Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Hantraga » 16 nov 2017, 08:49

Bez sumnje, Meho je znanjem o taktici i fudbalskoj igri ispred mnogih, ne samo Amara. Čovjek je moderan trener, nije šablonski, nije ga strah probati nešto novo. On ima svoju ideju i nastoji je provesti. ZZa početak karijere, baš te mora prosrati kad preuzimaš tako odgovornost, inače te nigdje nema. Realno, u reprezentaciji će Meho moći da provede dosta svojih zamisli. Nisam fudbalski stručnjak, ali sam siguran da ćemo vidjeti nešto novo, nove kombinacije, nove igrače, hrabrost i prilično sam siguran da će Meho ostvariti uspjeh u narednim kvalifikacijama. Poslije, zavisi od mnogo faktora, novih igrača, karaktera postojećih itd.

Što se tiče poređenja Meho i Amar, meni su sve priče o titulama, trofejnom treneru i druge budalaštine baš nerealne. Prvo, radi se o potpuno različitim stvarima, reprezentacija i klub. Recimo, ja sam mišljenja da su i Meho i Amar, svaki na svoj način, bolji za šefa u klubu, nego u reprezentaciji. Navijač sam FK Sarajevo, ali cijenim Amara ko trenera (pa čak i uz sve priče o mešetarenju, taman i da su tačne, govore o sposobnosti). Međutim, nerealno je reći da Amar više zna od Mehe. To sigurno nije tako. Amarova najveća prednost je bezobrazluk i fakinluk koji ima. Umjesto Mešinog "bilo je to dobro" nakon ispadanja od Irske u baražu, ovaj bi i na pobjedu od 5-0 imao šta da kaže. No, ni Meho nije opušten što se toga tiče, pa je ok.

Svakako, neka Mehi šansa. Može čak biti dugoročno rješenje. Uostalom, ovo mu određuje cjelokupnu budućnost. Ako bude fijasko s reprezentacijom, on će sebe zakopati. Ako ovdje bude dobar, sposoban je voditi i jake klubove po Evropi. Ja na njegovom mjestu ne bih pristao na ovakav rizik, ali hajde, nek' je sa srećom.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24514
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: AW: RE: Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 16 nov 2017, 08:51

Cartman je napisao/la:Bolje od Amara u svakom slucaju.
I ja mislim.

damir_82
Postovi: 989
Pridružen/a: 30 avg 2009, 17:09
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la damir_82 » 16 nov 2017, 08:56

Goalgetter je napisao/la:Kodrina jedina prednost karakter. U trenerskim sposobnostima je u rangu Susica i Mese, nista novo sa njim dobiti necemo.
Ne znam na osnovu čega zaključak?
Ne upoređujte neuporedivo..
Možda nam baš novi selektor donese pozitivni pomak naprijed.. U posjedu, tranziciji, pravovremenim i pravim reakcijama i izmjenama, a ne šablonskim i onako kako bi to većina postavila..

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Monolog » 16 nov 2017, 09:17

Nakon 100 godina, dijelim @Calciovo mišljenje. :mrgreen:

Meho je, ako ništa, zaslužio drugi mandat na klupi, prosto iz razloga što nije otišao zbog loše igre ili rezultata, već zbog toga što je savez pokazao kako se kod nas selektor(i) ništa ne pita(ju). Da li je on pravo rješenje?! Ne znam! Da li je Amar Osim pravo rješenje?! Ne znam! Mišljenja sam da su tu negdje, s tim da je jedan mangup (Amar), a drugi mnogo uglađeniji i kulturniji (Kodro). Jedan je navikao na sva moguća sranya koja te mogu zadesiti kad radiš u Bosni (Amar), dok je drugi operisan od svakog vida neprofesionalizma (Kodro). Vjerujem da Kodro nije neznalica kakvom ga ovi iz Plavog tabora žele predstaviti. I nije. Uostalom, u Servettu to ne izgleda loše (da, znam da je riječ o drugoj ligi Švicarske).

Problem je dublji. Problem nisu ni Amar ni Kodro, problem je što su samo njih dvojica u opticaju. A to je isključivo krivica čelnih ljudi u savezu. Niko se nije kontaktirao, više su mediji nagađali o selektorima. Ne ide tako. Raspiši konkurs, uzmi telefon u ruke, zovi, šalji mailove, radi nešto. Ne, kod nas se to ne radi. Očekuje se da mediji odrade svoj dio posla, pa da savez na osnovu tih priča i natpisa "odradi" svoj posao. Sinonim za neprofesionalizam.

Al' najjače je ono što neko spomenu Magatha. :lol: Nema se para za Bilića i Prosinečkog, a ima za Magatha. :lol: Magath, koji ima važeći ugovor sa Shandongom gdje mlati 4-5 miliona godišnje. :lol:

Jedino što mi je drago zbog Mehe je da će sad Amar imati otvoren put da preuzme Željezničar. :mrgreen: Nema više nikakvih prepreka. Nadam se da će ga upravni odbor Plavih uzeti pod svoje, jer će tako svi navijači Željezničara biti sretni. Uostalom, to je ono što su i željeli. Da Amar bude u igri, da je win-win situacija što se stvar ovako odvija(la). Jer, ukoliko i ne preuzme reprezentaciju, može doći u Želju. Eh, čekam taj trenutak.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Lakoste
Postovi: 7890
Pridružen/a: 17 nov 2015, 19:46
Lokacija: London
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Lakoste » 16 nov 2017, 09:22

Kodro je evropski trener, Amar je provincijalac. Jeste Amar osvojio trofeje u BiH ali to je upitno jer se zna u kakvim je okvirima osvajao iste. Vodio je amaterski klub i iz istog najuren. Kvalitet uvijek ispliva a kako to da Osim ne moze nikog da trenira, pa makar druga turska, svicarska, austrijska liga. Jedan Ibrakovic je uspio da dobaci do Austrije. Kodro radi po evropskim principima, ima sigurno znanje samo je pitanje koliko ce stati ljudi iz saveza iza njega. Iz Sarajeva je otisao jer uprava kluba nije stala iza njega nego su dopustili da mahalski igraci kroje politiku kluba. U svicarskoj se vec dokazuje. Ako se vec biralo izmedju Kodre i Osima onda je prvi daleko bolji izbor.

Amar Osim je u ligi prvaka Zeljeznicar vodio 11 utakmica. 9 utakmica je izgubio i 2 pobjedio. u 11 utakmica njegova ekipa je primila 27 golova, ili ti ga 2,5 po mecu. Sto je sramota, sramota je.

Avatar
robertkosar
Postovi: 3456
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la robertkosar » 16 nov 2017, 09:26

Hvala ti boze !!!!!!! :rol: :rol: Sad idemo dalje MEHO KODROOOOO :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: Za ljubitelje klana osim i vasu miskin :tralala: :tralala: :tralala: :tralala: :guz: :guz: :guz: :guz: :guz: :guz: :guz:
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Evander » 16 nov 2017, 09:28

Meho Kodro samo da je godinu dana slusao sta mu Johan Krojf prica, zna 10 puta vise od Amara.
Meho je moderan i studiozan trener, neko ko se trudi i ko uci. Nece otici na "godisnji". Ulaze u sebe i trudi se.
Dolazi iz zemlje koja ima najbolju skolu fudbala na svijetu. Neko je koga zanima teren, ne sta se desava oko terene, ko je sudija, koji igrac je potkupljiv koji nije.
Meni samo nije jasno, sto njemu ovo treba?


Hitman22
Postovi: 2526
Pridružen/a: 01 apr 2017, 14:40
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Hitman22 » 16 nov 2017, 09:47

Sretno novom selektoru u svakom slucaju ! Volio bi da sam optimista ali eto na kraju ispade da niko ozbiljan i nije bio u kombinaciji. Ponovo idemo linijom manjeg otpora.
FK SLOBODA 1919 ❤️🖤

dinoze
Postovi: 2083
Pridružen/a: 08 sep 2010, 07:53
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dinoze » 16 nov 2017, 09:48

Znaci ako je ovo istina jer moze biti i patka, Meho ako bude selektor ujedno ostaje i trener
Servetta, nadam se da ce mu izabrati dobre pomocnike koji ce raditi scouting jer Meho nece imati vremena.

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la babino » 16 nov 2017, 09:56

dinoze je napisao/la:Znaci ako je ovo istina jer moze biti i patka, Meho ako bude selektor ujedno ostaje i trener
Servetta, nadam se da ce mu izabrati dobre pomocnike koji ce raditi scouting jer Meho nece imati vremena.
ma kakvi, i to je neka patka.
to jedino dolazi u obzir do kraja ove sezone da ih pokusa uvesti u prvu ligu....ali, ako ga stvarno budu izabrali za selektora, donekle ce moje sumnje biti opravdane da vec nije skoncentrisan na klub u zadnje vrijeme jer je imao dva kiksa(nerjesena rezultata), tako da zaostaje vec za prvoplasiranom ekipom, a samo jedna ide u prvu ligu.

nego, daleko je ovo od gotovog, jedan clanak na portalu ne znaci nista.

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la phily » 16 nov 2017, 09:58

jos jedan selektor koji u svojoj trenerskoj karijeri nema nijednog trofeja niti je ista specijalno uradio sa svojom ekipom, ali eto nema nikakve dodirne tacke sa FK Zeljeznicarom i odmah je odlican izbor :salut:
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Evander » 16 nov 2017, 09:59

phily je napisao/la:jos jedan selektor koji u svojoj trenerskoj karijeri nema nijednog trofeja niti je ista specijalno uradio sa svojom ekipom, ali eto nema nikakve dodirne tacke sa FK Zeljeznicarom i odmah je odlican izbor :salut:
Slaven Bilic?

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Monolog » 16 nov 2017, 10:00

phily je napisao/la:jos jedan selektor koji u svojoj trenerskoj karijeri nema nijednog trofeja niti je ista specijalno uradio sa svojom ekipom, ali eto nema nikakve dodirne tacke sa FK Zeljeznicarom i odmah je odlican izbor :salut:
Pa imao je Meša i šta smo dobili?!

I dalje mi nije jasno zašto navijači Sarajeva i Želje misle da je reprezentacija njihova. Nek' se oformi reprezentacija Grada Sarajeva i nek' selektor bude bilo koji bivši igrač/trener ovih dvaju timova i svi sretni. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Pogba
Postovi: 19798
Pridružen/a: 31 okt 2012, 11:03
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Pogba » 16 nov 2017, 10:03

Kodro, Susic, Bazdarevic, Hadzibegic, sve je to u pet deka. Veliki igrac, ali trener upitnog kvaliteta. Kad ne mozemo platiti kako dolikuje onda se pokriti koliko smo dugi.
░▌J▐▌U▐▌V▐▌E▐▌N▐▌T▐▌U▐▌S▐░

#MaxOUT

Avatar
Evander
Postovi: 14453
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Evander » 16 nov 2017, 10:05

Kako strumfovi pjene na Kodru i blate ga :rol: :rol: :rol:
Znaci, srce mi ko kanta sto kriminalac i njegov sin nisu izabrani :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la solinas » 16 nov 2017, 10:09

Odlican izbor.
Gospodin, ima znanje. ..treba ga pustiti da radi a ne pljuvat poslije prve prijateljske. ..
Koga smo sve trpili I kakve budalastinje mozemo I Mehu dvije godine.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
Asteriks
Postovi: 14326
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Asteriks » 16 nov 2017, 10:13

Novi selektor mora priloziti - autoritet, disciplinu i potpis, kod Mese je to nazalost bilo bezlicno.

Temeljna snaga ove repke su - napadac i cm, pa shodno tome gradit formaciju. Nemamo amf-a, prosjek na poziciji zadnjeg veznog itd.

Inace, cestitke Hercegovac legendo Rođenih. :bih:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Monci » 16 nov 2017, 10:14

Kako smo u rangu ekipa koje je novi selektor trenirao u karijeri. Drugoligaši, klubovi gdje navijači mjenjaju trenere, sasvim logičan izbor. Spaha i Miske će mu određivati sve. Uvlakač i ulizica. Kratku selektorskiu karijeru mu predviđam, mada ipak nešto dužu nego prošli put..

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la AlphonseKauders » 16 nov 2017, 10:14

barem nećemo imati nedoumica ko će Džeki biti partner u napadu:))

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 47 gostiju.