NBA chat/svastara/prepucavanja

Where amazing happens.

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 28 jan 2014, 17:30

Monolog je napisao/la:Dao bih je SG-u nebitno što ima pobjedu manje. :mrgreen:
Asistencije (broj istih, da ne bude zabune) bi presudile. :D
eh, sada tu na scenu stupa PER, koji bi vjerovatno otkrio da je tih 10 asistencija posljedica uptempo igre ekipe u kojoj je bek, tako da je taj broj asista napuhan isto kao i CP3-ev ;) (tj, lakse je sakupit 10 asista kad igras run&gun - jer imas vise napada i vise prilika za asistenciju, nego sakupit 10 skokova u slow-pace igri jer imas manje napada, samim tim manje suteva i prilika za skok) ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 28 jan 2014, 17:32

LenBias je napisao/la:bitan je per u sezoni, zasto ne u borbi za mvp nagradu, pokazuje koliko si ukupno koristan u svojoj poziciji u timu koju radis, nema tu nista lose ni cudno, mozes porediti dva igraca preko njega koja isto znace svojim ekipama u nekom zajednickom razdoblju, durant vs. james, zasto ne npr, ali ne mozes uzeti npr porediti joe johnsona i james jonesa, hibberta i sacrea, ili kao sto je kroz historiju monolog naveo paul i west eto, deron i stockton, to su vec slucajevi u kojima je to nemoguce
pa ja mislim da je PER i napravljen sa ciljem da se lakse odredi MVP, ROY i MIP nagrada jer preko PER-a ne mozes odrediti tacnu vrijednost bilo koja dva igraca u trenutnoj sezoni, vec samo za one najbolje ima smisla..

najbolji primjer za to je bruce bowen, koji je (mislim, ne da mi se sad googlat) uvijek imao PER manji od 10, a bio je 3. ili 4. najvazniji igrac spursa
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Monolog » 28 jan 2014, 17:34

Ma ok je to - al' (minimalno) 50 poena po meču je tvojih. A, ofanzivniji (moradoh ovako) igrači će u 90% slučajeva biti više na cijeni kod običnog posmatrača.

Zato sam odmah rekao da bi tih 10 asista presudilo. :mrgreen:

Možda bi bilo realnije kada bi se asisti brojali k'o onomad u Evropi. :mrgreen: Ništa povratna na šut, ništa dvokorak, ništa o pod. Samo pravi asist - klasika nad klasicima. :mrgreen:
KK_Bosna je napisao/la:najbolji primjer za to je bruce bowen, koji je (mislim, ne da mi se sad googlat) uvijek imao PER manji od 10, a bio je 3. ili 4. najvazniji igrac spursa
Na ovo sam naletio prije mjesec-dva. Nikad nije imao dvocifren PER. Nikad. :lol:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Donnie Darko » 28 jan 2014, 17:35

KK_Bosna je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Po tom peru Love ima bolju sezonu od Aldridgea i Georga.

U biti nemam nista protiv pera, obicna glupa statistika, ali imam mnogo toga protiv koristenja istog u bilo kakvim ozbiljnim rapsravama, sto titula MVP-a sigurno jeste.
pa gledaj, kako bi ti poredio beka sutera i centra kada gledas MVP titulu?

hajmo hipotetski:

SG:30ppg, 4rpg, 10apg, 3spg,0bpg - tim 60-22

C: 30ppg, 11rpg, 2apg, 0spg,3bpg tim 61-21
Dao bih je beku suteru, frajer ima 10 asistencija po utakmici ee.

Da si stavio da je playmaker, onda bih gledao bih ko sa kim igra u ekipi, i dao bih nagradu onome sa kosijim saigracima. Ili hipotetski igraju u identicno jakim ekipama? :mrgreen:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 28 jan 2014, 17:37

Monolog je napisao/la:Možda bi bilo realnije kada bi se asisti brojali k'o onomad u Evropi. :mrgreen:
samo nemoj da se broje ko vasiljevicu, ono je premasilo i nba standarde, covjek da loptu ikonicu, ovaj spusti williamsu, a u statistici: williams 2pts, assist - vasiljevic :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Monolog » 28 jan 2014, 17:38

Pa NHL asistencija. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Donnie Darko » 28 jan 2014, 17:40

Prije par godina Brandon Jennings je imao bolji PER od hebenog Rajona Ronda, i u trenutku kada sam to vidio prekrizio sam PER zauvijek.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 28 jan 2014, 17:41

Donnie Darko je napisao/la:Dao bih je beku suteru, frajer ima 10 asistencija po utakmici ee.

Da si stavio da je playmaker, onda bih gledao bih ko sa kim igra u ekipi, i dao bih nagradu onome sa kosijim saigracima. Ili hipotetski igraju u identicno jakim ekipama? :mrgreen:
da, igraju u slicnim ekipama, ovaj SG je poput iversona (carini loptu po 20 sekundi, sto ce reci da je PG samo tu za ukras - eric snow :mrgreen: ), dok je centar poput shaqa (PG mu je van exel)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la LenBias » 28 jan 2014, 17:43

skoro sam bas gledao ove sve statistike individualno, uporedjivao, ko gdje igra, koliko uspjesno, na koji nacin i sve to i nekako mi se cini da je love od svih zvijezda ubjedljivo najnavikaniji igrac lige :? mozda sam malo i subjektivan ali ne bi rekao, ko je to po vasem misljenju? :)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 28 jan 2014, 17:48

LenBias je napisao/la:skoro sam bas gledao ove sve statistike individualno, uporedjivao, ko gdje igra, koliko uspjesno, na koji nacin i sve to i nekako mi se cini da je love od svih zvijezda ubjedljivo najnavikaniji igrac lige :? mozda sam malo i subjektivan ali ne bi rekao, ko je to po vasem misljenju? :)
meni je love precijenjen iz dva razloga:

- zbog svoje odbrane koja je nepostojeca :?

- zbog svojih skokova, koji su umjetno napucani (pekovic je jedan od najboljih box-out igraca na svijetu)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
alemsa
Postovi: 23873
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la alemsa » 28 jan 2014, 17:49

Zavisi dosta toga I od ekipe, kad si najjaci ofanzivni igrac u ekipi koja fura odbranu recimo onda sve izgleda wow, aka Rose, aka Isiah Thomas.

PER je nekad nezahvalan, recimo igrac fata skokove i to je jedan jacih razloga sto nabija PER al je u odbrani propuh aka Kevin Love, a Bruce je bio jak u odbrani ali slab PER. Ali eto nasla se I neka obicajnost u svemu tome, obicno all star igrac ima preko 20 PER, a prosjek je postavljen na 15.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Donnie Darko » 28 jan 2014, 17:49

Roy Hibbert, PER 16.5

JJ Hickson, PER 16.3
DeJuan Blair, PER 18.0
Nikola Vucevic, PER 17.8

**** fenomenalno. Random tri centra ukucao da ih uporedim sa Hibbertom, i nisam iznenadjen rezultatima. PER se sere po odbrani.

Btw. iznenadio sam se kad sam vidio da Bennet ima pozitivan PErR. 0.8 Covjece :mrgreen:

Jos malo pa 1.
Zadnja izmjena: Donnie Darko, dana/u 28 jan 2014, 17:50, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 28 jan 2014, 17:50

Donnie Darko je napisao/la:Roy Hibbert, PER 16.5

JJ Hickson, PER 16.3
DeJuan Blair, PER 18.0
Nikola Vucevic, PER 17.8

**** fenomenalno. Random tri centra ukucao, i nisam iznenadjen rezultatima.

Btw. iznenadio sam se kad sam vidio da Bennet ima pozitivan PErR. 0.8 Covjece :mrgreen:

Jos malo pa 1.
zar PER moze biti negativan? :mrgreen:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Donnie Darko » 28 jan 2014, 17:52

Moze :mrgreen: Prosle godine je ako se ne varam Landry Fields jedan dio sezone bio u minusu, ili sam sanjao to :lol:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la KK_Bosna » 28 jan 2014, 17:54

Donnie Darko je napisao/la:Moze :mrgreen: Prosle godine je ako se ne varam Landry Fields jedan dio sezone bio u minusu, ili sam sanjao to :lol:
ne, znam, u moru onih dijeljena koja se rade nekako mi logicno da je 0 najmanja ocjena :D
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la LenBias » 28 jan 2014, 17:59

slika

ali stvarno ova slika vezana za per je nesto prejako, ne mozes da se ne nasmijes :lol:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Donnie Darko » 28 jan 2014, 18:02

KK_Bosna je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:Moze :mrgreen: Prosle godine je ako se ne varam Landry Fields jedan dio sezone bio u minusu, ili sam sanjao to :lol:
ne, znam, u moru onih dijeljena koja se rade nekako mi logicno da je 0 najmanja ocjena :D
Moze 100%. Evo provjerio sam, ove sezone Jared Cunningham ima PER u minusu, ali je igrao jako, jako malo. Dakle moze i u minus, ali je taj minus jako tesko odrzat tokom citave sezone, moras bit bas ono neka igracina, game changer :lol:

http://www.basketball-reference.com/pla ... rder_by=ws" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Prisoner
Postovi: 298
Pridružen/a: 01 dec 2013, 23:44
Lokacija: Republika Bosna
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Prisoner » 28 jan 2014, 18:02

LenBias je napisao/la:skoro sam bas gledao ove sve statistike individualno, uporedjivao, ko gdje igra, koliko uspjesno, na koji nacin i sve to i nekako mi se cini da je love od svih zvijezda ubjedljivo najnavikaniji igrac lige :? mozda sam malo i subjektivan ali ne bi rekao, ko je to po vasem misljenju? :)
Za mene lično je Brada najnavikaniji igrač lige. Nazor ga guraju u superstar igrače lige.
ŽELJEZNIČAR ZA ŽIVOT CIJELI!

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la LenBias » 28 jan 2014, 18:04

gledaj ovog oca, odigrao minutu i usao u historiju per -41.1 :lol:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Donnie Darko » 28 jan 2014, 18:08

LenBias je napisao/la:skoro sam bas gledao ove sve statistike individualno, uporedjivao, ko gdje igra, koliko uspjesno, na koji nacin i sve to i nekako mi se cini da je love od svih zvijezda ubjedljivo najnavikaniji igrac lige :? mozda sam malo i subjektivan ali ne bi rekao, ko je to po vasem misljenju? :)
Kyrie. Drag mi je igrac, ali ne mogu se oteti dojmu da mi svaki put kad ga gledam sve vise i vise izgleda kao klasicni indijanac. Ono, kopija Monta Ellisa.

A popularnost mu samo raste jbt. Reklo bi se da napreduje frajer, starter na all star utakmici, a u rookie sezoni je bio igracina za ovog danasnjeg Irvinga.

Odgovori

Natrag na “NBA”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.