Liga nacija - 2018/19

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la SlevinKelevra » 09 okt 2017, 20:33

Hantraga je napisao/la:
A, malo je glupo s ovim gore. Recimo, samo Island iz prve divizije nije izborio i on po automatizmu ide. :D
Ide u playoff, gdje igra sa ekipama koje su 'pogurane' iz Divizije B

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la AnelZ » 09 okt 2017, 20:40

KenoRob je napisao/la:Znam ali Wiki me zbunio sa ovim rasporedom

https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%8 ... e#Schedule

nekakve utakmice u Junu 2019 za ligu nacija

Ostalo mi je sve jasno i drago mi je da cemo imati neke sanse ici na Evropsko iz trece i cetvrte ivizije kad nas Dzeko napusti :D
Kao sto je receno, to u junu 2019. se igra final four tj. pobjednici cetiri grupa u A diviziji. Ta cetiri pobjednika grupa A divizije moraju da budu u grupi sa po pet reprezentacija kada je rijec o "normalnim" kvalifikacijama kako bi imali slobodne termine u junu.

P.S. za sve ostale, svaka divizija je podjeljena u tri ili cetiri jakosne grupe koje su takodjer rasporedjene po UEFA rankingu. Upravo u onoj tabeli mozete vidjeti te jakosne grupe unutar divizije tj. svaka divizija ima svoju boju i unutar te divizije ima dalja podjela u jakosne grupe.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la tuzlak1987 » 09 okt 2017, 22:46

SlevinKelevra je napisao/la:
Hantraga je napisao/la:
A, malo je glupo s ovim gore. Recimo, samo Island iz prve divizije nije izborio i on po automatizmu ide. :D
Ide u playoff, gdje igra sa ekipama koje su 'pogurane' iz Divizije B
Tj nama :urnebes:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la Hantraga » 09 okt 2017, 23:03

Nakon večeras, situacija je mnogo kasnija. Našu diviziju će igrati:
Vels, Rusija, Slovačka, Ukrajina, Irska, Sjeverna Irska, BiH, Danska, Češka, Turska, Austrija, te poražena iz duela Švedska-Holandija. Ako bude remi, onda obje ove umjesto Austrije.

Šeširi (pod pretpostavkom pobjede Holandije i da mi ne izgubimo u Estoniji; ako Švedska dobije, samo Holandija upada umjesto njih):
Prvi šešir: Austrija, Vels, Rusija, Slovačka.
Drugi šešir: Švedska, Ukrajina, Irska, BiH.
Treći šešir: Sjeverna Irska, Danska, Češka, Turska.

Avatar
FliX
Postovi: 4707
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la FliX » 10 okt 2017, 19:08

Hantraga je napisao/la:Nakon večeras, situacija je mnogo kasnija. Našu diviziju će igrati:
Vels, Rusija, Slovačka, Ukrajina, Irska, Sjeverna Irska, BiH, Danska, Češka, Turska, Austrija, te poražena iz duela Švedska-Holandija. Ako bude remi, onda obje ove umjesto Austrije.

Šeširi (pod pretpostavkom pobjede Holandije i da mi ne izgubimo u Estoniji; ako Švedska dobije, samo Holandija upada umjesto njih):
Prvi šešir: Austrija, Vels, Rusija, Slovačka.
Drugi šešir: Švedska, Ukrajina, Irska, BiH.
Treći šešir: Sjeverna Irska, Danska, Češka, Turska.
Austrija
Bosna
Danska

P.S Zbog posjecenosti nase publike :-D

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la AnelZ » 10 okt 2017, 21:20

Informaciju koju je mnogo vas propustilo jer vidim da neki pitaju da li je bolje igrati Ligu C zbog nesto laksih utakmica. Naime, plasman na kraju lige nacija ce se koristiti za sesire za ostatak kvalifikacija za EURO i to na naredni nacin. Drugo mjesto u grupi mora da bude minimum kako bi barem ostali u ligi, a uz to i bili u drugom sesiru za izvlacenje kvalifikacija.

slika

amar009
Postovi: 427
Pridružen/a: 07 okt 2013, 18:27
Lokacija: kakanj
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la amar009 » 10 okt 2017, 21:38

ako izgubimo u estoniji da li ispadamo u trecu diviziju..

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la KenoRob » 10 okt 2017, 21:39

amar009 je napisao/la:ako izgubimo u estoniji da li ispadamo u trecu diviziju..
Ne, ostajemo u drugoj diviziji ali bi pali u treci "sesir" druge divizije, sad smo u drugom

amar009
Postovi: 427
Pridružen/a: 07 okt 2013, 18:27
Lokacija: kakanj
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la amar009 » 10 okt 2017, 21:48

KenoRob je napisao/la:
amar009 je napisao/la:ako izgubimo u estoniji da li ispadamo u trecu diviziju..
Ne, ostajemo u drugoj diviziji ali bi pali u treci "sesir" druge divizije, sad smo u drugom
ok..hvala..

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37573
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la tuzlak1987 » 10 okt 2017, 23:34

Mogući protivnici Zmajeva će biti reprezentacije iz prvog jakosnog šešira u kojem su smješteni Vels, Rusija, Slovačka i Austrija, te reprezentacije iz trećeg jakosnog šešira u kojem su smještene reprezentacije Danske, Češke, Turske i Sjeverne Irske. Nakon žrijeba će biti formirane četiri grupe od tri reprezentacije, a pobjednici grupa će igrati međusobne utakmice nakon kojih će jedna reprezentacija obezbjediti plasman na EURO 2020. godine |

Kada bih mogao birati uzeo bih Vels i Tursku.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1953
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la PeppermintSA » 11 okt 2017, 15:34

Ovo je neviđena lakrdija

Faktički se otvaraju vrata polovnim reprezentacijama poput Makedonije i Armenije da se prošetaju do Eura, dok se mi ostali koji smo neka B evropska kategorija moramo međusobno klati na dva fronta.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la QUARTERBACK » 11 okt 2017, 15:48

PeppermintSA je napisao/la:Ovo je neviđena lakrdija

Faktički se otvaraju vrata polovnim reprezentacijama poput Makedonije i Armenije da se prošetaju do Eura, dok se mi ostali koji smo neka B evropska kategorija moramo međusobno klati na dva fronta.
Pa sto je lakrdija, ovdje ce da ispliva kvalitet, igra se na dva fronta kao sto kazes, ako nekim slucajem zavrsimo prvi u toj grupi, sveli smo se na 2 utakmice koje nas dijele od Eura 2020e a tu je sve moguce jer smo bara bara sa ostalim reprezentacijama sigurno.. + imamo kvalifikacije regularno i tu je realno da ocekujemo to drugo mjesto i odemo i na to evropsko vise.

Definitivno mi je Austrija broj 1 izbor iz prvog pota, ostali mislim da bi nam manje lezali nego ovi.
Iz treceg pota Sjeverna Irska ili Ceska komotno. :kafa:

Izvlacenje grupa je u januaru.
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1953
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la PeppermintSA » 11 okt 2017, 15:56

QUARTERBACK je napisao/la:
PeppermintSA je napisao/la:Ovo je neviđena lakrdija

Faktički se otvaraju vrata polovnim reprezentacijama poput Makedonije i Armenije da se prošetaju do Eura, dok se mi ostali koji smo neka B evropska kategorija moramo međusobno klati na dva fronta.
Pa sto je lakrdija, ovdje ce da ispliva kvalitet, igra se na dva fronta kao sto kazes, ako nekim slucajem zavrsimo prvi u toj grupi, sveli smo se na 2 utakmice koje nas dijele od Eura 2020e a tu je sve moguce jer smo bara bara sa ostalim reprezentacijama sigurno.. + imamo kvalifikacije regularno i tu je realno da ocekujemo to drugo mjesto i odemo i na to evropsko vise.
Jeste, ali smo se sveli na dvije utakmice u rangu dosadašnjeg baraža. S druge strane, omogućeno je reprezentacijama poput Makedonije, koje ni po čemu to ne zaslužuju, da budu u povlaštenom položaju.

Primjerice: mi izvučemo identičnu grupu kao u ovim kvalifikacijama. U njoj se moramo klati sa Belgijom i Grčkom. Možda završimo u prva dva, možda ne. U Ligi nacija ćemo morati krv propišati da izborimo play off jer ima dosta kvalitetnih reprezentacija u našoj grupi. Hajmo reći da izborimo polufinale - tu se moramo klati sa, recimo, Rusijom, a onda u finalu sa Švedskom. Možemo objektivno proći i kroz kvalifikacije i kroz ligu nacija, ali isto tako možemo hladno popušiti.

S druge strane, Makedonija može hladno tankirati kvalifikacije i onda kroz Ligu nacija se prošetati do Eura, budući da je jedina iole ozbiljnija reprezentacija pored njih Armenija. Faktički se nagrađuje njihov mediokritetski fudbal.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la QUARTERBACK » 11 okt 2017, 15:59

PeppermintSA je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:
PeppermintSA je napisao/la:Ovo je neviđena lakrdija

Faktički se otvaraju vrata polovnim reprezentacijama poput Makedonije i Armenije da se prošetaju do Eura, dok se mi ostali koji smo neka B evropska kategorija moramo međusobno klati na dva fronta.
Pa sto je lakrdija, ovdje ce da ispliva kvalitet, igra se na dva fronta kao sto kazes, ako nekim slucajem zavrsimo prvi u toj grupi, sveli smo se na 2 utakmice koje nas dijele od Eura 2020e a tu je sve moguce jer smo bara bara sa ostalim reprezentacijama sigurno.. + imamo kvalifikacije regularno i tu je realno da ocekujemo to drugo mjesto i odemo i na to evropsko vise.
Jeste, ali smo se sveli na dvije utakmice u rangu dosadašnjeg baraža. S druge strane, omogućeno je reprezentacijama poput Makedonije, koje ni po čemu to ne zaslužuju, da budu u povlaštenom položaju.

Primjerice: mi izvučemo identičnu grupu kao u ovim kvalifikacijama. U njoj se moramo klati sa Belgijom i Grčkom. Možda završimo u prva dva, možda ne. U Ligi nacija ćemo morati krv propišati da izborimo play off jer ima dosta kvalitetnih reprezentacija u našoj grupi. Hajmo reći da izborimo polufinale - tu se moramo klati sa, recimo, Rusijom, a onda u finalu sa Švedskom. Možemo objektivno proći i kroz kvalifikacije i kroz ligu nacija, ali isto tako možemo hladno popušiti.

S druge strane, Makedonija može hladno tankirati kvalifikacije i onda kroz Ligu nacija se prošetati do Eura, budući da je jedina iole ozbiljnija reprezentacija pored njih Armenija. Faktički se nagrađuje njihov mediokritetski fudbal.
Ne mora da znaci da ce oni igrati medjusobno playoff C divizije, ustvari 99% nece jer ce se reprezentacije pomjerati s obzirom na to da ce ovi iz A divizije skoro svi izboriti kroz regularne kvalifikacije EURO i samim time pomjeraju se timovi iz divizije u diviziju tako da je moguce da se igra taj playoff i sa repkama iz C divizije, ako sam ja to dobro sve povezao. Bice zanimljivo vidjet na sta ce to licit na kraju, al ja mislim da ce ovaj sistem biti pun pogodak i da ce podici kvalitet fudbala u Evropi generalno.
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

kvalitet
Postovi: 273
Pridružen/a: 17 mar 2013, 18:54
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la kvalitet » 11 okt 2017, 16:01

Da ne čitam sad sve. Shvatio sam, otprilike, koncept natjecanja, ali jedna stvar mi nije jasna. Sigurno će pobjednici prve i druge divizije i kroz grupnu fazu izboriti nastup na Evropskom prvenstvu. Eh, sad, ko će umjesto njih onda ići na prvenstvo? Da li, lupam, trećeplasirana ekipa iz grupe ili će to mjesto uzeti neka od reprezentacija iz iste divizije u Ligi nacija (npr. finalista, polufinalista...)?

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1953
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la PeppermintSA » 11 okt 2017, 16:13

QUARTERBACK je napisao/la:
Ne mora da znaci da ce oni igrati medjusobno playoff C divizije, ustvari 99% nece jer ce se reprezentacije pomjerati s obzirom na to da ce ovi iz A divizije skoro svi izboriti kroz regularne kvalifikacije EURO i samim time pomjeraju se timovi iz divizije u diviziju tako da je moguce da se igra taj playoff i sa repkama iz C divizije, ako sam ja to dobro sve povezao. Bice zanimljivo vidjet na sta ce to licit na kraju, al ja mislim da ce ovaj sistem biti pun pogodak i da ce podici kvalitet fudbala u Evropi generalno.
Neće se pomjerati play off. U tome je caka.

Grupe su u potpunosti odvojene.

Ako se neke od reprezentacija plasiraju na Euro preko kvalifikacija, oni će opet igrati playoff Lige nacija za plasman u viši rang ili za titulu A grupe. Jedino će njihovo mjesto na Euru zauzeti reprezentacija ispod njih u njihovoj grupi.

Primjerice, ovo neka budu polufinala playoffa u grupi C:

Srbija-Grčka
Slovenija-Norveška

Grčka dobije Srbiju 2:0, a Slovenija Norvešku 1:0. Srbija dobije Norvešku u meču za treće mjesto.

U finalu Grčka dobije Sloveniju 1:0 i osvoji grupu C.

Ali šta se desi ako su Grčka i Slovenija već se plasirali na Euro putem kvalifikacija? Onda Srbija, koja je završila treća u Ligi nacija, a 4. u svojoj kvalifikacionoj grupi, uzima to mjesto na Euru koje nosi grupa u Ligi nacija.

Samim tim, svaka grupa je zatvorena i Makedonija će, neovisno od dešavanja u drugim grupama, u najgorem slučaju morati izboriti Euro preko Armenije. Faktički je u povlaštenom položaju, odnosno njeni mediokritetski rezultati koji su je doveli do 120. mjesta na FIFA-inoj rang listi, iako kvalitetom zaslužuje da bude u top 60 će joj omogućiti da uz nešto ozbiljniji pristup se prošeta.

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la QUARTERBACK » 11 okt 2017, 16:19

Aha aha, znam da je neko pisao da ce se pomjerati ekipe iz divizije u diviziju ovisno od plasmana kroz regularne kvale ovih iznad, al eto ako je tako kako ti kazes sigurno da je plasman ovim jacim iz C divizije olaksan tim sistemom..

Al eto kontaj i to da je sansa da se pobjedom u grupi pomjerimo u diviziju A i samim time za sljedecu ligu naciju smo u povlastenom polozaju jer kako si i sam rekao, mjesto na Euro zauzimaju reprezentacije koje zavrse ispod tih pobjednika grupa u A diviziji ukoliko se ovi iznad plasiraju direktno kroz regularne kvale a hoce 99,9%.
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la TMovac » 11 okt 2017, 16:24

Koliko sam shvatio pobjednik lige C i D nece ici na EURO automatski. Nego samo u visi rang. Ukoliko je pobjednik lige A izborio nastup na euru, onda ce porazena ekipa u finalu ici na euro, ako je i ona obezbjedila onda ce ici naredna koja je najbolje rangirana. Ukolko su sve repke iz lige A obezbjedile nastup na Euru kroz redovne kvalifikacije, onda ide pobjednik lige B, a ako je i on obezbjedio nastup na euru onda ide naredna najbolje rangirana repka u toj ligi. Tako da se nikako ne isplati biti u ligi C i D.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1953
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la PeppermintSA » 11 okt 2017, 16:28

QUARTERBACK je napisao/la:Aha aha, znam da je neko pisao da ce se pomjerati ekipe iz divizije u diviziju ovisno od plasmana kroz regularne kvale ovih iznad, al eto ako je tako kako ti kazes sigurno da je plasman ovim jacim iz C divizije olaksan tim sistemom..

Al eto kontaj i to da je sansa da se pobjedom u grupi pomjerimo u diviziju A i samim time za sljedecu ligu naciju smo u povlastenom polozaju jer kako si i sam rekao, mjesto na Euro zauzimaju reprezentacije koje zavrse ispod tih pobjednika grupa u A diviziji ukoliko se ovi iznad plasiraju direktno kroz regularne kvale a hoce 99,9%.
Jeste na papiru, ali takođe postoji druga stvar. Naime, sve reprezentacije koje ne spadaju u sami top evropskog fudbala će po automatizmu svu energiju usmjeravati na Ligu nacija.

Crna Gora recimo u kvalifikacijama izvuče Španiju iz prvog šešira i Holandiju iz drugog. A onda u Ligi nacija u svojoj mini-grupi izvuče Mađarsku iz prvog, Finsku iz trećeg i Kipra iz četvrtog šešira. Odmah će joj biti jasno da u kvalifikacijama nema šta da traži, odnosno da su šanse da završi ispred Španije ili Holandije ravne naučnoj fantastici, pa se okrene isključivo Ligi nacija gdje može izboriti playoff protiv, recimo, Albanije u polufinalu i Škotske u finalu pobjedama protiv Mađarske, Finske i Kipra.

Doći ćemo u situaciju da će kvalifikacije koristiti samo najjače reprezentacije kao modus brzog kvalifikovanja, dok će sve ove ostale reprezentacije, osim ako ih žrijeb ne prosere, svu energiju usmjeravati na Ligu nacija.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1953
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Liga nacija - 2018/19

Post Postao/la PeppermintSA » 11 okt 2017, 16:31

TMovac je napisao/la:Koliko sam shvatio pobjednik lige C i D nece ici na EURO automatski. Nego samo u visi rang. Ukoliko je pobjednik lige A izborio nastup na euru, onda ce porazena ekipa u finalu ici na euro, ako je i ona obezbjedila onda ce ici naredna koja je najbolje rangirana. Ukolko su sve repke iz lige A obezbjedile nastup na Euru kroz redovne kvalifikacije, onda ide pobjednik lige B, a ako je i on obezbjedio nastup na euru onda ide naredna najbolje rangirana repka u toj ligi. Tako da se nikako ne isplati biti u ligi C i D.
Netačno - pobjednici liga C i D se direktno plasiraju na Euro.

Odgovori

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 50 gostiju.