Rookies 2013-14

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la LenBias » 10 jan 2014, 09:51

BernardBarnjak je napisao/la:
LenBias je napisao/la:novi veseli ljudi moji, novi veseli

Nema dodirne tacke sa veselim ali nikakve.
ima, igraju relativno iste pozicije, biti ce bust oba tj. veseli je bust, ovaj ce ici njegovim stopama jer ce na na cetvorci nositi kao list papira a za trojku ne moze pogoditi okean kamenom sa mola, oba su sa istog kontinenta itd itd
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la BernardBarnjak » 10 jan 2014, 09:54

@LenBias

Hahahha kako si ti lud... da, sa istog su kontinenta tj sa iste planete zemlje...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la Monolog » 10 jan 2014, 09:56

BernardBarnjak je napisao/la:
LenBias je napisao/la:novi veseli ljudi moji, novi veseli

Nema dodirne tacke sa veselim ali nikakve.
Ima. Ona krkansko-seljačka frizura. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la LenBias » 10 jan 2014, 09:57

pa to ti samo karikiram da imaju dodirne tacke (a igracki ih itekako imaju) jer kada napises da nemaju ispada kao da poredis cesticu iz svemira koja nije usla u orbitu zemlje i covjeka iz hercegovackog zaseoka koji nije maknuo dalje odatle
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la BernardBarnjak » 10 jan 2014, 10:00

Ma dobro Šarić je nikakav igrač i nikad nista nece biti od njega :mrgreen:
Pa na ovom forumu se za jednog Karl Malonea pise da je SAMO Pn'R igrac (citaj jednodimenzionalan). Evo sada definitivno zavrsam svaku polemiku u vezi Šarića, nejgovog oca, njegove buduce karijere, loseg šuta, manjka kg, nedostatka igre u odbrani...
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 jan 2014, 10:08

Vesely je u Partizanu onih godina bio igrac ne previse talentovan da pogadja, njegovih je bilo 10 poena, 5 skokova. Koja ukradena lopta, zaradio reputaciju da je dobar dunker, isto tako znao imati poneki lijep blok mada uopste nije dobar bloker. Za slobodna je bio na razini centra, za tricu dosta los, vecinom na ulaz. Asistirati nije znao, njega sto je odvelo na onaj pick koji je bio su fizicke predispozicije. Na to je izabran, a i nisu se bojali toliko oko njega jer je momak u te 3 godine sa Partizanom odigrao jedno 50 utakmica Eurolige.

Kod Sarica je takva situacija da igra u dosta slabijem timu, tim koji nije ni blizu razine Partizana iz onih godina, koji gubi redovno svaku utakmicu u Evropi. Postize nesto vise poena od Veselog. Vecinom kada mu daju priliku da igra npr 35 minuta uzme i vise suteva, npr oko 15 i uzme 20 poena. Zna pogadjati, meni je samo problem to sto igra u Ciboni, kakav je odraz kvaliteta to na takvoj ekipi ne znam..

E sad isto mu je problem sto ima veoma slab sut, s vana s trice je ocajan. Bas kao i Vesely u Partizanu. Slobodna ima dosta slaba za nekog ko ne vazi za tesku cetvorku, vec za nekog ko je vise trica. A procenat za 2 mu je odlican, to je posljedica sto momak ima od Veselog bolju kontrolu lopte i vise igra glavom i opustenije. On dosta puta zna uzeti loptu i ulaziti pod kos te lagano polagati ili raditi neke pickove, odraditi nekog 1na1 ispod kosa te poentirati, te se ta njegova elegancija u odnosu na Veselog vidi i u asistencijama. Ima relativno veliki broj izgubljenih lopti..

Uglavnom nesto je elegantniji igrac od Veselog, pametniji i snalazljiviji. Dok je Vesely u Partizanu vise pokazivao atleticizam..

filip13
Postovi: 38065
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la filip13 » 10 jan 2014, 11:19

Monolog je napisao/la:Mene Šarić u mnogočemu podsjeća na Kukoča. Sad, da l' će biti približno dobar k'o Kukoč - ne bih se kladio. Al', vjerujem da će zaigrati u NBA ligi i da će ostaviti traga. Momak ima odličan pregled igre, al' ga šut yebe. Doduše, moram priznati da ga ove sezone nisam toliko gledao, tako da je moguće da se i popravio u tom segmentu.

Što se tiče Juke - ubijeđen sam da će i on zaigrati u NBA ligi. Ne samo zaigrati, već da će ostati tamo. Neće biti one hit wonder koji će se nakon jedne sezone vratiti u Evropu.

podsjeća na kukoča donekle po univerzalnosti,po kvaliteti teško da će dostići kukoča,vrlo teško

Avatar
Raul_64
Postovi: 14899
Pridružen/a: 18 avg 2009, 12:40
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la Raul_64 » 10 jan 2014, 11:25

Šarić je ponajveci evropski potencijal , da normalno.
Samo neki od nas misle da je Juka jos veci i da ce prije uspjeti preko bare.
A opet zavisi od toga u koju ce ekipu zapasti , kod kojeg trenera i slicno.

Saric ima sjajne fizikalije u smislu da je pokretljiv onako na 208? cm.
visok IQ , dobar osjecaj za dodavanje i skok i moze se napravit od njega odlican igrac

Juka ima 213 , a trci kao bek
nema puno bangera kao on
kvalitetan trener se ne bi skidao sa njega koliko ima materijala za obradu

+ sto je daleko manje centara sa gabaritima kao Nurkic , a dosta vise tweenra kao Saric.
Never trust anything that bleeds for seven days and doesn't die.

filip13
Postovi: 38065
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la filip13 » 10 jan 2014, 11:38

Raul_64 je napisao/la:Šarić je ponajveci evropski potencijal , da normalno.
Samo neki od nas misle da je Juka jos veci i da ce prije uspjeti preko bare.
A opet zavisi od toga u koju ce ekipu zapasti , kod kojeg trenera i slicno.

Saric ima sjajne fizikalije u smislu da je pokretljiv onako na 208? cm.
visok IQ , dobar osjecaj za dodavanje i skok i moze se napravit od njega odlican igrac

Juka ima 213 , a trci kao bek
nema puno bangera kao on
kvalitetan trener se ne bi skidao sa njega koliko ima materijala za obradu

+ sto je daleko manje centara sa gabaritima kao Nurkic , a dosta vise tweenra kao Saric.


šarić će ako je visok 208 u nba biti bar 210,ako ništa mogao bi biti vrlo dobar 6. igrač

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la Lillard0 » 10 jan 2014, 13:06

LenBias je napisao/la:pa to ti samo karikiram da imaju dodirne tacke (a igracki ih itekako imaju) jer kada napises da nemaju ispada kao da poredis cesticu iz svemira koja nije usla u orbitu zemlje i covjeka iz hercegovackog zaseoka koji nije maknuo dalje odatle
kako ti se da covjece trolat toliko :roll: ...

Saric je ove sezone napredovao i to dosta, sut je popravio, a hvala Bogu ostalo je an visokoj razini. Kao sto je netko vec napisao, fizikalije se lako nadograde. S tim da je imao i problem sto igra u klubu koji mijenja igrace svako mjesec dana, karikiram naravno, ali blizu je toga. Rad, rad i samo rad ce ga odvesti do uspjeha.
RIP CITY!

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la KK_Bosna » 10 jan 2014, 13:46

BernardBarnjak je napisao/la:Ja kazem da je Šarić potencijal jer igrač njegove visine ima šut
od tebe, kao jednog od rijetkih poznavalaca igre pod obrucima, zaista ne ocekujem ovako glup post :roll:

cuj saric ima sut za nba ligu :roll:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la BernardBarnjak » 10 jan 2014, 15:04

KK_Bosna je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:Ja kazem da je Šarić potencijal jer igrač njegove visine ima šut
od tebe, kao jednog od rijetkih poznavalaca igre pod obrucima, zaista ne ocekujem ovako glup post :roll:

cuj saric ima sut za nba ligu :roll:

Nisam rekao da ima Šut za NBA nego sam rekao da ima šut. Ne mislim samo na % nego na mehaniku i tehniku šuta. Vecina ljudi taj segment gleda samo kroz postotak. Mislim da me ti razumijes sta zelim reci. Momak moze opaliti i pogoditi tricu a postotak se moze dignuti treningom. Kada nemas mehaniku i tehniku šuta onda si u problemu kao recimo O'Neal sa slobodnog bacanja- tu ni decenijski trening ne pomaze.
Jos nesto, nisam rekao da Šarić ima šut kao Reggie Milller ili Ray Allen ali za momka njegove visine mislim da ima dobar sut- ne perfekat nego solidan.
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la BernardBarnjak » 11 jan 2014, 13:09

M. Carter-Williams vs Pistons 21 pts, 7 reb, 4 as, 4 st. Bravo majstore.

[youtube][/youtube]
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la MElloo » 13 jan 2014, 11:54

Sta je sa Sahbazom, igra li on ikako ? :?

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la tuzlak1987 » 13 jan 2014, 11:59

Poslali ga u D League mislim pocetkom januara da odigra 5 utakmica...

Mada vec je sad jasno da od njega nece biti nista, nije dobar u glavu, a i nije toliko kvalitetan koliko se pricalo. A i lagao je izgleda za godine :mrgreen:

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la MElloo » 13 jan 2014, 12:02

tuzlak1987 je napisao/la:Poslali ga u D League mislim pocetkom januara da odigra 5 utakmica...

Mada vec je sad jasno da od njega nece biti nista, nije dobar u glavu, a i nije toliko kvalitetan koliko se pricalo. A i lagao je izgleda za godine :mrgreen:
ma vidio sam da je lagao za svasta nesto ne samo za godine :mrgreen: isto Baloteliu glavi :lol:
Ma gledao sam u minnesoti kad god uvijek dole zadnji i ne ulazi.

filip13
Postovi: 38065
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la filip13 » 13 jan 2014, 17:59

http://www.nbaserbia.com/vesti/6813/per ... ija-godine" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la BernardBarnjak » 16 jan 2014, 11:31

[youtube][/youtube]
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la tuzlak1987 » 16 jan 2014, 11:36

Digao se nakon povrede u poretku rookie igraca, sada je drugi i vjerovatno ce ostati drugi. Jer ne moze stici MCW, koji ce biti rookie godine. Daleko je i statisticki ispred ostalih 17 ppg, 7ast, 6rbs. Za respekta..

Ne znam kako ce odrediti prvu petorku zbog nedostatka kvalitetnih visokih igraca, Antic je najbolji visoki igrac od rookie igraca, drugi je Adams, zavisi sta ce biti od Noela nakon ALL STAR pauze. Mada kasno se vraca ipak. Uglavnom trenutno Antic prva petorka.

Mozda Burke-MCW-Oladipo-Antetokoumnpo-Antic? :roll:

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Rookies 2013-14

Post Postao/la LenBias » 16 jan 2014, 12:01

da li ce mirza dobiti poziv za rising stars challenge, sta mislite kakve su mu sanse? :D
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Odgovori

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.