Samir Memišević

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

bhfanatic14
Postovi: 4255
Pridružen/a: 24 avg 2011, 14:07
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la bhfanatic14 » 17 maj 2017, 23:44

Rokoko87 je napisao/la:
bhfanatic14 je napisao/la:Zamjenjen Mema u 70toj
Mema :lol: :lol: :lol: :lol:
Prekucao si igricu!
Roko moj brat od prvog dana :bih:
Mario Vrancic - Osvajac engleskog Championshipa
Sanjin Prcic - Osvajac francuskog Kupa

SAVEZ NAPOLJE ! ! !

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la gruezi » 18 maj 2017, 00:13

meni je fakat iznenadzujuce da je igrac iz nase lige uspio dobit ovoliku minutazu u holandskoj ligi i to vec prvu sezonu....nadam se da ce sljedecu prekucat...najbitnije je da igra i da se razvija i za 2 godine da se proda u neku jacu ligu imat ce najmanje 5 dobrih sezona pred sobom jos...

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la HankMoody » 20 maj 2017, 20:52

Nakon katastrofe u prošloj utakmici protiv AZ-a, večeras ga nema nikako.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la Vucevich » 20 maj 2017, 20:54

HankMoody je napisao/la:Nakon katastrofe u prošloj utakmici protiv AZ-a, večeras ga nema nikako.
Povrijedio se

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la HankMoody » 13 avg 2017, 18:57

Večeras nije dobio ni minut. Primili su 3 gola, pa možda trener bude rotirao iduću utakmicu.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Vucevich
Postovi: 11217
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la Vucevich » 20 avg 2017, 14:32

Na klupi.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la HankMoody » 16 sep 2017, 19:33

Večeras je konačno starter. I prošlu sezonu je na početku bio na klupi, pa se poslije ustalio, valjda će i ove tako biti.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la HankMoody » 24 sep 2017, 15:47

Počeo i danas.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la HankMoody » 30 sep 2017, 19:02

Opet je večeras u početnoj postavi, ustalio se nakon lošeg početka sezone.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la HankMoody » 15 okt 2017, 13:42

Ponovo je starter, valjda će idući selektor ozbiljno računati na njega.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la DaVinci » 15 okt 2017, 16:57

Vi kontate da u Eredivisie samo par klubova igra za nesto ... ostali su tu da popune broj kao Samirov klub ...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
samocelik
Postovi: 5930
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la samocelik » 16 okt 2017, 11:54

DaVinci je napisao/la:Vi kontate da u Eredivisie samo par klubova igra za nesto ... ostali su tu da popune broj kao Samirov klub ...
Sve i da jeste tako, a vjerujem da jeste ipak mu je bolje ići korak po korak. Prvo igro protiv Želje,Sarajeva,Zrinjskog.
Sad igra i trebao bi igrati u puno boljim uslovima sa znatno boljim terenima protiv Ajaxa,PSV, Feynorda. Dakle iskustvo, utakmice u nogama i tako dalje.Dobro je sve ovo. Neka radi i neka daje sve od sebe, sigurno će nešto napraviti u katijeri.
Evo slučaj Bešića,nakon teške povrede ne može se nametnuti u Evertonu. Da je imao neku prelaznu ekipu vjerovatno bi mu lakše bilo.
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

Avatar
DaVinci
Postovi: 2827
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la DaVinci » 17 okt 2017, 00:30

samocelik je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Vi kontate da u Eredivisie samo par klubova igra za nesto ... ostali su tu da popune broj kao Samirov klub ...
Sve i da jeste tako, a vjerujem da jeste ipak mu je bolje ići korak po korak. Prvo igro protiv Želje,Sarajeva,Zrinjskog.
Sad igra i trebao bi igrati u puno boljim uslovima sa znatno boljim terenima protiv Ajaxa,PSV, Feynorda. Dakle iskustvo, utakmice u nogama i tako dalje.Dobro je sve ovo. Neka radi i neka daje sve od sebe, sigurno će nešto napraviti u katijeri.
Slazem se ... do sljedeceg septembra bi mogao biti konkurentan u repci ako nastavi napredovat'...
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la 75000 » 20 okt 2017, 21:04

U prvoj veceras gube 0:1 od Willema II imaju crveni od 20. minute.

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la HankMoody » 29 okt 2017, 14:04

Danas je ponovo starter.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
braco
Postovi: 8670
Pridružen/a: 22 avg 2010, 23:58
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la braco » 04 nov 2017, 22:11

Samir Memišević: Nemoguće kako sam otpao za turnir u Japanu, ali…

U proteklom ciklusu Mehmed Baždarević je pozivao četrdesetak igrača, ali šansu nikad nije dobio Samir Memišević, prvotimac Groningena.

Premda je poziv dobijao još dok je kao kapiten nosio dres Radnika, iako se radi o mladom nogometašu, koji je redovno igrao u svom klubu, sve je to bilo nedovoljno da dobije pravu šansu. Čak je zapostavljan kada je reprezentacija bila hendikepirana odlaskom Emira Spahića, te povremenim izostancima standardnih defanzivaca.

Kako mu kućni odgoj nalaže, Memišević je svoje ambicije podredio interesu reprezentacije.

Malo se, izuzmemo li Seada Kolašinca i Senada Lulića, ko od bh. defanzivaca može pohvaliti, brojkama koje idu u prilog kao bh. reprezentativcu iz Groningema.

Memišević je u odigrane 34 utakmice, čak devet puta bio u timu kola, a pet puta, što od navijača, što po ocjenama izvještača bio igrač utakmice.

Samir je ponovo u početnoj postavi svog tima. Za “Sportske” je govorio o bh. reprezentaciji, o tome kako su tekli rijetki i kratki razgovori sa selektorom, o tome zašto nije putovao na turnir u Japan s kojeg se reprezentacija vratila s pobjedničkim peharom.

– Iako smo u maloj rezultatskoj krizi i nalazimo se u donjem dijelu, satisfakciju mi predstavlja što sam u početnoj postavi- naglašava Memišević u intervjuu za portal ****.

Ako znamo koje lige pripadaju “Ligi petice”, na kojem je mjestu holandska liga, gdje se, zahvaljujući Ajaxu sedamdesetih godina igrao “totalni fudbal”?

– Po meni je kvalitet, recimo takav da smo sedma liga u Evropi. Po posjetama na stadionu mogli bi među pet, jer su stadioni puni tako da je milina igrati.

Imate li neko objašnjenje zašto niste, unatoč kvalitetnim igrama, pozivani u reprezentaciju? Barem niste imali status kakav zaslužujete…

– Iskreno, ja to ne bih komentarisao…

Zašto? Ne komentarište Vi, iz kolegijalnosti šuti Vaš otac, bivši as, godinama trener koji je otkrio Elvira Rahimića, Mirsada Bešliju i mnoge druge…

– Selektor najbolje zna. To je njegova odluka. Da li je ispravna, to on najbolje zna. Možda sam mogao dobiti priliku da pokažem šta znam, ali svejedno. Moje je da igram što bolje u klubu, kako bih igrama i formom dokazao da zaslužujem poziv u reprezentaciju. Iskreno, nisam očekivao da igram protiv težih suparnika. Selektor je s pravom rezonovao, kada je želio igrače s više iskustva, ali u utakmicama sa slabijim reprezentacijama, možda sam mogao dobiti minutažu.

Da li ste nekada razgovarali sa selektorom o svom statusu?

– Samo jednom kada me nazvao prije utakmice s Grčkom…

Šta Vam je rekao?

– Zanimalo ga da li je moja povreda, zbog kojem sam bio van stroja, lakše ili teže prirode. Obradovao sam se pozivu, a rastužio kada mi je selektor u istom razgovoru rekao da bih mogao otpasti. Kao što sam vam rekao, ja mu ne zamjeram. Vjerujem da je želio najbolje…

Javnost i mediji su smatrali da zaslužujete, ne samo poziv već i mjesto u timu. Pogotovo odlaskom Spahića. Vjerujete li da imate mjesto u reprezentaciji?

– Da ne vjerujem u sebe ne bih ni igrao fudbal. Ako sam, kao mlad, pa je rano za mjesto u timu, ali svakako zaslužujem poziv. Mislim da to nije neskromno ako vjerujem u sebe. Ja znam da me ništa drugo osim kvalitetnih igara ne može dovesti u reprezentaciju.

Prije turneje u Japanu igrali ste za A reprezentaciju, a onda vas nije bilo u dosta podmlađenom timu koji je igrao u Japanu. Zašto ste otpali?

– Eh, šta se sve izdešavalo, ja mislim da sam Bog zna šta i zašto. Neshvatljivo i nemoguće to kako sam ja ispao iz te kombinacije, ali svakako nisam ništa nikome zamjerio. Ipak, ima neko ko to sve vidi.

Čekajte, jeli pasoš ili viza bila u pitanju, ili šta treće..?

-Eh, to “šta”…

Ima li u holandskoj ligi, osim Vas i Đumića još bh igrača?

– Pa, naših Bosanaca skoro i da nema. Koliko ja znam tu smo Đumić i ja. Moguće da u nekim ligama ima mlađih igrača.

Koji sistem igra Vaš tim?

-Uglavnom 4-3-3. Ja sam igrao lijevog stopera, moguće da ću ubuduće igrati desno, jer će biti nekih rokada u timu.

Jeste li imali ponuda za promjenom kluba?

– Ugovor mi važi do 2019.godine, te imam opciju produženja. Imao sam dvije ponude, ali klub nije pristao. Nadam se, ako sve bude u redu, možda na zimu ili na ljeto da ću promijeniti sredinu.

U Holandiji ste s djevojkom?

– Nisam. Ne bih o tome zvanično. Neka to ostane moja tajna. Haha…

Vi ste iz fudbalsko – novinarske porodice…

– Tako je. Moj otac Midhat je bio kapiten i trener Slobode, međutim, ja ne želim da se prave usporedbe. On je gradio i gradi svoj put, a ja svoj. Ponosan sam na svoje roditelje, na svoju porodicu, na sestru Sabinu, koja je u novinarstvu. Sestra radi u medijskoj kući Televizija Živinice. Sretni smo i ponosni- izjavio je Memišević na kraju intervjua za ****.

Ko god da bude novi selektor ne smije prijeći preko činjenica da je odlaskom Spahića u našem šesnaestercu bilo kao na korzu. Curilo je na sve strane. Kao u sarajevskom Vodovodu.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la jasmin10 » 05 nov 2017, 11:43

A što se gura preko medija...

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6414
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la JavierBosnia » 05 nov 2017, 11:53

jasmin10 je napisao/la:A što se gura preko medija...
Covjek bi rekao da je u najmanju ruku Nemanja Vidic, ono lik do prosle godine igrao u Radniku...
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la jasmin10 » 05 nov 2017, 11:58

JavierBosnia je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:A što se gura preko medija...
Covjek bi rekao da je u najmanju ruku Nemanja Vidic, ono lik do prosle godine igrao u Radniku...
Ma uredu je da se pozove ali nije on nikakav poseban kvalitet. Iskusno je preskočio to da je bio jedno vrijeme na klupi.

DzoniInglis
Postovi: 153
Pridružen/a: 24 avg 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Samir Memišević

Post Postao/la DzoniInglis » 05 nov 2017, 12:01

samocelik je napisao/la:
DaVinci je napisao/la:Vi kontate da u Eredivisie samo par klubova igra za nesto ... ostali su tu da popune broj kao Samirov klub ...
Sve i da jeste tako, a vjerujem da jeste ipak mu je bolje ići korak po korak. Prvo igro protiv Želje,Sarajeva,Zrinjskog.
Sad igra i trebao bi igrati u puno boljim uslovima sa znatno boljim terenima protiv Ajaxa,PSV, Feynorda. Dakle iskustvo, utakmice u nogama i tako dalje.Dobro je sve ovo. Neka radi i neka daje sve od sebe, sigurno će nešto napraviti u katijeri.
Evo slučaj Bešića,nakon teške povrede ne može se nametnuti u Evertonu. Da je imao neku prelaznu ekipu vjerovatno bi mu lakše bilo.
Čovjek gore iznad opisa svaku ligu na svijetu. U Španiji zadnjih trideset godina možda pet timova da je uzelo ligu, u Njemačkoj isto tako, u Engleskoj, da nije bilo silnih arapskih miliona, imali bi dva tima. Pa čak i u ovoj našoj bijedi nema više iznenađenja već godinama.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Maestro^^, Rodeni, Semper i 23 gosta.