Mato Jajalo

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
Lakoste
Postovi: 7879
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Lakoste » 14 nov 2016, 00:18

To sto si ti napisao nije istina. Prosjecan igrac ne moze igrati standardno u bundesligi i seriji A.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Neutral » 14 nov 2016, 00:23

Lakoste je napisao/la:To sto si ti napisao nije istina. Prosjecan igrac ne moze igrati standardno u bundesligi i seriji A.
Daleko je od Bundeslige, posebno od današnjeg Kolna, ne bi se vratio u Sarajevo da je toliko kvalitet, a ne u Kolnu koji je bio u taj vakat na diobi 1 i 2 lige, taman je tamo gdje mu je mjesto, u ekipi koja je glavni favorit za ispadanje u niži rang :thumbup:

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la pinoglavi » 14 nov 2016, 00:36

Doktorski Mato :salut: Nek se koprcaju ovi jadovi kojima je krivo :bih:
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
hurem
Postovi: 8611
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la hurem » 14 nov 2016, 00:56

@Neutral
Jel' jaca EL (Qarabag, Liberec, Fiorentina) ili Serija A (nema smisla nabrajati klubove)?
I sve to sto si nabrojao u korist Cimirota je uglavnom laz ili u najmanju ruku upitno, izuzev da je okretniji.
Uz to nemas argument za to, s dr.strane Jajalo je veceras itekako argumentovao neke stvari.

Na kraju, zasto Jajalo ne bi bio novi Rahimic? - kada si to cuo za Elvira, koliko je godina imao kada je poceo nastupati za reprezentaciju, je li to on igrao u Bayernu ili...
ja sam ga uporedio s njim zbog visine, zbog smirenosti, zbog dobre kontrole lopte, zbog postavljanja, zbog taktickih momenata, zbog mozga i RAZMISLJANJA...

i da...Jajalo ima 28 godina - jel' to on star ili su to odlicne godine za jednog fudbalera?
Zar Cimirot (grcka liga + EL) igra na vecem nivou od Jajala (Serija A)?
Odlucio se za BiH nakon sto mu je propala sansa u Hrvatskoj - sve dok daje svoj maksimum na terenu mene to ne zanima...

I na kraju, budi siguran da Cimirota gotivim vise od tebe ali neke stvari su, recimo, ocite. Pa nije ovaj slucajno veceras bio u prvih 11 a drugi na klupi.
Pred Cimirotom je vrijeme i eto mu prilike protiv Gibraltara u martu, akoBogda.

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Razbojnik » 14 nov 2016, 00:59

Neutral je napisao/la:
Lakoste je napisao/la:Kako se nije moglo nakon jedne lose utakmice procijeniti da je najgori igrac ikad i da je nepotreban mislim da ni nakon jedne dobre utakmice ne mozemo tvrditi da je sad prva postava bez njega nemoguca. Znao sam da je dobar igrac i da ce korsititi reprezentaciji, pa mi je bas i zbog toga bilo smijesno citati pojedine komentare nakon Belgije.
Šta sam ja napisao???

Igrač na nivou Premijer lige BiH u prvom sastavu, dok Gojko ne dobija priliku, kakav trener, kakva odluka, fuj.

Da je igrač na nivou naše lige, to je istina, malo iznadprosječan kao što je Ordagić :mrgreen:

Gojko ne dobija priliku, igra u klubu koji je bolji od mrtvog Palerma i koji igra Evropu.

Idealan za utakmicu protiv Grka kada je on igrač iz grčke lige.

Trkački mnogo kvalitetniji od Mate.

Mato je prosječan igrač i tu se nema ništa više dodati, k'o da mu je 20 godina pa ono ima nade za njega da se razvije u Nermina Šabića.

Muamer Svraka izdominirao sve utakmice za repku, gigant :thumbup:
Svaka cast brate, ali Jajalo se naigrao po San Sirima i Alianz arenama, dok Cimirot igra po grckim brdima... mozemo mi pricati ovako i onako, ali igrac koji ne igra ligu petice meni ne bi imao prednost pred onim koji igra, pa sve da pretrci 15 kilometara protiv Apolona i OFI Krete...

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Neutral » 14 nov 2016, 01:01

Elvir Rahimić je jedan od igrača koje najviše poštujem u našoj historiji. Čovjek koji je rekao NE našem savezu koji je sistematski uništavao tako veliki broj igrača, posebno mladih, da bi zaigrao veoma kasno za repku. Njega vidim kao dobrog trenera jednog dana.

Paok je kvalitetiniji tim od mrtvog Palerma, ne znam što uspoređuješ lige sada.

Mato od 12 utakmica ove sezone u Palermu koji je predzadnji u ligi, ima šest nastupa, ukupno 282 minuta.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 14 nov 2016, 01:03, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24505
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Goalgetter » 14 nov 2016, 01:03

Treba biti iskren i reci da je jako dobro odigrao tekmu. Mnogo sam bio skeptican sto se tice njega, ali treba biti realan i priznati da je sasvim dobar potez bio uvodjenje Mate u prvi sastav.

let3
Postovi: 28993
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la let3 » 14 nov 2016, 01:08

Neutral je napisao/la:Elvir Rahimić je jedan od igrača koje najviše poštujem u našoj historiji. Čovjek koji je rekao NE našem savezu koji je sistematski uništavao tako veliki broj igrača, posebno mladih, da bi zaigrao veoma kasno za repku. Njega vidim kao dobrog trenera jednog dana.

Paok je kvalitetiniji tim od mrtvog Palerma, ne znam što uspoređuješ lige sada.

Mato od 12 utakmica ove sezone u Palermu koji je predzadnji u ligi, ima šest nastupa, ukupno 282 minuta.
Sve tacno...nije Jajalo sad neki Xavi, ali je veceras odigrao odlicnu utakmicu i Meša ga je fino uklopio sa Pjanićem na sredini....covjek može biti koristan za selekciju i to treba gurati.

Doduše, kad bolje razmislim - za onog nesretnika Hadžića i jest Xavi. U odnosu na onu austrijsku ojebinu, Mato je sigurno update tima.

Zakljucak: Meša je potpuno pogodio sa Jajalom :thumbup:

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Neutral » 14 nov 2016, 01:18

Odigrao je super, niko to ne osporava :)

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54268
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la MortemHz » 14 nov 2016, 01:19

Neutral je napisao/la:Elvir Rahimić je jedan od igrača koje najviše poštujem u našoj historiji. Čovjek koji je rekao NE našem savezu koji je sistematski uništavao tako veliki broj igrača, posebno mladih, da bi zaigrao veoma kasno za repku. Njega vidim kao dobrog trenera jednog dana.

Paok je kvalitetiniji tim od mrtvog Palerma, ne znam što uspoređuješ lige sada.

Mato od 12 utakmica ove sezone u Palermu koji je predzadnji u ligi, ima šest nastupa, ukupno 282 minuta.
Tesko je to reci, dosta ima razlika. Recimo cetvrta liga svijeta i cetrnaesta liga svijeta. Jedni dosta losi u jakoj ligi, drugi solidni, malo iznad sredine tabele ali u dosta losijoj ligi. Licno mislim da je Jajalo bolji igrac a on je itekako doprinio da se Cimirot razvije kad su zajedno igrali u Sarajevu, nesto slicno kao mentor. Cimirot je dosta mladji i ima prostora za napredak dok je ovo vrhunac Mati vjerovatno.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la pinoglavi » 14 nov 2016, 01:21

MortemHz je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Elvir Rahimić je jedan od igrača koje najviše poštujem u našoj historiji. Čovjek koji je rekao NE našem savezu koji je sistematski uništavao tako veliki broj igrača, posebno mladih, da bi zaigrao veoma kasno za repku. Njega vidim kao dobrog trenera jednog dana.

Paok je kvalitetiniji tim od mrtvog Palerma, ne znam što uspoređuješ lige sada.

Mato od 12 utakmica ove sezone u Palermu koji je predzadnji u ligi, ima šest nastupa, ukupno 282 minuta.
Tesko je to reci, dosta ima razlika. Recimo cetvrta liga svijeta i cetrnaesta liga svijeta. Jedni dosta losi u jakoj ligi, drugi solidni, malo iznad sredine tabele ali u dosta losijoj ligi. Licno mislim da je Jajalo bolji igrac a on je itekako doprinio da se Cimirot razvije kad su zajedno igrali u Sarajevu, nesto slicno kao mentor. Cimirot je dosta mladji i ima prostora za napredak dok je ovo vrhunac Mati vjerovatno.
Ma sta ti znas Mortem, ti si ih samo prije par godina zajedno gledao uzivo svaku utakmicu, bolje znaju ovi sto gledaju statistiku grcke lige na whoscored i jednom u nekad odgledaju i PAOK na areni kada bude prenos njih u EL
Nad tobom sunce najljepše sja

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Neutral » 14 nov 2016, 01:35

MortemHz je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Elvir Rahimić je jedan od igrača koje najviše poštujem u našoj historiji. Čovjek koji je rekao NE našem savezu koji je sistematski uništavao tako veliki broj igrača, posebno mladih, da bi zaigrao veoma kasno za repku. Njega vidim kao dobrog trenera jednog dana.

Paok je kvalitetiniji tim od mrtvog Palerma, ne znam što uspoređuješ lige sada.

Mato od 12 utakmica ove sezone u Palermu koji je predzadnji u ligi, ima šest nastupa, ukupno 282 minuta.
Tesko je to reci, dosta ima razlika. Recimo cetvrta liga svijeta i cetrnaesta liga svijeta. Jedni dosta losi u jakoj ligi, drugi solidni, malo iznad sredine tabele ali u dosta losijoj ligi. Licno mislim da je Jajalo bolji igrac a on je itekako doprinio da se Cimirot razvije kad su zajedno igrali u Sarajevu, nesto slicno kao mentor. Cimirot je dosta mladji i ima prostora za napredak dok je ovo vrhunac Mati vjerovatno.
To je bilo prije par godina dok je Gojko bio dečkić koji je došao iz nekog Leotara tamo. Razvio se jako brzo u igrača koji čini prvih jedanaest Paoka.

Ispada Grčka liga dno dna, a to je daleko od istine.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la pinoglavi » 14 nov 2016, 01:37

Sarajevo je u gostima pobjedilo i izbacilo Atromitosa, koji se vrtio po pozicijama kao PAOK sada, a Atromotis te godine nije bio porazen kod kuce. Super jaka grcka liga
Nad tobom sunce najljepše sja

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Neutral » 14 nov 2016, 01:40

Otvorio sam komentar, rekoh nešto mudro, kad vidim neznalica pokazuje neznanje. Olympiakos pobijedio Juventus, smiješna Seria A, Olympiakos pobijedio Arsenal, smiješna Engleska liga.

Gledaj serije, možda te bolje krene nego u fudbalu, ne otvaram više tvoje postove, u šta si sprdio 9k postova :facepalm:

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la pinoglavi » 14 nov 2016, 01:49

Pacenice Olimpijakos je druga dimenzija za ostatak lige, nakon njih Panathinaikos i AEK a daleko ispod svi ostali od kojih je PAOK jedan od boljih trenutno, bas kao Atromitos kada je izbacen od Sarajeva. Grcka liga je sivilo Europe i nema se sta posebno analizirati. 9k postova sam nakucao jer me nerviraju takvi kao ti
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
mike10
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 avg 2012, 09:38
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la mike10 » 14 nov 2016, 11:29

Zaista me iznenadio sinocnjom partijom. Ocekivao sam da ce biti tu tek da popuni rupu, a on je odradio sjajnu partiju. Posebno me iznenadilo to sto zna stati na loptu i istu iznijeti cak i pod velikim pritiskom suparnickih igraca. I fizcki je bio na dosta visokom nivou, dobio je dosta duela protiv nabrijanih Grka. Sve u svemu-aferim Mato!

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Razbojnik » 14 nov 2016, 11:32

Grcka liga?


14. Greece 25.900
15. Croatia 25.250


Imaju mocni Olimpiakos, a koef. u rangu Hrvatske... znaci ostatak lige je... pa, ima snimka Sarajevo - Atrimitos, pogledajte :yawn:

edinedin1
Postovi: 765
Pridružen/a: 22 feb 2016, 22:55
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la edinedin1 » 14 nov 2016, 12:16

Mato je tu dok se ne oporavi Besic, onda ce na klupu, momak je dobro sinoc odigrao
Opstanak moramo izboriti

Avatar
Peace
Postovi: 1154
Pridružen/a: 20 avg 2015, 13:26
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la Peace » 14 nov 2016, 12:20

Odigrao je iznad ocekivanja samo neznalicama i neupucenim, tj onim koji ne prate sada momka ili kad je igrao nasu Ligu.... onakva igracina se rijetko rijetko vidjala u nasoj ligi... cimirot i ostali veznjaci su bili obicna prdimahovina za njega....
Dinamo je udruga građana.Prema ZAKONU o udrugama njeno djelovanje temelji se na načelu DEMOKRATSKOG ustroja,članovi "upravljaju" po principu 1ČLAN=1GLAS.Klub je danas PRCIJA krimosa Mamica!
43 M € UKRADENIH iz Dinama and still counting...

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Mato Jajalo

Post Postao/la ASD » 14 nov 2016, 12:39

Neutral je napisao/la:
Lakoste je napisao/la:To sto si ti napisao nije istina. Prosjecan igrac ne moze igrati standardno u bundesligi i seriji A.
Daleko je od Bundeslige, posebno od današnjeg Kolna, ne bi se vratio u Sarajevo da je toliko kvalitet, a ne u Kolnu koji je bio u taj vakat na diobi 1 i 2 lige, taman je tamo gdje mu je mjesto, u ekipi koja je glavni favorit za ispadanje u niži rang :thumbup:
Vidi se koliko pratis Seriju A, igraci su najmanje krivi sto je Palermo glavni favorit za ispadanje.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: benko21, Goalgetter, mire96, Pensioner26, StevieG8 i 57 gostiju.