Košarkaška Reprezentacija Srbije

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la 44Bertans » 03 jul 2017, 14:12

Selektor je lijepo rekao, svi su sem Bjelice zdravi i mogu ako žele igrati za reprezentaciju. Ako ne žele... jednostavno ne žele.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la djoleprijedor » 03 jul 2017, 14:25

Očekivano,bez Jokića i Bjelice.Nekako se ovo "znalo" od početka,tako da nisam nešto iznenađen.I pored toga,ekipa za medalju.Koju,to ćemo da vidimo.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Nemanja86 » 03 jul 2017, 15:04

dscile je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:Sad je i definitivno, Jokić neće igrati na evropskom.
Velika šteta, sa njim i Bjelicom u ekipi, bili bi prvi favoriti za zlato.
Razočaran sam. Vrlo. Jbm ga i bogdan i teo će u NBA. Zar oni ne trebaju da se spremaju?
A j*bi ga, znas da to nije ista situacija. Jokic je legitimni fransizni igrac ako se nastavi ovako razvijati, dok Teo dolazi samo da pokupi pare, a Bogdan tesko da ce imati status koji Jokic ima vec sada.

Ne branim njegovu odluku, zao mi je sto nece igrati na EP.. Ali momak je jednostavno donijeo odluku za koju smatra da je najbolja za njegovu karijeru. Zna i on da ce to izazvati mnogo pljuvanja, medjutim ako se razvije kako treba i donese nam koju medalju u buducnosti, sve ce to biti zaboravljeno. Meni je veci minus to sto cemo opet biti bez Bjelice..
iskreno, meni neće biti zaboravljeno.

Stoji to da je njegov upside veći nego Tea ili Bogdana, ali meni to svejedno ne pravi razliku da bi donio ovakvu odluku. Imaju u Porzingis i Giannis isti ili veći upside nego on, pa će svejedno igrati ovo EP, da ne govorim o nekim drugim sada već kultnim primjerima, Dirka, Tonya, Paua...


Prva stvar, meni nije jasno da se sve više prima ta logika da igranjem za reprezentaciju ti sebi nešto umanjuješ šanse, ili se unazađuješ, gubiš nešto. To je ta neka nova moderna logika. Igrači na pripremama reprezentacije ne sjede u hotelskim sobama da igraju karte i jedu pljeske i piju pive, već treniraju košarku, trčanjem, teretanom, igrom 5 na 5, pod nadzorom košarkaških trenera :!: . Jokić je isto to radio prošlog ljeta, pa je odigrao "break trough" sezonu u NBA. Može 100 godina neko da me ubjeđuje u suprotno, ali nema šanse da je driblanje među čunjevima i stolicama i udaranje čekićem po kamionskim gumama korisnije od igranja košarke sa najboljim evropskim igračima.

Od tri ljeta u reprezentaciji, Jokić je dva otkazao i jedno je došao. Pritom, oba ova otkaza su došla isključivo kao njegova lična želja, nije bio ni povrede, ni ugovorne godine, ni nekih komplikacija oko ugovora kao sa Bobijem. A sve to će sigurno tokom karijere doći. Ja ne znam šta nam onda garantuje da će Jokić nešto puno igrati za reprezentaciju u budućnosti. Ako je sad otkazao, šta će biti kada mu bude isticao ruki ugovor, ili kada bude imao nedajbože neke bolove u leđima, ili kada se bude ženio... Da stvar bude još i gora, nakon ovog takmičenja ide "prazna" 2018, tako da će njegova pauza imeđu dva nastupa za reprezentaciju biti 3 godine. Ako i tada bude igrao.


Mislim, svaka čast, meni ovo ne mjenja neko mišljenje o njemu, pratiću Nuggetse kao i do sada i navijaću za njega, ali iskreno, xebe mi se za njim u reprezentaciji. Igranje za repku nikad nije prosto zbrajanje 12 najboljih igrača u datom trenutku, tu ima nešto do hemije, do ličnog žrtvovanja za tim, osjećaja pripadnosti itd... To je bio i glavni razlog za ove naše uspjehe zadnjih godina, jer, budimo realni, nije baš da smo mi suvim kvalitetom drugi najbolji tim na svijetu.

Meni Teodosić nikad nije bio nešto drag igrač, ali lik je od 2004. godine od kadeta svako ubogo ljeto u reprezentaciji (osim U20 EP 2006. kada se posvađao sa Mutom), i kada su se osvajale medalje, i kada smo se blamirali protiv Estonije i Mile Gore u kvalifikacijama za EP. Čovjek je reprezentativac Srbije, sa velikim R. Jokić je u ovom trenutku samo običan srpski košarkaš koji reprezentaciju shvata samo kao potencijalni dodatni poligon u svojim planovima. Razlika je velika, xbga


Ova odluka, u kombinaciji sa odlaskom na inauguraciju Psihopate... :crazy: Jokara, ne znam šta da kažem,

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la dscile » 03 jul 2017, 15:17

Pa to sve zavisi od covjeka do covjeka.. mislim na to kako ce odreagovati.

Porzingis je ako se ne varam prosle godine propustio one kvalifikacije za OI da bi se pripremao.. ali to sustinski nije ni bitno. Ne smatram ja da Jokic (ili generano reprezentativci) ne treniraju kada su na pripremama sa reprezentacijom. Ali isto tako mene niko ne moze ubijediti da su korisnije te reprezentativne pripreme od individualnih priprema sa strucnim stabom Denvera gdje se iskljucivo radi na tome da mu se popravi tijelo i svi nedostaci u igri. Znaci treninzi koji se fokusiraju na tebe i tvoje nedostatke, a ne na tim.

Ono otkazivanje reprezentaciji kada je tek otisao u NBA ne treba uzimati za ozbiljno. To je bilo u nivou ovog Dangubicevog i Milutinovog gdje svakako ne bi imao mjesta i sve je to uradjeno u dogovoru sa Saletom. Ovo sada je jedini pravi otkaz jer se od njega ocekivao nastup i bio je projektovan za startera.

I normalno da zbog ovoga nikada nece biti u rangu jednog Teodosica, Bjelice ili Markovica.. mozda ce igracki biti bolji od njih, ali sigurno nikada nece imati njihov status medju navijacima.

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 03 jul 2017, 15:41

Jos jedan nezahvalnik

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 03 jul 2017, 15:45

Ne zamjeram Nikoli puno! Ne sumnjam da je i njemu bilo tesko donijeti ovakvu jednu odluku, ali ako su on i ljudi iz Denvera procijenili sa je bolje da radi individualno, onda ne vidim puno mjesta za revolt i ljutnju.
Nikola jos nije final product, ima tu jos dosta vremena i prostora za napredak (narocito po pitanju snage i fizikalija), ali on ce tek u narednih 10-ak god biti udarna pesnica reprezentacije od koje cemo imati veliki benefit. Ne sumnjam u to!

Najveca zal ostaje sto cemo prakticki biti znatno oslabljeni na poziciji 4. jer nema ni Bjelice, ali sta da se radi. Igrace neki drugi momci i njih moramo maksimalno podrzati...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la djoleprijedor » 03 jul 2017, 16:03

Iskreno,ja sam nesto ovako ocekivao.Takodje ja ono prvo otkazivanje ne racunam jer je bila situacija kao sa Milutinovim ,te je u dogovoru sa Saletom,tada otisao u Ameriku.Sada je druga prica i ovo mu "zarezujem".Ukoliko ce u buducnosti biti tu za reprezentaciju,ovo ce mu se zaboraviti.Medjutim,ko to moze da garantuje?
Vidjecemo sta.nosi buducnost,iduce je SP 2019,pa OI 2020.
Zao mi je iz prostog razloga jer bi sa njim u timu bili favoriti za zlato,da ne kazem prvi favoriti sa njim i zdravim Bjelicom u timu.
Ipak,reprezentacija nije 1 ili 2 igraca,ma ko god oni bili.Imamo dobru ekipu,hemiju u timu,lidera u Milosu Teodosicu i vrsnog trenera-pobjednika Saleta Djordjevica.Koliko ce to da bude dovoljno,vidjecemo.Realno,Spaanci du prvi favoriti na papiru.Mi,Francuska ,Litvaija i Grcka bi uz njih trebali biti medju glavnim favoritima za medalje.
Mens sana in corpore sano.

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Divos » 03 jul 2017, 16:12

' " $ " ? $ гнева, не ? " ' $, ? " $ су $ " " & ? $ & ?, & " ? " ? &, " по " $ &. $ " " на своје.

$ су " на ЕП ? у & саставу, ? су " " ", по " ' 4 " $ (уз &, " " &) за ' врх.
?, $ је - ", " ?, ? ". & пуне $ $ & %, не /, ? " ", ", & " је & " срце на парету у $ ", " " $ ", са ?, " " & ?, $, " $ " " " не ' ? за & % ? " у ", /. $ ' његова " " " у $.
& " & % 2 ? ¥ &, ? " ", " $ супер важна ". За ? $ ' $ '. " је & на ' ЕП " ?, & је " " своју " (" је наравно & " ", ? ово је ? " његово ЕП) у $ ". ? етро -.

$ ? је ? знан, " ?. " $ " је "" ?", &. ? је $ " $ ". - ' " о овој " & ". $ ' се $ - " на ЕП. $ је ", -.

? " " ? $ за % ". $ је важно $ је " & & $ на ", & ' $ $ на ' ?, ' ", " " " гурају " " " ", све у ' $ $ $ та " за " " $. " ? су " ? на ту ".
&, та " не " $. " је " % " ' ". На " " " " је проверен " $ $ $, % се " $ тај " & $ " ? ", па " " " " ? " ? ", " $ " своје ", $ ? су $ " " & " " $ ?, ", " " ", па " " " је у " $ $ у ".
" " на ЕП, $ се " права " % са " " " " &, ? " ? $ постане ? ". %, ? % за њега.
" % $ важан ? % је ? важно $ ? " на ЕП, $ ' га " на ' ', " " -.

$ је та " готова. $ $. ? је " рано " " $ ($ ", / ? је 16 $), " ? ? $ су - % & ', - $ се $ " " ", " " " ' " 17. $. $ је '.
" ? % & ".

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 03 jul 2017, 16:15

Da je Beli tu bilo bi mi svejedno za nezahvalnika.
Imali smi sansu posle toliko cekanja uzeti zlato....

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la DANTES » 03 jul 2017, 16:37

Otkaz Jokića: Dve sezone Denvera deli 190 dana pauze http://sportklub.rs/Blog/Darko-Plavsic/ ... pauze.html
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la kobe24 » 03 jul 2017, 17:31

Sta je sa Bjelicom, zar je moguce da mu 4-5 mjeseci nece biti dovoljno da se oporavi? Kako se ja sjecam, on se povrijedio nekad u martu i bilo je nesto oko skocnog zgloba. Ja sam bio ubijedjen da ce biti dovoljno vremena da se oporavi do prvenstva. :| Bas nedavno sam i na njegovom IG profilu vidio neke slike i to mi je nekako ulijevalo nadu da bi mogao biti spreman. Sto se tice Jokica, slazem se u potpunosti s ovim sto je @nemanja pisao. Ima zagarantovanu ulogu startnog centra u timu, ima kredita kao malo ko od evropskih igraca i svejedno odlucuje da propusti EB. Njegova uloga u timu je recimo mnogo jasnija nego Sariceva, koji vjerovatno nece ciniti startnu petorku u narednoj sezoni, ali je momak svejedno odlucio da se prikljuci reprezentaciji (bez obzira sto ce mu glavni 'konkurenti' za poziciju to vrijeme provesti u Philinom trening kampu).
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Nemanja86 » 03 jul 2017, 17:51

marconato je napisao/la:ali on ce tek u narednih 10-ak god biti udarna pesnica reprezentacije od koje cemo imati veliki benefit. Ne sumnjam u to!
sve ok, ali ja nekako sumnjam u to. Prosto, ova godina je bila po svim kriterijumima bez ikakvog objektivnog razloga za otkaz. Rekao sam u prethodnom postu, ali čisto da ponovim, ako je njegov mindset sada ovakav, šta realno trebamo očekivati u nekoj sezoni kada zaradi neku lakšu, ili nedajbože težu povredu?

Ili kad potpiše ako sve bude kako treba franšizni ugovor od recimo 25-30 miliona po sezoni, pa onda će ovaj fiktivni pritisak Nuggetsa postati stvaran. Ako su ga sad mogli xebuckati, kako li će tek kad u njega investiraju trećinu svog sallary capa?

Ili ako za dvije godine Nuggetsi postanu jaka ekipa, i možda zaigraju do kraja maja ili dajbože u junu?

Meni nije sporan ovaj otkaz sam po sebi, koliko činjenica da Jokić očigledno ne smatra reprezentaciju nešto posebno bitnom stvari u svojoj karijeri. I to je ono što je jedan od kolega gore fino rekao, svaka čast za sve, ali ne možeš u istu rečenicu sa Teom, Pefijem, pa čak i Nedovićem, što da ne, nedavno je doslovno rekao kod Edina i Koleta u emisiji da svoje ljeto ne može zamisliti bez reprezentacije.

Čak mi je poređenje i sa Peđom Stojakovićem malo suvišno, Peđa je došao, uzeo zlato na EP, pa zlato na SP, i tek onda je počeo talasati, pritom, njega su stvarno načele povrede, već 2005. on je ostao bez leđa. Možda sam i dalje pod utiskom i afektom, ali ne pamtim da je neki naš reprezentativac ovako iskulirao reprezentaciju, u ovoj novijoj istoriji od kada sMo Srbija.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 03 jul 2017, 18:23

Nemanja86 je napisao/la:
sve ok, ali ja nekako sumnjam u to. Prosto, ova godina je bila po svim kriterijumima bez ikakvog objektivnog razloga za otkaz. Rekao sam u prethodnom postu, ali čisto da ponovim, ako je njegov mindset sada ovakav, šta realno trebamo očekivati u nekoj sezoni kada zaradi neku lakšu, ili nedajbože težu povredu?

Ili kad potpiše ako sve bude kako treba franšizni ugovor od recimo 25-30 miliona po sezoni, pa onda će ovaj fiktivni pritisak Nuggetsa postati stvaran. Ako su ga sad mogli xebuckati, kako li će tek kad u njega investiraju trećinu svog sallary capa?

Ili ako za dvije godine Nuggetsi postanu jaka ekipa, i možda zaigraju do kraja maja ili dajbože u junu?

Meni nije sporan ovaj otkaz sam po sebi, koliko činjenica da Jokić očigledno ne smatra reprezentaciju nešto posebno bitnom stvari u svojoj karijeri. I to je ono što je jedan od kolega gore fino rekao, svaka čast za sve, ali ne možeš u istu rečenicu sa Teom, Pefijem, pa čak i Nedovićem, što da ne, nedavno je doslovno rekao kod Edina i Koleta u emisiji da svoje ljeto ne može zamisliti bez reprezentacije.

Čak mi je poređenje i sa Peđom Stojakovićem malo suvišno, Peđa je došao, uzeo zlato na EP, pa zlato na SP, i tek onda je počeo talasati, pritom, njega su stvarno načele povrede, već 2005. on je ostao bez leđa. Možda sam i dalje pod utiskom i afektom, ali ne pamtim da je neki naš reprezentativac ovako iskulirao reprezentaciju, u ovoj novijoj istoriji od kada sMo Srbija.
Pazi, ja to gledam iz skroz drugacijeg ugla. Jokić je jednostavno projektovan da bude fransizni igrac i neko ko ce biti prva zvijezda Denvera! Ocigledno je ovo ljeto oznaceno kao "prekretnica" u njegovom daljem razvoju. Mislim da se Denver jos prosle godine bunio i imao u planu da rade s njim, ali jednostavno OI su nesto mnogo vece i jace od EP..
Dalje, momak jos nije ni finansijski "osiguran", onako kako bi to trebalo da bude i kako ce tek biti.. Zasto bi sada sve to rizikovao zbog jednog EP?!

Glupo je pomisliti da njega boli briga za reprezentaciju, jer da nije tako, ne bi igrao ni prosle godine i ne bi ispoljavao onakve emocije u Somboru po osvajanju srebra.

Za kraj, neumjesno mi je porediti njega sa Teom, Markovicem...pa cak i sa nekim vecim igracima iz proslosti, iz prostog razloga sto Jokić ima sve predispozicije da postane ne samo bolji i veci igrac od svih njih (od velike vecine vec sada bolji, nego sto su oni ikad bili), nego usudicu se reci, pravi superstar i jedan od najboljih evropskih igraca ikada!
Nije isto zrtvovati se zarad CSKA, Malage..i mogucnosti da postanes jedan od najboljih u najjacoj ligi svijeta!
Tek kada i ako u tim uslovima bezrazlozno otkaze, onda ga treba pljuvati i preispitivati...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Nemanja86 » 03 jul 2017, 19:30

marconato je napisao/la:
Pazi, ja to gledam iz skroz drugacijeg ugla. Jokić je jednostavno projektovan da bude fransizni igrac i neko ko ce biti prva zvijezda Denvera! Ocigledno je ovo ljeto oznaceno kao "prekretnica" u njegovom daljem razvoju. Mislim da se Denver jos prosle godine bunio i imao u planu da rade s njim, ali jednostavno OI su nesto mnogo vece i jace od EP..
Dalje, momak jos nije ni finansijski "osiguran", onako kako bi to trebalo da bude i kako ce tek biti.. Zasto bi sada sve to rizikovao zbog jednog EP?!

Glupo je pomisliti da njega boli briga za reprezentaciju, jer da nije tako, ne bi igrao ni prosle godine i ne bi ispoljavao onakve emocije u Somboru po osvajanju srebra.

Za kraj, neumjesno mi je porediti njega sa Teom, Markovicem...pa cak i sa nekim vecim igracima iz proslosti, iz prostog razloga sto Jokić ima sve predispozicije da postane ne samo bolji i veci igrac od svih njih (od velike vecine vec sada bolji, nego sto su oni ikad bili), nego usudicu se reci, pravi superstar i jedan od najboljih evropskih igraca ikada!
Nije isto zrtvovati se zarad CSKA, Malage..i mogucnosti da postanes jedan od najboljih u najjacoj ligi svijeta!
Tek kada i ako u tim uslovima bezrazlozno otkaze, onda ga treba pljuvati i preispitivati...

apsolutno, nedvosmisleno i rezolutno se ne slažem :D

Prije svega, ti ovde i potvrđuješ moju tezu, Nikola smatra da njemu igranje za reprezentaciju umanjuje šanse da postane to što želi da postane. Odmah u startu se tu rastajemo u razmišljanjima. Ponavljam, ovde u reprezentaciji ne dolazi igrati ni ragbi, ni preferans ni banatske šore. Dolazi igrati košarku, isti sport za koji je plaćen da igra u Denveru. Još jednom, meni je prosto neshvatljivo da vi ovde pravite neku distinkciju, i da će njemu igranje za reprezentaciju na odrđeni način naškoditi.

I tu prosto ne mogu a da opet ne ubacim gomilu tih NBA zvijezda iz Evrope koji nikad tako nešto nisu pomislili niti su radili tako, a imali su istu situaciju kao Jokić. Ako već želi da postane jedan od najboljih, ne bi bilo loše da se ponaša kao jedan od njih. Dio plana da postaneš najveći je i da preuzmeš odgovornost i da što bi rekao onaj u "nebeskoj udici" izađeš na teren kada je najteže. A Nikola je tu već sada pao na ispitu za razliku od Paua ili Dirka, ljudi čijoj klasi želi da priđe.


Drugi dio posta mi je još čudniji i nejasniji. Ne znam zašto misliš da je Jokićev dinar bitniji od Teovog? I jedan i drugi žive od svoje plate, kolika je - tolika je. Misliš da bi Teu iz nekog razloga bilo lakše da mu propadne ugovor i plata od 3 miliona, nego Jokiću njegova plata od 15 miliona? Stvarno ne kontam? Svako u tu priču ulazi iz svoje perspektive, iz svoje želje da bude dobar igrač i adektvatno plaćen. Štaviše, ako već idemo kroz taj narativ, mislim da lošiji igrači čak i više rizikuju, jer su manje kvalitetni i bolje da se drže onog što imaju jer im je to rijetka šansa, dok će ovi veći bez obzira na sve dobiti drugu ili treću šansu.



Jedan od najekstremnijih primjera na tom polju je Branko Jorović. Dečko uzeo dvije ABA lige sa FMP-om, 2004. i 2006. kao jedan od najboljih igrača. 2006. godine kao jedan od najjačih prospekata ABA odlazi u Španiju i potpisuje za Đironu, tajkunski projekat koji je tih godina kupovao sve živo. Jorović je tada dobio dvogodišnji ugovor vrijedan milion evra. Ipak, tada je imao manji problem sa leđima i iz kluba mu je preporučeno da ne ide u reprezentaciju. Međutim, tada su Šakoti za SP 2006. svi redom otkazivali iz ovih ili onih razloga, a Jorović je ostao u timu svjesno ušavši u rizik.

I nije se isplatio.

U Japanu je obnovio povredu, stvari su se iskomplikovale i poništen mu je ugovor sa Đironom. Do kraja karijere Jorović više nikad nije ni prišao tom nivou, imao je par solidnih epizoda poput one u Igokei 2013, ali finansijski nije ni blizu prišao onome što je mogao. To što je on tu izgubio milion evra, a što bi Teo izgubio 10 ili Jokić 50 ne znači da su oni više izgubili od njega, jer se ne gleda apsolutna vrijednost brojke, već njega konkretna vrijednost u kontekstu jedne karijere. Dakle, Jorović je tu rizikovao jednako kao Jokić sada, kakve veze ima ko je Đirona a ko Denver, u pogledu njihovih karijera stvar je ista.


Naravno, pu pu, da ne čuje zlo, nedajbože nikome tako nešto, ali čisto hipotetički gledano, Jokić tu nije u većem riziku od bilo kog našeg igrača.

Divos
Postovi: 617
Pridružen/a: 27 jan 2016, 20:31
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Divos » 03 jul 2017, 20:40

@ Nemanja86

" " ? $ " " & & верује у све % $ (? " $ стране $ & ") ?. ? то, & $ $ " " " $ ' је / $ ово / "$ на ' ?". - ' " $ је то ' ", & опет верује у ту ' (" $ " - " " $ " & $ је ' " ", %'%, " су), по " '.

- је @ DANTES $ ? & (http://sportklub.rs/Blog/Darko-Plavsic/ ... pauze.html) $ је $ ? " " $ ? $ " $ ($ %) $ 190 $.
$ $ на $, " $ ? $ се ", зарђат -. & ' је " са %, & $ пост $ ", " % ' " ' за $ $ - у & " ".
$ ' $ са " ' ' " $ ", & ? $ & је у ? ? ", + " на ЕП, " $ са " ' $ % у " сазревању. ? " / у $ " ' ? " $ постане "" "". " ?, " $ су " " $ са ? ? (а $ % " " " ? ? & је ? " његов ?) ? $ постану то % јесу. Не ' тај " " & $ у " ?, $ је важно " $ сте у ? ", $ сте " $ & $ се $ у $, $ знате $ сте $ праву ствар, а не ? " " ? " " " % &, " " & ' " се " $ $ ' ? ' $.

- $ наравно ". На те " не ' ". $ $ &, $ $, " с*& се. " ту " расте - на ЕП јер се " са " ". Но, на те " не ' ", $ ' $ " на ", а " на разне " ".
Навео " " ", " ту " & " ". Но, " ' & је & $ се не &, јесте " паре, ? не ? & " пара. - $ % & зарађене $ " " ' " "?" (његове ", $).
" " $ " се с*& у $ ". ", на ЕП 1999-е се $ $ " % $. $, он је $ - " у 30-ој, ? ето " он је " " не ? паре.
Но, не % " " " ". " & " " су $ $ је ? ? у ", ? ? $ ? "увређене $", ? " % " по ", " ", $ % " ", у ? нестану " %, ¥ " ' ' % је са ". % $ је остао у ", уважен је & (" зарађује " " паре), " % - $ " у ". ? ' се " за све ' $ " " ".
" то је $ ". " " %. $ са ? ? ' $ постанете ? ", ? " ? ?, " се то, на овај ? онај ". ' све $ на своје.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la NeshaFCB » 03 jul 2017, 23:21

Nažalost da će Jokićeva odluka biti ovakva bilo je jasno već u martu.
Šta da se radi. Izabrao je što je izabrao. Ne treba ga stavljat na stub srama, niti vrijedjati što pojedini na društvenim mrežama rade...

Mogao je drugačije, lijepo je to i Plavšić zaključio. Ali šta je tu je. Da je ovom timu trebao, apsolutno. Bjelice nema, na toj 4-ci smo daleko najtanji i u trenutku kada bi se bili sa Špancima za zlato Jokić bi itekako doprineo...
Koga nema bez njega se mora.
Velika je šteta što reprezentacija već par godina ne odlazi u najjačem sastavu na veliko takmičenje.
Nadam se da će Bog pomoći da se niko ne povrijedi od momaka koji su se odazvali i da uspješno okončaju pripreme.

lumani
Postovi: 14867
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la lumani » 04 jul 2017, 09:30

Nemanja86 je napisao/la:
marconato je napisao/la:
Pazi, ja to gledam iz skroz drugacijeg ugla. Jokić je jednostavno projektovan da bude fransizni igrac i neko ko ce biti prva zvijezda Denvera! Ocigledno je ovo ljeto oznaceno kao "prekretnica" u njegovom daljem razvoju. Mislim da se Denver jos prosle godine bunio i imao u planu da rade s njim, ali jednostavno OI su nesto mnogo vece i jace od EP..
Dalje, momak jos nije ni finansijski "osiguran", onako kako bi to trebalo da bude i kako ce tek biti.. Zasto bi sada sve to rizikovao zbog jednog EP?!

Glupo je pomisliti da njega boli briga za reprezentaciju, jer da nije tako, ne bi igrao ni prosle godine i ne bi ispoljavao onakve emocije u Somboru po osvajanju srebra.

Za kraj, neumjesno mi je porediti njega sa Teom, Markovicem...pa cak i sa nekim vecim igracima iz proslosti, iz prostog razloga sto Jokić ima sve predispozicije da postane ne samo bolji i veci igrac od svih njih (od velike vecine vec sada bolji, nego sto su oni ikad bili), nego usudicu se reci, pravi superstar i jedan od najboljih evropskih igraca ikada!
Nije isto zrtvovati se zarad CSKA, Malage..i mogucnosti da postanes jedan od najboljih u najjacoj ligi svijeta!
Tek kada i ako u tim uslovima bezrazlozno otkaze, onda ga treba pljuvati i preispitivati...

apsolutno, nedvosmisleno i rezolutno se ne slažem :D

Prije svega, ti ovde i potvrđuješ moju tezu, Nikola smatra da njemu igranje za reprezentaciju umanjuje šanse da postane to što želi da postane. Odmah u startu se tu rastajemo u razmišljanjima. Ponavljam, ovde u reprezentaciji ne dolazi igrati ni ragbi, ni preferans ni banatske šore. Dolazi igrati košarku, isti sport za koji je plaćen da igra u Denveru. Još jednom, meni je prosto neshvatljivo da vi ovde pravite neku distinkciju, i da će njemu igranje za reprezentaciju na odrđeni način naškoditi.

I tu prosto ne mogu a da opet ne ubacim gomilu tih NBA zvijezda iz Evrope koji nikad tako nešto nisu pomislili niti su radili tako, a imali su istu situaciju kao Jokić. Ako već želi da postane jedan od najboljih, ne bi bilo loše da se ponaša kao jedan od njih. Dio plana da postaneš najveći je i da preuzmeš odgovornost i da što bi rekao onaj u "nebeskoj udici" izađeš na teren kada je najteže. A Nikola je tu već sada pao na ispitu za razliku od Paua ili Dirka, ljudi čijoj klasi želi da priđe.


Drugi dio posta mi je još čudniji i nejasniji. Ne znam zašto misliš da je Jokićev dinar bitniji od Teovog? I jedan i drugi žive od svoje plate, kolika je - tolika je. Misliš da bi Teu iz nekog razloga bilo lakše da mu propadne ugovor i plata od 3 miliona, nego Jokiću njegova plata od 15 miliona? Stvarno ne kontam? Svako u tu priču ulazi iz svoje perspektive, iz svoje želje da bude dobar igrač i adektvatno plaćen. Štaviše, ako već idemo kroz taj narativ, mislim da lošiji igrači čak i više rizikuju, jer su manje kvalitetni i bolje da se drže onog što imaju jer im je to rijetka šansa, dok će ovi veći bez obzira na sve dobiti drugu ili treću šansu.



Jedan od najekstremnijih primjera na tom polju je Branko Jorović. Dečko uzeo dvije ABA lige sa FMP-om, 2004. i 2006. kao jedan od najboljih igrača. 2006. godine kao jedan od najjačih prospekata ABA odlazi u Španiju i potpisuje za Đironu, tajkunski projekat koji je tih godina kupovao sve živo. Jorović je tada dobio dvogodišnji ugovor vrijedan milion evra. Ipak, tada je imao manji problem sa leđima i iz kluba mu je preporučeno da ne ide u reprezentaciju. Međutim, tada su Šakoti za SP 2006. svi redom otkazivali iz ovih ili onih razloga, a Jorović je ostao u timu svjesno ušavši u rizik.

I nije se isplatio.

U Japanu je obnovio povredu, stvari su se iskomplikovale i poništen mu je ugovor sa Đironom. Do kraja karijere Jorović više nikad nije ni prišao tom nivou, imao je par solidnih epizoda poput one u Igokei 2013, ali finansijski nije ni blizu prišao onome što je mogao. To što je on tu izgubio milion evra, a što bi Teo izgubio 10 ili Jokić 50 ne znači da su oni više izgubili od njega, jer se ne gleda apsolutna vrijednost brojke, već njega konkretna vrijednost u kontekstu jedne karijere. Dakle, Jorović je tu rizikovao jednako kao Jokić sada, kakve veze ima ko je Đirona a ko Denver, u pogledu njihovih karijera stvar je ista.


Naravno, pu pu, da ne čuje zlo, nedajbože nikome tako nešto, ali čisto hipotetički gledano, Jokić tu nije u većem riziku od bilo kog našeg igrača.
Drage komsije samo bez brige,sve je to postalo normalno :mrgreen: Da je olmpijada dosli bi Jokic/Nurkic/Hezonja i ostali jer te tada gleda cijeli svijet a ovako radije idu da se pripremaju za narednu sezonu...Sve dok treniraju preko ljeta ja se ne ljutim a da sjede kuci bila bi druga prica...


Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la Shadows » 04 jul 2017, 11:53

Nista on spremniji bit nece, nego sto bi bio da je igrao za reprezentaciju.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Košarkaška Reprezentacija Srbije

Post Postao/la marconato » 04 jul 2017, 12:19

lumani je napisao/la: Drage komsije samo bez brige,sve je to postalo normalno :mrgreen: Da je olmpijada dosli bi Jokic/Nurkic/Hezonja i ostali jer te tada gleda cijeli svijet a ovako radije idu da se pripremaju za narednu sezonu...Sve dok treniraju preko ljeta ja se ne ljutim a da sjede kuci bila bi druga prica...
Slazem se!
Shadows je napisao/la:Nista on spremniji bit nece, nego sto bi bio da je igrao za reprezentaciju.
Ne slazem se!
Nije isto raditi standardne timske treninge i one individualne! Jokić unapredjuje ono sto njemu nedostaje i to mu je.u fokusu! Ljudi mu napravili plan i program sta i kako treba da radi, sto se sigurno ne poklapa sa pripremama reprezentavije za EP...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.