NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
stocktontomalone
Postovi: 190
Pridružen/a: 26 jun 2017, 09:49
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la stocktontomalone » 16 nov 2017, 21:24

@alemsa razumijemo se

@Jak sto se tice potcjenjenosti, svi iz Bad Boysa su redom potcjenjeni iz jasnih razloga. Zeke jest potcjenjen, ali s njim i Dumars i Salley pa i Laimbeer iako je smeće. Volim Thomasa jer je imao beskompromisnu zelju za pobjedom i uvijek se podredjivao timu, ali nije imao konstantu kao John, ni blizu

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 21:29

JakMani je napisao/la:Zeke > Stockton i to nije ni blizu.Zeke je mogao sve sto i Stockton pa i vise a uz to je osvojio 2 prstena u najjacoj eri kosarke po mnogima. Zeke je po meni najpotcjenjeniji igrac u historiji NBA.
stockton je bio daleko bolji u odbrani od thomasa

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la JakMani » 16 nov 2017, 21:43

filip13 je napisao/la:
JakMani je napisao/la:Zeke > Stockton i to nije ni blizu.Zeke je mogao sve sto i Stockton pa i vise a uz to je osvojio 2 prstena u najjacoj eri kosarke po mnogima. Zeke je po meni najpotcjenjeniji igrac u historiji NBA.
stockton je bio daleko bolji u odbrani od thomasa
Postujem jako Stocktona da ne bude zabune, Stockton > Nash iako Nash ima 2 MVP-a,ali Zeke bi bio mozda najbolji PG da nije bilo Magica.Magic je bio ne samo najbolji PG ikada, nego i jedan od najboljih all around igraca u historiji kosarke,nesto nevidjeno do tada.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 16 nov 2017, 21:47

JakMani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
JakMani je napisao/la:Zeke > Stockton i to nije ni blizu.Zeke je mogao sve sto i Stockton pa i vise a uz to je osvojio 2 prstena u najjacoj eri kosarke po mnogima. Zeke je po meni najpotcjenjeniji igrac u historiji NBA.
stockton je bio daleko bolji u odbrani od thomasa
Postujem jako Stocktona da ne bude zabune, Stockton > Nash iako Nash ima 2 MVP-a,ali Zeke bi bio mozda najbolji PG da nije bilo Magica.Magic je bio ne samo najbolji PG ikada, nego i jedan od najboljih all around igraca u historiji kosarke,nesto nevidjeno do tada.
To je to. Covjek srusio one Kelte i Lakerse. To ni Jordan nije mogao. Srusio i Jordana. Nije mu izgovor sto nema titulu da je igrao u vrijeme Jordana kao sto je Maloneu, Chucku, Stocktonu i ostalima.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 21:56

JakMani je napisao/la:
filip13 je napisao/la:
JakMani je napisao/la:Zeke > Stockton i to nije ni blizu.Zeke je mogao sve sto i Stockton pa i vise a uz to je osvojio 2 prstena u najjacoj eri kosarke po mnogima. Zeke je po meni najpotcjenjeniji igrac u historiji NBA.
stockton je bio daleko bolji u odbrani od thomasa
Postujem jako Stocktona da ne bude zabune, Stockton > Nash iako Nash ima 2 MVP-a,ali Zeke bi bio mozda najbolji PG da nije bilo Magica.Magic je bio ne samo najbolji PG ikada, nego i jedan od najboljih all around igraca u historiji kosarke,nesto nevidjeno do tada.

jesi zaboravio na oscara?

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la JakMani » 16 nov 2017, 22:04

Ne ali tesko mi je porediti igrace iz "prahistorije" sa ovim modernijim,jer onda sva rasprava mora poceti i zavrsiti na Russellu i Wiltu pa tek onda svi ostali. Oscar koliko god bio sjajan igrac ima samo jedan prsten i to osvojen pri kraju karijeru prvenstveno zahvaljujuci Lew-u Alcindore-u.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 22:10

dumars je u sezoni kad je detroit osvojio drugu titutlu bio u 3. petorci lige za razliku od thomasa kojeg nije bio uopce u najboljim petorkama lige te sezone,da ne govorim i da je bio u najboljoj defanzivnoj petorci lige ze sezone

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 16 nov 2017, 22:20

filip13 je napisao/la:dumars je u sezoni kad je detroit osvojio drugu titutlu bio u 3. petorci lige za razliku od thomasa kojeg nije bio uopce u najboljim petorkama lige te sezone,da ne govorim i da je bio u najboljoj defanzivnoj petorci lige ze sezone
Covjek je najomrazeniji kosarkas ikad iz glupih razloga. To je cisto sramota NBA lige sto nije bio u nekoj od petorki. Svi dobro znaju ko je bio najbolji igrac i lider Bad Boysa.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
alemsa
Postovi: 23871
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 16 nov 2017, 22:30

JakMani je napisao/la:Ne ali tesko mi je porediti igrace iz "prahistorije" sa ovim modernijim,jer onda sva rasprava mora poceti i zavrsiti na Russellu i Wiltu pa tek onda svi ostali. Oscar koliko god bio sjajan igrac ima samo jedan prsten i to osvojen pri kraju karijeru prvenstveno zahvaljujuci Lew-u Alcindore-u.
Ma nezahvalno je ali tako je kako je, meni sto se tice te ere dosta govori o ozbiljnosti i nacinu rada kad su ti kosarkasi imali sporedne poslove, odnosno profesije, znaci coj'k mehanicar, vikendom igra u Nba.

A jel to Lew Alcindore, provokacija poput Cassius Clay :mrgreen:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 16 nov 2017, 22:38

Kawhi je napisao/la:
filip13 je napisao/la:dumars je u sezoni kad je detroit osvojio drugu titutlu bio u 3. petorci lige za razliku od thomasa kojeg nije bio uopce u najboljim petorkama lige te sezone,da ne govorim i da je bio u najboljoj defanzivnoj petorci lige ze sezone
Covjek je najomrazeniji kosarkas ikad iz glupih razloga. To je cisto sramota NBA lige sto nije bio u nekoj od petorki. Svi dobro znaju ko je bio najbolji igrac i lider Bad Boysa.

nije da nema izbora u najbolje petorke,5 puta,a kasnije jbg dosao drexler,miller.k.johnson,price,jordan,dumars,stockton,vec od ranije magic,a thomas bio jedva prosjecan u odbrani

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 16 nov 2017, 22:40

filip13 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
filip13 je napisao/la:dumars je u sezoni kad je detroit osvojio drugu titutlu bio u 3. petorci lige za razliku od thomasa kojeg nije bio uopce u najboljim petorkama lige te sezone,da ne govorim i da je bio u najboljoj defanzivnoj petorci lige ze sezone
Covjek je najomrazeniji kosarkas ikad iz glupih razloga. To je cisto sramota NBA lige sto nije bio u nekoj od petorki. Svi dobro znaju ko je bio najbolji igrac i lider Bad Boysa.

nije da nema izbora u najbolje petorke,5 puta,a kasnije jbg dosao drexler,miller.k.johnson,price,jordan,dumars,stockton,vec od ranije magic,a thomas bio jedva prosjecan u odbrani
Jedino su Jordan i Magic od tih bolji od njega.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la JakMani » 16 nov 2017, 23:03

alemsa je napisao/la:
JakMani je napisao/la:Ne ali tesko mi je porediti igrace iz "prahistorije" sa ovim modernijim,jer onda sva rasprava mora poceti i zavrsiti na Russellu i Wiltu pa tek onda svi ostali. Oscar koliko god bio sjajan igrac ima samo jedan prsten i to osvojen pri kraju karijeru prvenstveno zahvaljujuci Lew-u Alcindore-u.
Ma nezahvalno je ali tako je kako je, meni sto se tice te ere dosta govori o ozbiljnosti i nacinu rada kad su ti kosarkasi imali sporedne poslove, odnosno profesije, znaci coj'k mehanicar, vikendom igra u Nba.

A jel to Lew Alcindore, provokacija poput Cassius Clay :mrgreen:
Nikakva provokacija,da ne bude zabune,nego tada je jos uvijek bio poznat kao Lew u mainstreamu ja mislim. Meni je Kareem jedini igrac koji ima argument za Goata,a skoro nikada niko ga ne spominje,nekako je sav njegov legacy "zataskan",iako su tu u pitanju neki dublji razlozi zasto ga bijela amerika nikada nije prihvatila kao neke druge igrace..

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 16 nov 2017, 23:05

JakMani je napisao/la:
alemsa je napisao/la:
JakMani je napisao/la:Ne ali tesko mi je porediti igrace iz "prahistorije" sa ovim modernijim,jer onda sva rasprava mora poceti i zavrsiti na Russellu i Wiltu pa tek onda svi ostali. Oscar koliko god bio sjajan igrac ima samo jedan prsten i to osvojen pri kraju karijeru prvenstveno zahvaljujuci Lew-u Alcindore-u.
Ma nezahvalno je ali tako je kako je, meni sto se tice te ere dosta govori o ozbiljnosti i nacinu rada kad su ti kosarkasi imali sporedne poslove, odnosno profesije, znaci coj'k mehanicar, vikendom igra u Nba.

A jel to Lew Alcindore, provokacija poput Cassius Clay :mrgreen:
Nikakva provokacija,da ne bude zabune,nego tada je jos uvijek bio poznat kao Lew u mainstreamu ja mislim. Meni je Kareem jedini igrac koji ima argument za Goata,a skoro nikada niko ga ne spominje,nekako je sav njegov legacy "zataskan",iako su tu u pitanju neki dublji razlozi zasto ga bijela amerika nikada nije prihvatila kao neke druge igrace..
Kareem je na vecini all-time listi na koje sam ja naisao drugi. Naravno da ima onih koji misle i suprotno, al nije tacno da nije prihvacen.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

JakMani
Postovi: 324
Pridružen/a: 13 avg 2017, 01:10
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la JakMani » 16 nov 2017, 23:22

Ja mislim da generalno dosta ljudi ne shvata velicinu Kareema.To je malo i zbog pozicije,kad pogledas neki od najdominantnijih igraca su igrali na centarskoj poziciji,dok recimo nije bilo puno dvojki kao Jordan ili plejeva kao Magic..

Avatar
PaskalHens
Postovi: 1842
Pridružen/a: 10 mar 2015, 20:56
Lokacija: Čekam sabah sa šejtanom.
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la PaskalHens » 16 nov 2017, 23:33

Pa Kareem je za 95% ljudi koji su oko nba top2 svih vremena. Nekima čak i goat. Nema dileme da nije tako, osim ako nisi epi.
Viva la France, as they say in Rome.

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 17 nov 2017, 09:51

Kawhi je napisao/la:[quote="filip13"
filip13 je napisao/la:dumars je u sezoni kad je detroit osvojio drugu titutlu bio u 3. petorci lige za razliku od thomasa kojeg nije bio uopce u najboljim petorkama lige te sezone,da ne govorim i da je bio u najboljoj defanzivnoj petorci lige ze sezone
Covjek je najomrazeniji kosarkas ikad iz glupih razloga. To je cisto sramota NBA lige sto nije bio u nekoj od petorki. Svi dobro znaju ko je bio najbolji igrac i lider Bad Boysa.

nije da nema izbora u najbolje petorke,5 puta,a kasnije jbg dosao drexler,miller.k.johnson,price,jordan,dumars,stockton,vec od ranije magic,a thomas bio jedva prosjecan u odbrani[/quote]
Jedino su Jordan i Magic od tih bolji od njega.[/quote]
da,ali u sezonama kad su pistonsi osvojili titule dumars je imao izbor u 3. petorku lige,ne thomas,a ukupno je on vjerovatno bolji od ovih pobrojanih,moda je drexler tu negdje sa njim,izuzimajuci jordana i johnsona

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Svaštara

Post Postao/la filip13 » 17 nov 2017, 10:47

kad smo lijepo diskutovali o najboljim playevima i k.centrima ikad,kakvo je misljenje forumsko glsacko tijela o je poslije jamesa i birda najbolje krilo svih vremena?

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 nov 2017, 11:16

filip13 je napisao/la:kad smo lijepo diskutovali o najboljim playevima i k.centrima ikad,kakvo je misljenje forumsko glsacko tijela o je poslije jamesa i birda najbolje krilo svih vremena?
3. Durant, 4. Doctor J, 5. John Havlicek, 6. Scottie Pippen, 7. Kawhi Leonard, 8. Dominique Wilkins, 9. James Worthy, 10. Paul Pierce.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Kawhi » 17 nov 2017, 11:29

BernardBarnjak je napisao/la:
filip13 je napisao/la:kad smo lijepo diskutovali o najboljim playevima i k.centrima ikad,kakvo je misljenje forumsko glsacko tijela o je poslije jamesa i birda najbolje krilo svih vremena?
3. Durant, 4. Doctor J, 5. John Havlicek, 6. Scottie Pippen, 7. Kawhi Leonard, 8. Dominique Wilkins, 9. James Worthy, 10. Paul Pierce.
Kod mene Pippen treci, a KD sesti. Zapravo fali i Baylor iza Havliceka.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 nov 2017, 11:36

@Kawhi

U pravu si za Baylora, znam da sam nekoga zaboravio...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.