SP Kvalifikacije - Grupa H

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Šta će reprezentacija BiH napraviti u ovim kvalifikacijama?

Anketa je završila: 31 avg 2017, 17:59.

Plasirati se direktno na SP
34
30%
Plasirati se kroz baraž na SP
35
31%
Ispasti u baražu
20
18%
Neće biti među prve dvije ekipe
23
21%
 
Ukupno glasova: 112

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la JonSnow » 10 jun 2017, 21:27

SlevinKelevra je napisao/la:Treba se lagano okrenuti Euru 2020. Realno sagledati ko ima sanse zaigrati u tim kvalama, i te igrace polako uvoditi u sistem, a od nekih se i definitivno oprostiti.
Zao mi je sto ovo pisem u ovakvom trenuku, ali to je realno...
Nažalost, ali tako je. Nismo iskoristili zalet kada samo imali ovu generaciju u naponu snage zbog neadekvatnih ljudi na poiziciji sleketora i to je to. Mislim da nam je to bio breaking point, prema gore ili prema dolje a mi smo ovo drugo izabrali. Mogli smo odabrati stručnjaka koji bi gajio moderan nogomet i uz ovakvu ekipu mi bi u Brazilu s lakoćom prošli grupu, a onda...ko zna? Ovako smo na oštrici noža, najbolji strijelac svih veremna naše repke polako stari a ni na vidiku neko tko ga može dostojno zamijeniti.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la SlevinKelevra » 10 jun 2017, 21:33

JonSnow je napisao/la: Nažalost, ali tako je. Nismo iskoristili zalet kada samo imali ovu generaciju u naponu snage zbog neadekvatnih ljudi na poiziciji sleketora i to je to. Mislim da nam je to bio breaking point, prema gore ili prema dolje a mi smo ovo drugo izabrali. Mogli smo odabrati stručnjaka koji bi gajio moderan nogomet i uz ovakvu ekipu mi bi u Brazilu s lakoćom prošli grupu, a onda...ko zna? Ovako smo na oštrici noža, najbolji strijelac svih veremna naše repke polako stari a ni na vidiku neko tko ga može dostojno zamijeniti.
Slazem se. Mislim da ce Euro 2020 biti bas posebno prvenstvo za nas i vrlo bitno za buducnost repke.
Prvo, za ocekivati je da se plasiramo, jer ako i drugi put zayebemo plasman u formatu gdje na prventvu igra 24 od 55 evropskih ekipa, onda treba ugasiti repku. Drugo, isto je za ocekivat da ti nece biti nekih faca koje su obiljezile reprezentaciju u zadnjih desetak godina, a da ce se dati bitna uloga nekim mladicima koji pokazuju potencijal. Naravno, ne ocekujem da svi sada budu nosioci ekipe, ali neki hoce sigurno.
I trece, mislim da ce covjek koji naslijedi Mesu biti bas drugaciji od svih dosadasnjih selektora. Vrijeme je da se odmaknemo od ove jugoslovensko- francuske skole, i probamo nesto novo.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la DrFilgud » 10 jun 2017, 23:19

Treba spustiti loptu, kod nas je sve spram mrtve glave.Neumjereni smo i kada hvalimo i kada kudimo. Istina Mesa nije na visini zadatka, rezultati nisu kakve smo prizeljkivali, ali je daleko od crnila kakvo se pokusava prikazati. Nismo mi ni toliko lose igrali, niti su rezultati toliko losi da se dize ovakva frka. I jace reprezentacije bi bile zadovoljne sa dva remija protiv Grcke, a ovo "strucno" komentarisanje, da je usla neka frljoka u 90.minuti, pricalo bi se kako smo odlicno igrali.

Avatar
JonSnow
Postovi: 6181
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la JonSnow » 10 jun 2017, 23:29

DrFilgud je napisao/la:Treba spustiti loptu, kod nas je sve spram mrtve glave.Neumjereni smo i kada hvalimo i kada kudimo. Istina Mesa nije na visini zadatka, rezultati nisu kakve smo prizeljkivali, ali je daleko od crnila kakvo se pokusava prikazati. Nismo mi ni toliko lose igrali, niti su rezultati toliko losi da se dize ovakva frka. I jace reprezentacije bi bile zadovoljne sa dva remija protiv Grcke, a ovo "strucno" komentarisanje, da je usla neka frljoka u 90.minuti, pricalo bi se kako smo odlicno igrali.
Bi slijep a bome i gluh čovjek.

Hasansas1978
Postovi: 396
Pridružen/a: 08 jan 2017, 23:20
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Hasansas1978 » 11 jun 2017, 23:07

Tabela sa gol razlikom i brojem poena:

1. Belgija 24-2 - 16 poena
2. Grcka 10-3 - 12 poena
3- BIH 13-5 - 11 poena

Preostale utakmice:
Belgija : Gibraltar kuci, Grcka gostovanje, BIH gostovanje, Kipar kuci

Grcka : Estonija kuci, Belgija kuci, Kipar gostovanje, Gibraltar kuci

BIH : Kipar gotovanje, Gibraltar gostovanje, Belgija kuci, Estonija gostovanje.....


Ove kvalifikacije su izgubljene...Sve sanse su se svele na to da mi dobijemo do kraja sve 4 utakmice a da Belgija u Grckoj dobije Grcku....Ovo me podsjeca na one poslijeratne godine i kvalifikacije kad smo kovali neke kombinacije dok se ne izgube i one matematciske sanse...

A realno grupu nismo mogli dobili laksu....I sad slijedi pad na FIFA listi, prelazak u 3. sesir i kvalifikacije na neke novo veliko prvenstvo nisu vise nikakva realnost neko ogroman posao i uspjeh a za to treba ponovo mnogo da se radi i da se mnogo toga desi....

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la FliX » 12 jun 2017, 00:29

Hasansas1978 je napisao/la:Tabela sa gol razlikom i brojem poena:

1. Belgija 24-2 - 16 poena
2. Grcka 10-3 - 12 poena
3- BIH 13-5 - 11 poena

Preostale utakmice:
Belgija : Gibraltar kuci, Grcka gostovanje, BIH gostovanje, Kipar kuci

Grcka : Estonija kuci, Belgija kuci, Kipar gostovanje, Gibraltar kuci

BIH : Kipar gotovanje, Gibraltar gostovanje, Belgija kuci, Estonija gostovanje.....


Ove kvalifikacije su izgubljene...Sve sanse su se svele na to da mi dobijemo do kraja sve 4 utakmice a da Belgija u Grckoj dobije Grcku....Ovo me podsjeca na one poslijeratne godine i kvalifikacije kad smo kovali neke kombinacije dok se ne izgube i one matematciske sanse...

A realno grupu nismo mogli dobili laksu....I sad slijedi pad na FIFA listi, prelazak u 3. sesir i kvalifikacije na neke novo veliko prvenstvo nisu vise nikakva realnost neko ogroman posao i uspjeh a za to treba ponovo mnogo da se radi i da se mnogo toga desi....
Nisi upravu ako Belgija dobije Grcku mi mozemo tri dobit i jednu odigrat nerjeseno.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Virtu4l » 12 jun 2017, 00:31

FliX je napisao/la:Nisi upravu ako Belgija dobije Grcku mi mozemo tri dobit i jednu odigrat nerjeseno.
S tim da nam treba bolja gol razlika od Grčke.
Evribadi sej Željo
Željoooo

esprit24
Postovi: 5380
Pridružen/a: 13 dec 2013, 20:41
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la esprit24 » 12 jun 2017, 01:45

Vjeruje li jos neko u baraz osim mene :kafa:
Biti srcem vezan, u tome leži snaga..

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la 123456 » 12 jun 2017, 07:09

esprit24 je napisao/la:Vjeruje li jos neko u baraz osim mene :kafa:
+1
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la BelminM23 » 12 jun 2017, 14:03

esprit24 je napisao/la:Vjeruje li jos neko u baraz osim mene :kafa:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 14:04

esprit24 je napisao/la:Vjeruje li jos neko u baraz osim mene :kafa:
+1, Belgijanci uzimaju Grke, mi igramo nerijeseno s Belgijancima u Zenici i idemo u baraz radi bolje gol razlike :kafa:

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la SlevinKelevra » 12 jun 2017, 14:11

Vjerujem i ja, al sta onda...

Svedska/Francuska/Holandija
Svicarska/Portugal
S Irska
Srbija/Irska
Danska/CG
Slovacka/Slovenija
Spanija/Italija
Hrvatska/Island/Turska/Ukrajina

Na stranu bilo nosioci/nenosioci, ovdje bi bili blagi favoriti samo protiv Crne Gore i Slovenije i egal sa jos dvije-tri ekipe. Jos kad skontas kako smo se dosada snalazili u barazu, i cinjenicu da nisamo pobjedili jaku selekciju u ovom vijeku... :roll:

Nikad nisam bio pesimista kada je nasa ekipa u pitanju, ali u ovom trenutku su nam sanse za baraz negdje na 15%.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Raonffa » 12 jun 2017, 14:13

Što manje očekujemo, veće su šanse da ćemo napraviti nešto.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la macak_ » 12 jun 2017, 14:58

Virtu4l je napisao/la:
FliX je napisao/la:Nisi upravu ako Belgija dobije Grcku mi mozemo tri dobit i jednu odigrat nerjeseno.
S tim da nam treba bolja gol razlika od Grčke.
To već imamo, a ukoliko se bude gledao međusobni duel, i tu smo bolji.

Imamo mi realne šanse do kraja, ali ja se bojim gostovanja na kipru i u estoniji.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Virtu4l » 12 jun 2017, 15:00

macak_ je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:
FliX je napisao/la:Nisi upravu ako Belgija dobije Grcku mi mozemo tri dobit i jednu odigrat nerjeseno.
S tim da nam treba bolja gol razlika od Grčke.
To već imamo, a ukoliko se bude gledao međusobni duel, i tu smo bolji.

Imamo mi realne šanse do kraja, ali ja se bojim gostovanja na kipru i u estoniji.
Ne gleda se međusobni duel, a gol razlika je trenutno zanemariva.
Evribadi sej Željo
Željoooo

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la macak_ » 12 jun 2017, 16:31

Virtu4l je napisao/la: Ne gleda se međusobni duel, a gol razlika je trenutno zanemariva.
Pa da, zato je nisi trebao ni spominjati. Ukoliko se sve složi, imaćemo kad misliti na gol razliku i popravljati je. I ne mogu vjerovati koji je idiotluk da se gleda gol razlika, a ne međusobni duel, al et.
Pravda za flash-a!!!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 16:46

Ako nam je nesto islo zadnjih godina, to je gol razlika. Idemo staroj musteriji, Estoniji, tu bi moralo bit barem cetiri komada, jos i Gibraltar.

Avatar
ElCartel11
Postovi: 13686
Pridružen/a: 26 feb 2015, 14:05
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la ElCartel11 » 12 jun 2017, 16:54

Sa 4 pobjede mi idemo ili u baraz ili cak na prvo mjesto tako, da nema nikakve veze onda kako se zavrsi utakmica izmedju Grcke i Belgije.

Mi kad bi pobijedili sve do kraja imali bi 23 boda.

a)
Belgija pobijedi preostale 3 utakmice do kraja (osim nas) ima 25 bodova, automatski Grci onda imaju 3 manje, sto znaci u preostale 4 utakmice, da imaju skor od 3 pobjede i vec ovaj uracunati poraz od Belgije oni imaju 21 bod.

b)
Belgija i Grcka remiziraju, pa tako uzmemo njihov skor u zadnje 4 utakmice, Grcka: 3 pobjede i tog medjusobnog remija, te Belgija: 2 pobjede, remi (Grcka), poraz (protiv nas) sto jim na kraju donese: Belgija 23 boda, Grcka 22 boda. U toj situaciji bi za prvo mjesto odlucivala gol razlika izmedju nas i Belgije, koju Belgijanci imaju bolju za klasu.

c)
Belgija izgubi od Grcke, (uracunat jim je vec poraz od nas), sto znaci da dobiju jos 2 preostale utakmice i imamo poredak Grcka 24 boda, BiH 23 boda, Belgija 22 boda.

Tako, da jos jednom ponavljam, mi ako dobijemo sve 4 preostale utakmice do kraja, ne zavisimo ni od koga, baraz nam je onda 100% siguran, dok je za prvo mjesto 1% sanse. Ali sa ovakvom igrom, mi cemo se na Kipru patiti, a kamoli da Belgiju tucemo kod kuce.
Tamo, na Uni zlatno zrnce,
a na Drini zora plava,
u Neretvi spava sunce,
niz ravnine se razlila Sava.

BOSANSKA KRAJINA!

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la Alminjo99 » 12 jun 2017, 17:08

Ma i ja vjerujem u baraž, ali šta onda. Baraž jači nego ikada tu cemo opet popušiti..
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
emir79
Postovi: 8764
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: SP Kvalifikacije - Grupa H

Post Postao/la emir79 » 12 jun 2017, 17:34

Sa kakvom crnom taktikom da mi uzmemo bod Belgij? Pa mi ovakvi nadrkani ni Kipar dobiti necemo.

Ne mozemo raspalu Grcku da dobijemo koja se jos trazi nakon smjene generacije i kojoj bukvalno fali pola ekipe, a ovdje se nadaju bodu protiv Belgije.


2020. spremati se, pa ako se sta nenormalno desi dobro je i doslo.
Da imamo imalo hrabrijeg selektora pa hajdi. Mesa je bezmud.
Zadnja izmjena: emir79, dana/u 12 jun 2017, 17:35, ukupno mijenjano 1 put.
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.