2013-14 NBA Season

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Ko će osvojiti titulu ove sezone?

Indiana Pacers
8
7%
Miami Heat
19
18%
San Antonio Spurs
40
37%
Oklahoma City Thunder
19
18%
LA Clippers
5
5%
Houston Rockets
4
4%
neko drugi (PHOENIX SUNSI recimo)
12
11%
 
Ukupno glasova: 107

Avatar
kokuz
Postovi: 3034
Pridružen/a: 09 sep 2010, 16:58
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la kokuz » 04 jun 2014, 00:08

još ste zaboravili u tu statistiku i ovo:

[youtube][/youtube]

4 airballa u clutch momentima...

pa opet, po priznanjima dosta trenera i igrača, prvi igrač kojeg bi odabrali da uzme posljednji šut (jedan primjer jer mi je nadohvat ruke)
Alvin Gentry on Kobe Bryant: ''He's the best closer in the history of the game if you ask me. Yeah, that is including Michael Jordan.''

dajte mi najboljeg igrača sa statistikom u clutch momentima(samo da nije jordan), sa 100% procentima i svim tim na jednu stranu, i dajte mi kobea sa 20% na drugu... ja znam koga bih odabrao da uzme zadnji šut. :cool:


za kraj:
"statistika je kao bikini, otkriva puno ali ne pokazuje sve."
Da te volim duša zna, draga moja BiH

Gracias, Iker! Grande Capitán! Najveći svih vremena!

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Amar Dzeko » 04 jun 2014, 00:12

Raul_64 je napisao/la:
Amar Dzeko je napisao/la:I ocekivao sam da ce se neko praviti pametan. Procitaj taj dio poslije subjektivno jos jednom.
Odgovara se nekom nobu(bl) , koji polemise o godinama,znanju,zivotnom iskustvu.
Mislim da smo jos ljubazni dok ga zajebavamo sa obicnim podacima a ne prozivama licno , kao on.

Kao sto je zajebancija i oko Koby ahil Brayanta.
Mozda ti kvalitetno trollas, jer znam da poznajes kosarku, ali za ostale i nisam tako siguran.

'ladno Kobe ispade TOP 10 najgorih ikada. Komedija.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Raul_64 » 04 jun 2014, 00:14

Al fakat.

@grevis@kawhi , argumentovano ili ne
stalno su i ce trolati oko Brayanta
ne znam zasto se palite , lenbias ce trolat oko Miamia(i ima pravo sve dok osvajaju)
adriana ce trolat oko cavsa dok ne izbore playoff(s pravom) etc.

Ne shvatati forum previse ozbiljno.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Greivis » 04 jun 2014, 00:15

Jel ono Gentry nema posla trenutno i kandidat je da preuzme Lakerse? :urnebes:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
kokuz
Postovi: 3034
Pridružen/a: 09 sep 2010, 16:58
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la kokuz » 04 jun 2014, 00:17

Greivis je napisao/la:Jel ono Gentry nema posla trenutno i kandidat je da preuzme Lakerse? :urnebes:
ohh, zaboravio sam gore napisat jedan detaljčić :mrgreen:

Alvin Gentry in 2010 on Kobe: "I tell our guys, 'You want to be great?' That's how you become great."
''He's the best closer in the history of the game if you ask me. Yeah, that is including Michael Jordan.''

slika
Da te volim duša zna, draga moja BiH

Gracias, Iker! Grande Capitán! Najveći svih vremena!

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Amar Dzeko » 04 jun 2014, 00:20

Raul_64 je napisao/la:Ne shvatati forum previse ozbiljno.
Moze se na ovom pdfu stvoriti itekako kvalitetna rasprava, al' imas pravo.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Vasa Ladacki
Postovi: 949
Pridružen/a: 31 jan 2011, 23:48
Lokacija: Tamo đe ne postoji tamo.
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Vasa Ladacki » 04 jun 2014, 00:55

Kako da se stvori ozbiljna diskusija kad dominiraju tipovi poput Greivisa, Lenbiasa, Babadža, pa i Kawhija (iako je on nekad korektan), a moderacija ne poduzima ništa. Pogotovo se to odnosi na prvog debilčića koji ima previše vremena i žali bože države kad zakaže na socijalnom polju..
Nama je Željo svetinja jedina.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Kawhi » 04 jun 2014, 01:17

Vasa Ladacki je napisao/la:Jednostavno, Kobi Brajant je najbolji igrač protekle decenije. Tim Dankan je drugi igrač koji je odmah iza Kobaje i to je to. Svi ostali su daleko ispod u protekloj deceniji. Daleko ispod.
@Vaso zanima me zašto ti misliš da je ovo ovako pa ako ti nije problem da napišeš.Ja sam preumoran da svoje mišljenje obrazložim,al valjda nađem sutra vremena.
Laka vam noć.Šteta što nemam uvijek vremena za ovo :kafa:
Btw babađo je rekao da neće pisati do kraja finalne serije ne prizivajte ga :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Vasa Ladacki
Postovi: 949
Pridružen/a: 31 jan 2011, 23:48
Lokacija: Tamo đe ne postoji tamo.
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Vasa Ladacki » 04 jun 2014, 02:09

Kawhi je napisao/la:
Vasa Ladacki je napisao/la:Jednostavno, Kobi Brajant je najbolji igrač protekle decenije. Tim Dankan je drugi igrač koji je odmah iza Kobaje i to je to. Svi ostali su daleko ispod u protekloj deceniji. Daleko ispod.
@Vaso zanima me zašto ti misliš da je ovo ovako pa ako ti nije problem da napišeš.Ja sam preumoran da svoje mišljenje obrazložim,al valjda nađem sutra vremena.
Laka vam noć.Šteta što nemam uvijek vremena za ovo :kafa:
Btw babađo je rekao da neće pisati do kraja finalne serije ne prizivajte ga :rol:
Hajde da se igramo argumentima. Kobi Brajant je osvojio u protekloj deceniji koliko titula? Glavom i bradom pet (5). S druge strane Tim Dankan je osvojio koliko? Glavom i bradom tri (3).
Zaje.bi mi priče kako je Šek donio Kobiju te titule, to su priče za laku noć djeci u obdaništu. To isto k'o što bih ja rekao Parker je donio Timiju titule. Jedni bez drugih očigledno nisu mogli do titule. Ko kaže da bi Šek osvojio titulu sa Lejkersima bez Kobaje, taj je lud frajer. Tako isto i Timi bez Tonija i argentinske doge ništa ne bi uzeo.
U tom razdoblju Timi ima 2 MVP nagrade, a Kobaja jednu. Mislim da obojica zaslužuju, ili su, pak, zasluživali, bar 3-4 MVP nagrade, al' haj..
O kolegama u timu nema smisla pričati, Dankanova škvadra traje već 15-ak godina, Kobijeva se mijenjala svake 2 godine. O tome ko je kriv za to, ne ulazim niti me se tiče.
Kobi Brajant i kao "druga violina" svoje ekipe je u tom periodu imao svake sezone više poena, nego Timi Di, zvani prvi igrač SAS-a, a i kompletne lige.
Obojica imaju po dvije (2) MVP titule finalne serije NBA. Timi Di kao prva violina svoje ekipe, a Kobi kao "druga violina" svoje ekipe.
U tom periodu, Kobi Brajant ima četiri (4) titule all-star MVP, dok Timi Di ima jednu (1).
Obojica top3 svih vremena na svojim pozicijama, s tim da je za mene Timi Di možda i broj 1 na PF-u, dok Kobaja ima tu "sreću" da je najveći svih vremena upravo na njegovoj poziciji igrao.

Kad se sve sabere i oduzme, dvojica igrača koji će na kraju svojih karijera ući u Kuću slavnih, dvojica igrača koja su obilježila jedan period u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu i doista je nezahvalno svrsavati se na jednu ili drugu stranu. Uživati u majstorijama, trenutno, jednog, al' nadati se da će i drugi se vratiti, čisto da objasni neke stvari. :kafa:

Subjektivno, uz neke očigledne stvari, je Kobi Brajant najbolji igrač desetljeća.
Nama je Željo svetinja jedina.

Avatar
BurningLegion
Postovi: 1265
Pridružen/a: 29 maj 2014, 16:54
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la BurningLegion » 04 jun 2014, 10:03

Raul_64 je napisao/la:
Amar Dzeko je napisao/la:I ocekivao sam da ce se neko praviti pametan. Procitaj taj dio poslije subjektivno jos jednom.
Odgovara se nekom nobu(bl) , koji polemise o godinama,znanju,zivotnom iskustvu.
Mislim da smo jos ljubazni dok ga zajebavamo sa obicnim podacima a ne prozivama licno , kao on.

Kao sto je zajebancija i oko Koby ahil Brayanta.
Vi, zaj.ebavati? Kakva smjehurija.
Dok god vi postavljate te smijesne isprazne statistike (sto vam je ujedno i krajnji domet) samo demonstrirate poantu da nemate vise od 20 godina pa da gledate to u retrospektivi i da se sjecate tog razdoblja unazad 15 godina ili da pricate o stvarima koje gledali niste, a svejedno uzimate u usta potkrijepljeni silom box score ''znanja'', kao sto brojni i danas rade ovdje.
Pazi j.ebote, Bryanta osporavaju likovi koji uzmu npr. u ovoj aktualnoj sezoni na ESPN box score svih utakmica, sve rezultate, kao da su ih gledali, i dodje ovdje hladno ''analizirati'' utakmicu i postaviti svoje ''vidjenje'' iste. Dan te j.ebo... I haj uzmi za ozbiljno. Pa to bi uvreda za mozak bila.

Blago NBA-u kad pored divljenja struke, suigraca, najvecih protivnika i najvecih rivala (da ne postavljamo sada, isuvise ih je) Kobe Bryant ovdje ispada prosjecni igrac i druga violina svog kluba po vidjenju takvih.

Samo to je dovoljno da se prekine svaki vid rasprave sa trollovima i djecom, kamoli ista drugo.

Eto vas tamo pa raspravljajte, kad se vratite iz skole naravno, znaci tamo negdje u poslijepodnevnim terminima, meni dosta, rasprava svakako suvisna i uzaludna, ne radi se ovdje uopce o realnom stanju, vec iskljucivo animozitetima i kompleksima, a doticni ih je izgleda duboko nabio. Troll on. Nista to ne mijenja realnost situacije, samo ispoljavate vlastitu infantilnost.

BABADZO
Postovi: 1403
Pridružen/a: 13 jan 2014, 03:06
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la BABADZO » 04 jun 2014, 12:10

Kawhi je napisao/la:
Second all-time in total missed shots in the regular season.
All-time leader in missed shots in the playoffs
All-time leader in missed shots when you combine the regular season and playoffs
All-time leader in missed shots in the NBA Finals
Most missed game winners and buzzer beaters
Only Finals MVP not to shoot above 50% in a single finals game (did this both in 2009 and 2010)
Worst shooting performance by any NBA finals MVP in history (40%)
Out of the top 20 players in points per game all time, the only player from the modern era with a lower career FG% than Kobe is Iverson
There are only 13 games in NBA history where someone has scored 50 points or more on sub 50% shooting, Kobe is responsible for 7 of those 13 games.
Only 5 players in NBA history have missed over 2,000 more shots than they’ve made; Allen Iverson, Bob Petit, John Havlicek, Elvin Hayes and Kobe Bryant.
Kobe hold the record for most consecutive NBA Finals games shooting under 50% (15)
:crazy: :tokralju:
Ovo vam sve govori.Prije nego sto se uputim u raspravu reci cu samo po meni Kobe jest ispred Duncana(trenutno),ali realno ako cemo pricati o Kobe-u treba spomenuti da Kobe nije igrao u Lakersiima niko,ali niko nebi pricao o njemu kao cak i potencijalnom GOAT-u.Lakersi su slavna fransiza koja je uvjek imala te fransizne igrace koji su se smatrali najboljiim igracima u historiji(pocevsi od Mikana pa sve do Kobe-a).Ja imam dovoljno godina da sam gledao neke od najboljih igraca svih vremena i iskreno Kobe je sasvim sigurno najsebicniji igrac u historiji kosarke.Pogotov za nekog ko je dostigao taj neki level u karijeri.I MJ je imao lose utakmice i mnogi drugi,ali Kobe je jedan od rijetkih tipova koji bi i nakon 20 promasenih suteva nastavio ignorisati saigrace i ispaljivati cigle kao da mu je to neka duznost.Cak i ove dvije zadnje titule koje je uzeo,nebi vidio da nije bilo (redom) Phila (genija),Gasola(cije partije se totalno ali totalno zaboravljaju,ali zato se Kobe-evih 15-16 skokova uz katastrofalan sut se glorificira :lol: ) i stack-ovanog tima sjajnih roleplayerima.Pogledati statistiku gore prije nego me krenete vrijedjati radi ovog. I za kraj ovdje se tacno vidi da dosta ljudi nema ni 18 a kamoli vise,jer ako se za ikoga moze reci da je bolji od Kobe-a to je sigurno jedan Tim Duncan.Pa eto zamislite da obrnemo scenarije tj, da je Timmy D igrao za Lakerse.Ja sam siguran da bi svako ko navija za Lakerse a i dosta drugih govorilo upravo sada Timmy je najbolji igrac u historiji kosarke.

I @Kawhi rekao sam da necu pisati vise o finalu :D

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la LenBias » 04 jun 2014, 12:16

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.ph ... &start=580" onclick="window.open(this.href);return false;

bilo bi fino da se ta rasprava premjesti na ovu temu, cisto formalno i radi nekog reda :thumbup:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
YaSSaL
Postovi: 3027
Pridružen/a: 15 avg 2009, 22:01
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la YaSSaL » 04 jun 2014, 13:36

Second all-time in total missed shots in the regular season.
All-time leader in missed shots in the playoffs
All-time leader in missed shots when you combine the regular season and playoffs
All-time leader in missed shots in the NBA Finals
Most missed game winners and buzzer beaters
Only Finals MVP not to shoot above 50% in a single finals game (did this both in 2009 and 2010)
Worst shooting performance by any NBA finals MVP in history (40%)
Out of the top 20 players in points per game all time, the only player from the modern era with a lower career FG% than Kobe is Iverson
There are only 13 games in NBA history where someone has scored 50 points or more on sub 50% shooting, Kobe is responsible for 7 of those 13 games.
Only 5 players in NBA history have missed over 2,000 more shots than they’ve made; Allen Iverson, Bob Petit, John Havlicek, Elvin Hayes and Kobe Bryant.
Kobe hold the record for most consecutive NBA Finals games shooting under 50% (15)
Lijepo sto se to napokon slozilo na jedno mjesto, iako nije da nismo znali... :kafa:

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la Greivis » 04 jun 2014, 13:50

Vasa Ladacki je napisao/la:Kako da se stvori ozbiljna diskusija kad dominiraju tipovi poput Greivisa, Lenbiasa, Babadža, pa i Kawhija (iako je on nekad korektan), a moderacija ne poduzima ništa. Pogotovo se to odnosi na prvog debilčića koji ima previše vremena i žali bože države kad zakaže na socijalnom polju..
Opasan si lik. Vidim ide ti vrijedjanje sa sigurnog. :kafa:

Pogledaj statistiku postavljenu. Nisam ja nista kriv. :wave:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

filip13
Postovi: 38040
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la filip13 » 04 jun 2014, 14:22

BurningLegion je napisao/la:Za proslo desetljece nije. Po svim anketama, raspravama, ''dodjelama''. Sluzbeno je najbolji igrac proslog desetljeca.
Trolls gonna troll.


nba liga ne bira najbolje igrače desetljeća

filip13
Postovi: 38040
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la filip13 » 04 jun 2014, 14:25

Epidaurus je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Pa da,samo prošla decenija i tu ne može niko s Duncanom.Kobe i James mogu ako gledamo drugu polovinu decenije i Shaq ako gledamo prvu,al ako gledamo svih 10 godina Duncan je iznad svih.
Po mom mišljenju je Kobe ispred Duncana gledajući prošlu deceniju, čak je i izglasan za najboljeg igrača prošle decenije. Opet, sve zavisi od ukusa. Jedini legitimni kandidati za titulu su Kobe i Duncan. Kobe je sigurno bio u rangu s Duncanom i prvu polovinu dok je u drugoj polovini za mene bolji. Opet ponavljam, za nekog je najbolji Timmy a za nekog Kobe, ostali ipak ne mogu s njima. :D


ko ga je izabrao?

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la LenBias » 04 jun 2014, 14:36

rakete pustaju parsonsa i idu all in za mela :kafa: ko ce ostati igrati za knickse pitanje je :facepalm: zainteresovani za parsonsa su bikovi, mede, lakersi, dallas i knicksi naravno :problem:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

BABADZO
Postovi: 1403
Pridružen/a: 13 jan 2014, 03:06
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la BABADZO » 04 jun 2014, 14:47

Ne mora znacit da ga pustaju,nego iduce sezone bi bio unrestricted FA,sad mogu match-ovat svaku ponudu(mada i ja mislim da idu po Mela/Love-a)

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la LenBias » 04 jun 2014, 14:51

ma dobro, poenta je da su spremni za napadanje mela preko ledja parsonsa, sve ostalo su sitniji detalji :kafa:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: 2013-14 NBA Season

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 jun 2014, 15:00

Pa dobro ako Parsons pristane na manju ponudu (po meni i ne zaslužuje 12-13 mil, nego nekih 6-7) mogu potpisati i njega, a i toga 3 stara :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.