Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
AndreWilliams
Postovi: 587
Pridružen/a: 22 avg 2014, 13:33
Lokacija: Guinea-Bissau
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la AndreWilliams » 26 okt 2017, 04:45

Samo Robi dolazi u obzir. Ako kojim slucajem to ipak bude Osim ili neko treci, ja mu zelim da ostvari najveci rezultat u istoriji naseg fudbala.

Ali ajmo ipak realno... Sa Robijem i Pjanicem (kao podsjetnik: jedan od najboljih veznjaka na planeti) napokon ce lopta da se spusti na zemlju. Igrace se moderan i atraktivan fudbal. Kako znam?
Pa tako sto se tamo jedne godine proculo da Robi dolazi u Zvezdu, koja je tada imala neki negativan skor sa Partizanom od nekih 8-9 utakmica bez pobjede i nekih barem 5-6 godina bez titule (ovo moze da iskristalise neko od Zvezdasa na forumu, posto su sitni detalji nebitni za ovu pricu). Ja rekoh sebi:"Uh! Politika. Kako ce ga primiti?" Uglavnom, ispostavilo se da ga Delije i dalje idoliziraju. Da im je jedan od omiljenih igraca od nastanka kluba. Da je njemu Zvezda u srcu itd. Mene neka nostalgija spucala i nakon 20 godina pocnem da ozbiljno pratim Zvezdu iz Robijevog mandata. Naravno, Robi je sa duplo gorim igrackim kadrom uspio da prekine dominaciju Partizana u derbijima i osvoji kup Srbije. Igra i dominacija na sredini terena, kombinatorika kod izvodjenja kornera, pregrst nekih sitnih smekerskih detalja u igri, pozitivna drskost, kur.cenje!! Sve ono sto Zvezda, sa nekim lijevim igracima, do tada nije mogla, sad je mogla. Kaludjerovic, Kasalica, Mikic izgledali kao vrhunski igraci, a kasnije se ispostavilo da je Koreja, druga Turska liga za njih premija. Te godine je Robi ostao bez posla zbog nerjesenog rezultata sa Radom (ustvari zbog sukoba Lukica i Delija, pa je Lukic dao Robiju otkaz da bi se svetio), a Zvezda se dva dana kasnije ravnopravno nosila sa Bordom, jer je imala i glavu i rep, jer je to ono sto im je to Robi ostavio u amanet.

Mozda Zvezda, Real i Barca i nisu neke reference za trenerski posao, ali treba li ti bolji pokazatelj necijeg trenerskog talenta, nego kad jedna ekipa izbaci drugu kod izvodjenja kornera i useta u 16 metara.

Robi ljudi moji, samo Robi!!

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la marconato » 26 okt 2017, 11:03

@AndreWilliams

Sve si otprilike rekao...
Robi je tada imao necu reci limitiran tim, ali igracki slabiji nego ovaj sada sto Zvezda ima. On da je imao 1 Huga Vieiru ili Boakya, uzeo bi barem 1 titulu 100 %. Zvezda je redjala sanse kao na traci, ali u spicu prosjecni Kaluđerović to nije mogao ispratiti..
S druge strane, za protivnika je imao bas mnogo jak (kako na terenu, tako i van njega) Partizan koji je igrao LŠ, sa Krstajićem, Savićem, Medom Kamarom, Vukićem, Diarom..i koji je takodje imao odlicnog trenera - Stanojevića.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jasmin10 » 26 okt 2017, 11:40

let3 je napisao/la:Šta serete bezveze na Amara.
Brko je najbolje riješenje od onih ponuđenih opcija. I ne bira on sam sebe za selektora, niti ga babuka postavlja.
Bilo bi idealno Petković, al nema ništa od toga.
Po čemu je Bgt bolji od Prosineckog ? Osim ako si na ponudjene opcije mislio Kodro ili Amar.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jasmin10 » 26 okt 2017, 12:02

Pa kako će biti para kad lopovski savez na čelu sa Begicem trpa u svoje džepove.

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la pazzarac » 26 okt 2017, 12:38

LEGENDARNI ŽUTI ZA SN OTKRIO GDJE ĆE NASTAVITI KARIJERU 'Bilo je puno mogućih ponuda, ali na stolu imam - jednu jedinu' OBJAVLJENO: 26.10.2017. u 11:29
on u ovom intervju govori da ima ponudu Azerbejdzana i razgovor sa Slovencima,BH savez ga nije kontaktirao ili se to krije

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Unofficialpage » 26 okt 2017, 12:44

Provjereno ime, dokazao trenersko ime dovesti ne možemo. Iz više razloga. Nemamo para, pregovarači su užasni, savez ne funkcioniše najbolje, takve trenere ne možeš dovesti samo što imaš Džeku, Pjanića, Kolašinca,.. jer taj trener može malo slabije igrače u odnosu na ovu trojicu da vodi. Neke klubove iz sredine tabele Serie A, Bundeslige, La Lige i slično, nemaju pojedince kao ova trojica što su ali bolje organizovani tim od naše repke i opet odlični klubovi. Ne vidim neku pretjeranu razliku između mladog, ambicioznog trenera iz npr. Njemačke u odnosu na nekog našeg.

Prosinečki mora biti prvi izbor, to jasno k'o dan ali ako moramo birati između Osima, Kodre, Hadžibegića i sličnih, ja bih birao Osima. Nijanse odlučuju, nijedan od ovih nije neko trenersko ime ali mislim da on ovih ostalih je najkompatibilnijih trenera.

Kažete nema autoritet. Ne postoji trenutno osoba na svijetu koja može Džeku, Pjanića natjerati da treniraju ako oni to neće. Ako oni hoće da lumpuju cijelu noć to će i raditi pa makar nam na klupi bio i Jose Mourinho.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 26 okt 2017, 12:46

aleksandar_veliki je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Slazem se sa Dubrovnikom da nacin izbora nije dobar jer koga god Komisija predlozila ili vise njih, odluku o tome ko ce biti selektor donijet ce minimalno 12 od 15 clanova IO. Nas je favorit Aco, obavimo razgovore s njim, dogovorimo se i pripremimo teren da dobije 12 glasova i idemo dalje. Izabrali smo, preuzeli odgovornost izborom i zavrsena prica. I nije Mesa nikada osvojio titulu u Drugoj francuskoj ligi, ispravi me ako grijesim.
Usao je sa jednim drugoligasem u prvu ligu. Sa kojeg mjesta i nije vazno. Ne da mi se sada gledati ali znam da je bilo davno. Na pocetku njegove karijere. Nemoj me krivo razumjeti da ja mislim da ja Bazdarevic trener. Daleko bilo.
Izbor selektora na ovaj nacin je katastrofalan iz prostog razloga sto te komisija moze izbaciti ali ne moze izabrati. Oni mogu pogurati koga hoce a nece biti nista odgovorni jer ne dizu ruke.
Zalosno je sto 99 % nas zna tko ce biti izabran a izbor jos nije ni poceo. Cemu sva ta sarada ako se sve zna. Znaci pokrivas se jer znas da nije u redu.
Ne mora se niko na ovom foruma slagati sa mnom ali ja smatram da je ovo dno dna.
O buducem selektoru necu puno. Dovoljno je da ne znam nista o njemu a da je napunio 50-u godinu zivota. Zaboravio je kad je zadnji trening odradio sa
normalnim timom. Ako pod trening ne racunas trcanje oko tankova u Ras Laffanu u 3 iza ponoca.
Usao je sa dva kluba, no nikad nije bio prvi. Kako vas 99 posto zna ko ce biti izabran za selektora? Na osnovu cega? Na osnovu toga sto je Osim stariji u komisiji ili na osnovu toga sto mislite da je od trenutno dohvatljivih Osim mladji najbolja opcija? Prije nekih sest godina Ivica je u Savezu mogao sta je htio, mogao je bez problema instalirati svog sina na klupu repke ali nije, mogao je mozda i prije tri godine nakon Papetovog odlaska, no opet nije. Danas ne moze, danas ce selektor biti onaj za koga se odredi par celnika Saveza. Na nasu zalost, meni se cini po nacinu izbora da oni ne znaju sta hoce i da ce opet pogrijesiti. Cak sam siguran, a posljednje informacije koje dolaze daju mi za pravo kad ovo govorim. Svaki izbori isto stanje na forumu, zauzeli se rovovi i pljuj do neiznemoglosti. Na kraju ko god bude, zasluzuje punu podrsku puka do trenutka dok svoj posao radi dobro, kada i ako ga ne bude dobro radio karta u jednom smjeru i cao. Samo domaci, kakvi stranci, pogotovo ovi nedokazani. Za ove dokazane nemamo novca, a i da ih imamo koji ce nam klinac. Svojevremeno je Bajevic bio prvo trenersko ime regiona, pa nikada nije bio ozbiljna opcija za preuzimanje Srbije, Hrvatske pa cak i Slovenije. Danas je Vaha sigurno prvo trenersko ime regiona pa isti slucaj kao sa Duskom. Zasto? Znaju ljudi sta hoce dok se mi i dalje vodimo, dobro je od komsije pa neka je i ****.
Zasto bi bilo tko nakon izbora Bazdarevica imao bianco podrsku navijaca BiH? Pogotovu covjek koji se na ovaj nacin bira. Meni za razliku od tebe ne znaci nista BiH pasos kad dodjemo u vode izbora strucnjaka. To mi je apsulutno nevazno.
Vaha bi itekako lijepo bio docekan od navijackog puka u Hrvatskoj ali upravo radi misljenja kojeg ti ovdje prezentiras i velikog broja ljudi u HNS-u koji ga djele do toga nikad nece doci. Ali zbog toga ce ovako talentirana ekipa Hrvatske svoje najvece uspjehe biljezit kao plasmane na velika prvenstva. I nista vise. Zbog toga ce imati baklje i kukaste krizeve. Zbog toga nece moci igrati u Splitu ili Rijeci.
Zbog toga ih ni u Zagrebu niko vise ne gleda. I taj put ti reklamiras.
Osim mladji nije moj izbor i samo cinjenicama se protivim tome na ovom forumu. Nikakvim nadama i zeljama. Izbor je nedostojan nogometne reprezentacije BiH.
Ako je tocno da ti posljednje informacije daju za pravo i da su neki od ljudi u komisiji zatrazili duze vrijeme da donesu odluku to je dobro. To meni budi nadu. Svakim danom dublje analize tvoj ce favorit imati manju sansu. Uhvatili ste se pilane da ne postoji niko osim Osima, covjeka cije ime u nogometnoj javnosti izvan Sarajeva znaci samo onoliko da te ljudi upitaju "je li ovo Ivicin sin".
A 50-u vec gura.
Zasto ja osobno mislim da ce on biti izabran?
Jer se sjecam one Ivicine legendarne "znam ja nas, **** ti nas". Eto zato.

Avatar
pazzarac
Postovi: 533
Pridružen/a: 05 dec 2009, 18:36
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la pazzarac » 26 okt 2017, 12:51

Ne mislim da je Osim loš strucnjak ali ako ne krene dobro sa rezultatima od pocetka kvalifikacija atmosfera u i oko reprezentacije ima da ode u 3 PM,daleko gore nego sa bilo kojim drugim selektorom

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: RE: Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la BoixosNois1899 » 26 okt 2017, 12:55

pazzarac je napisao/la:Ne mislim da je Osim loš strucnjak ali ako ne krene dobro sa rezultatima od pocetka kvalifikacija atmosfera u i oko reprezentacije ima da ode u 3 PM,daleko gore nego sa bilo kojim drugim selektorom
Upravo to. Amar jednostavno ne može biti selektor, bar ne u skorije vrijeme. Zamislite da zareda 3-4 loša rezultata, na što bi to sve ličilo. Psovalo bi ga se više od Mehmeda i Papeta zajedno.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 26 okt 2017, 12:56

pazzarac je napisao/la:
LEGENDARNI ŽUTI ZA SN OTKRIO GDJE ĆE NASTAVITI KARIJERU 'Bilo je puno mogućih ponuda, ali na stolu imam - jednu jedinu' OBJAVLJENO: 26.10.2017. u 11:29
on u ovom intervju govori da ima ponudu Azerbejdzana i razgovor sa Slovencima,BH savez ga nije kontaktirao ili se to krije
Nemogu ga naci, sakrio se! Sa Amarom su pricali 4-ica, sa Mehom ce 2-ica a sa Robijem niko. To je valjda trasa kojom idu.

Avatar
Lakoste
Postovi: 7825
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Lakoste » 26 okt 2017, 13:05

A i ne iznenadjuje me, kad stara drtina i dokazana lopovcina pokusava da uvali sina. Svakako je u ovoj drzavi sve nepotizam, pa nek bude i ovo. :bih:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la KK_Bosna » 26 okt 2017, 13:07

Svw dok razmisljamo na nacin "ne treba nam stranac" padacemo sve nize dok konacno ne budemo oko 100. mjesta...

Pa 90 posto najboljih svjetskih selekcija ima stranca na klupi... Ali eto, oni imaju para... Ali onda se postavlja pitanje sta je s albanijom? Dovedose nekog italijana i hysaja i 10 amatera odvede na euro...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Celtic
Postovi: 3329
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Celtic » 26 okt 2017, 13:15

Kao što nam je država odron, korumpirana, lopovska u svakom segmentu i gdje su na svim pozicijama uglavnom postavljeni ljudi preko štele i koji nemaju veze sa tim što rade i što smo uglavnom nepismeni i zaostali kao narod, nacija, gdje nam je korida događaj godine, onda me ne može ni iznenaditi da postave za selektora Čombeta, svakako sam ohladio od svega u ovoj državi tako i od sporta, gdje svi imaju svoje talove, i niko nema volje i muda da kaže da nije dobro i šta nije dobro, nego svi nešto eto radimo, ima napretka, nismo se u stanju u stvarnosti u baraž plasirati u jednoj laganoj grupici, i da jesmo svakako bi ispali i u njemu...

Avatar
DaVinci
Postovi: 2834
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DaVinci » 26 okt 2017, 13:25

Lakoste je napisao/la:A i ne iznenadjuje me, kad stara drtina i dokazana lopovcina pokusava da uvali sina. Svakako je u ovoj drzavi sve nepotizam, pa nek bude i ovo. :bih:
Utipkati ovako nesto o Ivici Osimu je beyond ban ... imal' ista sto nasa vrla omladina danas postuje bar sekundu ... :puke:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 26 okt 2017, 13:26

KK_Bosna je napisao/la:Svw dok razmisljamo na nacin "ne treba nam stranac" padacemo sve nize dok konacno ne budemo oko 100. mjesta...

Pa 90 posto najboljih svjetskih selekcija ima stranca na klupi... Ali eto, oni imaju para... Ali onda se postavlja pitanje sta je s albanijom? Dovedose nekog italijana i hysaja i 10 amatera odvede na euro...
I zamisli taj Talijan je kostao 20-ak tisuca Eura.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 26 okt 2017, 13:27

'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 26 okt 2017, 13:29

dubrovnik je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:Svw dok razmisljamo na nacin "ne treba nam stranac" padacemo sve nize dok konacno ne budemo oko 100. mjesta...

Pa 90 posto najboljih svjetskih selekcija ima stranca na klupi... Ali eto, oni imaju para... Ali onda se postavlja pitanje sta je s albanijom? Dovedose nekog italijana i hysaja i 10 amatera odvede na euro...
I zamisli taj Talijan je kostao 20-ak tisuca Eura.
Bas ce sofrenic i beus i co. Znati da pregovaraju sa stranim strucnjacima koji znaju svoj posao.
naprijed rejal

Avatar
Lakoste
Postovi: 7825
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Lakoste » 26 okt 2017, 13:36

DaVinci je napisao/la:
Lakoste je napisao/la:A i ne iznenadjuje me, kad stara drtina i dokazana lopovcina pokusava da uvali sina. Svakako je u ovoj drzavi sve nepotizam, pa nek bude i ovo. :bih:
Utipkati ovako nesto o Ivici Osimu je beyond ban ... imal' ista sto nasa vrla omladina danas postuje bar sekundu ... :puke:
Afera Planinic...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la KK_Bosna » 26 okt 2017, 13:54

aleksandar_veliki je napisao/la:
KK_Bosna je napisao/la:Svw dok razmisljamo na nacin "ne treba nam stranac" padacemo sve nize dok konacno ne budemo oko 100. mjesta...

Pa 90 posto najboljih svjetskih selekcija ima stranca na klupi... Ali eto, oni imaju para... Ali onda se postavlja pitanje sta je s albanijom? Dovedose nekog italijana i hysaja i 10 amatera odvede na euro...
Ne treba nam nedokazani regionalni strucnjak koji ce svoje ime pokusati izgraditi na nasoj reprezentaciji. Dokazani trener stranac da ali sad smo u situaciji da za takvog nemamo novca. Prije nedokazanih strucnjaka iz regiona uvijek prije Amar, Baka, Jovic, Husref...
Laz je da para nema, pa savez i ne krije da ima para (a i kako ce sakriti kada svako zna koliko se dobilo 2014)... Dakle, pare nisu problem vec nesta drugo...

Naravno da ne mislim da trebamo uzeti nekog trenera iz druge grcke lige samo zato jer je grk, ali sam dao primjer ovog de biasija koji je jeftin trener a napravio cudo s albanijom... Ne mozes valjda tvrditi da na svijetu nema jos trenera poput njega?

Sto se tice domacih trenera, ovih sa nasih livada, amar je iznad svih za pet klasa iznad... Da li zbog strucnosti ili zbog nijazovih "strucnosti", manje je bitno. On ima trofeje i ako savez ide tom naopakom logikom da je bolje domaceg trenera ma koliko on bio prosjecan u svjetskim okvirima nego nekog stranca koji ima kapacitet i mnogo vece znanje od domaceg, onda samo amar dolazi u obzir.

I da, pod trenere sa nasih livada ubrajam i kodru koji se obrukao u sarajevu i dozvolio da mu alkoholicari sapunjaju stolocu, toliko o njegovom autoritetu...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

DeeWa
Postovi: 2000
Pridružen/a: 04 mar 2014, 19:19
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DeeWa » 26 okt 2017, 14:12

Ljudi ja ne znam sta ste se vi dovezali tog di bijasija kao da je murinjo? Istina da je bolji od amara osima ali zato bi mu i plata bila duplo veca nego osimova. Covjek je vodio prosjecne klubove po italiji i nije imao angazmana nikakvog i prihvatio je neku reprezentaciju. Vodio je udineze kad su bili skoro blizu ispadanja pod njegovim vodstvom i torino. Ostalo je manje vazno.

Najvaznije je ovo posljednje, albanija. Sta je to wow on ucinio za albaniju? Igrali u grupi sa lihtenstajnom, makedonijom i izraelom i uspio izvuci tu 4 pobjede i jedno nerjeseno. To sto smo se mi nekad patili sa izraelom ne znaci da oni imaju pojma ikakvog o fudbalu.
Kakav je to poseban uspjeh? Opet kazem bolji od osima jeste ali i bolju platu bi imao. On nije nikakvo rjesenje niti njemu slicni. Nije to neki aman zaman menadzer pa da treba imati wow platu. Vodio je albaniju i 2012te kada je albanija bila sa nama u grupi i zavrsili predztadnji ispred samo amaterske reprezentacije a ispred njih bila jedna bjelorusija...Istina isli su na euro 2016te al ko tad nije isao a da valja ista? Samo mi. Bili u grupi sa srbijom koja je tad osvojila samo 4 boda tako da doslovno nije imao ni da ide ko iz njihove grupe, srbi bili kriticni totalno a armenija kanta za nabijanje.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.