SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 16:16

Bez cetiri standardna prvotimaca, plus jos dva-tri koji bi mogi napraviti razliku, remi je pristojan rezultat. Bili smo vise oslabljeni nego Grci. Mesa je beze trener, ali bi i Mourinho bio zadovoljan ovim rezultatom. Gledanje pojedinacnog ucinka ne pije vode, kada imas tim koji ne funkcionise kako treba.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la jasmin10 » 12 jun 2017, 17:53

pinoglavi je napisao/la:Koliko si ih puta gledao? Nisam napisao da bi bili prevaga vec bi mogli nesto od njih ocekivati ofanzivno. Zato i ne smatram da je ovo sve selektorov kiks jer sam svjestan koliko smo ogranicen roster imali. Eto prekrizi sve PL igrace, zbog cega se ti ljutis onda i sto si razocaran zbog poraza, pa imamo jedno jedino lijevo krilo u reprezentaciji i povrijedio se odmah na pocetku, i ti ocekujes da mi imamo neku igru i smatras nas reprezentacijom za SP?
Redovno pratim našu ligu, samo što nisam navijač nijednog kluba.
Ja sam mišljenja da je Stevanovic trebao ući i Viscu poslati na lijevu stranu. Stevanovic je ipak najbolji igrač lige, ima iskustva u reprezentaciji te je znao vrlo lijepo odigrati. Sjetim se samo Kirin kupa, kada su dizali Duljevića a Stevanovic minut nakon što je ušao namjesti gol za pobjedu.
Ali ne mogu nam igrati istovremeno Ordagic i Duljevic. Momcima po 24 godine, nikakvog učinka u našoj ligi nemaju i ti bi ih u prvih 11 protiv Grka.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 18:09

Sta mislite, koji je sastav Mesa trebao izvesti protiv Grcke? Koja bi varijanta mozda upalila?

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la soccerfan » 12 jun 2017, 18:18

DrFilgud je napisao/la:Sta mislite, koji je sastav Mesa trebao izvesti protiv Grcke? Koja bi varijanta mozda upalila?
Trebao je pojacati sredinu i umjesto Vedada ubaciti Harisa ili Cimija i korigovati Pjanica ovisno o tome koga je ubacio. Ili barem Lulic kad se povrijedio ne uvoditi treceg napadaca da glumi krilo koje nikad igrao nije nego pojacati sredinu.Sredina terena je trebala bili mjesto gdje bi mi preuzeli inicijativu i nametnuli svoju igru. Znaci umjesto Vedada Haris ili Cimi kad vec Besic nije bio spreman.Sto se odbrane tice, odbrana je svoje odradila.Ne pamtim kad nam je ta zadnja linija u utakmici bolje djelovala.Sva 4 momka su izginula i primila mali milion udaraca.Jos da Seo nije bio zivcan protiv Gibraltara i da nije zaradio zutaca pa da je igrao bila bi savrsena odbrana sa 4 ratnika nazad.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 18:59

soccerfan je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:Sta mislite, koji je sastav Mesa trebao izvesti protiv Grcke? Koja bi varijanta mozda upalila?
Trebao je pojacati sredinu i umjesto Vedada ubaciti Harisa ili Cimija i korigovati Pjanica ovisno o tome koga je ubacio. Ili barem Lulic kad se povrijedio ne uvoditi treceg napadaca da glumi krilo koje nikad igrao nije nego pojacati sredinu.Sredina terena je trebala bili mjesto gdje bi mi preuzeli inicijativu i nametnuli svoju igru. Znaci umjesto Vedada Haris ili Cimi kad vec Besic nije bio spreman.Sto se odbrane tice, odbrana je svoje odradila.Ne pamtim kad nam je ta zadnja linija u utakmici bolje djelovala.Sva 4 momka su izginula i primila mali milion udaraca.Jos da Seo nije bio zivcan protiv Gibraltara i da nije zaradio zutaca pa da je igrao bila bi savrsena odbrana sa 4 ratnika nazad.
Slazem se, Kodro je bio los izbor jer se vec vidjelo da ne funkcionise sredina najbolje. Sto se tice pocetnog sastava, mislim da je bilo rezonski , otprilike kao u Atini, minus oni koji nisu mogli igrati .

aqarius
Postovi: 3884
Pridružen/a: 12 maj 2009, 16:54
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la aqarius » 12 jun 2017, 20:29

Ja mislim da se Kodro veoma dobro snašao na krilu,veoma dobro barata loptom,ima visinu,solidno se gradi,u duelu je bio veoma dobar i puno je bolje stajao na terenu od Višće.Naravno da mu to nije pozicija ali pošto smo se krpili kako smo znali i umjeli mogao je proći.Znači samo je u sredini trebao još jedan igrač da to zgusnemo,ja čak mislim da bi to veoma dobro funkcionisalo sa Bešićem(može i Cimijem) ,Pjanom i Medunjaninom.Zašto Medo-zato što grci nisu ni igrali sa ciljem da nešto kreiraju u napadu tako da nam njegova sporost nebi toliko smetala.Ima odličan šut,finu meku loptu i dobru asistenciju,zna podvaliti loptu,odlična tehnika,lucidan potez kao i Pjana i mislim da bi bilo puno više iskreiranih šansi.Znači..nazad isto,sredina-Beša,Pjana,Medo,krila Kodro i Višća,naprijed Džeko...otprilike to bi bilo ono što smo imali u tom trenutku.Samo još da napomenem da Ibiševića u ovakvim utakmicama ne vidim ni u ludilu,pogotovo u toj nekoj ničijoj zemlji,gdje ni njemu nije jasno šta igra..može Latvija ,Gibraltar i tako ta boranija..

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la soccerfan » 12 jun 2017, 21:00

aqarius je napisao/la:Ja mislim da se Kodro veoma dobro snašao na krilu,veoma dobro barata loptom,ima visinu,solidno se gradi,u duelu je bio veoma dobar i puno je bolje stajao na terenu od Višće.Naravno da mu to nije pozicija ali pošto smo se krpili kako smo znali i umjeli mogao je proći.Znači samo je u sredini trebao još jedan igrač da to zgusnemo,ja čak mislim da bi to veoma dobro funkcionisalo sa Bešićem(može i Cimijem) ,Pjanom i Medunjaninom.Zašto Medo-zato što grci nisu ni igrali sa ciljem da nešto kreiraju u napadu tako da nam njegova sporost nebi toliko smetala.Ima odličan šut,finu meku loptu i dobru asistenciju,zna podvaliti loptu,odlična tehnika,lucidan potez kao i Pjana i mislim da bi bilo puno više iskreiranih šansi.Znači..nazad isto,sredina-Beša,Pjana,Medo,krila Kodro i Višća,naprijed Džeko...otprilike to bi bilo ono što smo imali u tom trenutku.Samo još da napomenem da Ibiševića u ovakvim utakmicama ne vidim ni u ludilu,pogotovo u toj nekoj ničijoj zemlji,gdje ni njemu nije jasno šta igra..može Latvija ,Gibraltar i tako ta boranija..
Sto se Kodre tice, ja iskreno da sam na njegovom mjestu Mesa kad me pozove iduci put u repku nebi mu se odazvao.Ono je bilo cisto da prostis sto se uz Ramazan ovako izrazavam, hebavanje u zdrav mozak. Decko je bio vrlo aktivan (bar nije ko Visca syebo sve sto je pogledao) i odlican bio na terenu. Kad sam vidio da on izlazi nisam sebi mogao doci.Ludilo mozga. Do sad sto je Kodro pokazao u repki je vrlo dobro i mislim da je dostojna zamjena za napadaca ako ne i spreman za prvih 11. Za Harisa si isto u pravu. Medo je komotno mogao odigrati tekmu jer u onakvoj postavi protiv onakve Grcke nebi se promjetilo koliko je spor a trebao nam je uz Pjanu jos neko ko zna podvaliti loptu il probat iz daljine nesto napraviti. A on je taj tip. :) Vedad ako je toliki egocentrik i nemoze da prihvati cinjenicu da vise nije za prvih 11 reprezentacije (on se odavno povlaci i krije po terenu) i ako nije spreman sjesti na klupu kad selektor tako odluci, onda mu se lijepo treba zahvaliti za sve sto je do sad napravio i ne zvati ga vise. Prosto ko pasulj. Jos kad bi imali selektora koji ima damu da sve ovako postavi, gdje bi nam kraj bio. :mrgreen:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
emir79
Postovi: 8759
Pridružen/a: 16 maj 2012, 22:34
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la emir79 » 12 jun 2017, 21:03

Mogao je komotno da izvede 4-3-3 i da im yebemo mamine mame.

_______________Begovic_______________
Bicakcic----Vranjes------Cocalic----Zukanovic
---------------------------------------------------------------------
Besic____________Pjanic__________Cimirot
_________________________________________
Visca/Stevanovic___Dzeko____Lulic/Duljevic
Titule YUG-BiH-- (6) 66/67, 84/85, 98/99, 06/07, 14/15, 18/19
Kup BiH---------- (6) 96/97, 97/98, 01/02, 04/05, 13/14, 18/19
Super kup BiH--- (1) 96/97

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 21:30

emir79 je napisao/la:Mogao je komotno da izvede 4-3-3 i da im yebemo mamine mame.

_______________Begovic_______________
Bicakcic----Vranjes------Cocalic----Zukanovic
---------------------------------------------------------------------
Besic____________Pjanic__________Cimirot
_________________________________________
Visca/Stevanovic___Dzeko____Lulic/Duljevic
To sto si ti sada postavio je ona stara dilema, igrati 4-4-2 ili 4-5-1. Nakon dobro tekme u Atini, sa igrackim kadrom kojim raspolazemo i pretpostavkom da ce se Grci braniti, rezon je bio igrati 4-4-2.
Cimirot vs Jajalo u veznom redu, Bicakcic vs Vranjes na beku, to stvarno jeste u 5 deka tesko da bi ista promijenilo. Da je Besic bio u zadovoljavajucoj formi, Mesa bi ga sigurno gurnuo u vatru. Duljevic, Stevanovic, umjesto Lulica i Visce,volio bih vidjeti ko bi to stavio.
Ako nas je nesto nagrdilo, to je povreda Lulica i pogresna izmjena, umjesto Kodre je trebao uci vezni igrac, to je moja zamijerka Mesi.

soko
Postovi: 3744
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la soko » 12 jun 2017, 21:57

DrFilgud je napisao/la:
emir79 je napisao/la:Mogao je komotno da izvede 4-3-3 i da im yebemo mamine mame.

_______________Begovic_______________
Bicakcic----Vranjes------Cocalic----Zukanovic
---------------------------------------------------------------------
Besic____________Pjanic__________Cimirot
_________________________________________
Visca/Stevanovic___Dzeko____Lulic/Duljevic
To sto si ti sada postavio je ona stara dilema, igrati 4-4-2 ili 4-5-1. Nakon dobro tekme u Atini, sa igrackim kadrom kojim raspolazemo i pretpostavkom da ce se Grci braniti, rezon je bio igrati 4-4-2.
Cimirot vs Jajalo u veznom redu, Bicakcic vs Vranjes na beku, to stvarno jeste u 5 deka tesko da bi ista promijenilo. Da je Besic bio u zadovoljavajucoj formi, Mesa bi ga sigurno gurnuo u vatru. Duljevic, Stevanovic, umjesto Lulica i Visce,volio bih vidjeti ko bi to stavio.
Ako nas je nesto nagrdilo, to je povreda Lulica i pogresna izmjena, umjesto Kodre je trebao uci vezni igrac, to je moja zamijerka Mesi.
Mesa je i sam rekao da je Pjanic rovit, pruza 60-70% svoje mogucnosti. Samim tim je absolutno morao pojacati sredinu.
4-4-2 mozemo igrati kad su Besic, Pjanic i Hajrovic 100% fit. I kad imamo lijevo krilo ko je zna ubaciti lijevom nogom. To Lulic nije, ali ako Seo igra on makar zna.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la dubrovnik » 12 jun 2017, 22:18

Jedna stvar koju sam vidio na ovom forumu je fascinantna. Povezana je direktno sa Susicem I Bazdarevicem I puno govori o njima samima.
Pretpostavka da smo vecina nas ovdje sportski nepismeni (makar ja sebe tako dozivljavam) je stvar koja dodatno povecava tragediju naseg sporta uopce.
Sjecam se Susicevog vremena pred kraj kvalifikacija za SP kada je neshvatljivo poceo bivati sve gori I teze razumljiv za prosjecnog navijaca.
Makar 80 % forumasa je sugeriralo koji bi sastav trebao igrati I bio najbolji izbor iz rostera nase reprezentacije.
I cudo se dogodilo. Covjek je pripremne utakmice za SP kao I premjernu utakmicu istog odigrao bas u sastavu kakvog je prizeljkivala golema vecina nas ovdje. Kao da je postao Djed Mraz I ispunio nam zelje.
Te utakmice su bile nesto najbolje sto sam do danasnjih dana gledao I trajale su u kontinuitetu. Onda je covjek odjednom bez ikakvog razloga postao opet onaj zaboravljeni suludi Susic I poslao nas sa SP-a expresno kuci u samo jednoj utakmici.
Slicno se dogadja I sa Bazdarevicem. Nevjerovatno je da mi se cini da bilo koji od forumasa koji su u zadnjih par stranica ispisali njima zeljene sastave zvuce puno logicnije nego momcadi koje je nas trenutni selektor izvodio na teren I pretpostavljao suparnicima u utakmicama koje su strahovito puno znacile nasem nogometu. Uz ovo sam uvjeren da niko , ama bas niko od nas na ovom forumu ne bi pogodio niti jednu od njegove 3 izmjene. To je ono sto me stvarno zapanjuje.
Ne znam kako, ali kada gledam utakmice ozbiljnih Evropskih trenera skoro u pravilu pogadjam makar 2 od 3 izmjene.
Ovo cemu svjedocimo u kontinuitetu sa nasom reprezentacijom je kosmar kojemu se kraj ne naslucuje.
Totalno odsustvo logike.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 22:34

dubrovnik je napisao/la:Jedna stvar koju sam vidio na ovom forumu je fascinantna. Povezana je direktno sa Susicem I Bazdarevicem I puno govori o njima samima.
Pretpostavka da smo vecina nas ovdje sportski nepismeni (makar ja sebe tako dozivljavam) je stvar koja dodatno povecava tragediju naseg sporta uopce.
Sjecam se Susicevog vremena pred kraj kvalifikacija za SP kada je neshvatljivo poceo bivati sve gori I teze razumljiv za prosjecnog navijaca.
Makar 80 % forumasa je sugeriralo koji bi sastav trebao igrati I bio najbolji izbor iz rostera nase reprezentacije.
I cudo se dogodilo. Covjek je pripremne utakmice za SP kao I premjernu utakmicu istog odigrao bas u sastavu kakvog je prizeljkivala golema vecina nas ovdje. Kao da je postao Djed Mraz I ispunio nam zelje.
Te utakmice su bile nesto najbolje sto sam do danasnjih dana gledao I trajale su u kontinuitetu. Onda je covjek odjednom bez ikakvog razloga postao opet onaj zaboravljeni suludi Susic I poslao nas sa SP-a expresno kuci u samo jednoj utakmici.
Slicno se dogadja I sa Bazdarevicem. Nevjerovatno je da mi se cini da bilo koji od forumasa koji su u zadnjih par stranica ispisali njima zeljene sastave zvuce puno logicnije nego momcadi koje je nas trenutni selektor izvodio na teren I pretpostavljao suparnicima u utakmicama koje su strahovito puno znacile nasem nogometu. Uz ovo sam uvjeren da niko , ama bas niko od nas na ovom forumu ne bi pogodio niti jednu od njegove 3 izmjene. To je ono sto me stvarno zapanjuje.
Ne znam kako, ali kada gledam utakmice ozbiljnih Evropskih trenera skoro u pravilu pogadjam makar 2 od 3 izmjene.
Ovo cemu svjedocimo u kontinuitetu sa nasom reprezentacijom je kosmar kojemu se kraj ne naslucuje.
Totalno odsustvo logike.
U pravu si , ni Susic ni Mesa nisu imali muda da ostave Ibisevica na klupi i da se potpuno koncentrisu na 4-5-1 i guraju to do kraja, pa da imamo igru.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la DrFilgud » 12 jun 2017, 22:43

soko je napisao/la:[
Mesa je i sam rekao da je Pjanic rovit, pruza 60-70% svoje mogucnosti. Samim tim je absolutno morao pojacati sredinu.
4-4-2 mozemo igrati kad su Besic, Pjanic i Hajrovic 100% fit. I kad imamo lijevo krilo ko je zna ubaciti lijevom nogom. To Lulic nije, ali ako Seo igra on makar zna.
:thumbup: Zato ja i spominjem da su nam falili kljucni igraci, kada imamo Kolasinca, Besica, Lulica, Hajrovica u ekipi, onda se moze svasta igrati. Sa ovim igrackim kadrom, ispalo je da je 4-4-2 nefunkcionalna iako se i meni cinilo da bi mogli poderati Grke. S tim da sam ja forumski selektor, a Mesa ima A licencu , vodi reprezentaciju i mlati pare. :thumbdown:

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la SlevinKelevra » 12 jun 2017, 22:49

soccerfan je napisao/la: Sto se Kodre tice, ja iskreno da sam na njegovom mjestu Mesa kad me pozove iduci put u repku nebi mu se odazvao.Ono je bilo cisto da prostis sto se uz Ramazan ovako izrazavam, hebavanje u zdrav mozak.
A, daj, nemoj me zayebavati... :roll:
Kao prvo, potez kao potez nije nista neobicno. Ne treba zaboraviti da je Kodro usao kao prinudna izmjena, i tako postao legitiman kandidat za izmjenu kao i bilo koji igrac na terenu. O tome koliko je to bio ispravan potez cisto igracki se moze raspravljati, ali to nema veze s Kodrom. On je prakticno jos debitantm i niko i nista u repci. Treba da trenira i slusa iskusnije igrace i trenera, a ne da se kofrci kao da mu je Mesa opalio sljagu kad je izlazio s terena.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la soccerfan » 12 jun 2017, 22:53

SlevinKelevra je napisao/la:
soccerfan je napisao/la: Sto se Kodre tice, ja iskreno da sam na njegovom mjestu Mesa kad me pozove iduci put u repku nebi mu se odazvao.Ono je bilo cisto da prostis sto se uz Ramazan ovako izrazavam, hebavanje u zdrav mozak.
A, daj, nemoj me zayebavati... :roll:
Kao prvo, potez kao potez nije nista neobicno. Ne treba zaboraviti da je Kodro usao kao prinudna izmjena, i tako postao legitiman kandidat za izmjenu kao i bilo koji igrac na terenu. O tome koliko je to bio ispravan potez cisto igracki se moze raspravljati, ali to nema veze s Kodrom. On je prakticno jos debitantm i niko i nista u repci. Treba da trenira i slusa iskusnije igrace i trenera, a ne da se kofrci kao da mu je Mesa opalio sljagu kad je izlazio s terena.
Pa vidis ja bi tako reagovao.Zato ja nisam sportista i ne bavim se sportom. :D Kodro sigurno tako nece ragovati i on to shvata bolje od mene laika.Ali covjek je pored Kodre imao jos 2 legitimna kandidata za poslat na klupu koja ili nisu napravila nista na utakmici ili su zaje.... sve sto su pokusali napraviti. I on vadi Kodru koga je naknadno uveo u tekmu.Zar to nije bar malo hebavanje u mozak? :mrgreen:
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la SlevinKelevra » 12 jun 2017, 22:59

soccerfan je napisao/la: Pa vidis ja bi tako reagovao.Zato ja nisam sportista i ne bavim se sportom. :D Kodro sigurno tako nece ragovati i on to shvata bolje od mene laika.Ali covjek je pored Kodre imao jos 2 legitimna kandidata za poslat na klupu koja ili nisu napravila nista na utakmici ili su zaje.... sve sto su pokusali napraviti. I on vadi Kodru koga je naknadno uveo u tekmu.Zar to nije bar malo hebavanje u mozak? :mrgreen:
Ja ti ponavljam, selektor je placen da donosi takve odluke, a igraci ih slusaju bez pogovora. Da nije tako onda bi vladao haos, jer bi igrac, kad vidi svoj broj na tabli, mogao reci, ej sefe, neka me jos malo, imam osjecaj da cu zabiti.
Stvara se atmosfera kao da ga je uveo u 67, a izveo u 75 minuti. Svi smo vidjeli kako je bilo, i da trebao je ostati, a Vedad da ide vani, ali kazem ti, nije do nas, ni do Kodre.

Avatar
zgembo89
Postovi: 4921
Pridružen/a: 19 avg 2010, 01:10
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la zgembo89 » 12 jun 2017, 23:00

Zašto nitko ne spominje Prcica u kombinacijama a ima odličnu sezonu i dobar je..

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la BelminM23 » 12 jun 2017, 23:02

Kodro je odigrao duplo više minuta nego što mu je bilo predviđeno, pitanje je samo da li je trebao dobiti i te minute da nije bilo povrede.

Ali svi znamo kako to nije dobro za psihu igrača, ući pa izaći.

Avatar
soccerfan
Postovi: 8702
Pridružen/a: 09 jan 2011, 23:44
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la soccerfan » 12 jun 2017, 23:08

SlevinKelevra je napisao/la:
soccerfan je napisao/la: Pa vidis ja bi tako reagovao.Zato ja nisam sportista i ne bavim se sportom. :D Kodro sigurno tako nece ragovati i on to shvata bolje od mene laika.Ali covjek je pored Kodre imao jos 2 legitimna kandidata za poslat na klupu koja ili nisu napravila nista na utakmici ili su zaje.... sve sto su pokusali napraviti. I on vadi Kodru koga je naknadno uveo u tekmu.Zar to nije bar malo hebavanje u mozak? :mrgreen:
Ja ti ponavljam, selektor je placen da donosi takve odluke, a igraci ih slusaju bez pogovora. Da nije tako onda bi vladao haos, jer bi igrac, kad vidi svoj broj na tabli, mogao reci, ej sefe, neka me jos malo, imam osjecaj da cu zabiti.
Stvara se atmosfera kao da ga je uveo u 67, a izveo u 75 minuti. Svi smo vidjeli kako je bilo, i da trebao je ostati, a Vedad da ide vani, ali kazem ti, nije do nas, ni do Kodre.
Slazem se ja sa tobom. I ti si potpuno upravu.Selektor je placen i on ima pravo da donese takvu odluku. To nije sporno. Mene samo nerviraju ti dupli arsini gdje na jednom moze tako ajde da nazovemo "trenirati strogocu" ( to je jedini izraz koji mi je pao na pamet i opet kazem selektor ima pravo na to) a s druge strane Vedada "nesmije" da izvede jer zna kakav je zivco Vedad i da ce napraviti haos. Opet kazem slazem se, selektor je ima pravo ali eto mene to nervira :mrgreen: Kodro mu vjerovatno nije ni zamjerio i sudeci po njegovom intervju nakon tekme, Kodro je decko profesionalac i nije mu nesto plaho tesko palo. Smeta mi to sto mi stalno gledamo na neki "minuli rad" i kredite koji odredeni igraci imaju u repki i kod selektora a ne sastavljamo tim po tome ko je trenutno bilji, on ce da igra. Dok god budemo gledali minuli rad, nesto sumnjam da mozemo biti ozbiljna repka.Nadam se da razumijes.
I Bogu je prosto bilo krstimol' se ili klanjamo....

ynwabhf
Postovi: 30
Pridružen/a: 11 jun 2017, 13:58
Kontakt:

Re: SP 2018 / Bosna i Hercegovina - Grčka / 09.06.2017

Post Postao/la ynwabhf » 13 jun 2017, 01:18

pinoglavi je napisao/la:Samo pogledajte ofanzivne karakteristike svakog igraca pojedinacno i sve ce vam se samo reci.

Od bekova - Zukanovic i Vranjes/Bicakcic se mozemo nadati da ne pogrijese u defanzivi a o ofanzivnom doprinosu ni ne razmisljamo
Visci sve pocinje i zavrsava sa - bori se. Bori se on i jeste radilica ali nema apsolutno nista sto bi nam pomoglo da probijemo neciju postavljenu odbranu. Treba igrati krilo samo kad igramo na neke kontre ili slicno
Lulic upgrade verzija Visce samo sto on pomaze veznom redu, a i povrijedio se odmah na pocetku. I on je davno izgubio prodornost i sve pocinje i zavrsava sa - bori se. Kodro sto je usao jedino mozes ocekivati da sacuva loptu i dobija duele a nece to puno pomoci da probije bunker
Jajalo/Cimirot - ''radilice'', ''bore se'' u sustini nam nijedan ne moze pomoci ofanzivno sa bilo cime. Besic poslije povrede takodjer. Zato sam i misljenja da ne bi nista dobili sa Cimirotom osim jos jedne ''radilice''. Medunjanin da je u formi pomogao bi nam ali ono protiv Irske je ocajno izgledalo, osim sto je prehodao sto se i ocekivalo bio je ocajan s pasovima a vjerovatno nije puno bolji igrac i sad.
Ibisevic isto tako u ovoj ulozi - ma bori se Vedo.

Jbt ispada svi se bore al niko meda ne moze. Zato i jesmo losi. U startu smo osakaceni na 5 pozicija gdje imamo igrace koji se eto bore, a sta ocekujemo od njih ofanzivno - apsolutno nista. I sve spadne na Pjanica i Dzeku i da udje neka frljoka, mogla je uci ali nije i to je to. I onda se cudite sto imamo ocajnu igru, sto se sve svede na izbij - nabij.

Zato sam i pisao da je trebalo uvesti igraca iz PL poput Ordagica, Subica, Duljevica i Hazdiahmetovic iz Konye.
I nije to forsiranje igraca iz PL nego nismo imali drugih igraca za utakmicu protiv Grcke jer ostali spadaju u ''bori se'' kategoriju. Pun nam tim ''bori se'' igraca a mi bi da akcije neke pletemo na terenu

Na lijevom beku kad nema Kolasinca i Pavlovica ostaje jedino Zukanovic a korisniji bi nam bio Subic
Na desnom krilu kad nema Hajrovica, Krunica, Milicevica ostaju Visca, Stevanovic koji je igrac aut linije i jos jedan iz kategorije ''bori se'' zato jer je takav i u PL i Ordagic koji bi bio korisniji od Visce, mogao bi makar jednom napraviti visak u utakmici a to je 1 put vise od Visce
Na lijevom krilu kad nemamo Lulica i Milicevica korisniji je Duljevic koji je jedino lijevo krilo uz ovu dvojicu, od Kodre
U veznom redu pored Medunjanina koji vise nije ozbiljan igrac, igraca iz ''bore se'' kategorije - Besic u ovoj formi, Jajalo, Cimirot ostaju samo Prcic koji visak protiv Lihtenstajna i Kipra nije mogao napraviti i Hadziahmetovic koji bi bio korisniji i od Ibisevica i od Visce zajedno

I koliko god ga ne gotivili, to sto se Tino Susic nije snasao u Belgiji je gubitak za nasu reprezentaciju. Zato jer je on takav igrac, ima pas, potez, sut a toga nam je i falilo protiv Grcke.
Sve si dobro napisao , ali nemamo mi još igrača iz naše lige za reprezentacije ... možda u slabijim utakmicama , Stevanović jedino ... Duljević je talenat , ali onaj sirovi , treba tu još rada , tačnije treba mu jači klub ...Neshvatljivo je zašto nije krenuo sa Bajićem koji briljira u Turskoj, ili bar da ga je ubacio s klupe ... ma imamo mi izbora igrača dovoljno , samo ih ne zna postavit , selektor nam je jako limitiran ...

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: boatenkk, GG3, Goalgetter, Imajednabrigada i 66 gostiju.