NBA Finals 2015 - PRVAK GOLDEN STATE

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la MaGiCa » 17 jun 2015, 16:23

Kawhi je napisao/la: Problem sa 90im je što ti HOF igrači uglavnom nisu igrali u istim ekipama. 76ersi, Celticsi i Lakersi 80ih, pa i Pistonsi pred kraj su jače od svake ekipe s kojom je Jordan igrao u 90im, osim naravno Pistonsa 91.
Upravo to.
Vrlo jednostavno za razumeti, a opet - malo ko je skapirao ovu istinu.


Kawhi je napisao/la:Sve te ekipe s po jednim superstarom kakve su postojale 90ih nisu ništa bolje od Wilkinsovih Hawksa, koji je valjda most underrated košarkaš ikada.
:nene:
Pippen, Pettit i Baylor su verovatno more underrated.

Epidaurus je napisao/la:ja ne podcjenjujem Jordanove suigrace, cinjenica je da je imao najboljeg trenera ikad i vjerovatno najboljeg nocnog odbrambenog igraca ikad (uz Jordana naravno) al trokut kao trokut ne moze funkcionisat bez dominantnog bocnog strijelaca koji je u stanju izmislit poene.
Je l`kapirash da se machujesh sam sa sobom :?:
Jordan je jedan od najvecih svih vremena. Moguce i najveci.
Ali, nije osvajao titule bez najjache ekipe, najboljeg trenera i u watered down ligi. Shto reche @Kawhi: 76ersi, Celticsi i Lakersi, Pistonsi iz 80ih su jachi od svake ekipe protiv koje je Jordan igrao u 90im. Pogledaj te rostere supertimova iz 80ih, a pogledaj potom one Jordanovih protivnika u 90im. Ako si iole objektivan - uochicesh razliku. ;)

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Epidaurus » 17 jun 2015, 16:37

MaGiCa je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:ja ne podcjenjujem Jordanove suigrace, cinjenica je da je imao najboljeg trenera ikad i vjerovatno najboljeg nocnog odbrambenog igraca ikad (uz Jordana naravno) al trokut kao trokut ne moze funkcionisat bez dominantnog bocnog strijelaca koji je u stanju izmislit poene.
Je l`kapirash da se machujesh sam sa sobom :?:
Jordan je jedan od najvecih svih vremena. Moguce i najveci.
Ali, nije osvajao titule bez najjache ekipe, najboljeg trenera i u watered down ligi. Shto reche @Kawhi: 76ersi, Celticsi i Lakersi, Pistonsi iz 80ih su jachi od svake ekipe protiv koje je Jordan igrao u 90im. Pogledaj te rostere supertimova iz 80ih, a pogledaj potom one Jordanovih protivnika u 90im. Ako si iole objektivan - uochicesh razliku. ;)
Pa de ti meni reci gdje sam ja rekao da je Jordan imao lose suigrace ? On je svojim igrama jednog pretendera nacinio drugom najvecom dinastijom svih vremena. Realno Bullsi bez njega u ekipi i sa Pippenom kao prvom opcijom nisu nikako mogli biti pravi contender jer Pippen jeste bio igracina al ne neko ko je prava fransizna opcija i vise mu je odgovarala ta neka uloga drugog igraca nego prvog. U 80-im je bilo samo 2 prava super tima a to su oni koji su dominirali tim periodom (Lakersi i Celticsi) dok bi i 76ersi i Pistonsi bili ravnopravni sa Rocketsima, Utahom, Sonicsima i Sunsima s tim da bi po meni u toj konkurenciji 76ersi bili "prvi medju jednakim". Nikad niko naravno nije sam uzeo titulu i vjerovatno nikad i nece (osim ako se ne pojavi neki super covjek visine i snage Wilta/Shaqa, a igre Jordana), al ono sto ja zelim da kazem je to da je Jordan jednu dobru ekipu napravio 2. dinastijom svih vremena, ali istovreeno je i ta ekipa dodatno uzdigla njega na mjesto najveceg kosarkasa svih vremena.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Kawhi » 17 jun 2015, 16:42

MaGiCa je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Sve te ekipe s po jednim superstarom kakve su postojale 90ih nisu ništa bolje od Wilkinsovih Hawksa, koji je valjda most underrated košarkaš ikada.
:nene:
Pippen, Pettit i Baylor su verovatno more underrated.
Ma i Nique je tu s njima. Svi ga znaju samo po tome da je dobar kucač, a čovjek ravnopravno igrao s Birdom, bio prvi strijelac lige u onakvoj konkurenciji... Pippenov problem je to što ga Jordan dickrideri degradiraju. Pettitov i Baylorov problem je što rijetko koga zanima košarka prije Jordana i Magica. Znaju se samo Russell, Wilt, KAJ i poneko je čuo za Westa. I on bi vjerovatno bio nepoznat da nije logo.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
alemsa
Postovi: 23933
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la alemsa » 17 jun 2015, 16:45

MaGiCa je napisao/la:
alemsa je napisao/la:Era iz koje je izaslo najvise HOF igraca itekako da je najbolja era.

To nije mit, to je vasa neka podloga u degradiranju Majkla. Zapad sa Portlandom, PHX, Utaha, Rockets, SAS, Sonics itekako da je bio jak, a i istok je bio bruku nolji nego u zadnjih 15 godina.
A ti HoFovi su "izashli" usled igara u 90im ili 80im :?:
Je l' ti je npr. 1 Magic igrach iz 80ih ili 90ih :?:
Bird :?:
Moses :?:

Vidish kako je pojednostavljeno gledishte ono koje ume da zavara ochi :?:
Isto kao onomad kad si pokushao da objasnish sve razlike statistika 80ih i 60ih preko pace adjustmenta. :kafa: :rol:
Normalno da se 50e i 60e (donekle) ne mogu porediti ovamo s ozbiljnom kosarkom po svemu. Vise talenta bilo po Americkim sokacima nego u ligi, momci nisu htjeli da igraju uopste u NBA, nego su igrali za lovu po parkovima, pa onaj lik je govorio, zaboravio sam mu ime, da je vise para imo u dzepu, nego sto mu je Chicago davo za cijelu sezonu tad. Smijesno jebote, a ti pricas o nakim super ekipama iz 50ih
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 jun 2015, 17:17

Fk_zeljo_1921 je napisao/la:

a daj :rol:

Kakva britanga :lol:

Avatar
Biscione
Postovi: 4593
Pridružen/a: 18 nov 2012, 17:36
Lokacija: Sarajevo-Zavidovići
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Biscione » 17 jun 2015, 17:48

Greivis je napisao/la:Mali ljigavac nije glasa dobio. :rol:
Nema Warriorsa iducih godina nigdje. Neka se zahvale svim bogovima i uzivaju. Najgore finale ikada.
Sagni se "malom ljigavcu" :guz: i onda se izjedaj od muke do naredne sezone kad ćeš se još više izjedat dok vas ponovo budu gazili :tralala:.

Kada se vidi koliko su impresivno odradili regularnu sezonu, kako su rutinski odradili PO, pri tome igrajući ubjedljivo najljepšu košarku i što je najvažnije ljudi su izgradili ekipu kojom su osvojili prsten (svi važniji igrači su njihovi pickovi sa drafta) a ne ko neki što su kupovali zvijezde za borbu za prsten. Ovo što se dogodilo ove sezone je božija pravda, odavno neko nije ovako zasluženo došao do titule :tokralju: . I onda neki papci se javljaju da osporavaju njihovu titulu, pa koliko moraš biti košarkaški neznalica da tako nešto napišeš :crazy:.
"It'll be born here and it'll always be a team of great talent. On this splendid night, its colors will be given, the black and blue with a golden background of stars. It'll be called Internazionale, because we are brothers of the world."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 jun 2015, 17:59

Nema dje bi ih bilo, imaju vrhunskog trenera, Curryja-Greena-Thompsona i jos se povecava cap, a isticu ugovori Boguta i Leea koji ih blokiraju. Odradit ce neki buyout i pojacat se.. Nikakvih naznaka nema da ih nece biti narednih pet godina pogotovo dok je Curry na ovom nivou, tj najboljem suterskom nivou u povijesti. Kad je sve naj, onda je i ovo naj. Covjek je prekuco ove trice za 40 od rekorda u ovom PO, niko nikad nije pucao ovako, a trica je sada najbitniji segment za uspjesan tim

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Kawhi » 17 jun 2015, 18:05

Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la filip13 » 17 jun 2015, 19:28

Epidaurus je napisao/la:Jedine godine koje se mogu po snazi i po koncentraciji kvaliteta poredit sa 90im su 80e, mada su po meni 90e ipak jace.

Liku jednostavno niko nije mogao uzet titulu jer je i imao najbolji tim i jer je bio jednsotavno daleko najbolji. Stavi eto Drexlera ili Millera, koji su drugi i treci bek 90ih, na njegovo mjesto i ja sam siguran da ne bi bili ni blizu dinastije. Mozda bi uzeli jednu titulu al za dinastiju nema nikakve sanse. Hakeem i Rocketsi bi sigurno napravili najvise problema onim Bullsima zbog problema s match upom u cuvanju Hakeema al opet Jordana i Pippena tu niko ne bi mogao zaustavit. Jednostavno su bili najbolji i niko ih nije tad mogao dobit. Ja sam siguran da bi u bilo kojem vremensok periodu oni Barkleyevi Sunsi, Ewingovi Knicksi, Payton/Kemp Sonicsi, a pogotovo Malone/Stocton Jazz uzeli bar jednu titulu, al to nije bilo moguce u Jordanovom vremenu jer je lik bio najbolji.

O konkurenciji u 50-im i 60-im kad je Wilt dominirao i u 90-im kad je Jordan dominirao nema potrebe raspravljat. Wilt jeste dominantan igrac bio i sve al jednostavno lik ne moze bit veci od Jordana (kao ni od Kareema ili Russella) jer nema dovoljno onoga sto odlikuje najvece, a to su titule. Znam ja i za dinastiju Bostona i za Reda i za Russella al jednostavno je, ne mozes bit najveci ako imas tako malo titula. Uostalom, od 100 ljudi 95 njih ce rec da je Jordan najveci ikad.

Sto se tice ovoga sa Bostonom i Lakersima, ne znam kako ocekujes da momak koji je tek dosao u ligu i koji do dolaska Pippena (ostatak Gervina u ono malo vremena sto je igrao s Jordanom ne racunaj) nije imao normalnog sugiraca dobije ekipe sa Magicom i Kareemom ili Birdom, McHaleom i Parishom. On kad je sazrio i postao najbolji, niko ga nije mogao pobijedit.

tesko da je miller treci bek 90-tih godina,cak i da si mislio na bekove šutere,pored richmonda

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la filip13 » 17 jun 2015, 19:33

Luminary je napisao/la:Evo jedan off i od mene, posto sam jucer dogovorio da kapitulaciju potpisujem u avgustu :salut:
Ima li jos neko od ekipe ovih "problema" :thumbup:
slika


ja vec 5 godina imam te probleme,sa srecom ti bilo
Zadnja izmjena: filip13, dana/u 17 jun 2015, 19:38, ukupno mijenjano 1 put.

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la filip13 » 17 jun 2015, 19:35

Epidaurus je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Ja sam siguran da bi u bilo kojem vremensok periodu oni Barkleyevi Sunsi, Ewingovi Knicksi, Payton/Kemp Sonicsi, a pogotovo Malone/Stocton Jazz uzeli bar jednu titulu, al to nije bilo moguce u Jordanovom vremenu jer je lik bio najbolji.
Payton/Kemp Sonicsi u 00im ne bi uzeli titulu. BarkleyevI Sunsi 80ih ne bi prošli drugu rundu, a oni su i slabiji bili od Payton/Kemp Sonicsa, jedino što su imali Barkleya koji je bio zvijer. Ewingovi Knicksi su još slabiji od ove 2 ekipe. Jedino bi Utah uzela titulu u nekoj drugoj eri, ali sigurno ne bi u 80im.
Payton/Kemp Sonicsi su bili ekipa ispred svog vremena u shvatanju odbrane (zajedno sa Jordanovim Bullsima) i imali su Paytona koji je bio u stanju bilo kojeg beka u dzep stavit i Kempa koji je bio losiji asistent al puno bolji odbrambeni igrac od Blake Griffina. Dodaj i da su vec tad koristili strech elemente s Perkinsom na 4 i imali bi sigurno jednu titulu o onom prelaznom periodu izmedju 2005. i 2008. dok se nije okupila velika trojka u Bostonu i Kobe dobio napokon dobrog suigraca.

Oni SUnsi su imali Barkleya kojeg niko ziv nije mogao zaustavit zbog nenormalne kombinacije brzine i eksplozivnosti, odlicnog playmakera Kevin Johnsona (ne znam iz kojeg razloga niko ne spominje tog lika), Majerela koji je bio dosta dobar bek i vjerovatno bi bili u stanju uzeti Lakerse/Boston u padu i Pistonse dok se jos nisu razvili. U 2000-im bi takodjer mogli u prelaznom periodu uzet titulu.

Malone/Stockton Jazz bi apsolutno u svakoj eri mogao uzet titulu, cak i u 80-im. U 2000-im mislim da samo one Shaq/Kobe Lakerse ne bi mogli dobit.

Knicksi jesu najslabija ekipa tu zbog ofanzivnih limita al bi oni u bilo kojoj eri odbrambeno ubili bilo koju ekipu, a prisustvo Ewinga kao dominantnog centra bi im bilo dovoljno da uzmu titulu u 2000-im u periodu nakon pada Shaqa i do dizanja Howarda.

@Magica

ja ne podcjenjujem Jordanove suigrace, cinjenica je da je imao najboljeg trenera ikad i vjerovatno najboljeg nocnog odbrambenog igraca ikad (uz Jordana naravno) al trokut kao trokut ne moze funkcionisat bez dominantnog bocnog strijelaca koji je u stanju izmislit poene.

prejaku konkurenciju imao

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la filip13 » 17 jun 2015, 19:53

igoudala nije bio starter u finalu?

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la BIHfan » 17 jun 2015, 19:58

Svaka cast Igoudali ali Curry je trebao biti MVP.

Da je kojim slucajem nekako Iggy u Spursima osvojio ovu nagradu, opet bi se pricalo da je superstar jer eto ima argument MVP Finala (ko sto su sa Leonarda pricali). Ova nagrada ocito se vise ne dodjeljuje superstarovima ili najboljim igracima ekipe, vec onom ko odigra dobru finalnu seriju.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Lillard » 17 jun 2015, 20:02

Daje se onom ko odigra najbolje u pobjednickoj ekipi, logicno.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Carlo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 16 okt 2009, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Carlo » 17 jun 2015, 20:08

Iguodala je imao najviše impacta u seriji. Tačka, zaslužena nagrada.
Liverpool's number 9! LONG LIVE THE KING KENNY!

Avatar
adnan24
Postovi: 7775
Pridružen/a: 20 mar 2008, 23:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la adnan24 » 17 jun 2015, 20:09

BIHfan je napisao/la:Svaka cast Igoudali ali Curry je trebao biti MVP.
:thumbup:
Bas me interesuje da li bi Warriorsi lakse podnijeli izostanak Iguodale ili Curry-ja u ovoj seriji :roll:

Ali na kraju krajeva nije ni bitno,momak je prekucao sezonu,kao i Warriorsi.Pravo osvjezenje za ligu...

Avatar
Greivis
Postovi: 10722
Pridružen/a: 01 jan 2013, 16:59
Lokacija: Atlanta
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Greivis » 17 jun 2015, 20:11

slika

Gdje su oni sto su govorili da je momak igracina?

Miki izadji iz rupe.
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Avatar
Carlo
Postovi: 13019
Pridružen/a: 16 okt 2009, 16:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la Carlo » 17 jun 2015, 20:16

Greivis je napisao/la:slika

Gdje su oni sto su govorili da je momak igracina?

Miki izadji iz rupe.
Jedi se mišu jedan :D Warriorsi su pokupili titulu, vidiš da se smije hejterima kao što si ti :salut: :salut: :lol:
Liverpool's number 9! LONG LIVE THE KING KENNY!

Avatar
miki_92
Postovi: 21599
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: RE: Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la miki_92 » 17 jun 2015, 20:19

Greivis je napisao/la:[img]https://pbs.twimg.com/media/CHrC7RmWcAAd1jq.png[/img]

Gdje su oni sto su govorili da je momak igracina?

Miki izadji iz rupe.
Normalno da je igracina, u cemu je problem :kafa:

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: NBA Finals 2015

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 jun 2015, 20:23

Da su ga trejdali za navikanu Ljubav sada bi bili na ljetovanju u Neumu..

Zaključano

Natrag na “Arhiva”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.