Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la DANTES » 05 sep 2017, 21:36

SiamoNoi je napisao/la:Hezonja je imao dobru završnicu prošle sezone,al mnogi su ili zaboravili ili nisu ni ispratili do kraja nakon što nije dobro krenuo.Na tom treba gradit ove sezone.Kada bi kako završio u Spursima...
Taj dečko ima potencijal do neba. Takoreći nema limita. Meni je baš gotiva.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Lillard » 05 sep 2017, 23:11

Nemam ja ništa protiv njega, dapače, drag mi je i želim mu da uspije. Ali trenutno sa Šarićem ne može u rečenicu, ma ni blizu toga. Ni u čemu.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Molders » 06 sep 2017, 12:55

SiamoNoi je napisao/la:Hezonja je imao dobru završnicu prošle sezone,al mnogi su ili zaboravili ili nisu ni ispratili do kraja nakon što nije dobro krenuo.Na tom treba gradit ove sezone.Kada bi kako završio u Spursima...
I meni je želja gledati Hezonju u San Antoniu, zaista mi je nekako jedan od najdražih košarkaša. Sigurno da on ima nekoliko stvari na kojima treba raditi da bi postao kompletniji igrač kao recimo odbrana prije svega, ulazi pod koš sa obje strane, kontrola lopte, šut i ostalo, ali nadam se da je zato i propustio Eurobasket ovo ljeto. Naredna sezona će biti možda i presudna za njega u NBA jer već se zna da Orlando i nije najbolja sredina za mladog igrača pa će biti važno kako će igrati ove sezone, a možda kasnije bude i dogovora sa nekom drugom ekipom.

@Lillard sigurno da on još nije Dariov nivo jer bi tek trebao napredovati kao Dario, odnosno biti na njegovom putu.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la SiamoNoi » 07 sep 2017, 16:02

Dobro je Aco danas rekao...samo da je Latviju bilo izbjeć i eto ga uspijelo se.


Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Lillard » 08 sep 2017, 13:49

Babo je ljudina, imao sam ga čast upoznat ljetos. Pored svih košarkaških kvaliteta dakako :salut:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la DANTES » 08 sep 2017, 19:59

SiamoNoi je napisao/la:Dobro je Aco danas rekao...samo da je Latviju bilo izbjeć i eto ga uspijelo se.
Ne znam. Mislim i dalje da vama rusije manje leži. Jer oni će da biju bato. A imaju mozgova. Letonija je pa pored svega toga jedna divlja ekipa. Ko recimo italija. Ista ona koju ste izbacili sa turnira prije OI.
No vidjećemo. Šved je opasnost i to veoma velika, ali i jedna prilično velika čokerčina.. Ima visok stepen autodestrukcije..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Besic » 08 sep 2017, 20:40

Kako bi legao jedan naturalizirani npr Beal
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la SiamoNoi » 08 sep 2017, 22:02

Tomas zaustavlja Shveda :kafa:


Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la DANTES » 09 sep 2017, 12:35

SiamoNoi je napisao/la:Tomas zaustavlja Shveda :kafa:
Ma šveda će najbolje zaustaviti šved.. :mrgreen:
Jedva čekam da vidim kako će kurbanov da juri bojana i može li.. Hoće li voroncević išta moći šariću. I kako ćete zaustaviti snažnog mozgova koji je napunio porzingisa..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la SiamoNoi » 10 sep 2017, 23:30

Nema tu velike filozofije. Ruska obrana i Shved su bili na razini. Kad su dobili trice od sporednih opcija koje su ih do tada sutirali u rasponu od 13-30%, sve je bilo jasno.
Hrvatska ko Hrvatska. Bez ideje u napadu, hero ball Bogdanovica i mentalno nestabilni Saric u novoj vaznoj utakmici. Aci se veceras ne moze naci puno zamjerki, nije da nije pokusavao sve i svasta. Problem je stvoren u trening kampu jer momcad nema nikakav identitet, ideju i igra nam je zakurac. Za to je odgovoran trener.
Odosmo doma a da nismo dobili ozbiljnu ekipu.
Lazarušić :salut:
Hrvatska reprezentacija u svakom sportu je nažalost idealna preslika naroda i države = luzerski mentalitet nastao dugogodišnjim zatupljivanjem sa svih strana
:thumbup:

slika
:cry:


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Bassha » 11 sep 2017, 14:50

Sta ce biti sa Acom oce li odstupiti nakon ovog ili ostaje jos ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la SiamoNoi » 11 sep 2017, 17:10

Tuga danas.Nije ni Aco kriv što nema kapaciteta,znamo da sve krece od vrha.Slovenci doveli Kokoškina,takvu stvar mora i Hrvatska napravit ako misle ozbiljno.


filip13
Postovi: 37911
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la filip13 » 11 sep 2017, 18:14

LEGENDARNI KOŠARKAŠ RASTURIO PETROVIĆA I ŠARIĆA: ‘Aco je glavni krivac za debakl, a Šarić nije niti k od Kukoča’
Umirovljeni hrvatski košarkaš, proslavljeni as Željko Jerkov, za Net.hr prokomentirao je debakl hrvatske košarkaške reprezentacije na EuroBasketu.

Hrvatska sportska javnost, posebno ona košarkaška, još uvijek je pod dojmom jučerašnjeg teškog poraza u osmini finala Europskog košarkaškog prvenstva od, po imenima, ruku na srce, samo solidne Rusije 78-101 (25-23, 21-19, 26-15, 21-29).

Mnogo se očekivalo od Bogdanovića, Šarića i društva na ovom EuroBasketu. Spominjala se medalja, ta toliko željena medalja nakon duge 22 godine posta i te Atene 1995. kad smo na EuroBasketu osvojili broncu. No, umjesto medalje, doživjeli smo još jedan veliki udarac. Bolno prizemljenje, otrežnjenje…

Dogodilo se ono što se dogodilo, ono što se trebalo dogoditi”, kazao je u uvodu razgovora za Net.hr bivši proslavljeni jugoslavenski reprezentativac Željko Jerkov, koji je većinu svoje karijere proveo u Jugoplastici, u kojoj je započeo karijeru.

Jerkov je, dalje, nastavio u oštrom, kritičkom tonu i sjajno detektirao jedan problem, koji se na turniru pokazao kao ozbiljan…

Vjerujte mi, nemam nikakvu osobnu satisfakciju kad kažem da sam to predvidio. Na prvenstvo smo išli s dva već potrošena playmakera (Ukić, Popović), išli smo bez centara, iako je Žorić protiv Rusije igrao dobro. Nedostajali su Zubac i Žižić, koje se moralo nagovoriti da budu u reprezentaciji. Nažalost, imamo samo jednog ozbiljnog, rekao bih i velikog igrača kao što je Bogdanović. I osim njega, mi više velikih igrača – nemamo”.

Oko Darija se podiglo puno prašine

Iako je Šarić na turniru bio dobar, osim u srazu protiv Rusije u kojem je zakazao kad se od njega najviše očekivalo, Jerkov misli kako se oko Darija podiglo puno prašine – nizašto! “Tresla se brda, rodio se miš”, smatra Jerkov.

“Cijelu godinu pumpalo se oko Šarića na račun njegove dobre debitantske sezone u NBA ligi, podigla se cijela halabuka oko toga, što je njemu napravilo samo štetu. Pa njegova je momčad bila zadnja. Kakvo pumpanje njegovih dobrih igara u tom slučaju?! Govorilo se i pisalo kako su Darijevi rezultati u NBA ligi čudesni. On je dobar igrač, to stoji. No, on nije veliki igrač. Aco Petrović mu je dao ulogu onu koju je igrao Toni Kukoč. On nije ni k od Kukoča. Niti ima šut od Kukoča, niti ima viziju igre, niti tehniku. Njega se stavilo da igra neprirodnu poziciju, da igra jedinicu i to još jedan na pet. I to su nam bili specijali na turniru. To znači da je Aco Petrović isto povjerovao u te priče. I onda je nastupio debakl”, dao je do znanja Jerkov i nastavio:

“Evo, vidite Ruse. Oni imaju sjajnog igrača koji ne igra u NBA ligi, ali zna igrati ovu igru, koji zna igrati košarku (Šved). Ma, meni nije jasno jedno. Ako si sve vidio, ako si sve znao, a uoči susreta naši su istaknuli kako su dobro skautirali Ruse, onda oni nisu mogli pucati onakve dvije uvodne trice, nego su trebali pucati iz teške situacije, trebali smo im biti na ruci, na lopti, raditi pritisak, igrati jaču obranu”.

Aco je povjerovao nerealnim medijskim pisanjima

Tko je onda, po vama, glavni krivac za debakl na EuroBasketu? Izbornik Petrović, igrači, mediji koji su s prilično velikim očekivanjima pisali o košarkaškoj reprezentaciji Hrvatske i od momčadi koja to nije, napravili ozbiljnog kandidata za medalju? Digli su Bogdanovića, Šarića i društvo u nebesa…

“Ma kakvi mediji. Mediji pišu što pišu. A stručnjaci su ti koji znaju pravo stanje stvari, koji imaju uvid u kapacitete momčadi. Najveći krivac za ovaj neuspjeh je Aco Petrović. On je povjerovao medijima. Mediji pišu bajke o hrvatskoj košarkaškoj reprezentaciji. Nerealne stvari. I zato je najveća šteta učinjena Šariću. Da je on igrao na svojoj prirodnoj poziciji četiri ili čak i tri, da se nije toliko od njega očekivalo, on bi, siguran sam, bolje odigrao”.


Košarka
SAMO ZA NET.HR
LEGENDARNI KOŠARKAŠ RASTURIO PETROVIĆA I ŠARIĆA: ‘Aco je glavni krivac za debakl, a Šarić nije niti k od Kukoča’
Foto: AFP/PIXSELL Autor: Silvijo Maksan 15:17 11.09.2017
Umirovljeni hrvatski košarkaš, proslavljeni as Željko Jerkov, za Net.hr prokomentirao je debakl hrvatske košarkaške reprezentacije na EuroBasketu.

Hrvatska sportska javnost, posebno ona košarkaška, još uvijek je pod dojmom jučerašnjeg teškog poraza u osmini finala Europskog košarkaškog prvenstva od, po imenima, ruku na srce, samo solidne Rusije 78-101 (25-23, 21-19, 26-15, 21-29).

VELIKA ANKETA NET.HR-A: Koga biste htjeli vidjeti na klupi hrvatske košarkaške reprezentacije?

Mnogo se očekivalo od Bogdanovića, Šarića i društva na ovom EuroBasketu. Spominjala se medalja, ta toliko željena medalja nakon duge 22 godine posta i te Atene 1995. kad smo na EuroBasketu osvojili broncu. No, umjesto medalje, doživjeli smo još jedan veliki udarac. Bolno prizemljenje, otrežnjenje…
SRBI BIJESNI, FIBA IM ZABRANILA NOŠENJE ŠAJKAČA: ‘Vraćamo se kućama, EuroBasket ćemo gledati na TV-u’
‘Dogodilo se ono što se trebalo dogoditi’

“Dogodilo se ono što se dogodilo, ono što se trebalo dogoditi”, kazao je u uvodu razgovora za Net.hr bivši proslavljeni jugoslavenski reprezentativac Željko Jerkov, koji je većinu svoje karijere proveo u Jugoplastici, u kojoj je započeo karijeru.

Jerkov je, dalje, nastavio u oštrom, kritičkom tonu i sjajno detektirao jedan problem, koji se na turniru pokazao kao ozbiljan…

“Vjerujte mi, nemam nikakvu osobnu satisfakciju kad kažem da sam to predvidio. Na prvenstvo smo išli s dva već potrošena playmakera (Ukić, Popović), išli smo bez centara, iako je Žorić protiv Rusije igrao dobro. Nedostajali su Zubac i Žižić, koje se moralo nagovoriti da budu u reprezentaciji. Nažalost, imamo samo jednog ozbiljnog, rekao bih i velikog igrača kao što je Bogdanović. I osim njega, mi više velikih igrača – nemamo”.
OVO JE TEŠKO ZA GLEDATI: Ovako su Rusi očitali lekciju Hrvatima usred Istanbula
Oko Darija se podiglo puno prašine

Iako je Šarić na turniru bio dobar, osim u srazu protiv Rusije u kojem je zakazao kad se od njega najviše očekivalo, Jerkov misli kako se oko Darija podiglo puno prašine – nizašto! “Tresla se brda, rodio se miš”, smatra Jerkov.

“Cijelu godinu pumpalo se oko Šarića na račun njegove dobre debitantske sezone u NBA ligi, podigla se cijela halabuka oko toga, što je njemu napravilo samo štetu. Pa njegova je momčad bila zadnja. Kakvo pumpanje njegovih dobrih igara u tom slučaju?! Govorilo se i pisalo kako su Darijevi rezultati u NBA ligi čudesni. On je dobar igrač, to stoji. No, on nije veliki igrač. Aco Petrović mu je dao ulogu onu koju je igrao Toni Kukoč. On nije ni k od Kukoča. Niti ima šut od Kukoča, niti ima viziju igre, niti tehniku. Njega se stavilo da igra neprirodnu poziciju, da igra jedinicu i to još jedan na pet. I to su nam bili specijali na turniru. To znači da je Aco Petrović isto povjerovao u te priče. I onda je nastupio debakl”, dao je do znanja Jerkov i nastavio:
RAZOČARANI ŠARIĆ POLUDIO I ODJURIO U SVLAČIONICU: ‘Čemu to pitanje?! Ma neću više razgovarati’

“Evo, vidite Ruse. Oni imaju sjajnog igrača koji ne igra u NBA ligi, ali zna igrati ovu igru, koji zna igrati košarku (Šved). Ma, meni nije jasno jedno. Ako si sve vidio, ako si sve znao, a uoči susreta naši su istaknuli kako su dobro skautirali Ruse, onda oni nisu mogli pucati onakve dvije uvodne trice, nego su trebali pucati iz teške situacije, trebali smo im biti na ruci, na lopti, raditi pritisak, igrati jaču obranu”.

Aco je povjerovao nerealnim medijskim pisanjima

Tko je onda, po vama, glavni krivac za debakl na EuroBasketu? Izbornik Petrović, igrači, mediji koji su s prilično velikim očekivanjima pisali o košarkaškoj reprezentaciji Hrvatske i od momčadi koja to nije, napravili ozbiljnog kandidata za medalju? Digli su Bogdanovića, Šarića i društvo u nebesa…

“Ma kakvi mediji. Mediji pišu što pišu. A stručnjaci su ti koji znaju pravo stanje stvari, koji imaju uvid u kapacitete momčadi. Najveći krivac za ovaj neuspjeh je Aco Petrović. On je povjerovao medijima. Mediji pišu bajke o hrvatskoj košarkaškoj reprezentaciji. Nerealne stvari. I zato je najveća šteta učinjena Šariću. Da je on igrao na svojoj prirodnoj poziciji četiri ili čak i tri, da se nije toliko od njega očekivalo, on bi, siguran sam, bolje odigrao”.

Aco Petrović pomalo je negativno iznenadio svojom izjavom uoči osmine finala, kad se još nije znao suparnik Hrvatske u toj fazi natjecanja, kazavši kako nikako ne bi htio ići na Latviju koju predvodi sjajni NBA centar New York Knicksa Kristaps Porziņģis. To je objasnio riječima:
Neprihvatljiva Petrovićeva izjava uoči osmine finala

“Reći ću vam samo da od prvog dana priprema nikako nisam želio da se susretnemo protiv Latvije. Za sve imam ideju kako igrati. Za Srbiju, Rusiju, Tursku, ali za Porzingisa i ova četiri nemam ideju što raditi na toj utakmici.”

Izbornik jedne košarkaške reprezentacije nikako si ne bi smio dopustiti da u izjavi za medije, uoči važne utakmice, kaže kako nema ideju što raditi protiv Latvije, Porzingisa i “ova četiri”?!?! Riječ “ne može” u takvim situacijama, prije “utakmice generacije”, ne smije se čuti niti izgovoriti. Neozbiljno je, zabrinjavajuće i neprihvatljivo. I ova Acina izjava dosta toga govori o pripremljenoj taktici Hrvatske na EuroBasketu…

“U najavi utakmice s Rusijom jasno je rečeno kako smo ih pročitali, kako znamo što igraju. Da ćemo taj ‘pick and roll’ braniti, a ispali smo smiješni. Nije bilo niti pick and rolla, niti obrane u koju smo se tako kleli, kojom smo se hvalili. Niti tu famoznu obranu nismo imali. Sve u svemu, razočaravajuće”, zaključio je Željko Jerkov.

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la Lillard » 11 sep 2017, 20:35

Bogdanović je odigrao još jednu veliku utakmicu, ali uzalud...

"Teško je nešto reći nakon ovakvog poraza. Primili smo 100 poena i ne možemo kriviti izbornika ili nekog drugog. Krivi smo samo mi igrači. Doživjeli smo, teško je reći debakl, ali jako težak poraz. Možemo diskutirati kako je bilo na pripremama, što je bilo, ali nema opravdanja za naš nastup. Nitko nije kriv osim nas."

Bogdanović smatra da je vrijeme za promjene...

"Bit će jako teško izboriti Svjetsko prvenstvo. U grupi smo s Italijom, kasnije idemo na Poljake. Trebaju nam promjene, vidjet ćemo što mogu ovi igrači iz A-1 lige."

Njegova budućnost?

"Ja sam tu i opet ću biti tu."
:tokralju:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la KingJamesMVP » 11 sep 2017, 20:36

Veliki BABO
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Hrvatska kosarkaska reprezentacija

Post Postao/la SiamoNoi » 11 sep 2017, 20:40

Vrlo dobar tekst pogotovo iz današnje perspektive.Čovjek cijelu karijeru izgleda skrivača igra.

Babić (i Hezonja) su falili za obranu na perimetru (iako nisam ni siguran da Hezonja ide sa karijerom u tom smjeru,sve su prilike da će bit nekakva četvorka) i nasušno barem jedan od ovih mladih centara.Pa i **** Bilan čak.Bome mislim da je i Aco kriv za neke otkaze,nisam siguran da bi svi otkazali da je netko drugi sve vodio.


Babo :salut:

A jedva čekam kad Šarić otkaže jer je shvatio da mu ne treba ovo u životu da se svi iživljavaju nad njim.Onda će se tek plakat.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.