Košarkaška Reprezentacija Srbije

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna

alan_kardec
Kontakt:

PostPostao/la alan_kardec » 20 apr 2017, 01:11

Ko mu je menadžer? Jer kod nas je i to bitno, na žalost.
Ako je Miško, ništa se ne može isključiti kao mogućnost.
RIP Adis Selmanović

Tebe volim ja jer si najbolja, jer si mome srcu najdražaa

Nemanja86
Kontakt:

PostPostao/la Nemanja86 » 20 apr 2017, 18:39

Bogdan je kod Aleksandra Raškovića, u Wasserman agenciji, kao i Vesely, Kalinić...

Ne bi trebalo da bude problema sa Bogdanom, on ne ide tako kao klinac, već kao formiran igrač, jedan od boljih u Evropi. Slično je bilo i sa Bjelicom koji je pre 2 godine otišao u NBA i lagano otišao na EP. Pritom, sa Bogdanom valjda imamo i neku protekciju jer je Sacramento "naša" franšiza, tamo su Divac, Stojaković, Drobnjak... :)

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 20 apr 2017, 18:55

I ja to mislim za Bogdana...
Između svijeta koji vidimo i stvari kojih se bojimo, postoji bezbroj mogućnosti..

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 20 apr 2017, 19:43

Сасвим је извесно да на Богдана не могу утицати могуће жеље клуба у НБА (Сакраменто) који на њега полаже право, и његов наступ на ЕП може спречити само обнављање неугодне повреде. Ваљда неће.

Истина јесте да је Сакраменто "наш" клуб, а готивима га и из носталгичних разлога, то је први клуб који се борио за НБА титулу, и где су српски играчи играли главне улоге. Дивац јесте недавно провукао, а и још који пута ће то провући, да желе Богдана што пре у саставу Сакрамента, шта'ш, опис посла му је да даје такве изјаве, али овај Сакраменто није пожељна дестинација за Богдана.

У плеј-оф неће ни наредне сезоне а на његовој позицији је гужва. Додуше, МекЛемору истиче уговор (могуће да му понуде нови), као и Евансу који покрива поз.2-3 (њему дефинитивно неће понудити нови), но остаје ту Хилд, који се намеће за носиоца, на којем и граде будућност, и који ће добијати својих 30-ак минута у наредном времену, а ту су и искусни Афлало и Темпл (такође поз.2-3) који ће такође добијати своје минуте.
Ту и не видим пуно простора за Богдана, а ако не добијете довољно простора, минута, не можете се ни наметнути.

Богдан већ сада игра у врхунској екипи, напредује, подигао је ниво игре, поправио се и у одбрани, те стасао у комплетног и поливалентног играча који може квалитетно покрити поз.1-3, и који ће урадити много доброг у дресу Србије.

Опет, наредних година, повећањем селери-капа, продубиће се јаз у зарадама у НБА и у Европи, и ту ће бити немогуће одолити да се окушате тамо где се паре зарађују.
Ни Богдан неће моћи одолити, да ли ће овог љета у НБА, видећемо, процениће већ он уз савете свог менаџера, шта му је најбоље чинити.

Ако су већ такви трендови, и ако је НБА логична и неизбежна следећа фаза, било би свакако добро да оду у клуб у којем ће добити третман који квалитетом заслужују. Но, на те ствари и не можете некад утицати, франшиза полаже право на вас (док вас не трејдује), па како прођете, прођете.
Видећемо шта ће донети будућност. Богдан ће, ако га неко зло не задеси (ваљда су прошли малери), бити изузетно важна карика овог љета на ЕП у Турсккој.

alan_kardec
Kontakt:

PostPostao/la alan_kardec » 21 apr 2017, 16:21

Raduje to za Bogdana. Momak igrau životnoj formi, raznio je Panatu u ove prve dvije utakmice.

Slučaj Jokić nije ni blizu razrješenja. Juče KSS izašao sa novim saopštenjem u kojem kažu da su od Denvera dobili potvrdu da oni nemaju ništa protiv da Jokić igra na Evrobasketu. Nakon toga Miško na twiteru pokušava ispasti duhovit. :lolno:
Ukratko, cirkus se nastavlja. Samo se pitam što se ovakve gluposti uvijek dešavaju nama pred velika takmičenja. Vazda neka prepucavanja na relaciji KSS-igrači-menadžeri... i uvijek preko medija. Pametni ljudi nesporazume rješavaju daleko od očiju javnosti.

Čitam i Milosavljević povrijeđen.
RIP Adis Selmanović

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 21 apr 2017, 17:24

@ alan_kardec

Медији су управо ти који су допринели овој мучној ситуацији, неки од тих медија који годинама истрајавају на "светом задатку" против српске кошарке, су дочекали ову ситуацију као "зицер", и сам Никола је изложен малициозним текстовима, подметањима (подмећу му се изјаве које он није рекао, ни слично томе, на претходној страни у посту сам и писао о томе), манипулацијама, ова прича је проституисана, и може донети само штете и Николи и српској кошарци.

Сам Јокић је одличан копаркаш, сјајан момак и привржен Србији, то је доказао на разне начине, и доказаће. Тренутно је у незавидној ситуацији, и најбоље је да се ствари стишају.
Иначе, КСС је, по мени, добро реаговао, није допустио мутиводама да воде ову игру. Додуше одговор Денвера је и једини могућ. Иначе, потписао га је извесни Артурас Карнишовас, помоћник ГМ у Денверу (ваљда је њему запао тај задатак,"оно "ајде ти то реши, то су твоји из Европе"), лик који је као играч љуте битке водио са Ђорђевићем и Даниловићем и сигурно има велики решпект према овој двојици. Није неважно и то.

Сам Мишко је у ову причу кренуо по систему апп (ако прође, прође), мало и да опипа пулс јавности. Дал му је водиља бојазан да се Никола теже повреди на самом ЕП или неке његове игре, неки анимозитет према КСС и Салету, и овде покушава мало да напакости и проведе неке своје науме, најбоље он зна.
Сада након ове реакције КСС, калкулише. Има и тако близу 200 својих клијената, има и 30ак младих проспеката, има и клуб који "де факто" он води, са свим погонима и узрастима, и мора водити бригу и о репутацији, и да не постане омражен што би могло нашкодити и садашњим његовим играчима, и да неке изгуби, и код врбовања будућих проспеката. Зато сада мало твитује, настоји бити духовит, и настојаће скренути воду на свој млин. Такав је.

Наравно да Никола може помоћи Србији на ЕП. Но и за Николу је много боље да игра на ЕП, него неки индивидуални рад, и да се не лажемо, у питању је само изговор.
Могућност повреде постоји, истина је, и на те ствари не можете утицати. Али не би Никола на припремама само пландовао, кркао прасетину и пио кока-колу. Јок, у питању је проверен и доказани метод рада, и рад са националном селекцијом ће му сигурно помоћи да унапреди своју игру, а саме утакмице на ЕП, са посебним набојем и притиском ће му донети непроцењиво искуство и помоћи да постане комплетнији играч. И прошле године су му рад са националном селекцијом, те ОКТ и ОИ итекако користили.
Верујем да ће превладати разум, и да ће Никола играти ЕП. И надам се.

За Гагија Милосављевића штета, повреда лакта изгледа није безазлена. Гледао сам га мало и прошле и ове сезоне, добро игра, поправио је шут, и са периметра (то му је раније била слабија страна), мислим да би, под условом наравно да је здрав, и да неко од олимпијске екипе која ипак има приоритет отпадне, могао бити од користи "орловима", иако сам овде пристрасан јер готивим такве играче. Штета за Гагија.

Shadows
Kontakt:

PostPostao/la Shadows » 21 apr 2017, 19:05

Svaka cast Danilovicu na saopstenju.

Gunner4
Kontakt:

PostPostao/la Gunner4 » 21 apr 2017, 19:42

Kako su profi suknuli seronji Misku... :tokralju:

Ma da smislice on vec nesto...

Jbte uvjek neki cirkus pred svako prvenstvo

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 23 apr 2017, 19:30

Bogdan Bogdanović predvodio je Fenerbahče do dvostruke pobede u atinskoj dvorani OAKA, oba puta zabeleživši indeks korisnosti 35.

Ne samo da je i statistički i igrački bio MVP prve dve runde četvrtfinala, nego je postao i prvi košarkaš koji je u uzastopnim mečevima plej-ofa Evrolige imao indeks veći od 30.
Između svijeta koji vidimo i stvari kojih se bojimo, postoji bezbroj mogućnosti..

lumani
Kontakt:

PostPostao/la lumani » 24 apr 2017, 07:34

Nemanja86 je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Miško ga je na neki način i stvorio i biće kako on kaže, jer ako se ne varam na kraju sljedeće sezone treba da potpiše 60+milionski ugovor, a odma i agenciji više love. Logika je jasna, ostani u denveru, radi što ti kažu, tj poboljšaj fizikalije, odigraj sezonu kao i ovu i biće brdo love na sve strane. Sa druge strane nastupom za repku rizikuje povrede, a samim time i najbitniju sezonu u karijeri. Za sve naše igrače ovo je rizik kada se ode u nba. I Juka je savjetovan od menagera otišao kao povrijeđen sa priprema, a više se bojao žestokog tempa na pripremama kod Ivanovića. Kada bude imao potpisan tako veliki ugovor onda mu neće biti problem igrati za reprezentaciju, plati se osiguranje i to je to

ovo sve polazi sa stanovišta da on u reprezentaciju dolazi na profesionalno sjedenje na stolici i jedenje hamburgera, a na igranje i treniranje košarke. Mislim stvarno, znamo da Evropa nije NBA, ali nije baš ni da ovde rade neki dunsteri kod kojih se rizik od loših stvari povećava.

Tom logikom gledano, Jokić bi treba da bude zaštićen u hermetičkoj komori 5 mjeseci do početka nove sezone da mu se nešto ne bi desilo.

Druga stvar, čisto faktografski gledano, nema šanse po kojoj Denver može zabraniti Jokiću da igra za reprezentaciju. Prvi sporazum je napravljen 1991. između Bore Stankovića i Davida Sterna tj. FIBA i NBA, a isti ugovor uz brojne modifikije važi i danas - NBA igračima je dozvoljeno da nastupaju na FIBA tamičenjima u zvaničnim turnirima ukoliko nisu povređeni. Zvanično, ne postoji način da ih bilo koja franšiza spriječi.

Nezvanično, naravno da postoji. Čitav svijet je ispreplitan raznim savjetima, uslugama, ucjenama itd, ali, na kraju se sve svede na integritet igrača i na njegovu želju. Nijedna NBA franšiza ne voli da im se igrači tokom ljeta troše na nekim pilićarksim turnirima, godinama je Cuban pizdio što Dirk nakon preko 100 utakmica u sezoni ide da pravi blokove Pascalu Rolleru i Marku Pešiću, a i Buss je pizdio što Pau nakon teških šampionskih sezona ide da rizikuje da ga neki Kaspars Kambala ili Goran Jagodnik povrijede u nebitnoj utakmici... Ali njih to nije spriječavalo jer su imali želju da igraju.

I oni su bili nositelji svojih franšiza, i oni su iščekivali bogate ugovore, i oni su morali da rade samostalno na kondiciji... Ali su svejedno igrali za svoje reprezentacije. Ako sutra pitate Colangela, Kidda i Phila Jacksona da li bi voljeli da Dario, Giannis i Kristaps igraju na EP, svaki od njih bi rekao NE, i naveo šta oni misle da je bolje da se radi. Ali ova trojica će svejedno igrati.

Dakle, zaboravimo Miška, Denver, ucjene, ove ili one priče... Ovde je sve na Nikoli.

zabraniti mu ne mogu :mrgreen: Igraci su sami poceli drugacije da razmisljaju, barem ovi koji jos nisu potpisali veci ugovor.Sa druge strane imas agenta kojeg boli kita za repkom :mrgreen:

Shadows
Kontakt:

PostPostao/la Shadows » 24 apr 2017, 14:26

Moze li neko koju rijec vise o Risticu iz Arizone?

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 24 apr 2017, 15:16

@ Shadows

Сигурно има позванијих од мене да напишу коју о Душану Ристићу. Мало сам га пратио. Оно што сам видио, не изгледа лоше, добро се креће, гради, позиционира, има фин полу-хорок, добре латералне кретње, има чврстину у одбрани, поправио је статистику у ове 3 године ( http://basketball.realgm.com/player/Dus ... mary/27315 ), чему је и допринело што је ове сезоне нешто слабија конкуренција у Аризони (Тарчевски је завршио колеџ, тренутно у Арманију, као и Р.Андерсон, тренутно игра у Белгији), и што је добио више минута. Остварио је одређени напредак, но по мени, више би напредовао да је остао у Србији, и код овог момка дефинитивно има доста простора за напредак.

Тренутно имамо на тој поз., по мени, седморицу (Јокић, Кузмић, Радуљ, Штимац, Боби, Милутинов, Мусли), који су испред, тако да Ристић тешко може бити конкурентан за дрес А репрезентације, али га итекако треба пратити.
Такође, иако је у свом годишту (95.) у кадетском узрасту важио за најперспективнијег клинца, од 2012-е није облачио дрес Србије у млађим узрастима. Из разлога разних.
Овог момка свакако треба позвати у Б (универззитетску или младу и коју чине играчи старости 21-24 године) националну селелцију, и ту би се видело и какав је однос и шта можемо очекивати од Ристића.

Shadows
Kontakt:

PostPostao/la Shadows » 25 apr 2017, 20:09

Hvala.

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 27 apr 2017, 12:38

На занимљив корак се одлучио КС Француске ( http://sportsport.ba/ino_kosarka/pravi- ... jom/234693 ), потписали су уговоре са 37 играча, потенцијалних репрезентативаца, који се бити на располагање селектору до 2020-е и ОИ у Токију.

Ако погледамо списак тих играча, ту је доста НБА играча (Фурније, Луваву, Батум, Тупан, Диао, Ловерњ, Серафан, Гобер + Јабузеле који ће на љето у НБА) и ту не знам како ће се то извести знајући да се квалификације за СП 2019-е играју (барем већина кола) у јеку НБА сезоне. Претпостављам да су мислили о томе, и да већ имају осмишљена решења. Такође ту су и играчи (Батум, Диао) који су најавили да ће прескочити ЕП, односно да су завршили причу у репрезентацији, и видећемо како ће ту ићу ствари.

Идеја је свакако занимљива, нешто ново и подоста необична. Ту се и логично провлачи могућност да се нешто слично уради и када је селекција Србије у питању. И ту заиста не знам шта бих написао. Играчи за националну селекцију играју због привржености земљи, играју за џабе, и ако им дрес националне селекције није светиња, колико је смислено неким уговором их обавезивати.

Но, и другачији бејаху односи у кошарци, другачији беше однос према националној селекцији у нека тамо времена, рецимо 1970их, 1980их, 1990их и данас. Ствари се мењају, процеси иду својим током, и националне селекције нису на листи приоритета како то беше некад. Први сам прилично гневан што ствари иду у том смеру, али то је тако, наше је да се помиримо са тиме или не.

Такође, Французи јесу добар КС за равнање. Постоји култ репрезебтације (додуше не код свих исто, Батум је од 2007-е неизоставан део националне селекције сваке године, слично је и са бројним другима, али имамо играче попут Ное који и ако играју, играју преко к**ца за националну селекцију), улажу пуно у кошарку, у млађе категорије, и овде је важније чиме су мотивисани да се одлуче на овај потез. Могуће и да је наум заштита играча од притиска менаџера и НБА клубова (да игноришу репрезентативне акције), и са оваквим уговором имају већу могучност да се одбране од таквих притисака.

Ипак, у нашем случају, мислим да није реално очекивати нешто слично, превише су постали утицајни неке менаџерске агенције (пре свих "Беобаскет"), али су се у српској кошарци инфилтрирали смутљивци, којима тако нешто не иде у прилог, и који би у таквом уговору видели опасност по неке своје пројектоване намере.

alan_kardec
Kontakt:

PostPostao/la alan_kardec » 27 apr 2017, 12:50

ako sam dobro shvatio, potpisivanjem ovog ugovora, njihovi nba igrači se obavezuju da će, između ostalog, igrati i kvalifikacije za Mundobasket u jeku nba sezone? Nešto ne vjerujem u to.
RIP Adis Selmanović

Savjest
Kontakt:

PostPostao/la Savjest » 28 apr 2017, 23:46

Jokic malo odmarao i vec sada krenuo punom parom u teretani.

Video sa Instagrama , od njegovog kondicionog:

https://www.instagram.com/p/BTZYzpKl8lO/"

Ovako pa moze se reći preuranjeno kretanje sa individualnim radom, moze mozda biti indikator, da do priprema želi da to odradi.

44Bertans
Kontakt:

PostPostao/la 44Bertans » 29 apr 2017, 09:13

Teodosić, Bogdanović, Kalinić se plasirali na F4 Evrolige. Mogao bi im se pridružiti i Milutinov.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Nemanja86
Kontakt:

PostPostao/la Nemanja86 » 30 apr 2017, 10:43

potencijalno zanimljive karijere naših najboljih pitomaca iz NCAA...

http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a150 ... a-NBA.html

Divos
Kontakt:

PostPostao/la Divos » 30 apr 2017, 13:37

Па, ова два момка (Никола Јовановић и Стефан Јанковић), са којима је Озно прозборио коју а чији је линк Немања пренио, су свакако занимљиви. Иначе, занимљиво и да смо формално у завршеној НБА сезони имали под уговором 5 играча рођених у Србији. Јес' оно да су Јовановић и Јанковић имали негарантовани и уговор за "строги минималац", и нису одиграли ни минуте, но ето у званичним подацима НБА и они се воде.

Морам признати да НБДЛ нешто и не пратим, осим наравно кроз статистику. Мало сам пратио Кузмића у сезони 2014/15, кроз изабране сажетке (highlights) мало и Николу Јовановића, у питању је сасвим добра лига (мислим на НБДЛ), можда у рангу турске лиге или нешто слабија, где је играло много играча који су у финишу сезоне добили и доста НБА минута, али и лига где се игра искључиво за личну статистику, и лига која служи као привремена транзитна станица потенцијалним НБА проспектима.
Тако је и треба гледати, и ту саму статистику играча (а овог двојца је врло добра, нешто боља код Јовановића) не треба посебно истицати, али је не треба ни занемарити. А и ако је пратимо, није лоше погледати развојни пут Јовановића ( http://basketball.realgm.com/player/Nik ... mary/32673 ) и Јанковића ( http://basketball.realgm.com/player/Ste ... mary/44074 ) и кроз НЦАА и кроз НБДЛ.

Колико су занимљиви репрезентацији Србије? Свакако јесу. Посебно Јовановић. Никола није заиграо за млађе узрасте Србије (категорије У-16 до у-20), био је у ужој конкуренцији за СП 2013 У-19, тада су предност на поз.4 (коју је Никола тада покривао) добили Н.Јанковић и Јокић, а занимљиво да су се сва тројица Никола (двојица која су играли на СП и трећи који је отпао) који тада бејаху "четворке" временом преоријентисали и данас покривају углавном поз.5. Свакако делом узроковано и трендовима у данашњој кошарци.
Ипак, заиграо је Никола Јовановић у дресу Србије, за Б националну селекцију (младу или универитетску коју чине играчи старости 21-24 године), и наступио на универзијади у Гвангжуу. Како задњих година имамо неке играче који врдају када је наступ у овој селекцији у питању (могуће и по савету менаџера који сматрају да ће им се лоше одразити по рејтинг наступ у некој тамо Б нац.селекцији), ни то није лоше имати на уму.

Код Јанковића је ситуација сложенија. Наступио је за национакну селекцију Канаде на СП 2011 У-19 ( http://latvia2011.fiba.com/pages/eng/fe ... ofile.html ). И та околност би могла бити отежавајући фактор, ако би овај момак досегао потребан квалитет да се нађе у фокусу селектпра Србије. Наравно, претпостављам да код Стефана постоји жеља (а сам је изјавио да постоји) да у будућности обуче дрес Србије.
Видећемо како ће се ту ствари одвијати.

NeshaFCB
Kontakt:

PostPostao/la NeshaFCB » 30 apr 2017, 21:14

Divos uživanje je čitati analize. ;)

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.