život leti kapetane

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: život leti kapetane

Post Postao/la filip13 » 28 okt 2012, 11:43

GT1970 je napisao/la:
IvanCro je napisao/la:Najveći europski igrač svih vremena.
". $ $ " $,? " ". ;)



pored novickog teško da je najveći

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la maximusdecimus » 28 okt 2012, 23:35

ne kontam, zar je uopšte važno? nekom je najbolji, nekom nije. ovo nije ni mjesto ni tema za takve rasprave ;)

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la lumani » 29 okt 2012, 12:31

maximusdecimus je napisao/la:ne kontam, zar je uopšte važno? nekom je najbolji, nekom nije. ovo nije ni mjesto ni tema za takve rasprave ;)

Malo mladoj generaciji je Dirk bolji jer se ne sjecaju Drazena,sto je i ok!
No,izjava koju je dao prvi PG Srbije,da je Danilovic najbolji" je vise nego smijesna!

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: život leti kapetane

Post Postao/la filip13 » 29 maj 2013, 22:24

lumani je napisao/la:
maximusdecimus je napisao/la:ne kontam, zar je uopšte važno? nekom je najbolji, nekom nije. ovo nije ni mjesto ni tema za takve rasprave ;)

Malo mladoj generaciji je Dirk bolji jer se ne sjecaju Drazena,sto je i ok!
No,izjava koju je dao prvi PG Srbije,da je Danilovic najbolji" je vise nego smijesna!


više nego smiješna

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la lumani » 29 maj 2013, 22:27

a tko je za tebe naj naj :?:

filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: život leti kapetane

Post Postao/la filip13 » 29 maj 2013, 22:29

lumani je napisao/la:a tko je za tebe naj naj :?:


novicki,kukoč najdraži

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la lumani » 29 maj 2013, 22:31

ok ;) pink pantera sam obozavao :!: Ali,jedan je kapetan.

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la BosnaSTL » 29 maj 2013, 22:57

Drazen je bio jedinstven !Kad sam bio mali imao sam veliki poster u svojoj sobi u puno sam ga volio.Tesko mi je bilo kad sam cuo da je poginuo .Drazen nikad nije otisao on je jos uvijek ziv u nasim srcima.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la Heller » 29 maj 2013, 23:18

Najbolji je zna se Darko Miličić 8-)



















:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la Lillard » 06 jun 2013, 18:21

http://www.hrspor.t.net/kolumne/462386/ ... u-i-obruc/" onclick="window.open(this.href);return false;

Koji Dražen? Nije bilo potrebno govoriti prezime. Koliko god Dražena imali u svom životu, samo je za jednoga bilo dovoljno reći "Dražen".

:cry: :cry:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la amerosm » 07 jun 2013, 03:19

„Zašto je Petrović, čovjek takvog statusa i bogatstva, morao putovati iz Njemačke za Zagreb baš automobilom a ne avionom? Zašto sam ja morala baš tada biti u Njemačkoj umjesto u SAD-u, gdje sam studirala i igrala košarku? Zašto sam ja morala izgubiti karijeru a Dražen život, dok je vozačica uskoro mogla nastaviti svoju košarkašku i karijeru modela? Na koncu, je li Dražen prošao bolje od mene? Odnosno, bi li za mene bilo bolje da nisam preživjela?“, sve su to pitanja koja si Turkinja rođena u Njemačkoj postavlja.
Pocivaj u miru legendo... :( :(
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la effe_sa » 07 jun 2013, 09:34

Neka počiva u miru.......Fantastičan košarkaš, velika sportska i ljudska gromada .....To je bio Dražen.....
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 07 jun 2013, 11:40

Za Najvecega :


Rat, vruća lipanjska noć bez struje, mali crni tranzistor i vijest o nesreći na Autobahnu


Tog 7. lipnja 1993. godine, u ponedjeljak čini mi se, jer se ratnim okolnostima dani u tjednu ne razlikuju jedan od drugog, stari i ja sjeli smo da poslušamo vijesti na malome tranzistoru.

Struje nije bilo, baterije su bile skupe, pa se tranzistor palio samo oko vijesti na radiju. To što jednog petnaestogodišnjaka zanimaju vijesti na radiju dovoljno govori kakva su vremena bila, no s druge strane slušanje vijesti s ocem bilo je poželjniji izbor za izbjegavanje ranijeg odlaska u krevet, s obzirom na alternativu “gluvarenja” mračnim ulicama u dometu granata.

Bile su to vijesti Hrvatskog radija u 22 sata. Obojica smo očekivali standardne vijesti – koliko je civila poginulo od nečije granate, čija je vojska preuzela nečije nešto i tko je potpisao kakav uzaludan sporazum, no prva vijest koja je uslijedila šokirala je i slušatelja naviknutog na šokantne vijesti.

“Danas nešto iza 17 sati poginuo je Dražen Petrović…”, otprilike je išla rečenica radijskog spikera čiji ću glas pamtiti do kraja života.

Nas dvojica smo se samo pogledali i do kraja vijesti , a one su tih godina trajale i do sat vremena, nismo progovorili ni riječ. Nekome mlađem teško je objasniti osjećaj kada čuješ da je poginuo Dražen.

Nije to slično onom osjećaju kada pogine “celebrity”, a pretjerano i patetično bi bilo ustvrditi da je isto kao kada izgubiš člana obitelji. Nevjerica je najbliži opis.

Piscu ovih redova, vidjeli smo poslije i hrvatskoj košarci, dugo je trebalo da “prožvaka” činjenicu da Dražena više nema. Meni osobno košarkaški idol u mladosti bio je Toni Kukoč, a Michael Jordan je netko tko će uvijek ostati Najveći. Međutim, Dražen je bio personifikacija košarke u to vrijeme. Njegovom smrću umro je i dio prelijepe košarkaške igre.

Posljedice su bile skoro istovremene. Hrvatska reprezentacija nikada nije bila ista, NBA liga nikada nije dobila priliku da ispravi nepravdu što Petrović nije zaigrao na All Staru 1993. godine, a i europska košarka baš u to vrijeme počela tonuti u negledljivu igru s rukometnim rezultatima, da bi se tek puno poslije oporavila.

O Draženovoj karijeri, anegdotama iz njegovog života i detaljima njegove veličine, napisano je i rečeno puno toga. Danas će ga se prisjećati mnogi, pročitat ćemo znane i neznane detalje iz života košarkaškog Mozarta, a mnogi će staviti onaj status "Život leti, kapetane...".

O tome što je Dražen značio nama koji smo se kao djeca inficirali košarkom teško se može sročiti u jednom tekstu. To što je njegova smrt još više pojačala osjećaj beznađa u ratu nešto je što se teško može izbrisati iz podsvijesti.

Među ružnim sjećanjima koja sam potisnuo iz rata, uz bok strahu, ukradenom djetinjstvu i riži na stotine načina, ravnopravno stoji i mali crni tranzistor. I vijest o nesreći na njemačkoj autocesti.


Počivaj u miru, Mozart! :(
...Život za Široki...

Avatar
Tritolone
Postovi: 12315
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la Tritolone » 07 jun 2013, 12:05

Zivot leti Kapetane. :cry: 20 godina uh...

[youtube][/youtube]
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: život leti kapetane

Post Postao/la High » 07 jun 2013, 12:09

Počivaj u miru, ljudino!
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la amerosm » 07 jun 2013, 13:03

Iako je hipoteticki, ali sta mislite da nije bilo rata bili Jugoslavija predovdjena Petrovicem mogla 1992 parirati Dream-Teamu ?
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2583
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la djoleprijedor » 07 jun 2013, 13:16

amerosm je napisao/la:Iako je hipoteticki, ali sta mislite da nije bilo rata bili Jugoslavija predovdjena Petrovicem mogla 1992 parirati Dream-Teamu ?
Parirati,svakako....S kojom lakoćom i koliko dominantno je ta generacija jugoslovenskih košarkaša osvajala medalje 89,90 i 91,te klubovi tadašnji kup šampiona,to se više neće desiti ,nikada :cry: ....Nijedna evropska reprezentacija nije mogla da "prismrdi" SFRJ....uvjek je teško govoriti hipotetički,šta bi bilo,kad bi bilo,ali imam osjećaj da bi sigurno namučili Amere,ako ne i nešto više ;)
Mens sana in corpore sano.

starmo94
Postovi: 817
Pridružen/a: 06 jan 2012, 17:58
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la starmo94 » 07 jun 2013, 13:33

Počivaj u miru legendo !

slika

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la Lillard » 07 jun 2013, 14:43

Na HRT-U danas u 22:30h - 20 godina poslije ;)

Zivot leti Kapetane :cry:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: život leti kapetane

Post Postao/la Neutral » 07 jun 2013, 15:43

Mocart košarke :|

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.