Liga nacija - 2018/19

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la boomerang5 » 11 okt 2017, 16:41

ne plasira se niko direktno... idu samo najbolje plasirane ekipe iz svake divizije (4 ukupno u baraž...njima se pridružuju 4 najbolja 3. iz kvala za euro i igra se standardni baraž sa 8 ekipa - 4 idu na EP) ... Ovo sa ligom nacija je samo za promociju u diviziju iznad, odnosno osvajanje divizije A. Što se tiče kvala, iz lige nacija se jedino može ostvariti plasman u baraž...

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1911
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la PeppermintSA » 11 okt 2017, 16:42

boomerang5 je napisao/la:ne plasira se niko direktno... idu samo najbolje plasirane ekipe iz svake divizije (4 ukupno u baraž...njima se pridružuju 4 najbolja 3. iz kvala za euro i igra se standardni baraž sa 8 ekipa - 4 idu na EP) ... Ovo sa ligom nacija je samo za promociju u diviziju iznad, odnosno osvajanje divizije A. Što se tiče kvala, iz lige nacija se jedino može ostvariti plasman u baraž...
Nije tačno.

http://www.--- SPAM ---/mobile/clanak.aspx? ... id=1000162

Četiri pobjednika četiri grupe Lige nacija (A, B, C, D) idu direktno na Euro.

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la boomerang5 » 11 okt 2017, 16:47

PeppermintSA je napisao/la:
boomerang5 je napisao/la:ne plasira se niko direktno... idu samo najbolje plasirane ekipe iz svake divizije (4 ukupno u baraž...njima se pridružuju 4 najbolja 3. iz kvala za euro i igra se standardni baraž sa 8 ekipa - 4 idu na EP) ... Ovo sa ligom nacija je samo za promociju u diviziju iznad, odnosno osvajanje divizije A. Što se tiče kvala, iz lige nacija se jedino može ostvariti plasman u baraž...
Nije tačno.

http://www.--- SPAM ---/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=1000162

Četiri pobjednika četiri grupe Lige nacija (A, B, C, D) idu direktno na Euro.
Ne mogu ovo otvoriti...Ja gdje sam god pročitao spominje se neki play off u martu 2020. godine. Po tom tvome toga nema , jer kroz kvalifikacije ide 20 ekipa i još +4 ova pobjednika divizija.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la FliX » 11 okt 2017, 17:13

Ljudi moji, mi samo razmisljamo kako je lakse otici na EURO. OK, lakse je biti prvak D divizije nego B divizije, jer imas lakse protivnike, ali zaboravljate ako se iz B divizije prvak kvalfikovo na EP (preko redovni kvalfikacija) onda viceprvak ide na EP i tako redom. Tom logikom gledajuci sadasnje timove u B diviziji i timove koje su igrale zadnje EURO 2016... konstatujemo da samo mi i Danaska iz B divizije nismo ostvarili plasman na EP. Dakle, za odlazak na EP samo smo morali biti jaci od jedne zemlje.

Meni je cudnije sto i iz A divizije najjaci ide direktno na EP, eh sad gledajuci ovo zadnje EP a vjerovatno ce tako biti i u buducnosti, sve se ekipe plasiraju regularno na EP, kome ce onda one svoje mjesto prepustiti? Dodatno mjesto iz B divizije (pa onda i Danska i Bosna idu) ili ?

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1911
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la PeppermintSA » 11 okt 2017, 17:22

boomerang5 je napisao/la:
PeppermintSA je napisao/la:
boomerang5 je napisao/la:ne plasira se niko direktno... idu samo najbolje plasirane ekipe iz svake divizije (4 ukupno u baraž...njima se pridružuju 4 najbolja 3. iz kvala za euro i igra se standardni baraž sa 8 ekipa - 4 idu na EP) ... Ovo sa ligom nacija je samo za promociju u diviziju iznad, odnosno osvajanje divizije A. Što se tiče kvala, iz lige nacija se jedino može ostvariti plasman u baraž...
Nije tačno.

http://www.--- SPAM ---/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=1000162

Četiri pobjednika četiri grupe Lige nacija (A, B, C, D) idu direktno na Euro.
Ne mogu ovo otvoriti...Ja gdje sam god pročitao spominje se neki play off u martu 2020. godine. Po tom tvome toga nema , jer kroz kvalifikacije ide 20 ekipa i još +4 ova pobjednika divizija.
Svaka divizija je podijeljena u grupe, Play Off se igra unutar svake divizije između pobjednika/vicepobjednika grupa.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la SlevinKelevra » 11 okt 2017, 17:38

Ekipe prve i druge lige imaju sasvim realne sanse, da zbog kvaliteta zavrse na jednoj od prve dvije pozicije i tako se kroz kvalifikacije, regularno plasiraju na Euro. Zbog proirenja takmicenja, UEFA je eto jedno od 24 mjesta odlucila 'pokloniti' nekoj od slabijih ekipa koja realno nema sanse da u 10 tekmi grupe zavrsi na prva dva mjesta pored 3 ili 4 puno kvalitetnije repke, ali eto bosnji odmah smeta jer 'imaju laksi put' :urnebes: :roll:
Uostalom, zayebes li u kvalama, ovamo te cekaju dvije tekme u nekoliko dana na neutralnom terenu gdje ti bog nista ne moze garantovati.

boomerang5
Postovi: 849
Pridružen/a: 17 mar 2015, 18:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la boomerang5 » 11 okt 2017, 17:53

Nije tačno.

http://www.--- SPAM ---/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=1000162

Četiri pobjednika četiri grupe Lige nacija (A, B, C, D) idu direktno na Euro.[/quote]

Ne mogu ovo otvoriti...Ja gdje sam god pročitao spominje se neki play off u martu 2020. godine. Po tom tvome toga nema , jer kroz kvalifikacije ide 20 ekipa i još +4 ova pobjednika divizija.[/quote]

Svaka divizija je podijeljena u grupe, Play Off se igra unutar svake divizije između pobjednika/vicepobjednika grupa.[/quote]

ne shavatas me... 4 grupe po 3 tima. 4 pobjednika igraju ''final four'' koji će odlučiti pobjednika divizije. Ali se spominje da timovi koji nisu izborili plasman na EP preko regularnih kvalifikacija, po poretku u svojoj diviziji u ligi nacija ostvaruju pravo za plej of koji se igra u martu 2020. Po tome mogu zakljuciti da je rijec o barazu. Al nebitno ,ocigledno da je puno rupa ovo. Što momak iznad reče, za vjerovati je da od 20-ak ekipa koliko igra prve 2 divizije bar 16-17 ostvari plasman na EP i preko kvala. Šta će onda prenositi se na ostale, pa mi bi u toj priči automatski već samim učešćem u 2. diviziji ostvarili plasman. To ti ne izgleda toliko logično. MIslim da priča sa baražom puno realnije izgleda

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la FliX » 11 okt 2017, 17:54

@SlevinKelevra , cekaj je li se to sva liga nacija igra na neutralnim terenima

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la SlevinKelevra » 11 okt 2017, 18:07

FliX je napisao/la:@SlevinKelevra , cekaj je li se to sva liga nacija igra na neutralnim terenima
Samo finale, cini mi se. Polufinale na terenu ekipe sa boljim rezultatom nakon grupne faze. Grupa je home-away, kao i u kvalama.

FA7
Postovi: 891
Pridružen/a: 08 okt 2012, 20:07
Lokacija: turicum
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la FA7 » 11 okt 2017, 18:59

slika
Crveno-Crna i Blaugrana!
"You can change your wife, your politics, your religion, but never, never can you change your favourite football club!"

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la amho » 11 okt 2017, 19:03

Polufinale i finale lige nacija igra samo A divizija i to u junu 2019.g.. Iz ostale 3 divizije (B, C i D) pobjednici grupa prelaze u visi rang. Posljednjeplasirani u grupama iz prve 3 divizije (A,B,C) ispadaju u niži rang.

Nakon što se odigraju regularne kvalifikacije iz kojih se plasira 20 ekipa (2 prve iz svake grupe kvalifikacija), u martu 2020 igra se play off u kojem se razigravaju preostala 4 mjesta - po jedno mjesto u svakoj od 4 divizije. U svakoj od 4 divizije se igra zasebno play-off za jedno mjesto na Euro u kojem učestvuju 4 najboljeplasirane ekipe koje se nisu kroz regularne kvalifikacije plasirale na euro.

Ovdje je sve objasnjeno:
http://www.uefa.com/uefanationsleague/n ... 364.html#/

džakailibu
Postovi: 987
Pridružen/a: 11 avg 2009, 20:54
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la džakailibu » 11 okt 2017, 20:11

nista meni ovo nije jasno! komplikovano do bola. skim igamo , u kakvoj grupi, jel samo sa ovima iz b, sta zance oni potovi? nista mi nije jasno!
strašno me stomak boli! može li od jukana "mene nosi mutna rijeka"!!!

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la AjsKjub » 11 okt 2017, 20:15

Šta je nejasno? Grupe po 3/4 ekipe, ko uzme prvo ide dalje igrati sa prvoplasiranim iz iste lige (2 polufinalne i ta 1 konačna). Drugim riječima, najbolja ekipa iz svake lige ide direktno na EP. Pobjednik ovoga može biti samo ekipa iz A lige.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
UltraSA
Postovi: 1257
Pridružen/a: 01 okt 2013, 13:36
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la UltraSA » 11 okt 2017, 20:25

Prejednostavno je, ali bukvalno.
ČUVARI ČASTI WALTER IDENTITETA

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la BelminM23 » 11 okt 2017, 20:27

Podržavam ovo poklon mjesto za najslabije reprezentacije.

Na Euro moramo.

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la amho » 11 okt 2017, 20:36

džakailibu je napisao/la:nista meni ovo nije jasno! komplikovano do bola. skim igamo , u kakvoj grupi, jel samo sa ovima iz b, sta zance oni potovi? nista mi nije jasno!
Mi ćemo igrati u jednoj od 4 grupe sa po 3 ekipe koje će se formirati od ekipa iz B pota (divizije).... ako budemo prvi u svojoj grupi narednu ligu nacija igramo u A diviziji... ako budemo treći ispadamo u C diviziju... Ako budemo medju 4 najbolje ekipe koje se nisu kroz kvale plasirale na euro u cijeloj B diviziji, u martu 2020 ćemo igrati play off za jedno mjesto na euru....

džakailibu
Postovi: 987
Pridružen/a: 11 avg 2009, 20:54
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la džakailibu » 11 okt 2017, 20:42

amho je napisao/la:
džakailibu je napisao/la:nista meni ovo nije jasno! komplikovano do bola. skim igamo , u kakvoj grupi, jel samo sa ovima iz b, sta zance oni potovi? nista mi nije jasno!
Mi ćemo igrati u jednoj od 4 grupe sa po 3 ekipe koje će se formirati od ekipa iz B pota (divizije).... ako budemo prvi u svojoj grupi narednu ligu nacija igramo u A diviziji... ako budemo treći ispadamo u C diviziju... Ako budemo medju 4 najbolje ekipe koje se nisu kroz kvale plasirale na euro u cijeloj B diviziji, u martu 2020 ćemo igrati play off za jedno mjesto na euru....
e svaka cast, dakle izbjegavamo ostale balkance, a mozemo sa ukajincima igrati. i jos recimo sjeverna irska.
strašno me stomak boli! može li od jukana "mene nosi mutna rijeka"!!!

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la BelminM23 » 11 okt 2017, 23:47

Do 2. decembra 2018. kada je izvlačenje grupa treba biti 20. u europi da uzmemo taj drugi šešir, za kvalifikacije naravno.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la AnelZ » 12 okt 2017, 01:24

Zasto komplikujete vise nego sto je vec slucaj :D Zasto neko daje odgovore ako nije procitao propozicije takmicenja? Nemojte nagadjati, iznesite podatak samo ako ste 99% sigurno tj. kada je to cinjenice, a ne jer vi mislite da je to tako. Usudjujem se reci da su pravila jednostavno ako ih sa paznjom procitas i razmislis te prodjes koji scenario, no ima ih puno i opsirna su te ukljucuju puno permutacija.

Nadalje, nije mi jasno zasto bi neko "tankirao" kvalifikacije? Da se liga nacije, play-off ili bilo sta igra uporedo, a ne jedno za drugim shvatio bi no ovako nema nikakvog smisla. Prvo se igra liga nacije, onda kvalifikacije, onda play-off. To sto tankiras jedno takmicenje nece ti dati bolje sanse u drugom, a zasto onda ne bi pokusao u oba takmicenja doci do kvalifikacije kako bi sebe jos vise osigurao ako ti bude potrebna druga sansa? Nema apsolutno razloga da se bilo sta tankira. Nadalje, u buducnosti ce se jakosne grupe za "obicne" kvalifikacije formirati na osnovu plasmana u ligi nacija + ako osvojis ovaj put ligu D i odes u play-off za EP naredni put kako god igras ligu C tako da nije moguce da jedne te iste reprezentacije iskoristavaju sistem iznova.

Svaka divizija ce dati minimum jednog predstavnika, ukljucujuci i ligu D. Tacka. Jos jedna tacka. Final four A divizije se igra u junu godine prije EP-a i cetiri reprezentacije koje ga obezbjede moraju igrati u grupi sa pet reprezentacije "obicne" kvalifikacije, dok play-off A, B, C i D divizije se igra u martu iste godine kao EP tj. neka 3-4 mjeseca prvenstva. Da, bice i play-off A divizije koji se igra u martu i sastojat ce se od cetiri reprezentacije iz A divizije (ili nadopunjen reprezentacijama iz drugih divizija) koji do tog trenutka jos nisu obezbjedili plasman na EP; final four koji se igra u junu godinu prije je samo finale lige nacija kako bi se dobio pobjednik tog takmicenja.

Samo final four lige nacija (polufinala, utakmice za trece mjesto i finale) se igra u unaprijed odredjenoj drzavi i to u jednoj od drzava cetiri reprezentacija koje ga igraju (prvoplasirane ekipe divizije A). Iskreno me nece cuditi da se u buducnosti odluci da se domacin za ovaj final four odabere kroz kroz neku vrstu prijave i glasanja unutar UEFA izvrsnog odbora no valjda prvo zele stvoriti brend kako se ne bi desio neki flop (tipa da nije stadion krcat ili sl.).

Play-off divizija za plasman na EP se formira tako sto se prvo daje pravo prvoplasiranim ekipama u svakoj grupi divizije koji nisu obezbjedili plasman na EP kroz "obicne" kvalifikacije no ako je njih manje od cetiri onda se gleda plasman drugoplasiranih u toj diviziji za popunjavanje, pa treceplasiranih (u ligi C i D i cetvrtoplasiranih no veoma je mala vjerovatnoca da ce do toga ikada doci) koji ne moraju nuzno igrati play-off te divizije jer ce to odluciti nasumicni zrijeb te se formiranje krece od D divizije pa prema A diviziji. Pobjednici grupa iz svake divizije ne smiju igrati play-off sa reprezentacijama iz divizije iznad (no mogu sa reprezentacijama iz divizija ispod) dok ostalima moze desiti da budu uvrsteni u play-off sa reprezentacijom/ama iz divizija iznad. Tako se dobiju prve reprezentacije za play-off svake divizije pa makar u play-off te divizije ostalo manje od cetiri reprezentacije. Ako je to slucaj, onda se pristupa da se vidi ko ce jos biti uvrsten u play-off i to tako sto se gleda koliko prvo fali reprezentacija za popunjava u svakoj diviziji i ako je tipa B, C i D divizija popunjena (imali minimum cetiri reprezentacije koje se jos nisu kvalifikovale na EP) te u A diviziji nije bila niti jedna reprezentacija koja se nije plasirala kroz "obicne" kvalifikacije na EP onda se ta cetiri mjesta A divizije dodjeljuju diviziji/ama ispod krecuci od B divizije pa prema C i na kraju D ako ostane.

Kao sto smo rekli, formiranje play-offa krece od divizije D pa prema A. Divizija D nema niti jednu reprezentaciju kvalifikovanu kroz "obicne" kvalifikacije pa svi prvoplasirani iz grupa D divizije igraju medjusobno play-off D divizije. Divizija C je imala jednog prvoplasiranog koji je se plasirao na EP kroz "obicne" kvalifikacije i njegovo mjesto u play-offu je prepusteno najbolje drugoplasiranoj reprezentaciji C divizije no ta reprezentacija ne mora nuzno igrati play-off C divizije i uskoro cete vidjeti zasto; tri prvoplasirane ekipe iz grupa C divizije su ubacene u play-off C divizije te fali jos jedna reprezentacija. U B diviziji samo jedna reprezentacija koja je prvoplasirana nije obezbjedila plasman na EP kroz "obicne" kvalifikacije sto znaci da tri mjesta idu drugoplasiranim/treceplasiranim iz te divizije no kako u A diviziji su sve reprezentacije se kvalifikovale na EP kroz "obicne" kvalifikacije ne mora nuzno znaciti da ce ta jedna prvoplasirana reprezentacija grupa B divizije igrati play-off B divizije jer moze se desiti da ce biti prebacena u play-off A divizije posto u tom play-offu nema niti jedna reprezentacija iz divizije iznad. Kako nema niti jedna reprezentacija iz divizije A koje se nije kvalifikovala kroz "obicne" kvalifikacije to znaci da se ta mjesta dalje distribuiraju divizijama ispod i hajmo reci ostale su svega jos tri reprezentacije koje se nisu kvalifikovale za EP u B diviziji sto znaci da one sada idu u play-off + jos jedna najboljeplasirana reprezentacija iz C divizije koja jos uvijek nije u play-offu. Kao sto sada vidite, sada postoje dvije drugoplasirane reprezentacije u C diviziji koje su dobile pravo ucesca u play-offu no ostalo je samo jedno mjesto u play-off C divizije te ce nasumicni zrijeb odluciti koja od te dvije reprezentacije ce igrati play-off C divizije, a ko ce biti uvrsten u play-off izmjesanih divizija. U B diviziji sada imamo sest reprezentacija koje su dobile pravo ucesca u play-off + ona jedna prvoplasirana reprezentacija te ce zrijeb izmedju tih sedam reprezentacija odluciti ko ce igrati play-off B divizije. Preostale tri reprezentacije iz B divizije + preostala reprezentacija C divizije ce igrati play-off A divizije.

Polufinale i finale play-off A, B, C i D divizije se igra tako da se sastaju najboljeplasirana protiv cetvrtoplasirane i drugoplasirana protiv treceplasirane reprezentacije u tom play-offu te je domacin najboljeplasirana i drugoplasirana reprezentacija dok se domacin finala play-offa te divizije odlucuje unaprijed tako sto se izvuce koje polufinale tj. pobjednik istog ima prednost domaceg terena; utakmice za trece mjesto kod play-off za plasman na EP nema te je to samo predvidjeno za final four.

Avatar
hurem
Postovi: 8593
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la hurem » 12 okt 2017, 09:53

Drago mi je da ce kvalifikacije biti odigrane u kratkom periodu 8-9 mjeseci (mart-novembar 2019.)...ovo do sada kao da se igralo 6 godina, pocnes s jednim sastavom a kvale zavrsis s drugim.
Sto se tice Lige nacija volio bih da izvucemo Austriju i Dansku, sto zbog kvaliteta sto zbog posjete nasih navijaca.

@AnelZ, ima li gdje rijeci o nagradnim fondovima za pobjednika(e) u Divizijama, ili ce to naknadno biti utvrdjeno a pretpostavljam da ce za pocetak biti mizerno (za nas ni u kom slucaju)?

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 1921ljoze i 14 gostiju.