Ostale lige

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Devil » 04 jul 2011, 15:36

Losa utakmica protiv Litvanaca i na kraju zasluzen poraz,mozda ne ovako ubedljivo zasluzeno ali sta je tu je.
Igralo se citavo vreme u serijama,mi gubili 7:1,pa 26:8 i na poluvremenu 33:21,da bi onda napravili mi seriju i u 48.minutu imali 48:48,ali to je bilo sve Litvanci prave strasnu seriju 23:3 i pobedjuju na kraju.

Sutra od 11:15 protiv Hrvata koji su se provukli protiv Egipta 83:81,s tim da su Egipcani u zadnjim napadima promasili 2 slobodna te sut za pobedu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la jacky09 » 05 jul 2011, 12:55

Poraz od Srbije 5 razlike.. ne znam šta je bilo, ovu Srbiju smo tukli i bez Šarića 20-tak razlike prije prvenstva.

Kako god da bilo, treba biti zadovoljan jer momci igraju protiv starijih protivnika, a i nesposobnjaković od izbornika odigra veliku rolu. ;)
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
rebonja
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 jun 2011, 13:57
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la rebonja » 05 jul 2011, 14:57

jacky09 je napisao/la:Poraz od Srbije 5 razlike.. ne znam šta je bilo, ovu Srbiju smo tukli i bez Šarića 20-tak razlike prije prvenstva.

Kako god da bilo, treba biti zadovoljan jer momci igraju protiv starijih protivnika, a i nesposobnjaković od izbornika odigra veliku rolu. ;)

Zašto "ovu" Srbiju?

Cvetković je objasnio neke stvari momak stvarno igra za desetku.

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la jacky09 » 05 jul 2011, 15:00

rebonja je napisao/la:
jacky09 je napisao/la:Poraz od Srbije 5 razlike.. ne znam šta je bilo, ovu Srbiju smo tukli i bez Šarića 20-tak razlike prije prvenstva.

Kako god da bilo, treba biti zadovoljan jer momci igraju protiv starijih protivnika, a i nesposobnjaković od izbornika odigra veliku rolu. ;)

Zašto "ovu" Srbiju?

Cvetković je objasnio neke stvari momak stvarno igra za desetku.
Zato jer smo vas dobili bez najboljeg igrača prije turnira 20-tak razlike.
...što je više lome to je volim jače...

Dabar
Postovi: 957
Pridružen/a: 27 mar 2010, 11:44
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Dabar » 05 jul 2011, 15:32

Stanko Barać prelazi u Efes Pilsen,od toga ga djeli samo ljekarski pregled,ipak nije htio u NBA iako ga je Larry Bird,pokušavao dovesti u Indianu...sretno Stanko,pa opet jednog dana u Široki :D

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Devil » 05 jul 2011, 17:32

Tako je bre,ocekivalo se pred pocetak prvenstva da cemo ici daleko i to polako ostvarujemo.Videlo se protiv Amera koji su prema mnogima prvi favoriti za zlato ovde,da je ova reprezentacija strasan potencijal i da mogu mnogo,malo nas je pokolebala losa partija protiv Litvanaca ali smo se uspeli vratiti kada je bilo najpotrebnije i proci u 1/4 finale.
Citavo vreme smo dobro igrali,samo je dozvoljen pad kao i protiv Litvanaca u 2/4 kada Hrvati prave 12:2 i prelaze u vodstvo sto je jedno od retkih u toku utakmice.
Neizvesnot je trajala svo vreme,u 4/4 Saric dobija 5 licnu kod Hrvata i to je bio jedan od kljucnih momenata uz fantasticnu rolu Cvetkovica pred kraj.
Kod nas Drenovac 19 poena,6 skokova,Gujancic umalo dobule-double(12:9).

Sutra se ganjamo sa Kanadjanima od 11:45

[youtube][/youtube]
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

kakavdanakneiskustvu
Postovi: 4952
Pridružen/a: 27 dec 2009, 13:43
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la kakavdanakneiskustvu » 05 jul 2011, 18:23

TEŠKI su dani pred Joseom Piculinom Ortizom (48), najboljim portorikanskim košarkašem svih vremena, nakon što je uhvaćen s 218 njegovanih sadnica marihuane u svom domu u San Juanu.

Ortizu će se suditi sa slobode nakon što je uplatio jamčevinu, a u međuvremenu se prijavio u rehabilitacijsku kliniku s ciljem odvikavanja od ovisnosti na opijate.

Bivša košarkaška zvijezda, 211 centimetara visoki centar koji je igrao u Utah Jazzu, Realu i Barceloni, te za svoju reprezentaciju nastupio na čak četiri Olimpijske igre, priznao je krivnju, te mu prema portorikanskom kaznenom zakonu prijeti između 5 i čak 40 godina zatvorske kazne.

Posrnuli Portorikanac već otprije ima kriminalni dosje. Prije 13 je godina, dok je još igrao u Grčkoj, ispao pozitivan na dopinškom-testu, i to na stanozolol.

Osim što će mu ugroziti slobodu, slučaj s marihuanom smanjit će izglede za njegov očekivani ulazak u Fibinu Kuću slavnih.

Ortiza hrvatski ljubitelji košarke, pogotovo oni stariji, najbolje poznaju iz njegova vremena u Barceloni. Bio je jedan od najboljih igrača sastava Božidara Maljkovića, koji je u finalu Kupa prvaka 1991. godine izgubio od splitskog Popa 84.

U Španjolskoj Ortiza smatraju jednim od najboljih centara koji je ikad igrao u njihovoj ligi.

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la jacky09 » 06 jul 2011, 15:20

Nakon devastiranja Litve pao je i drugi glavni favorit za 1. mjesto - SAD, svaka čast momcima! 8-)
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Devil » 06 jul 2011, 15:26

Dakle iz ove grupe dalje ide Hrvatska sa mesta broj 1,Ameri sa 2,Litvanci sa 3,i mi sa 4. pozicije.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
silenT
Postovi: 2149
Pridružen/a: 07 avg 2009, 14:38
Lokacija: Konohagakure
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la silenT » 06 jul 2011, 16:21

Devil je napisao/la:Dakle iz ove grupe dalje ide Hrvatska sa mesta broj 1,Ameri sa 2,Litvanci sa 3,i mi sa 4. pozicije.
1. SAD 11 bodova (5-1), 2. Hrvatska 10 (4-2), 3. Litva 10 (4-2), 4. Srbija 10 (4-2) 5. Kanada 7 (2-4), 6. Egipat 6(1-5)
Inter, Zrinjski, Hajduk, NY Knicks, Medvešćak, NY Rangers, Andy Murray, Rafael Nadal, Fernando Alonso

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Devil » 06 jul 2011, 16:33

silenT. je napisao/la:
Devil je napisao/la:Dakle iz ove grupe dalje ide Hrvatska sa mesta broj 1,Ameri sa 2,Litvanci sa 3,i mi sa 4. pozicije.
1. SAD 11 bodova (5-1), 2. Hrvatska 10 (4-2), 3. Litva 10 (4-2), 4. Srbija 10 (4-2) 5. Kanada 7 (2-4), 6. Egipat 6(1-5)
Sto sam se ja istripovao,da su Hrvati prvi sa 11,a SAD,mi i Litva sa po 10. :? :oops:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la neno#4 » 06 jul 2011, 20:26

jacky09 je napisao/la:Nakon devastiranja Litve pao je i drugi glavni favorit za 1. mjesto - SAD, svaka čast momcima! 8-)
Jos da je Brajkovic poveo 6 "ostalih" igraca bila bi setnja. A onako moraju Saric, Katic, Barac i Hezonja sami da igraju. Repesa, i ostali balvani su presmijesni.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
silenT
Postovi: 2149
Pridružen/a: 07 avg 2009, 14:38
Lokacija: Konohagakure
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la silenT » 08 jul 2011, 19:02

odleprša SAD, favorit natjecanja kući.... ko će ih drugi dobit nego stari dobri Rusi... 74-79...
Litva razbila Poljsku 12 razlike.... u tijeku je Srbija-Australija što bi Srbi trebali dobit i včrs Hrvatska-Argentina gdje su Hrvati favoriti....

tako da bi polufinale trebalo izgledat
Srbija-Litva
Hrvatska-Rusija....

i finale zna se.... susjedsko :D

EDIT: Hrvatska izgubila od Argentine stoga drugo polufinale je Rusija-Argentina ;)
Inter, Zrinjski, Hajduk, NY Knicks, Medvešćak, NY Rangers, Andy Murray, Rafael Nadal, Fernando Alonso

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 09 jul 2011, 13:58

Srbija-Litvanija
Rusija-Argentina....

Mislim da će nasši momci da osvoje ovo..imamo baš kvalitetnu i talentovanu ekipu. :D
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
rebonja
Postovi: 279
Pridružen/a: 30 jun 2011, 13:57
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la rebonja » 09 jul 2011, 23:48

Bravo momci, 76:71.

U nedelju od 20.15 časova u borbi za titulu Srbija će igrati protiv Litvanije, koja je bila bolja od Rusije 85:68.

Naš tim je do velike pobede stigao u samom finišu, a trojka Bogdana Bogdanovića (šutirao 4 od 6), sa više od sedam metara za 69:65 je praktično prelomila utakmicu.

Bogdanović, inače košarkaš Partizana, meč je završio sa 25 poena i 8 skokova, Bešović je dodao 15, a Gujaničić 14.

Selektor Dejan Mijatović smatra da su njegovi izabranici verovali u pobedu i da se nijednog trenutku nisu predavali:
- Vera u sopstvene moći je bila presudna. Nije se išlo lako u duelu sa odličnom selekcijom Argentine. Međutim, znamo koliko vredimo i kakve igrače imamo, a naš kvalitet i karakter moraju da dođu do izražaja.

Pred finalni duel selektor Dejan Mijatović dao je jasnu poruku igračima:

- Nije bitno koja je košarkaška sila je ispred nas, već koju svetinju branimo. Mi u Letoniji branim čast srpske košarke. Tako su razmišljale mnoge trofejne generacije pre nas, tako razmišljamo i mi. Litvavanci jesu najjači tim na šampionatu, ali ako žele da to potvrde i osvoje zlato moraće da nas pobede. Učinićemo sve da im pokvarimo planove.

Najefikasniji igrač utakmice, Bogdan Bogdanović bio je presrećan posle plasmana u finale:

- Ovo je veliko iskustvo. Odigrali smo strašnu utakmicu. Od samog početka imali smo pravi pristup. Drago mi je da sam pomogao drugovima i da sam se konačno vratio u pravi ritam. Litvnci su nam stari dužnici i verujem da je došao trenutak za veliki revaš. Potrošili smo dosta energije protiv Argentine, ali ostalo je snage da odigramo najbolje i damo sve od sebe u finalnom meču.

Nemanja Bešović odigrao je najbolju utakmicu na šampionatu, a njegovim zakucavanjem u poslednjoj sekundi stavljena je tačka na veličanstvenu pobedu.

- Presudila je naša ogromna želja da se plasiramo u finale i borimo se za zlatnu medalju. Odigrali smo sjano u odbrani, pametno u napadu. Presrećan sam, kao i svi moji drugovi.

Nikola Silađi smatra da Srbija može da se suprostavi Litvaniji u finalnom meču:

- Igraćemo bez ikakvog opterećenja. Postigli smo veliki uspeh. Izgubili smo od Litvanije u grupnoj fazi šampionata, znamo gde smo grešili i verujem da možemo do zlata.

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la jacky09 » 10 jul 2011, 21:15

Zaslužili smo da ispadnemo, pokopao nas je panj od trenera i ovi poluigrači koji su na razne muljaže došli do reprezentacije. Ipak treba biti zadovoljan jer glavni igrači su mlađi od svojih protivnika, a dobili su dva glavna favorita prije početka - SAD i Litvu.
...što je više lome to je volim jače...

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Dylan Dog » 11 jul 2011, 01:07

Dylan Dog je napisao/la:Igra li Jonas Valanciunas,najveca nada evropske kosarke, za Litvaniju?
i te kako da je igrao 8-)
Mladi Litavci prvaci svijeta: Fantastični Valanciunas u finalu Srbima ubacio 36 poena
slika
MLADI košarkaši Litve do 19 godina prvaci su svijeta nakon što su u finalu pobijedili vršnjake iz Srbije s uvjerljivih 85:67. Apsolutno prvo ime finala je bio fantastični Jonas Valanciunas.

Spomenuti igrač je obilježio prvenstvo održano u Latviji, a u finalu je Srbiji ubacio čak - 36 poena! Uz to je imao i osam skokova, te po tri ukradene lopte i blokade. Za dva poena je upisao 13-18, te 10-14 s linije slobodnih bacanja. Većinu koševa je, spomenimo, ipak postigao gromovitim zakucavanjima.

Litva je veliki dio utakmice provela u vodstvu, makar se Srbija do treće četvrtine uvijek uspjela vraćati. No, u nastavku je Litva posve dominirala i na kraju zasluženo osvojila zlato.

Spomenimo da su brončani postali Rusi nakon što su svladali Argentince 77-72, dok su hrvatski košarkaši završili na osmom mjestu, a na početku prvenstva su pobijedili buduće prvake Litavce.
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
Tribalian
Postovi: 10759
Pridružen/a: 18 apr 2011, 02:35
Lokacija: Sever Marakane
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Tribalian » 13 jul 2011, 13:54

Centar Montepaskija Milovan Raković narednu sezonu će da provede na pozajmici u litvanskom Žalgirisu.Raković je proteklih dana bio povezivan sa Olimpijakosom, navodno je bio čak i blizu potpisa ugovora sa Pirejcim, ali je ipak otišao u Kaunas.

Žalgiris bi trebalo na kraju sezone da ima pravo da otkupi ugovor srpskog košarkaša od Montepaskija. U prošloj sezoni Raković je u Evroligi prosečno beležio osam poena i 3.8 skokova po utakmici.

Raković (208, 25) je u Sijenu došao na početku proše sezone iz Spartaka iz Sankt Peterburga, a u Srbiji je igrao za Mega Ishranu, Altas i Polet Keramiku iz Novog Bečeja.

Pre Rakovića, Žalgiris je angažovao i iskusnog Robertasa Javtokasa.
.... nekad bol, nikad strah, nekad muk.....

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la Ted Mosby » 19 jul 2011, 22:34

Njemački košarkaški klub Bayern doveo je u svoje redove krilnog centra Jana Hendrika Jaglu. No, tu osnaživanju momčadi vjerojatno neće biti kraj jer je Nijemcima za oko zapeo i hrvatski centar Dalibor Bagarić.

Klub koji će dogodine nastupati u Eurokupu i najvišem razredu njemačke košarke, Bayern iz Münchena, u svoje redove doveo je krilnog centra Jana Hendrika Jaglu. Ovaj 213 centimetara visok igrač prošlu je sezonu započeo u poljskom Prokomu, a nastavio je u Turk Telekomu. Tamo je odigrao 16 utakmica s prosjekom od 12 minuta, 4,5 poena i 2,4 skoka po utakmici.

U prošlosti je Jagla nastupao za Artland, a sada se nakon šest godina vraća u njemačku klupsku košarku. No, vjerojatno će se njemu kao prinovi uskoro pridružiti još netko jer Bayern ne skriva visoke ambicije za budućnost.

Jedan od onih koji će sletjeti u München možda bude i Dalibor Bagarić, a potvrdio je to i trener ovog kluba Dirk Bauermann za Sport 1. Bagarić je prošlu sezonu završio u Maroussiju, a tamo je 216 centimetara visoki centar imao prosjek od 12 poena i 8,6 skokova po susretu.
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
jacky09
Postovi: 3552
Pridružen/a: 09 avg 2010, 11:23
Kontakt:

Re: Ostale lige

Post Postao/la jacky09 » 07 avg 2011, 23:26

Hrvatska u16 reprezentacija europski prvak.
...što je više lome to je volim jače...

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.