Dario Đumić

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 19 feb 2017, 12:07

Dario Đumić (rođen 30. januar 1992. godine) je profesionalni bosanski nogometaš koji igra kao stoper za holandski klub NEC .

slika

Đumić je započeo svoju karijeru u klubu Roskilde sa sjedištem u Himmelev-Veddelev Boldklub zajedno sa FC Midtjylland napadačem Mads Hvilsom .

Đumić se pridružio Norwich akademiji na početku 2008-09 sezone nakon što je prethodno nastupao za Hvidovre .

Dana 22. juna 2008. godine, Đumić je potpisao profesionalni ugovor s Norwich City . Od tada je bio uključen u brojne prijateljske utakmice predsezone kluba sve do 2009-10 sezone. On je napravio svoj debi za prvi tim Norwicha 10. novembra 2009. godine u Football League Trophy na gostovanju Swindon Town-u koji je Norwich pobjedio na penale.

Dana 14. januara 2010. godine, vratio se u Dansku, i potpisao za Brondby . Debitirao za Brondby 23. avgusta 2011.godine, u gostovanju protiv Silkeborga.

Dana 19. januara 2016. godine, preselio se u holandski klub NEC na posudbu do kraja sezone, uz opciju trajnog otkupa. U februaru 2016, on je potpisao na trajnoj osnovi, do juna 2019. godine.

Dario je igrao u svim mladima selekcije Danske , osim seniorskim. Međutim, on je otvoreno izrazio želju da igra za Bosnu i Hercegovinu u mnogim prilikama, čak i za danski sport kanal. To je postala realna mogućnost jer novi trener BIH reprezentacije, Mehmed Baždarević ,izražava veliki interes za mladog defanzivca.

U medijskim izvještajima, dresovima, Wikipediji i zapisnicima Dario Đumić je predstavljen kao Dario Dumić. Potencijalni reprezentativac BiH je odrastao u Danskoj i razlog zašto je sada registriran pod drugačijim prezimenom leži u tome što u tamošnjem jeziku ne postoji slovo Đ. "Danci su me registrirali kao Darija Dumića i ostalo je tako. Sada mi na dresu, također, stoji Dumić", ispričao je mladi defanzivac koji u posljednje vrijeme pruža odlične partije u dresu NEC Nijmegena. Na upit zašto sada ne ispravi D u Đ, odgovorio je: "Ne mogu to sada napraviti navijačima koji su kupili dres sa mojim prezimenom na leđima", našalio se Đumić.

https://twitter.com/dariodumic20
http://www.transfermarkt.de/dario-dumic ... eler/78818
Zadnja izmjena: DenchiNL, dana/u 16 mar 2017, 16:37, ukupno mijenjano 2 puta.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 19 feb 2017, 12:18

Dario Dumić, stameni defanzivac NEC Nijmegena prije nekoliko mjeseci stekao je pravo nastupa za našu najbolju selekciju.

Rođeni Sarajlija visok 193 cm igra na poziciji stopera, a obzirom na impoznatne fizičke predispozicije sasvim sigurno je da će biti od velike koristi našem selektoru Mehmedu Baždareviću u utakmicama kvalifikacija za SP u Rusiji.

Maksimalni trud

U razgovoru Dumić je kazao kako mu je san obući dres Bosne i Hercegovine.

- To sam ponovio 100 puta dosad. Meni kao čovjeku koji je rođen u Sarajevu je san da zaigram za Bosnu i Hercegovinu. Trudit ću se, davati sve od sebe na treninzima i u svom klubu, a nagrada će sasvim sigurno doći - kazao je Dumić za početak razgovora.

Dumić je ove sezone tri puta proglašavan igračem utakmice, a postigao je i jedan gol. Kako je kazao izuzetno je zadovoljan početkom sezone, ali i naglašava da je pozicija na tabeli u holandskom prvenstvu mogla biti bolja.

- Za mene je sezona počela izuzetno dobro. Postigao sam i gol. Zadovoljan sam ekipom, ali sve u svemu je zasad dobro. Pozicija na tabeli nije baš najbolja, ali sve u svemu je dobro - kazao je Dumić.

Pravna bitka da Dumić dobije dozvolu kako bi zaigrao za Bosnu i Hercegovinu je trajala dugo. Kako je i sam priznao jedva je čekao kraj te sapunice.

- Svakog dana radim na treninzima maksimalno, želim da sam što bolji u svakom segmentu i nagrada će doći. Meni je svakako najveći san zaigrati u dresu BiH. Očekujem da vrlo brzo svojim radom zaslužim poziv. Na meni je da igram što bolje i kada selektor Baždarević odluči da sam zaslužio, onda će poziv i stići. Sada sam na širem spisku, dakle približavam se ostvarenju svog sna. Međutim, najbitnije je da igram dobro u svom klubu - kazao je Dumić.

Težak protivnik

Našu nogometnu selekciju u petak očekuje izuzetno teška utakmica u Briselu protiv Belgije. Naš sagovornik smatra da je Belgija jaka reprezentacija, ali da je sve moguće uz pravi pristup i angažman na terenu.

- Realno Belgija je jedna od najboljih reprezentacija u Evropi. Sigurno je će biti teška utakmica, ali nismo bez šansi. Treba biti izuzetno oprezan, jer imaju vrhunske igrače na svakoj poziciji. Nadat se najboljem - kazao je Dumić.

Spahić je vrhunski igrač

Za kraj razgovora Dumić je naglasio kako lično ne poznaje nijednog reprezentativca BiH, ali da je upoznat sa kvalitetom koji oni posjeduju.

- Fascinantno je kakve partije pruža Emir Spahić, a u poznim je godinama. Njega sam izabrao jer igra na istoj poziciji kao i ja. Njega pratim od mlađih dana, on je vrhunski igrač. Ne znam nikoga lično, ali naravno da znam za Džeku, Pjanića i ostale igrače - kazao je Dumić.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 19 feb 2017, 12:25

Kratki dokumentarac sa priprema NEC Nijmegena, Trener je Nijemac Hyballa koji naizmjenično govori engleski,njemački i holandski jezik.
Dario se često pojavljuje u filmu :thumbup:

Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61250
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la Virtu4l » 19 feb 2017, 12:28

Đumić :lol:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
HankMoody
Postovi: 6223
Pridružen/a: 01 jul 2015, 17:37
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la HankMoody » 19 feb 2017, 12:36

Treba naći mjesto na spisku za Gibraltar.
1992, 2006, 2009, 2011, 2015

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la Rokoko87 » 19 feb 2017, 12:36

@Nerminovic na aparatima.:mrgreen:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 19 feb 2017, 12:36

Virtu4l je napisao/la:Đumić :lol:
šta je smiješno kantare :D
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la Nerminovic » 19 feb 2017, 21:27

2:05
Pusti ove neznalice pojma nemaju o fudbalu, Dumic je bio glavni stub odbrane kod Brondbia i nimalo ga nisu tjerali iz kluba, nasao je sebi mjesto u velikom NEC :tokralju:

Mesa zovi tehnicara :tokralju: (2:05)
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 03 mar 2017, 21:33

https://www.klix.ba/tagovi/dario-dumic/17606 :D :facepalm:

ja igrači se ne razvijaju nakon 20 i neke....pogotovo ne stoperi...ne postaju bolji što su iskusniji....
jesu te tako učili? e moj Nerminović, ko je tebi stoper za repke onda? :D
:think: :clap:

"Iznenadio sam se kada sam dobio obavijest o promjeni sportskog državljanstva, obzirom da nisam očekivao da će se desiti sada. Nadao sam se da će se što prije završiti, međutim nisam bio toliki optimista. Sada sam presretan što se sve tako brzo završilo", rekao je Dumić, dodavši:

"Sada ne moram misliti više o tome. U potpunosti sam spreman da zaigram za reprezentaciju BiH. Sada samo trebam nastaviti na dobrim partijama i truditi se da igram i još bolje, kako bih dobio poziv selektora Baždarevića i tako ispunio svoj san".

Dumić nikada nije krio da želi igrati za BiH, čak i kada je nastupao za Dansku. Nije ga bilo briga da li će ga Danci izbaciti iz svog tima zbog tih izjava.

"Blizu sam ispunjena svog sna. Uvijek sam isticao i dok sam igrao za Dansku da je moja želja dres BiH. Nikada nisam bio bliže ispunjenu tog sna, tako da je to za mene ogroman motiv da još bolje i jače radim kako bih napravio taj još jedan korak od željenog dresa", kazao je 24-godišnji stoper.

Mladi Sarajlija zahvalio se ljudima iz krovne kuće bosanskohercegovačkog fudbala.

"Želim iskoristiti ovu priliku kako bih se zahvalio ljudima iz Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine. Posebno se zahvaljujem gospodinu Elmiru Pilavu, koji je sve vrijeme bio tu dok je proces promjene sportskog državljanstva trajao", istakao je Dumić.

Dvadesetčetverogodišnji stoper jedva čeka da zaigra pred navijačima Bosne i Hercegovine.

"Trudit ću se maksimalno da igram što bolje, kako bih dobio poziv. Nadam se da će on stići uskoro. Naježim se na pomisao da igram pred navijačima Bosne i Hercegovine. Najboljim navijačima na svijetu. To govori i činjenica da naš tim ima ogromnu podršku gdje god na svijetu da igra", rekao je Dumić.
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 18 mar 2017, 20:44

Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače


Avatar
SafetSajo
Postovi: 993
Pridružen/a: 13 okt 2013, 13:38
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la SafetSajo » 19 mar 2017, 14:40

Goalgetter je napisao/la:slika

:thumbup:

evo nadimka u repki :D

veoma prijatan momak vjerujem da ce bit jedno veliko pojacanje za nasu reprezentaciju :bih: :bih: :bih:

IDEMO SUPER DARIO !
.....::::::::::::::::iHala Madrid…y nada más::::::::::::::::.....

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 20 mar 2017, 19:14

špekuliše se da bi mogao u neki od velike holandske trojke, navodno najbliži Feyenoord...samo u superlativima se priča o njemu...od vremena Jaapa Stama nisu vidjeli ovakvu sigurnost i dominaciju u visini kod odbrambenog igrača.... :thumbup:
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la pinoglavi » 20 mar 2017, 19:19

DenchiNL je napisao/la:špekuliše se da bi mogao u neki od velike holandske trojke, navodno najbliži Feyenoord...samo u superlativima se priča o njemu...od vremena Jaapa Stama nisu vidjeli ovakvu sigurnost i dominaciju u visini kod odbrambenog igrača.... :thumbup:
To bi bilo odlicno, gledao sam ga par puta i mislio sam da je krampa obicna, ali izgleda sve vise i vise napreduje. S obzirom na konkurenciju mislim da je zasluzio prvu postavu protiv Gibraltara :salut:
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la Nerminovic » 20 mar 2017, 19:27

DenchiNL je napisao/la:špekuliše se da bi mogao u neki od velike holandske trojke, navodno najbliži Feyenoord...samo u superlativima se priča o njemu...od vremena Jaapa Stama nisu vidjeli ovakvu sigurnost i dominaciju u visini kod odbrambenog igrača.... :thumbup:
slika
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 20 mar 2017, 19:49

ako zatreba špic nekad ;) :D

Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
hurem
Postovi: 8575
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la hurem » 20 mar 2017, 20:24

Ne bih se iznenadio da ga vidim u prvih 11 protiv Gibraltara s obzirom da svi ostali stoperi griju klupe u svojim klubovima...dobro bi nam dosao i kod prekida gdje bi upisao debitantski pogodak.
Vidjet cemo, licno bih ga volio vidjeti u obije tekme u prvih 11, pogotovo protiv Albanije, da vidimo s cime raspolazemo.

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la DenchiNL » 20 mar 2017, 20:32

hurem je napisao/la:Ne bih se iznenadio da ga vidim u prvih 11 protiv Gibraltara s obzirom da svi ostali stoperi griju klupe u svojim klubovima...dobro bi nam dosao i kod prekida gdje bi upisao debitantski pogodak.
Vidjet cemo, licno bih ga volio vidjeti u obije tekme u prvih 11, pogotovo protiv Albanije, da vidimo s cime raspolazemo.
mislim da je Bičakčić počeo bolje igrati, u timu je kola s Kolašincem....

Memišević takođe fino igra ali u sklopu tima, ne ističe se toliko kao pojedinac....mada sada u holandskim medijima važimo za nekakvu "novu norvešku" gdje rastu brđani a la Džeko,Đurić, i ova 2 spomenuta, prikazivali su kadrove naših stopera u kontekstu diskusije o dopuštanju oštrije igre u Eredivisie, kako bi bilo bolje dopuštati to da bi se timovi lakše navikli na suđenje u Evropi....
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
Sarajlijica1946
Postovi: 8173
Pridružen/a: 21 jan 2016, 11:37
Lokacija: https://www.fksarajevo.ba/bs/
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la Sarajlijica1946 » 20 mar 2017, 20:51

Ovaj mali ce biti pun pogodak!

Avatar
Pivopija
Postovi: 3493
Pridružen/a: 06 maj 2014, 17:27
Kontakt:

Re: Dario Đumić

Post Postao/la Pivopija » 21 mar 2017, 16:09

Rokoko87 je napisao/la:@Nerminovic na aparatima.:mrgreen:
Pogotovo sad kad je zaduzio opremu. :D

slika
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfin

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], EdinjoBos, Hazre, safun79 i 51 gost.