player if he finds a way to stay on the floor. Grade: B
Andrew Lynch, FOX Sports:
Portland Trail Blazers: B

I'm not big on Collins, and I don't know why the Blazers felt the need to package two first-rounders to move up and add him to their core of Damian Lillard, C.J. McCollum and Jusuf Nurkic. With that said, Collins is an intriguing, talented big man who should be a mainstay in Portland's rotation — and Swanigan is a great addition, too, beyond his incredible life story.
Jordan Schultz, Yahoo Sports:
Portland Trail Blazers: A-

The Blazers wanted to create a trade package to move up and find someone exactly like Zach Collins. His body and low-post game certainly need work, but Collins fits the new-age NBA big man who can shoot it, rim-run and handle the ball. He’s a good fit next to Jusuf Nurkic, who is a true five man. Caleb Swanigan is a horse in the middle – a classic big man who will bang every night. The Purdue All-American has improved as a shooter (78 percent on free throws) and is just 20 years old, but questions persist about how his lack of foot speed will translate against high-level bigs.
Reid Forgrave and Jack Maloney, CBS Sports:
On Collins - Final pick of top tier of draft. Can do everything as a big man. Always solid, sometimes great.

On Swanigan - Inspiring story, and an inspired basketball player. Elite rebounder in college, knows role in NBA.

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 23 jun 2017, 21:18

alemsa je napisao/la:
lumani je napisao/la:Po tvom zavrsava bolje na obrucu nego sa slobodnih..Zavrsiti na obrucu je kada istrci sam kontru,i to se broji kod Amera..Ja sam ga gledao 7,8puta nisam bas vidio da napada obruc.
Ne znam sta si gledo, uzeo je 194 trice, 149 dvica, od tih 149 dvica, 12 su bili midrange ostalo sve obruc.

Da vidimo kako je kotiro:

2% FG% = 73% Prvi
Minute odigranoe = Prvi
Ukupan FG% 55%= 5i
EFG% 68%= Prvi
TS% 67% = Prvi
Trice = 4i
Asistencije = Prvi
Steals = 3i
Defanzivni skokovi = 10i
Ukupno poena proizveo = Prvi
Win Share ukupno = Prvi
Ofanzivni Win share = 2i
Defanzivni Win share = 5i
+/-= Prvi
PER = 10i

U jednom od najjacih draftaova (barem se tako navodi a i jeste bio deep draft) lik je prvi u bruku stvari, i ti govoris da je samo hype, lik od 19 godina, ok.

Opet ti Usa style i stats ..polako to je college ima momaka koji trpaju po 30ppg ima ih hrpa koji zavrse sezonu sa preko 50%za tri poena....

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la alemsa » 23 jun 2017, 21:21

lumani je napisao/la:

Opet ti Usa style i stats ..polako to je college ima momaka koji trpaju po 30ppg ima ih hrpa koji zavrse sezonu sa preko 50%za tri poena....
Ima ali u kojoj konferenciji? Dobro, vidjet cemo.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la lumani » 23 jun 2017, 21:27

alemsa je napisao/la:
lumani je napisao/la:

Opet ti Usa style i stats ..polako to je college ima momaka koji trpaju po 30ppg ima ih hrpa koji zavrse sezonu sa preko 50%za tri poena....
Ima ali u kojoj konferenciji? Dobro, vidjet cemo.

Da,vidjet cemo ;) za mene je Markelle buduci Superstar.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la BIHfan » 23 jun 2017, 21:41

Lonzo ce biti sigurno superstar, jer ima ono nesto u sebi.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Lillard » 23 jun 2017, 21:45

Ja bi rekao da će bit dobar igrač. Da bude superstar dajem mu 1% šanse. Nije scorer niti će to postat, a da bude Jason Kidd mi se čini malo teško.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25200
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la NEZALAGANJE » 23 jun 2017, 21:47

Lillard je napisao/la:Stephen A opet kuka koga su izabrali na draftu, kako mi ide na živce podcjenjivanje euro igrača. Tako je sra.o i prošle godine.
Ovaj put je Stephen A. vjerovatno bio upravu kad je kritikovao Phila oko drafta.Nije on mnogo pricao o tome sta decko moze postati niti ga je podcjenjivao kako ti kazes,ali je iznio zanimljive tvrdnje.Znaci poprilicno visokim pikom biras igraca koji nije imao workout za tebe,kojeg nisi gledao uzivo i za kojeg ne znas da li u NBA moze biti PG ili SG!?Isto tako je naveo da je plan Phila jos prije 4 god bio da NYK budu najmanje u PO,a onda je draftovao Porzingisa(kao projekat,posto se jos uvijek razvija),a onda to isto ucinio i ove godine.Gdje je tu PO i sve obecano i ono za sta prima skoro 12mil? Licno vidim klasicni rebuilding,ako i to ne sj.ebe trejdom Porzingisa.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21278
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Epidaurus » 23 jun 2017, 21:50

Ne bi me cudilo nimalo da Phil sa Frankom ubode ko sa Porzingisom. Momak je mozda i najveca nepoznanica drafta a po onome sto je pokazao na U18 prvenstvu Europe, moze biti mnogo dobar igrac. Ima strasne fizikalije vec sad, odlicno tijelo sa ogromnim wingspanom. Opet mislim da je Knicksima bilo bolje da su DSJa uzeli, cudi me sto je pao ovako nisko obzirom na potencijal.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la alemsa » 23 jun 2017, 21:57

lumani je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
lumani je napisao/la:

Opet ti Usa style i stats ..polako to je college ima momaka koji trpaju po 30ppg ima ih hrpa koji zavrse sezonu sa preko 50%za tri poena....
Ima ali u kojoj konferenciji? Dobro, vidjet cemo.

Da,vidjet cemo ;) za mene je Markelle buduci Superstar.
Pa dobro ne kazem da nije i on he jak. Ja samo vise volim true pg's poput Nasha i Cp3, znaci vrhunski playmakeri a uz to su i u stanju zabit 20, a taj stil je Lonzo. I C's volim da ga zgura u out liniju zakuca, razvali obruc, kad si 21o cm sa 150 kila igraj tako, kad si krkan igraj krkanski jebte ha ya a ne ovo trice i to sto rokaju.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la Lillard » 23 jun 2017, 22:01

Jesi siguran da može zabijat 20+ u prosjeku u NBA?
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la alemsa » 23 jun 2017, 22:03

Lillard je napisao/la:Jesi siguran da može zabijat 20+ u prosjeku u NBA?
15-20 da
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6296
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: NBA draft

Post Postao/la AshburtonG » 24 jun 2017, 00:00

Kawhi je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:Nenadyebivo glupa nacija jbt.
Malo je offtopic, al meni je smiješno kad mi za nekog mislimo da je glupa nacija, a kod nas Zvezde Granda najgledanija stvar na tvu. Ne mislim da ti gledaš Zvezde Granda, al poenta je da gledaš malo oko sebe gdje živimo. :mrgreen:
Lavar je car. :D
Ne zivim u Bosni. Zivio sam u raznim drzavama, pa se zato smatram kompetentnim da uporedim Amere sa tih ostalih par nacija, i ustanovim kako su debelo "najgluplji" narod. Pod tim podrazumijevam da ih je najlakse izmanipulisat. Oprah da napravi emisiju sad, i kaze da se trebaju jest **** krokodila, sutra bi na ebayu raja kupovala **** krokodila. Nasa raja se makar nalozi na nesto normalno(muzika), koliko god to bilo (ne)kvalitetno, te jos uvijek, nazalost, ratne teme.

Za Lavara se slazem. On upravo dokazuje moju tvrdnju. Trolla frajer, a dokaz koliko to Amere lozi su i ovi "angry" smajliji na svakoj objavi vezano za Lonza. :lol:

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.