SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la theboss_RD07 » 01 sep 2017, 09:11

Da mi je samo uci Mesi u glavu prije one izmjene, da vidim o cemu je razmiljao kad je ubacio Jajala umjesto Cimirota :urnebes:

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la Rokoko87 » 01 sep 2017, 09:11

Al onaj Christofi protiv nas postane križanac između Messija i Ronalda :rol:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5723
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la JohnCleese » 01 sep 2017, 09:19

Kako je Kipar ukrao bajram? (2017)

Kategorija: obiteljska komedija, fantastika ( na Kipru) i horror ( u BiH)
Rezija: Mehmed Bazdarevic
Scenario: BBP ( Bakovic, Begic, Pilav)
Uloge: Dzeko Edin, Pjanic Miralem i dr.
Ocjena: 3,2
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
JonSnow
Postovi: 6168
Pridružen/a: 17 jun 2014, 00:28
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la JonSnow » 01 sep 2017, 09:28

Rokoko87 je napisao/la:Al onaj Christofi protiv nas postane križanac između Messija i Ronalda :rol:
Postane jer njihov selektor razumije principe modernog nogometa i igre preko bekova, krila i brzih kontranapada. Mi smo fudbalski zapeli negdje sredinom devedesetih gdje nemamo spregu izmedju krila i bekova, nemamo modernu formaciju, imamo dva slabo pokretna špica i nemamo kvalitetan prijenos lopte iz odbrane u napad. Đaba nam individualni kvalitet kad smo nogometno zastarili.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la DrFilgud » 01 sep 2017, 09:31

Ovo je olaksanje na neki nacin. Hvala im sto su me konacno rijesili jedne lose navike, ocekivanja bilo cega od reprezentacije BiH.
Nije fatalizam, ljutnja nego realnost. :|

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la gazijabih » 01 sep 2017, 09:34

Kažu, najbolje je kad prenoći - da se malo slegne. Ne mogu se oteti utisku sinoćne utakmice. Onom gorkom.
Inače ne volim da pišem ko je kriv, jer krivica je uvijek podijeljena, ali ovaj put je apsolutna krivica na selektoru. Kola su se slomila na igračima, nažalost, ali ovdje je očit šablon koji je pukao kao balon. Igrače taktički i psihički priprema selektor, a njegov rukopis se vidi na terenu. Razumljivo je da podbaci 3-4, pa i 5 igrača, ali cijeli tim, to je već anomalija. Anomalija koja se provlači iz utakmice u utakmicu, a sada je eskalirala.
Razlog eskalacije je upravo u formaciji koju Meša forsira iz utakmice u utakmicu i ne donosi ama baš nikakvog učinka, čak naprotiv. Naša igra je iz utakmice u utakmicu sve očajnija, bezidejna, anemična i poprilično dosadna oku gledatelja. Meni se ona utakmica sinoć nije gledala i dok smo spontano vodili 0:2. Ono nije gledljivo bilo, a tako se ne može igrati iz utakmice u utakmicu.

E sad ključni razlog zašto mi ovako igramo leži u foramiciji 4-4-2, tačnije 4-2-4. Ključna greška koja se pravi je formacija u kojoj se očekuje da će Lulić i Višća probijati po bokovima a ujedno i pomagati veznom redu u defanzivnim formacijama i presingu. To je nemoguće, jer oni nisu ti tipovi igrača. Oni su jednosmjerni igrači. S druge strane, imamo zarobljene bekove, koji ili guše krila kada idu naprijed ili se limitiraju igrom do centra. Suštinski bekove usidravamo sa centarhalfovima. Mislim da smo jedina reprezentacija na svijetu koja ima i bekove i krila po bokovima s obje strane. Tu trošimo roster na 4 igrača. Računajući napadačku formaciju sa 2 centarfora i 2 centarhalfa sa ova 4 bočna, nama u veznom redu ostaju samo 2 igrača. Da, klasična 2 vezna igrača koji pokrivaju terene na širini od 15m lijevo i desno, i 35m naprijed i nazad. To je tačno 30x70m na 2 igrača na sredini terena. Nije teško biti neki stručnjak i shvatiti kada protivnik ima formaciju 4-5-1 da nas ubija na sredini terena, jer idu 5 na 2. Onda se pitamo što nam je odbrana šuplja kao švicarski sir? Pa jer 5 nekvalitetnih će nadigrati 2 ispred sebe bez po muke, pa da je riječ i o amaterima. Zato nam se i najveći amateri šetkaju po šesnaestercu kako hoće, upravo iz tog razloga. Njihova zadnja linija vrlo lako markira krila i centarfore, jer nema potrebe za nekom ozbiljnijom odbrano, jer je ta četvorka odsječena od veznog reda, gdje sva priča spada na Pjanića koji mora sam preko 4-5 igrača uvezi distribuirati loptu, a iza sebe ima samo jednog veznog osigurača.

Eto tu leži sva problematika naše igre - u veznom redu. Zašto smo igrali vrlodobro na Kirin Kupu? Upravo zato jer nije bilo Lulića i Višće i silom prilika se nametnula nova formacija koja ne dupla bočne strane i ne guše se bekovi i krila, pa ne gubimo u veznom redu 2 igrača. Tad nam je veza bila sa Medunjaninom i Vrančićem kao glavne poluge kreativnog reda potpomognute Hajrovićem i Duljevićem sa strana + Hodžićem ispred i konačno je sredina izgledala kao granitna.

amadeus21
Postovi: 1203
Pridružen/a: 07 avg 2008, 11:26
Lokacija: Tu je negdje..
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la amadeus21 » 01 sep 2017, 09:42

gazijabih je napisao/la:Kažu, najbolje je kad prenoći - da se malo slegne. Ne mogu se oteti utisku sinoćne utakmice. Onom gorkom.
Inače ne volim da pišem ko je kriv, jer krivica je uvijek podijeljena, ali ovaj put je apsolutna krivica na selektoru. Kola su se slomila na igračima, nažalost, ali ovdje je očit šablon koji je pukao kao balon. Igrače taktički i psihički priprema selektor, a njegov rukopis se vidi na terenu. Razumljivo je da podbaci 3-4, pa i 5 igrača, ali cijeli tim, to je već anomalija. Anomalija koja se provlači iz utakmice u utakmicu, a sada je eskalirala.
Razlog eskalacije je upravo u formaciji koju Meša forsira iz utakmice u utakmicu i ne donosi ama baš nikakvog učinka, čak naprotiv. Naša igra je iz utakmice u utakmicu sve očajnija, bezidejna, anemična i poprilično dosadna oku gledatelja. Meni se ona utakmica sinoć nije gledala i dok smo spontano vodili 0:2. Ono nije gledljivo bilo, a tako se ne može igrati iz utakmice u utakmicu.

E sad ključni razlog zašto mi ovako igramo leži u foramiciji 4-4-2, tačnije 4-2-4. Ključna greška koja se pravi je formacija u kojoj se očekuje da će Lulić i Višća probijati po bokovima a ujedno i pomagati veznom redu u defanzivnim formacijama i presingu. To je nemoguće, jer oni nisu ti tipovi igrača. Oni su jednosmjerni igrači. S druge strane, imamo zarobljene bekove, koji ili guše krila kada idu naprijed ili se limitiraju igrom do centra. Suštinski bekove usidravamo sa centarhalfovima. Mislim da smo jedina reprezentacija na svijetu koja ima i bekove i krila po bokovima s obje strane. Tu trošimo roster na 4 igrača. Računajući napadačku formaciju sa 2 centarfora i 2 centarhalfa sa ova 4 bočna, nama u veznom redu ostaju samo 2 igrača. Da, klasična 2 vezna igrača koji pokrivaju terene na širini od 15m lijevo i desno, i 35m naprijed i nazad. To je tačno 30x70m na 2 igrača na sredini terena. Nije teško biti neki stručnjak i shvatiti kada protivnik ima formaciju 4-5-1 da nas ubija na sredini terena, jer idu 5 na 2. Onda se pitamo što nam je odbrana šuplja kao švicarski sir? Pa jer 5 nekvalitetnih će nadigrati 2 ispred sebe bez po muke, pa da je riječ i o amaterima. Zato nam se i najveći amateri šetkaju po šesnaestercu kako hoće, upravo iz tog razloga. Njihova zadnja linija vrlo lako markira krila i centarfore, jer nema potrebe za nekom ozbiljnijom odbrano, jer je ta četvorka odsječena od veznog reda, gdje sva priča spada na Pjanića koji mora sam preko 4-5 igrača uvezi distribuirati loptu, a iza sebe ima samo jednog veznog osigurača.

Eto tu leži sva problematika naše igre - u veznom redu. Zašto smo igrali vrlodobro na Kirin Kupu? Upravo zato jer nije bilo Lulića i Višće i silom prilika se nametnula nova formacija koja ne dupla bočne strane i ne guše se bekovi i krila, pa ne gubimo u veznom redu 2 igrača. Tad nam je veza bila sa Medunjaninom i Vrančićem kao glavne poluge kreativnog reda potpomognute Hajrovićem i Duljevićem sa strana + Hodžićem ispred i konačno je sredina izgledala kao granitna.
Analiza perfektna..nema se sta dodat ni oduzet..
AMUNT VALENCIA!
1Domenech 2Correia 3Lato 4Mangala 5Paulista 6Ferro 7Guedes 8Soler 9Gameiro 10Oliva 11Cutrone 12Diakhaby 13Cillessen 14Gaya 15Guillamon 16Blanco 17Cheryshev 18Wass 19Racic 20Lee 21Vallejo 22Maxi 23Jason 25Rivero 30Musah

Avatar
avenija
Postovi: 13597
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la avenija » 01 sep 2017, 09:43

lisander je napisao/la:Treba protiv Belgije na Grbavici igrati, i skupiti svu bagru da im se matere nayebe, pa brate Bajram su nam ukrali
I bolje da igramo na Grbavici da ne kvarimo skor na BP dok se nesto ne promijeni. Mogao bi neslavan rekord pasti protiv Belgije.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la marconato » 01 sep 2017, 09:54

Nisam gledao citav mec zbog odbojke, ali klasika nas mentaltet!
Vodis 2-0, ajd' malo sad lagano, kakav Kipar... :facepalm:

Meša klasicni ziheras i sablon trener. Ne zna se prilagoditi protivniku, vec fura jedno te isto nebitno s kim da igra. :roll:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la miki_92 » 01 sep 2017, 10:00

DrFilgud je napisao/la:Ovo je olaksanje na neki nacin. Hvala im sto su me konacno rijesili jedne lose navike, ocekivanja bilo cega od reprezentacije BiH.
Nije fatalizam, ljutnja nego realnost. :|
to si treba uraditi nakon SPa

tekme gledam iskljucivo s drustvom, onako kroz zaj3banciju izdrzi se nekako

da sam ostanem kuci nikad ih ne bi gledao, nisam lud da sam sebe mucim

ovo govorim za sve nase repke
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Bosna64
Postovi: 195
Pridružen/a: 26 jul 2015, 06:17
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la Bosna64 » 01 sep 2017, 10:14

Odbrana dise na skrge sredina i napas se ne znoje pa kakav moras igrac biti da izgubis svaki duel jedan na jedan i to protiv Cypra aj boze dragi boze

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la ASD » 01 sep 2017, 10:19

Daleko od tog da su stoperi bili najgori, i u prvom poluvremenu je Kipar prijeio pa su i Vranjes i Sunjic spasavali.
Veca je krivica onih koji su dopustili da krila Kiprana dolaze 100x u situaciju 1 na 1 sa stoperima, najmanje 30 je bilo takvih situacija.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la jasmin10 » 01 sep 2017, 10:21

Pred kraj kada se samo ispucavala lopta, ne znam da li smo 2 duela u skoku dobili. Da su Stam, Nesta i Maldini u odbrani možeš uzeti barem 5 6 skokova.

terra
Postovi: 572
Pridružen/a: 19 jan 2015, 19:22
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la terra » 01 sep 2017, 10:22

Raonffa je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:
Šta reći, koju poruku poslati. Džemaludin Mušović gubio je od Malte i držao epitet najgoreg selektora ikad, no Mehmed Baždarević prijeti da ga nadmaši.
fin tekst na ssba,napokon da mediji i Mesu klocinu napadaju a ne samo igrace.
Koliko vidim najveća paljba je ovdje osuta po Šunjiću i Vranješu, ako su oni, pod onakvim pritiskom Kiprana u drugom poluvremenu, najveći krivci za ovo, ja se odoh s balkona bacit ovog trenutka.
Tako je kad vezni red nije postojao

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la josipmusa » 01 sep 2017, 10:22

ASD je napisao/la:Daleko od tog da su stoperi bili najgori, i u prvom poluvremenu je Kipar prijeio pa su i Vranjes i Sunjic spasavali.
Veca je krivica onih koji su dopustili da krila Kiprana dolaze 100x u situaciju 1 na 1 sa stoperima, najmanje 30 je bilo takvih situacija.
Bravo, napokon jedan normalan i realan komentar da procitam. KOliko su samo puta blokirali suteve koji bi 90 posto zavrsili u golu ! A po bokovima promaha, kod treceg gola nasi se sklanjaju od igraca iako je ofirnod a ce odigrat dupli pas. pazi 2 lika jendim dodavanjem izbace 5 igraca na prostoru od 5 metara kvadratnih. Logicno da ce neko biti sam u sredini, a sto je najgore tako je bilo cijelu utkamicu

Avatar
Micron
Postovi: 598
Pridružen/a: 16 maj 2010, 09:16
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la Micron » 01 sep 2017, 10:36

E upravo ovo sto je gazijabih napisao mi smo na tom "nebitnom" kirin kupu 5x bolju igru imali, sa 3x losijim sastavom samo zbog te postavke.
Ako se dobro sjecam grahovac, hadzic, sa medunjaninom ispred, su drzali vezni red prvu utakmicu, dok drugu medunjanin i vrancic uz pomoc hodzica isto to uradili, sasvim regularno, jer su imali tog 3. igraca u sredini ali i pomoc sa strane, dok ovih zadnjih par utakmica izgleda bezvoljno i na silu odigrano.


Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la Raonffa » 01 sep 2017, 11:00

Eno kasnio avion, strahujemo sada i protiv Gibraltara, upitno je sa kakvim će raspoloženjem naši manekeni ući u meč protiv yebenih amatera :lol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la Zenzo » 01 sep 2017, 11:07

Estonija odigra "za nas" u Grckoj a mi na onaj nacin izgubimo, da nemamo ove idiote koje imamo sad bi sa pjesmom cekali pet aviona ako treba pred ove amatere. Kasnije bi Belgiju docekivali u mnogo boljoj atmosferi i nadali se cudu,... ovako popisali se sami na sebe.

Sramota sta su sinoc dopstili. :cry:

Savez nikakav - kriminalan, hiljadu puta pokazali nesposobnost, igraci bezobrazno losi, nezainteresovani - smjena generacija, selektor jos losiji.
- Zeljeznicar -

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: SP2018 / Kipar - BiH / Gibraltar - BiH

Post Postao/la ramiral » 01 sep 2017, 11:12

Bruka i sramota. Selektor k'o sivonja zapeo sa taktikom i postavkom. Pokenjaše se svima nama posred face, i on sa taktikom koja to nije, i igrači koji su izašli na teren bez damu.
Na sredini ne može Pjanić sa još jednim veznjakom, nemamo mi toliko kvalitetne ostale da to pokriju. Vedo je bio igrač manje sinoć, veza nije postojala, pa kod onog voleja igrač Kipra ima svo vrijeme svijeta da se našteli na isti, ni Cimirot ni Seo ni niko ga ne sprječava.

Daj Bože da Belgija uzme Grke... A i u baražu ako kojim svjetskim čudom prođemo daj Bože da nas niko ne natambura. Šteta velika za poraz sinoć.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: denza, FCB1986, Goalgetter, godrina, Sambiliong i 53 gosta.