Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 19 avg 2015, 19:23

Lillard je napisao/la:
filip13 je napisao/la:gdje na netu se moze gledati tekma?
http://www.hahasport.com/c-6.html

Inace, vrhunski izgledamo!


kako ovo fercera?

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 20 avg 2015, 16:17

Jučer okrenem na HRT4, kad košarka. Poluvrijeme 39:18 ja mislim, il 38:19 :D. Protiv Litve. Gledam i ne vjerujem. U trećoj četvrtini samo nastavili gaziti. Bilo i 27 razlike.
Ono je bilo predobro kako smo odigrali. Tako dobro timski se igralo. Eto, sve govori kako smo igrali kad je Bogdanović bio najbolji strijelac a 12 koševa dao. Il su Litavci loši il im se nije dalo igrati il smo mi bili toliko dobri...

Čak pomalo i nestvarno dobri. A upravo to nestvarno me malo i brine :D

nego, ono što mene zanima, u kojoj fazi natjecanja idemo na srbe :D :D samo me srbi zanimaju, nitko drugi :D di su ti srbi :D dajte mi srbe :mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la andro234 » 23 avg 2015, 23:08

Inace vratio se najveci Hrvatski sin poslije Sammira


slika

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 25 avg 2015, 06:29

tomas povrijeđen,kako taj covjek nema srece to je cudo

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la andro234 » 25 avg 2015, 15:56

filip13 je napisao/la:tomas povrijeđen,kako taj covjek nema srece to je cudo
Nista ozbiljno :thumbup:

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 25 avg 2015, 22:04

andro234 je napisao/la:
filip13 je napisao/la:tomas povrijeđen,kako taj covjek nema srece to je cudo
Nista ozbiljno :thumbup:


na svu srecu

Avatar
ozy
Postovi: 888
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la ozy » 26 avg 2015, 15:28

Streem za HRT 4....vidim da tu ima prenos

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Lillard » 28 avg 2015, 23:11

morao sam ovo stavit :urnebes:

slika
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la SiamoNoi » 29 avg 2015, 16:13

Vidim svu ovu košarku na HRT4 prenose.Neće valjda i prvenstvo tamo bit.Od nedavno iz nekog razloga nemam više trojku i četvorku.


Izbori :kafa:

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 29 avg 2015, 22:34

SiamoNoi je napisao/la:Vidim svu ovu košarku na HRT4 prenose.Neće valjda i prvenstvo tamo bit.Od nedavno iz nekog razloga nemam više trojku i četvorku.


Izbori :kafa:


bojim se da ce i ako bude na hrt 2 to biti zatamnjeno

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 29 avg 2015, 22:38

upravo bi najava,na hrt 2 ce prenositi

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 31 avg 2015, 21:54

Kao i mnogih ranijih godina, pogled na sastav Hrvatske iziskuje popriličnu dozu poštovanja. Poznato je da često nisu bili u stanju da opravdaju individualni kvalitet koji imaju. Ove godine dolaze sa timom koji je dosta godina na okupu, s tim što je ekipa sazrela NBA iskustvom nekoliko igrača, sve boljim Šarićem i stasalim Hezonjom. U NBA-u oprobao se prvi igrač ekipe, Bojan Bogdanović, koji se za mnoge iznenađujuće dobro snašao u Bruklin Netsima (24 minuta / 9 poena prosečno). Ekipa je na pripremama pretrpela udarac u vidu povrede i izostanka sa šampionata američkog plejmejkera Olivera Lafajeta, koji je bio u timu sa jasnim ciljem – čvrsta odbrana i sjajna igra u tranziciji. Svoj poslednji voz na velikoj sceni hvataće večiti talenat Roko Ukić, a danas drugi najstariji igrač u državnom timu. Nakon što je Lafajet otpao, mnoge je hvatao strah da će se organizacija igre svesti na Ukića. Međutim, kada je stigla vest da je Dontej Drejper pristao da žrtvuje svoje leto za domovinu Hrvatsku, bilo je jasno da čak ni Perasović ne veruje u to da se Ukić može dovesti natrag u svoje najbolje igračke dane. Didi Drejper je sličan tip igrača Lafajetu, ali će verovatno biti spreman za maksimalnih 20-25 minuta jer je takođe sklon povredama, što znači da će kao i ranije deliti minute sa Ukićem. Kao treći plej nastupiće Rok Stipčević, zanimljiv igrač koji je svoju karijeru gradio u Italiji, gde je promenio čak 5 prvoligaških klubova. Brz, nisko težište, čudna mehanika šuta ali u mnogo boljem procentu za tri poena u odnosu na Ukića (koji je prosle godine u ABA ligi šutirao mizernih 22% za tri). Pored problema i iznuđenih rešenja, vidan je i nedostatak kreativnosti na poziciji plejmejkera. Ono što Hrvatska srećom po nju ima, jeste polivalentnost nekih od igrača na pozicijama krila i krilnog centra. Naravno da tu mislim na Krunoslava Simona i Darija Šarića. Obojica, a posebno Simon su vrlo kreativni igrači što će dosta pomoći u napadačkom smislu i organizaciji igre. Pažnju NBA publike na Eurobasket-u izazvaće pojavljivanje mladog Hezonje, šestog pika na ovogodišnjem draftu. Sigurno uz Šarića budući vođa tima. Još uvek je nejasno koliko i da li već sada može da zablista.

Na centrima je standardan Ante Tomić, u Hrvatskoj kažu najbolji evropski centar. Ne baš sjajna sezona je iza njega, ali jasno je da će mnogo zavisiti od njegove forme. Luka Žorić imao je nekoliko odličnih utakmica tokom priprema i mogao bi da bude pozitivno iznenađenje. Moj omiljeni hrvatski igrač i čovek kome su povrede uništile karijeru – Marko Tomas – jeste taj kome ću dati ulogu čoveka iz senke. Treba pomenuti i Damjana Rudeža, NBA igrača sa solidnom sezonom iza sebe, za koga smatram da mu nedostatak samopouzdanja često stoji na putu da preume lidersku ulogu. Treći centar biće Bilan iz Cedevite.

Lider ekipe je sjajni bek Bojan Bogdanović, kod koga je lopta bila u 80% napada u ključnim fazama meča i tokom neizvesnih završnica na SP prošle godine. Koliko je to dobro za ovaj tim zna novi selektor Perasović. Kada ovo kažem ne sporim da je on bez pogovora napadački najbolji u ovom timu i dolazi u update verziji nakon uspešne NBA sezone. Uostalom, upravo je Peras taj koji je najzaslužniji za afirmaciju Bogdanovića, iz perioda kada su uspepno sarađivali u Ciboni.

Perasović je bio vrhunski strelac, čak sedam puta najbolji poenter španske lige što je dostignuće vredno divljenja. Iako je relativno mlad trener, iza sebe ima nekoliko vrhunskih rezultata, a možda i prvi veći neuspeh desio mu se početkom godine kada Valensiju nije uspeo da dovede do top 16 faze Eurolige. Za mene nema dileme da će Hrvatska bolje funkcionisati pod njegovim vođstvom, ali koji su im realni i krajnji dometi? Čini se da ih ne deli mnogo od tima koji redovno završava takmičenja početkom eliminacione faze, do ekipe koja bi svojom najboljom partijom ušla u polufinale i borbu za medalje. No, poučeni istorijom, ono malo pretvara se u mnogo, sa nizom nerazrešenih pitanja:

Da li će Tomić biti u svom najboljem izdanju i konstantan? U reprezentaciji je godinama pružao krajnje promenljive partije.
Da li je Hezonja spreman da odmah ostavi trag?
Može li Šarić već sada da dostigne nivo igre vodećeg krilnog igrača Evrope?
Situacija na pleju bez povređenog Lafajeta? Drejper je uleteo kao zamena, što govori da je panike bilo.
Perasovićev selektorski debi?

Hrvatska će biti domaćin svoje C grupe koja nije preterano jaka i u kojoj je realno da se sa Grcima bori za prvo mesto. Tu su još solidni Slovenci koji će imati podršku navijača u Zagrebu, kao i nezgodna Gruzija Igora Kokoškova koja će se sa Makedonijom boriti za plasman u 1/8 finala. Nakon grupne faze, Hrvatskoj sledi ukrštanje sa protivnikom iz skromne D grupe (LIT, LAT, CZE, BEL, EST, UKR), što znači izvestan plasman u 1/4 finale gde će ih čekati ozbiljan protivnik, najverovatnije iz paklene grupe B (Španija, Srbija, Italija, Turska…) i to će biti meč generacije ove reprezentacije.

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 03 sep 2015, 22:00

zna li se konacni sastav?

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 03 sep 2015, 22:27

Sutra do 16h Perasović će izdiktirati. Trebao je danas, ali čekat će se Tomas do zadnjeg trenutka.. Ja se nadam da će ipak Tomas igrati, dečko je zaslužio...
Ako na kraju on otpadne umjesto njega će ući, vjerojatno, Zubčić..
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Lillard » 03 sep 2015, 22:32

dubrava je napisao/la:Sutra do 16h Perasović će izdiktirati. Trebao je danas, ali čekat će se Tomas do zadnjeg trenutka.. Ja se nadam da će ipak Tomas igrati, dečko je zaslužio...
Ako na kraju on otpadne umjesto njega će ući, vjerojatno, Zubčić..
Radije Tomasa cekat do knock-out faze nego Zubcica imat u ekipi stalno.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la dubrava » 03 sep 2015, 22:34

a znam... zubčić mi se zbog svog ponašanja nikad nije sviđao...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Lillard
Postovi: 26298
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Lillard » 04 sep 2015, 15:30

slika

Do medalje! :)
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la andro234 » 04 sep 2015, 19:21

Koji su to ameteri iz indexa pa imaju li oni urednika Ukicu i Zoricu krive klubove stavili za Tomasa stavili SG a svim ostalima na Hrvatskom napisali poziciju i nekim klubovima napisu iz koje su drzave, nekim kraticu drzave, nekima ligu a nekima nista :lol: :facepalm:

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la SiamoNoi » 04 sep 2015, 23:40

Jel Bogdanović na kraju spreman za sutra?


Izbori :kafa:

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la andro234 » 05 sep 2015, 13:35

SiamoNoi je napisao/la:Jel Bogdanović na kraju spreman za sutra?


Izbori :kafa:
svi su spremi osim Tomasa o on bi vec protiv Grcke trebao zaigrati

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.