Edin Džeko - Arhiva postova

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
MocMahale444
Postovi: 19306
Pridružen/a: 18 maj 2016, 23:47

Re: Edin Džeko

Post Postao/la MocMahale444 » 15 jan 2018, 20:57

Evander je napisao/la:
MocMahale444 je napisao/la:
Evander je napisao/la:Neki West Ham, Everton, New Castle ili slicna skipa, bilo bi idealno. U top ekipu nece sigurno. Moze kao zamjena, ali ne za platu kakvu bi trazio, niti mislim da on zeli biti zamjena. U svakom slicaju, vidim ga u Engleskoj, tamo jos moze dobiti 6,7 miliona € godisnje.

Klubovi u krizi, ima on para neka ide odraditi godinu u Hajduku (**** ga on) pa nek se tivra u Zelju :mrgreen:
To su klubovi kojima bi neko kao Edin valjao. Klubovi koji imaju pare i koji nisu bezveze za Edina. Sigurno mu ne bi bilo "ispod casti" igrati tamo. Po meni, takvo sto bi mu bio napredak u odnosu na Romu.
Daj ba kakav napredak moze imati u Evertonu koji tone sve dublje i dublje (9ti)
West Ham(11ti) ima slicnog napadaca u Arnautovicu, New castle (15ti).
Nema sanse da pravi napredak u tim godinama s takvim klubovima. Engleska je zavrsena prica. Eno mu Reala brate dragi pa neka Benzemi pokaze ko je babo.
1921 1921 1921 1921
⚜️⚜️⚜️💙⚜️⚜️⚜️

Plevne Marşi - Danube River says it won't flow.🇹🇷

Nijet veliki, zulum dušmanski Sabur nam i inat u nama
silan Bosanski!!!!

Avatar
Evander
Postovi: 14427
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Evander » 15 jan 2018, 21:45

Real ako ce dovoditi koga, sigurno nece istrosenog igraca od preko 30 godina. Dovest ce Icardia ili ce istresti 200 miliona Totenhemu.
Ajmo realnosti malo.

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Pivopija » 15 jan 2018, 22:20

Evander je napisao/la:Neki West Ham, Everton, New Castle ili slicna skipa, bilo bi idealno. U top ekipu nece sigurno. Moze kao zamjena, ali ne za platu kakvu bi trazio, niti mislim da on zeli biti zamjena. U svakom slicaju, vidim ga u Engleskoj, tamo jos moze dobiti 6,7 miliona € godisnje.
A po cemu su te ekipe bolji izbor od Rome?
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
Evander
Postovi: 14427
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Evander » 15 jan 2018, 23:08

Pivopija je napisao/la:
Evander je napisao/la:Neki West Ham, Everton, New Castle ili slicna skipa, bilo bi idealno. U top ekipu nece sigurno. Moze kao zamjena, ali ne za platu kakvu bi trazio, niti mislim da on zeli biti zamjena. U svakom slicaju, vidim ga u Engleskoj, tamo jos moze dobiti 6,7 miliona € godisnje.
A po cemu su te ekipe bolji izbor od Rome?
Imaju bolju plateznu moc, vecu platu ce tamo moci dobiti i duzi ugovor, sto mu je u ovim godinama sigurno jako bitno. Igraju atraktivniju ligu. Istina, sa njima nece vjerovatno nista osvojiti, ali nece ni sa Romom. Bar ce igrati puno vise zanimljivijih utakmica. Igrat ce pred punim stadionom, a ne kao u Rimu, gdje je pun mozda pet puta godisnje.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la jasmin10 » 15 jan 2018, 23:38

Arnautovic i Džeko nemaju nikakve veze s pozicijom. Ne bi iznenadilo da upravo ode u West Ham. Naravno ako ikako odlazio.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la BelminM23 » 15 jan 2018, 23:57

37.000 navijača prosjek ove sezone kod Rome u ligi. A reci mi kakav je prosjek recimo kod Leicestera, Stoke, Burnley, Swansea, Bournemouth, pa evo i Chelsea koji ima malo veći kapacitet, nego Romin prosjek.

Platu veću u Italiji od njega samo imaju: Higuain, Costa, Dybala, Bonucci, Donnarumma.

Zarađivao je više od svih potpisom za Romu izuzev Higuaina, koji je tu već od ranije, ovi su tek od ove godine dobili bolje ugovore. Platu kao Edin imaju recimo Icardi, Buffon, Pjanić.

U Engleskoj se jako dobro zarađuje, dobre se pare dobiju na osnovu TV prava, skoro identično dobiju i prvak i ekipa koja je ispala.

Avatar
Evander
Postovi: 14427
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Evander » 16 jan 2018, 00:06

Kakve veze ima sto je medju vecim platama u Italiji?
4,5 miliona u Romi je manje nego 7 ili8 miliona u New Castlu recimo i to znatno manje. A tamo sigurno jos moze dobiti takvu platu, jer Englezi nerealno placaju.
Stadion od haman 80 000, sa prosjekom od 37 000 jer q od ovce.
Liga je jedno veliko srranje.
Trofej Roma zadugo vidjeti nece.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Moggi » 16 jan 2018, 00:11

Evander je napisao/la:Kakve veze ima sto je medju vecim platama u Italiji?
4,5 miliona u Romi je manje nego 7 ili8 miliona u New Castlu recimo i to znatno manje. A tamo sigurno jos moze dobiti takvu platu, jer Englezi nerealno placaju.
Stadion od haman 80 000, sa prosjekom od 37 000 jer q od ovce.
Liga je jedno veliko srranje.
Trofej Roma zadugo vidjeti nece.
tvrditi da je liga sranje moze neko ko nema veze sa fudbalom, kad je samo engleska ispred
Zarathustra

Avatar
Evander
Postovi: 14427
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Evander » 16 jan 2018, 00:19

Moggi je napisao/la:
Evander je napisao/la:Kakve veze ima sto je medju vecim platama u Italiji?
4,5 miliona u Romi je manje nego 7 ili8 miliona u New Castlu recimo i to znatno manje. A tamo sigurno jos moze dobiti takvu platu, jer Englezi nerealno placaju.
Stadion od haman 80 000, sa prosjekom od 37 000 jer q od ovce.
Liga je jedno veliko srranje.
Trofej Roma zadugo vidjeti nece.
tvrditi da je liga sranje moze neko ko nema veze sa fudbalom, kad je samo engleska ispred
Smijesno.
Liga koju apsulutno najmanje ljudi prati. Gdje su utakmice negledljive, gdje vecina stadiona zjapi prazna, gdje su stadioni starudije, gdje su klubovi nekompetentni u Europi, gdje afirmirana svijetsa klasa i ne pomislja da dodje...
I za takvo sto reci da je bolje od Spanije tecimo, presmijesno.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la BelminM23 » 16 jan 2018, 00:25

Imao je on 150.000 funti sedmično u Mančesteru. Trenutno u Engleskoj ne vjerujem da ima više od 20-25 igrača sa većom platom. Među njima imaš igrače i koji ne zaslužuju tu platu. Recimo Kolašinac, koji je zbog toga što je kao slobodan igrač došao, dobio mnogo veću platu, nego što je realno.

U svoje vrijeme, harao je Engleskom i igrom, a i sa platom naspram drugih.

Roma razbila prvaka Engleske nedavno 3:0, ali nije to stvar, stvar je u tome da sada realno ima šanse da bude u top 8 klubova europe, ako prođu Šahtjor, a tamo sa West Ham, načekati će se za nešto. Roma nije kalibar za prvaka Italije, ali da se vrti tu u top 3, jeste sigurno. Fudbal je pomjerio granice, nije više kao prije da si sa 30. godina star, može Edin još mnogo toga donijeti i Romi, a i reprezentaciji.

Oproštaj na kraju kvalifikacija ili na prvenstvu u Kataru, onda ćemo da plačemo...

Nije njemu toliko stalo do para, može on i sa 36. godina, otići po Indiji, Kini brati iste ove pare koje i trenutno ima, ali sada se ne osjeća tako, pa je odbijao mnogo veće plate. Danas je dovoljno da iskažeš želju da ideš u te lijeve lige i odmah dobijaš dupli ugovor od ovog trenutnog. Edin živi normalan život, ne troši koliko zaradi, a i fino ulaže svoj novac. Briga Une, Sofie i Dania za probleme u Bosni i Hercegovini, živjeti će u Dubrovoniku, Splitu ili gdje već odluči veliki tata...

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la JavierBosnia » 16 jan 2018, 00:59

Pricati o odlasku Edina na zimu sad je toliko glupo da to nije moguce. Govorim to jer za sebe mislim da dobro poznajem edinov nacin razmisljanja i sam stav prema tome.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Moggi » 16 jan 2018, 01:11

JavierBosnia je napisao/la:Pricati o odlasku Edina na zimu sad je toliko glupo da to nije moguce. Govorim to jer za sebe mislim da dobro poznajem edinov nacin razmisljanja i sam stav prema tome.
nije ovde problem edina, vec sto roma mora da proda nekoga
Zarathustra

Avatar
rope11
Postovi: 17643
Pridružen/a: 05 okt 2012, 20:42
Lokacija: Ze
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la rope11 » 16 jan 2018, 09:45

Ne vidim uopšte poentu da ode iz Rome koja je tu u ligi top 4 i igra osminu finala LŠ da bi prešao u mrtvi Newcastle ( ili bilo koji prosječni klub u dr. ligama) koji se koprca u zoni ispadanja. Baš bi morao biti udaren u glavu da to sebi uradiš. :roll:
Ovdje mu je fino, navikao se, zarađuje sasvim dobru platu za talijanske standarde, igra ok i zabija, što je između ostalog korisno i za reprezentaciju... što tražiti hljeba preko pogače?


Njemu su nažalost u ovim godinama klubovi u rangu Rome realnost, bez obzira da li to bila Italija ili neka druga liga. Možda bi teoretski imao šansu i za neki top klub ali ga nigdje ne vidim kao udarnu iglu nego isključivo back up igrača što bi u njegovim godinama bilo pogubno, ja njega više volim dok igra u Romi i održava takmičarsku formu nego da ga gledam da negdje trune na klupi i tako polako gasi karijeru.


Šro se Rome tiče, imaju oni prije Edina dosta igrača koji će biti stavljeni na tržište poput Strotmana, Alisona, Šaravija, Emersona itd. , a i nije im baš o glavu zapelo da sad u januaru prodaju.
Ne volim zakone, morale, religije, pravila. Ne volim da me oblikuje društvo.


FORZA MILAN !

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la JavierBosnia » 16 jan 2018, 10:36

Moggi je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:Pricati o odlasku Edina na zimu sad je toliko glupo da to nije moguce. Govorim to jer za sebe mislim da dobro poznajem edinov nacin razmisljanja i sam stav prema tome.
nije ovde problem edina, vec sto roma mora da proda nekoga
Ne mora roma nikoga prodavati, finansijski fer plej i te gluposti se vuku godinama, pa se zaobilaze nekako nadje se nacin.
Od emersona, peresa, manolasa, alisona, radje, strotmana, el saravija pa eto sad i dzeko

Nista od tog
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Alipasino
Postovi: 7888
Pridružen/a: 07 apr 2010, 18:27
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Alipasino » 17 jan 2018, 06:07

Ma patnja gledat Romu to je razlog,kontas.Nemoze neko nesto osvojit a proda 2 najbolja igraca,evo sad hoce i Radzu Strotmana,i sta ako budu u prvih 8 sta to znaci.Pa Atletiko je igro 3 finala i sta dobi.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la Esport » 17 jan 2018, 11:43

Prvo neka otjeraju trenera, onda da vide šta će sa igračima

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15103
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la irfo » 17 jan 2018, 16:01

Chelsea asks information about Edin Dzeko
https://www.tuttomercatoweb.com/serie-a ... ko-1066089
Za Moratu je Maradona glavom i bradom.
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la hrn » 17 jan 2018, 17:00

irfo je napisao/la:
Chelsea asks information about Edin Dzeko
https://www.tuttomercatoweb.com/serie-a ... ko-1066089
Za Moratu je Maradona glavom i bradom.
Vrlo dobar potez bi bio Chelsea

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la hurem » 17 jan 2018, 17:22

Znam samo da ga Conte nije zelio u Juventusu ni za zivu glavu, cak je on i stopirao taj transfer.
Eh sad, Morata uopce nije opravdao ocekivanja...a Dzeko je sampion, tako da...ne znam, mozda je ona partija na Stamford bridgeu promijenila Conteova razmisljanja.
S dr.strane, nelogicno mi je da dovedu Edina koji nema pravo nastupa u LP, a u Premiershipu ne mogu napasti titulu niti ispasti iz 4 prvoplasirana (kvalitetom ne).
Vid.cemo, samo sumnjam da bi se u Chelsiju nadavao golova, i oni igraju kao Roma...tvrdo, usporeno...na snagu.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Edin Džeko

Post Postao/la JavierBosnia » 17 jan 2018, 17:28

irfo je napisao/la:
Chelsea asks information about Edin Dzeko
https://www.tuttomercatoweb.com/serie-a ... ko-1066089
Za Moratu je Maradona glavom i bradom.
Na osnovu cega oni hoce Carolla? I to citam koliko 30ak miliona vec odbili.

Ne ide on iz Rome sigurno, ovi natpisi su mi bezveze totalno. Ja njega u Romi vidim, ako ne i sljedece sezone, onda do kraja ove sigurno
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”