NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 16 nov 2017, 15:34

Kawhi je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
Kawhi je napisao/la: Meni je top 5. Iza Magica, Zekea, Oscara i Stocktona. S tim da ga je Curry vjerovatno prešao već. Problem je što ova generacija ima baš 3 jaka PGa u Hardenu, Stephu i Russu pa ih je još rano redati.
Nece Brada biti svrstavan u PGs na nekim all time listama, nego u SGs
Prime će provesti kao PG, a i jeste PG samo što prvih par sezona to nije igrao. Ne vidim da će neki trener biti lud da ga opet vraća na SG.
Nea to veze (mada sad igra sa Cp3 tako da je SG), i Bron je sta hoces pa ce biti svrstavan medju SF
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
BuffonGigi
Postovi: 6383
Pridružen/a: 11 jun 2016, 19:52
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BuffonGigi » 16 nov 2017, 15:38

Meni je istinski playmaker igrac koji je u stanju ciniti saigrace boljim nego sto jesu. Takvi su Nash, Kidd pa i CP3. Nije play svaki PG, niti svaki igrac koji ima vise od 6 asista po utakmici.
Allegri mozda nema igru, ali zato ima uzasne rezultate ;)

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la JakMani » 16 nov 2017, 15:41

Brada ce biti kao AI,iako jeste PG nece ga niko stavljati na all time liste kao PG-ija.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 16 nov 2017, 15:43

alemsa je napisao/la: Nea to veze (mada sad igra sa Cp3 tako da je SG), i Bron je sta hoces pa ce biti svrstavan medju SF
Bron je vecinu karijere proveo kao SF. Dvije sezone je bio pola pola SF i PF. A i prirodna mu je pozicija SF. Hardenu je prirodna pozicija PG i ako ovako nastavi provesti ce vecinu karijere na njoj.
Steph i Kyrie su vise SG od Hardena, a i oni su PGs.
BuffonGigi je napisao/la:Meni je istinski playmaker igrac koji je u stanju ciniti saigrace boljim nego sto jesu. Takvi su Nash, Kidd pa i CP3. Nije play svaki PG, niti svaki igrac koji ima vise od 6 asista po utakmici.
Ciniti saigrace boljim po tvom u prevodu znaci biti bezveze scorer.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 16 nov 2017, 17:19

Prirodna pozicija mu je SG, samo sto je uz Jerry West-a jedan od najboljih ikad playmakera s te pozicije
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 19:10

Kawhi je napisao/la:
filip13 je napisao/la: Tesko da je kidd bio ikad u top 5 playeva ikad,pired magica,robertsona,stocktona,thomasa,fraziera,payrona,cousya
Meni je top 5. Iza Magica, Zekea, Oscara i Stocktona. S tim da ga je Curry vjerovatno prešao već. Problem je što ova generacija ima baš 3 jaka PGa u Hardenu, Stephu i Russu pa ih je još rano redati.

meni je on u top 10,ali za top 5 nikad,pored jednog paytona

Avatar
stocktontomalone
Postovi: 190
Pridružen/a: 26 jun 2017, 09:49
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la stocktontomalone » 16 nov 2017, 19:18

Nema šanse da je Kidd ispred Stocktona, Magica, Thomasa, GP i Mr. Triple Double.

Čak bi i CP3 stavio ispred Kidda.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 19:21

BernardBarnjak je napisao/la:Nash ispred Kidda a iza Stocktona po meni.

stockton je prilično ispred te dvojice

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 16 nov 2017, 19:45

filip13 je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:Nash ispred Kidda a iza Stocktona po meni.

stockton je prilično ispred te dvojice
Pa to sam rekao :mrgreen:
Stockton, Nash, Kidd.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
stocktontomalone
Postovi: 190
Pridružen/a: 26 jun 2017, 09:49
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la stocktontomalone » 16 nov 2017, 20:06

Stockton pa Magic pa 10 mjesta prazno

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 16 nov 2017, 20:14

stocktontomalone je napisao/la:Stockton pa Magic pa 10 mjesta prazno

Postujem svacije misljenje. Meni je Stockton bio elitni PG ali na toj nekoj rang listi nije prije Magica. Po meni.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
stocktontomalone
Postovi: 190
Pridružen/a: 26 jun 2017, 09:49
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la stocktontomalone » 16 nov 2017, 20:38

Ne namecem svoje misljenje kao tacno ili bilo sta slicno, daleko od toga. Ali gledano kroz karijeru, najkonstantniji od svih velikana, najspremniji i odbrambeno mozda i najbolji (prljavi trikovi). Imao je nesrecu igrat u dobar MJa i to mu je definisalo karijeru, bas kao i Charlesu, Maloneu, Ewingu, Kempu, Drexleru, Worthyu, Reggieu, Paytonu, etc.

Plus, covjek je bio suprotno od marketabilnog. Jedini igrac koji je mogao izac na ulicu da ga niko ne prepozna, intervju je davao malo do nikako. Magic je potpuna suprotnost tome (ne mislim na los nacin, jednostavno jest)

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 20:42

BernardBarnjak je napisao/la:
stocktontomalone je napisao/la:Stockton pa Magic pa 10 mjesta prazno

Postujem svacije misljenje. Meni je Stockton bio elitni PG ali na toj nekoj rang listi nije prije Magica. Po meni.

da,magic je jedinstven,sa205 bio play i jos i mvp lige

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 20:44

BernardBarnjak je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:Nash ispred Kidda a iza Stocktona po meni.

stockton je prilično ispred te dvojice
Pa to sam rekao :mrgreen:
Stockton, Nash, Kidd.

stockton je na nkoj mojoj listi najbolji playeva ikad 3.,iza njega thomas

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 16 nov 2017, 20:46

stocktontomalone je napisao/la:Ne namecem svoje misljenje kao tacno ili bilo sta slicno, daleko od toga. Ali gledano kroz karijeru, najkonstantniji od svih velikana, najspremniji i odbrambeno mozda i najbolji (prljavi trikovi). Imao je nesrecu igrat u dobar MJa i to mu je definisalo karijeru, bas kao i Charlesu, Maloneu, Ewingu, Kempu, Drexleru, Worthyu, Reggieu, Paytonu, etc.

Plus, covjek je bio suprotno od marketabilnog. Jedini igrac koji je mogao izac na ulicu da ga niko ne prepozna, intervju je davao malo do nikako. Magic je potpuna suprotnost tome (ne mislim na los nacin, jednostavno jest)
Ma sve OK. Samo ti nastavi pisati. Razumijemo se u potpunosti.

@filip, ta moja rang lista je vezana samo za ta 3 PG. Nisam mislio da li su 3, 5, 9 na all time listi...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 16 nov 2017, 20:47

Ma nije bolji od Magica. Stockton je tu negdje sa Zeke, 3i/4i. Magic je fenomem
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
stocktontomalone
Postovi: 190
Pridružen/a: 26 jun 2017, 09:49
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la stocktontomalone » 16 nov 2017, 20:58

Da, cinjenica je da igrac od 206 sa kontrolom lopte elitnog beka uvijek moze utjecati na igru vise nego prosjecni bijelac velikih saka i ogromna je stvar imati 5 titula kad ti je najveci rival Bird. Jednostavno ne mogu preci preko toga koliki je Stockton bio profesionalac i koliko je truda ulozio kako je dominantan u asistencijama i ukradenim s onakvim fizikalijama. Mozda ste ipak upravu, ali titula "cistog" playmakera uvijek ide njemu. Zeke je bio prvo vokalni lider iz udzbenika i uvijek mi djeluje "potcjenjeno" u all-time raspravama, ali ga nikako ne mogu stavit iznad Stocktona.

filip13
Postovi: 37914
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 21:04

BernardBarnjak je napisao/la:
stocktontomalone je napisao/la:Ne namecem svoje misljenje kao tacno ili bilo sta slicno, daleko od toga. Ali gledano kroz karijeru, najkonstantniji od svih velikana, najspremniji i odbrambeno mozda i najbolji (prljavi trikovi). Imao je nesrecu igrat u dobar MJa i to mu je definisalo karijeru, bas kao i Charlesu, Maloneu, Ewingu, Kempu, Drexleru, Worthyu, Reggieu, Paytonu, etc.

Plus, covjek je bio suprotno od marketabilnog. Jedini igrac koji je mogao izac na ulicu da ga niko ne prepozna, intervju je davao malo do nikako. Magic je potpuna suprotnost tome (ne mislim na los nacin, jednostavno jest)
Ma sve OK. Samo ti nastavi pisati. Razumijemo se u potpunosti.

@filip, ta moja rang lista je vezana samo za ta 3 PG. Nisam mislio da li su 3, 5, 9 na all time listi...
:thumbup:

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la JakMani » 16 nov 2017, 21:10

Zeke > Stockton i to nije ni blizu.Zeke je mogao sve sto i Stockton pa i vise a uz to je osvojio 2 prstena u najjacoj eri kosarke po mnogima. Zeke je po meni najpotcjenjeniji igrac u historiji NBA.

Avatar
alemsa
Postovi: 23818
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 16 nov 2017, 21:21

stocktontomalone je napisao/la:Da, cinjenica je da igrac od 206 sa kontrolom lopte elitnog beka uvijek moze utjecati na igru vise nego prosjecni bijelac velikih saka i ogromna je stvar imati 5 titula kad ti je najveci rival Bird. Jednostavno ne mogu preci preko toga koliki je Stockton bio profesionalac i koliko je truda ulozio kako je dominantan u asistencijama i ukradenim s onakvim fizikalijama. Mozda ste ipak upravu, ali titula "cistog" playmakera uvijek ide njemu. Zeke je bio prvo vokalni lider iz udzbenika i uvijek mi djeluje "potcjenjeno" u all-time raspravama, ali ga nikako ne mogu stavit iznad Stocktona.
To ok, moze se raspravljat, ali je imao vise asistencija s manje turnovera od Magica tako da sto se tice playmaking samo, imas argumente :)

Stocktona cijenim iz razloga sto su mu u srednjoj govorili (od trenera pa nadalje), da promjeni sport, da nikad nece uspjet u kosarci. A i nikad nije playoff u karijeri propustio
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 16 nov 2017, 21:24, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.