Mato Jajalo

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Mato Jajalo

Post Postao/la BoixosNois1899 » 09 jul 2016, 15:52

28-godišnji igrač Palerma rođen u Jajcu. Karijeru je počeo u Slaven Belupu odakle 2009. prelazi u Sienu za 2 miliona eura.
Nakon toga je još bio na pozajmici u Kölnu koji ga je i otkupio 2011 godine. Većini fanova u BiH je poznat i kao igrač Sarajeva za kojeg je igrao od februara do juna 2014 godine. U Palermu je od prošle godine.
Prošao je sve omladinske selekcije Hrvatske te ima i dva nastupa za seniorsku reprezentaciju u prijateljskim utakmicama protiv Argentine i Gibraltara.
U prošloj sezoni je u 29 utakmica za Palermo ubilježio jednu asistenciju.
Zadnja izmjena: BoixosNois1899, dana/u 09 jul 2016, 16:03, ukupno mijenjano 2 puta.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la HankMoody » 09 jul 2016, 15:53

Daj malo više podataka ako ćeš mu već otvarati temu. :thumbup:
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

majmun3
Postovi: 97
Pridružen/a: 13 jun 2016, 08:37
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la majmun3 » 09 jul 2016, 16:00

Repka za tri godine:

Begovic
Memija Anicic Sunjic Kolasinac
Besic Jajalo
Visca Cimirot Hajrovic
Hodzic

Avatar
DzemoVoliMarmeladu
Postovi: 2675
Pridružen/a: 29 okt 2013, 15:02
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la DzemoVoliMarmeladu » 09 jul 2016, 16:02

Prevara od igraca, koji je otjeran kod susjeda pa se Bosne sjetio. Nista u karijeri nije napravio osim sto je pola godine odigrao dobro u nasoj sugavoj ligi za Sarajevo, sto ne znaci puno jer su ovi nasi klubovi kao amaterski klubovi kad se gleda u okviru repke ili normalnih evropskih klubova i liga.

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la BoixosNois1899 » 09 jul 2016, 16:02

HankMoody je napisao/la:Daj malo više podataka ako ćeš mu već otvarati temu. :thumbup:
Riješeno :)
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
bhsport
Postovi: 11289
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la bhsport » 09 jul 2016, 16:57

Nisam upratio, jel mate je dobio poziv pa mu otvara tema ili...
Zadnja izmjena: bhsport, dana/u 09 jul 2016, 18:37, ukupno mijenjano 2 puta.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
sonpenn
Postovi: 3580
Pridružen/a: 12 avg 2013, 00:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la sonpenn » 09 jul 2016, 17:15

Jajalo: Neopisivo sam sretan što mogu igrati za BiH
http://www.k..lix.ba/sport/nogomet/jajalo-neopisivo-sam-sretan-sto-mogu-igrati-za-bih/160709051
Sarajevo ljubavi moja.

Avatar
Medikament
Postovi: 1345
Pridružen/a: 14 jun 2016, 02:44
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Medikament » 09 jul 2016, 17:58

majmun3 je napisao/la:Repka za tri godine:

Begovic
Memija Anicic Sunjic Kolasinac
Besic Jajalo
Visca Cimirot Hajrovic
Hodzic
Sta je se to desilo Pjanicu?
sloboda72 je napisao/la:
Važno upozorenje za raju koja nije do sada gledala utakmicu pod reflektorima ! Ne gledati nipošto u reflektore .Danima ćete imati crne mrlje pred očima.Kao kod pomračenja sunca.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Moggi » 09 jul 2016, 18:20

Medikament je napisao/la:
majmun3 je napisao/la:Repka za tri godine:

Begovic
Memija Anicic Sunjic Kolasinac
Besic Jajalo
Visca Cimirot Hajrovic
Hodzic
Sta je se to desilo Pjanicu?
propo u juvetu
Zarathustra

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la HankMoody » 09 jul 2016, 18:21

Medikament je napisao/la:
majmun3 je napisao/la:Repka za tri godine:

Begovic
Memija Anicic Sunjic Kolasinac
Besic Jajalo
Visca Cimirot Hajrovic
Hodzic
Sta je se to desilo Pjanicu?
Ma ovo je jacky, pusti ga.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la BoixosNois1899 » 09 jul 2016, 19:04

bhsport je napisao/la:Nisam upratio, jel mate je dobio poziv pa mu otvara tema ili...
Dobio je dozvolu od FIFA-e za promjenu sportskog državljanstva tako da će se najvjerovatnije naći na spisku reprezentativaca već na početku kvalifikacija za SP
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la DevilsAdvocate » 09 jul 2016, 20:20

Ova tema ne treba da bude ovde, Jajalo je potencijalni reprezentativac i o njemu kao i ostalim POTENCIJALNIM reprezentativcima se raspravlja na temi predvidjenoj za to. Kada dobije poziv tada se tema otvara u protivnom ne.
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Pivopija » 09 jul 2016, 20:56

"Neopisivo sam sretan što sam napokon dobio odobrenje FIFA za nastup za BiH. Već nekoliko mjeseci traje procedura oko promjene sportskog državljanstva i sada je napokon sve gotovo. Čim se pojavila mogućnost da zaigram za bh. selekciju sve što sam pitao bilo je: 'Šta trebam uraditi?' aOstalo je išlo jako brzo i ovom prilikom se zahvaljujem ljudima iz N/FSBiH na angažmanu, uz želju i nadu da ću biti dio tima već na slijedećem okupljanju - naravno, ukoliko me selektor Baždarević pozove. Mnogo mu dugujem, jer je uradio jako puno da ubrza proceduru, a ja mu se želim odužiti dobrim nastupima za Palermo i još boljim nastupima u dresu BiH", rekao je Jajalo, dodavši:

"Uz to, već odranije se znam sa svim reprezentativcima, a u više navrata sam komunicirao i sa Edinom Džekom. Poznajem se i sa svim igračima iz BiH koji nastupaju u Seriji A i zaista se radujem što ću i ja biti dio tima. Vjerujem da imamo snage i kvaliteta da se nosimo sa svim selekcijama iz naše grupe za SP. Optimista sam, pogotovo jer smo već ranije pokazali snagu, tako da vjerujem kako ni put do Rusije nije daleko uprkos činjenici da u našoj grupi imamo Belgiju, Grčku, Kipar, koji nas je i koštao odlaska na EP. Uvjeren sam da nam se slične greške neće dešavati. Meni preostaje da se što bolje pripremim za ono što nam slijedi i da "natjeram" Baždarevića da me pozove, a vjerujem da mi se neće biti teško adaptirati na stil igre u bh. selekciji".

"I da, ne želim da me neko pogrešno shvati, ali zaista ne želim pričati o onome šta je bilo prije, već se okrenuti budućnosti. Samo me to interesuje. Od petka sam igrač BiH i to je jedino o čemu želim razgovarati i sada i u budućnosti. I na kraju, hvala još jednom svima na dobrodošlici u dres BiH, a ja ću se na terenu pokušati odužiti dajući sve od sebe!", poručuje rođeni Jajčanin, koji je nosio i dres Sarajeva između ostalog.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/jajalo-p ... ost/199821
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
bhsport
Postovi: 11289
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la bhsport » 09 jul 2016, 20:59

DevilsAdvocate je napisao/la:Ova tema ne treba da bude ovde, Jajalo je potencijalni reprezentativac i o njemu kao i ostalim POTENCIJALNIM reprezentativcima se raspravlja na temi predvidjenoj za to. Kada dobije poziv tada se tema otvara u protivnom ne.
Istog sam mišljenja. Nema razloga za ovu temu.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Rokoko87 » 09 jul 2016, 21:56

Ja koliko znam još nije dobio poziv, ali ako je to znak da više nećemo gledati Anelku u reprezentaciji, neka ga ovdje.
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Pivopija » 09 jul 2016, 22:33

E jeste zapeli da li tema treba biti ili ne treba. Malo je pozurio, ali ionako ce se praviti za mjesec dana kad Jajalo dobije poziv. Umjesto da se pise o igracu, citavu stranicu ispisaste o tome da li treba tema.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la BoixosNois1899 » 09 jul 2016, 22:37

Pivopija je napisao/la:E jeste zapeli da li tema treba biti ili ne treba. Malo je pozurio, ali ionako ce se praviti za mjesec dana kad Jajalo dobije poziv. Umjesto da se pise o igracu, citavu stranicu ispisaste o tome da li treba tema.
Tako je. On će sigurno dobiti poziv za Gibraltar tako da je svejedno.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Pivopija » 09 jul 2016, 23:08

BoixosNois1899 je napisao/la:
Pivopija je napisao/la:E jeste zapeli da li tema treba biti ili ne treba. Malo je pozurio, ali ionako ce se praviti za mjesec dana kad Jajalo dobije poziv. Umjesto da se pise o igracu, citavu stranicu ispisaste o tome da li treba tema.
Tako je. On će sigurno dobiti poziv za Gibraltar tako da je svejedno.
Gibraltar je tek u Martu 2017. Estonija je prva takmicarska utakmica, Mesa je govorio da bi mogli odigrati prijateljsku prije kvalifikacija, ali ne znam da li postoji termin za prijateljske prije kvalifikacija, jer je onaj avgustovski mislim ukinut.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12029
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la BoixosNois1899 » 09 jul 2016, 23:24

Pivopija je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:
Pivopija je napisao/la:E jeste zapeli da li tema treba biti ili ne treba. Malo je pozurio, ali ionako ce se praviti za mjesec dana kad Jajalo dobije poziv. Umjesto da se pise o igracu, citavu stranicu ispisaste o tome da li treba tema.
Tako je. On će sigurno dobiti poziv za Gibraltar tako da je svejedno.
Gibraltar je tek u Martu 2017. Estonija je prva takmicarska utakmica, Mesa je govorio da bi mogli odigrati prijateljsku prije kvalifikacija, ali ne znam da li postoji termin za prijateljske prije kvalifikacija, jer je onaj avgustovski mislim ukinut.
Da, moja greška. Čini mi se da je Meša rekao da bi volio još jednu prijateljsku utakmicu odigrati prije starta kvalifikacija ali ne znam u koji termin to misle ugurati.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la bosnas_ » 10 jul 2016, 02:53

Odlican igrac, i siguran sam da ce biti pojacanje za nasu reprezentaciju! dobro dosao Zmaju, sve najbolje!

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: TMovac i 31 gost.