Zvonimir Kožulj

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5738
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Zvonimir Kožulj

Post Postao/la JohnCleese » 20 jul 2016, 09:57

Zvonimir Kožulj (Ljubuški, 15. studenog 1993.), bosanskohercegovački nogometaš i reprezentativac.
Od sedme godine boravio je u omladinskoj školi mostarskog Zrinjskog. Sa sedamnaest godina prelazi u NK Široki Brijeg. U prvom dijelu sezone 2013./14. je bio na posudbi u Vitezu, a u drugom dijelu u Branitelju iz Mostara. Po povratku s posudbi postaje standardni prvotimac Širokog Brijega te u dvije naredne sezone odigrava 48 ligaških utakmica uz 11 postignutih pogodaka. U ljeto 2016. godine prelazi u splitski Hajduk. U ligaškom debiju za Hajduk postiže i svoj prvi pogodak, 17. srpnja 2016. protiv Cibalije u Vinkovcima (0:2).

U svibnju 2015. debitirao je za bosanskohercegovačku reprezentaciju do 19 godina za koju je upisao četiri nastupa, jedan nastup upisao je i za reprezentaciju do 21 godine. Za A reprezentaciju BiH debitirao je 7. lipnja 2016. na Kirin kupu protiv Japana.

slika
slika
slika

Nadimak: Zolja iz Bijelog Polja
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la Pivopija » 20 jul 2016, 15:30

Malo sam ga gledao, ali sto bi rekli vidi se da momak zna lopte.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la bhsport » 20 jul 2016, 15:40

Odlican igrac, koji treba cim prije bjezati iz ajduka ako hoce da napravi nesto od svoje karijere.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Omark
Postovi: 2663
Pridružen/a: 15 jun 2015, 15:32
Lokacija: Dolina
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la Omark » 20 jul 2016, 16:46

Yebi me.:bih:

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la terra » 20 jul 2016, 22:49

Pivopija je napisao/la:Malo sam ga gledao, ali sto bi rekli vidi se da momak zna lopte.
I što je jako bitno moderan veznjak,velike trke,razorna udarca...ako ga ozljede zaobiđu mogao bi daleko...

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la HankMoody » 21 jul 2016, 03:37

terra je napisao/la:
Pivopija je napisao/la:Malo sam ga gledao, ali sto bi rekli vidi se da momak zna lopte.
I što je jako bitno moderan veznjak,velike trke,razorna udarca...ako ga ozljede zaobiđu mogao bi daleko...
Dosta mu je jedna teška povreda od koje se oporavio.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la Neutral » 21 jul 2016, 04:35

Ubjedljivo najbolji igrač prošle godine u Premijer ligi BiH. Dovoljno je pogledati samo njegov pristup pri zagrijavanja za utakmicu, ozbiljan izraz lica, maksimalno zagrijavanja, nema "čosanja" sa saigračima.

Na terenu zvijeru, drži sam vezni red, velika radilica, vjerovatno i igrač koji najviše pretrči po svakoj utakmici (nema tih podataka). Jak u duelima, odlična tehnika. Treba raditi na pregledu igre, primi loptu, gleda u nju i to mu je jedna od mana osim naravno iskustva koje će stići vremenom.

Koliko je naša liga jaka, svjedoči i činjenica da je Zvone prešao za smiješnih 200 tisuća eura u Hajduk Split, dok je Zvone za Harisa (gdje se cifra od milion eura spominje) legendarni igrač Parme, Dino Baggio.

Meša je na vrijeme uvidio o kakvom se igraču radi, pa ga je ugrabio na vrijeme dok se susjedima nije ukazao. Odličan debi u HNL-u.

Podsjeća po radnim navikama na Cimirota, inače precijenjenog igrača na forumu kraj forumskih stručanjaka što su vidjeli našu ligu preko livescore-a.

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la maximusdecimus » 21 jul 2016, 11:58

bhsport je napisao/la:Odlican igrac, koji treba cim prije bjezati iz ajduka ako hoce da napravi nesto od svoje karijere.
odlazak iz nase lige u Hajduk je napredak u karijeri. koliko god taj Hajduk bio los opet je svemirski brod za sve premijerligase u svakom pogledu(sto naravno vise govori u kakvom k.u..r..cu nam je liga0, puno vise pracen od skauta, prodaju igrace za iznose koje nasi mogu samo sanjati, odigrat ce vise jakih utakmica nego kod nas, tako da...sve je na njemu,valjda se pokaze u dobrom svijetlu ;)

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la bhsport » 21 jul 2016, 12:06

maximusdecimus je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Odlican igrac, koji treba cim prije bjezati iz ajduka ako hoce da napravi nesto od svoje karijere.
odlazak iz nase lige u Hajduk je napredak u karijeri. koliko god taj Hajduk bio los opet je svemirski brod za sve premijerligase u svakom pogledu(sto naravno vise govori u kakvom k.u..r..cu nam je liga0, puno vise pracen od skauta, prodaju igrace za iznose koje nasi mogu samo sanjati, odigrat ce vise jakih utakmica nego kod nas, tako da...sve je na njemu,valjda se pokaze u dobrom svijetlu ;)
Sa obzirom da su ponajbolji mladi igraci unazad otisli u PAOK, pa Konyaspor koji je osigrao evropu u puno jacoj ligi od hrvatske, zvone je i mogao i mora bolje i zbog toga treba cim prije da se trsi majstora sa mora.
Bolje mu je da je poput Zole, uhvatio se Belgije, ali eto.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

inter1
Postovi: 84
Pridružen/a: 11 avg 2012, 13:20
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la inter1 » 21 jul 2016, 12:49

Neutral je napisao/la:Ubjedljivo najbolji igrač prošle godine u Premijer ligi BiH. Dovoljno je pogledati samo njegov pristup pri zagrijavanja za utakmicu, ozbiljan izraz lica, maksimalno zagrijavanja, nema "čosanja" sa saigračima.

Na terenu zvijeru, drži sam vezni red, velika radilica, vjerovatno i igrač koji najviše pretrči po svakoj utakmici (nema tih podataka). Jak u duelima, odlična tehnika. Treba raditi na pregledu igre, primi loptu, gleda u nju i to mu je jedna od mana osim naravno iskustva koje će stići vremenom.

Koliko je naša liga jaka, svjedoči i činjenica da je Zvone prešao za smiješnih 200 tisuća eura u Hajduk Split, dok je Zvone za Harisa (gdje se cifra od milion eura spominje) legendarni igrač Parme, Dino Baggio.

Meša je na vrijeme uvidio o kakvom se igraču radi, pa ga je ugrabio na vrijeme dok se susjedima nije ukazao. Odličan debi u HNL-u.

Podsjeća po radnim navikama na Cimirota, inače precijenjenog igrača na forumu kraj forumskih stručanjaka što su vidjeli našu ligu preko livescore-a.

Stoji da ga je Mesa na vrijeme zvao. Ali da bi bilo 100% sigurno on mora debitovati u zvanicnoj utakmici, prijateljske se ne broje. Hrvatska je dobro pokrivena na tim pozicijama, ali sada igra u HNL-u i bice im u izlogu. Ne bi me cudilo da ako pruzi extra partije da ga pokusaju vrbovati. Opet mislim da vecu sansu za razvoj ima u nasoj reprezentaciji, i ne ulazeci u druge razloge ne vjerujem da bi se opredijelio za kockaste.

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la maximusdecimus » 21 jul 2016, 13:35

bhsport je napisao/la: Sa obzirom da su ponajbolji mladi igraci unazad otisli u PAOK, pa Konyaspor koji je osigrao evropu u puno jacoj ligi od hrvatske, zvone je i mogao i mora bolje i zbog toga treba cim prije da se trsi majstora sa mora.
Bolje mu je da je poput Zole, uhvatio se Belgije, ali eto.
promasena prica, PAOK, Konya i ostali nisu bili zainteresirani, Hajduk jest, tako da i nije imao izbora. a to je opet napredak...nego, gdje je Zolotic sada?? cucno ko Melcin horoz, realno, druga liga Belgije. ovaj ce bar igrati za Hajduk, Zola skoro pa nije prismrdio prvom timu Genta...zivi bili, pa vidjeli dokle ce ko dogurati

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la bhsport » 21 jul 2016, 13:56

maximusdecimus je napisao/la:
bhsport je napisao/la: Sa obzirom da su ponajbolji mladi igraci unazad otisli u PAOK, pa Konyaspor koji je osigrao evropu u puno jacoj ligi od hrvatske, zvone je i mogao i mora bolje i zbog toga treba cim prije da se trsi majstora sa mora.
Bolje mu je da je poput Zole, uhvatio se Belgije, ali eto.
promasena prica, PAOK, Konya i ostali nisu bili zainteresirani, Hajduk jest, tako da i nije imao izbora. a to je opet napredak...nego, gdje je Zolotic sada?? cucno ko Melcin horoz, realno, druga liga Belgije. ovaj ce bar igrati za Hajduk, Zola skoro pa nije prismrdio prvom timu Genta...zivi bili, pa vidjeli dokle ce ko dogurati
Fulio si poentu, i belgijska i grcka i turska liga je bolje od hrvatske.
Zbog tog sam naveo da sto prije treba bjezati iz ajduka. Samo nek se pokaze.
Zola je imao povredu, al bolje mu je gore igrati u drugoj ligi nego ovdje kod nas.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la maximusdecimus » 21 jul 2016, 14:19

bhsport je napisao/la: Fulio si poentu, i belgijska i grcka i turska liga je bolje od hrvatske.
Zbog tog sam naveo da sto prije treba bjezati iz ajduka. Samo nek se pokaze.
Zola je imao povredu, al bolje mu je gore igrati u drugoj ligi nego ovdje kod nas.
jasno da su te lige bolje, ali nije imao ponude niti iz Belgije niti iz Turske tako da ne znam kako sam fulao poentu. tok logikom, najbolje bi bilo da je otisao u Ajax, tamo znaju razviti igraca, bas me cudi sto nije :crazy: da ponovim, ja samo kazem da mu je Hajduk napredak u karijeri u odnosu na Siroki i ako uspije u Splitu otvorena su mu vrata najjacih liga ;)

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la pinoglavi » 21 jul 2016, 14:25

Vodeci se logikom nekih forumasa bolji je Modic od njega. Ipak je on iz Milana a Kozulj iz PLBiH. Cim je to iz PL ne moze valjati, a cim je Modic iz Milana valja.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
bhsport
Postovi: 11291
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la bhsport » 21 jul 2016, 14:31

maximusdecimus je napisao/la:
bhsport je napisao/la: Fulio si poentu, i belgijska i grcka i turska liga je bolje od hrvatske.
Zbog tog sam naveo da sto prije treba bjezati iz ajduka. Samo nek se pokaze.
Zola je imao povredu, al bolje mu je gore igrati u drugoj ligi nego ovdje kod nas.
jasno da su te lige bolje, ali nije imao ponude niti iz Belgije niti iz Turske tako da ne znam kako sam fulao poentu. tok logikom, najbolje bi bilo da je otisao u Ajax, tamo znaju razviti igraca, bas me cudi sto nije :crazy: da ponovim, ja samo kazem da mu je Hajduk napredak u karijeri u odnosu na Siroki i ako uspije u Splitu otvorena su mu vrata najjacih liga ;)
Jeste napredak Hajduk u odnosu na Siroki, ali kazem ti sto sam vec napisao, neka ide cim prije iz Hajduka za njegovo dobro.
Nisam nigdje napisao da je korak unazad, ne znam zasto to potenciras. On godinu i ide dalje, pa makar u Belgiju, Tursku ili Grcku, ako ostane duze u Splitu tapija mu je.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la pinoglavi » 21 jul 2016, 14:38

Sazrio je i za jace lige od HNL-a ali SB zeli imati dobre odnose sa Hrvatskim klubovima da bi im nekada poslali nekog igraca, koji je njima visak, na posudbu. Bar ja mislim da nisu jedinu ponudu od Hajduka imali, ali...
Sve u svemu, dobro je i ovo.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la DevilsAdvocate » 21 jul 2016, 14:42

Ma ovo je idealno za daljni razvoj njegove karijere, tu ce dobiti daleko vise prostora, igrati ce vjerovatno par sezona u HNL i naravno ako se pokaze sto ne bi otisao dalje , ne vidim u ovom trenutku niti jednu drugu opciju gdje bi on vise igrao i imao vecu sansu za dokazivanje nego u Hajduku...
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5738
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la JohnCleese » 21 jul 2016, 19:58

Vecerad u startnih 11 zajednom sa Tinom Susicem
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la DevilsAdvocate » 21 jul 2016, 22:39

90' minuta lagano :opaopa:
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Strob1996
Postovi: 501
Pridružen/a: 26 apr 2016, 00:18
Kontakt:

Re: Zvonimir Kožulj

Post Postao/la Strob1996 » 22 jul 2016, 17:17

Novopečeni bh. reprezentativac Zvonimir Kožulj oduševio je javnost u Hrvatskoj svojim u dresu Hajduka. Donedavni član Širokog Brijega za kratko vrijeme je postao neizostavan u prvoj postavi Hajduka, a da se nametnuo na pravi način potvrđuje i to da je odnio uvjerljivu pobjedu u izboru za najboljeg igrača 1. kola MAXtv Prve lige. Kožulj je dobio više od 50 posto glasova te je tako ostavio bez ikakve šanse svoje konkurente Armina Hodžića iz Dinama i Romana Bezjaka iz Rijeke. U završnici posljednjeg susreta 1. kola Kožulj je pogotkom potvrdio slavlje Hajduka nad Cibalijom, a to mu je ujedno bio prvi gol za splitski klub u službenim utakmicama.
Zbog tebe jutrom budim se,pjevam uvijek do zadnje i kad ti ime spomenem znaj da zivim za tebe...

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 50 gostiju.