Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

markomilanov
Postovi: 34
Pridružen/a: 12 nov 2017, 22:44
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la markomilanov » 19 nov 2017, 02:17

Matjaž Kek,Darko Milanič,Dragan Okuka,Milovan Rajevac,Branko Ivanković,Anate Čačić,Krunoslav Jurčić,Cico Kranjćar,Ivica Jovanović,Aleksandar Stanojević,ovo su dostupni treneri savezuu,nisu iz prve lige trenera,ali trenirali su ekipe u ligi šampiona,ligi evrpoe ,bilina svetskim i evropskim prvenstvima.

Fuad,Džemo,Faruk,Meša,Mišo,Baka,Meho,Amar kakve su njihove reference.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la alan_kardec » 19 nov 2017, 02:47

ču' Dragan Okuka. o yebo te dan da te yebo! :lol: :lol: :rol:
Pa Okuku je vrijeme davno pregazilo, a i Rajevca je. Rajevac u karijeri prije i poslije Gane ništa nije uradio, a dobro neko iznad reče, mnogo toga mu se i 2010. poklopilo da stigne do četvrtfinala Mundijala. Stanojević neće da vodi Srbiju, a ne BiH. Jovanović bi možda mogao biti dobro rješenje, Katanec takođe. Za Muslina sam, recimo, siguran, da bi sa BiH radio dobre stvari. Ali Muslinu su sad nakon što je Srbiju odveo na Mundijal, u regionu a i šire porastao rejting ali i njegovi apetiti, vjerujem.

Milanič i Kek su već naučna fantastika. Njih dvojica ako imaju u planu da vode reprezentaciju, apliciraće za klupu Slovenije jer ni oni nemaju selektora, a i finansijski mogu mnogo više da ponude.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la FliX » 19 nov 2017, 12:48

Mislim da bi pametno bilo da mi ikako imamo selektora..

markomilanov
Postovi: 34
Pridružen/a: 12 nov 2017, 22:44
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la markomilanov » 19 nov 2017, 13:35

Dragan Okuka ,2012 trener godine u Kini,to je tako daleko,on je Murinjo za Meha i Amara.
http://www.draganokuka.com/

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 nov 2017, 13:43

To da je Okuka ispusena mustikla, star, ispodprosjecan trener je moguce, ali porediti njegovu karijeru sa karijerom Osima i Kodre je smijesno. Pogotovo sto ova dvojica nisu u cvijetu mladosti i sto od njih, vrlo vjerovatno, ne mozemo ocekivati puno vise nego sto su do sada postigli.
Da se razumijemo, ne mislim ja da je Okuka neko bolje rjesenje od Amara i Mehe, ali treba biti posten pa priznati stvari. Pa covjek je sampion Srbije, Poljske, osvojio poljski kup, kineski super kup. Legia, Wisla, Vojvodina, Omonia, Lokomotiv Sofia...

Avatar
emil02in
Postovi: 3635
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la emil02in » 19 nov 2017, 16:07

O kakvom savezu mi pričamo,nemamo stadiona kako treba evo i Kosovo nas prolazi ubrzo :
Fudbalska reprezentacija Kosova tek je odnedavno članica FIFA i UEFA, ali Fudbalski savez u ovoj zemlji radi zaista veliki posao. Fs Kosova širom Evrope pokušava privoliti talentovane fudbalere da nastupaju za zemlju iz koje dolaze njihovi roditelji, a većinom u tim misijama i uspijevaju. Međutim, to nije sve. Savez radi odličan posao na promociji fudbala u ovoj zemlji, a posebno na infrastrukturi, pa će ova država uskoro dobiti i nacionalni stadion u gradu Drenas. Očekuje se daće kapacitet ovog zdanja biti oko 30.000 sjedećih mjesta, pa će Kosovo konačno moći igrati domaće utakmice na svom terenu. Pored nacionalnog, u ovoj zemlji se gradi još šest stadiona. Jedan od njih u Prištini je već gotovo završen, dok su započeli radovi u još pet gradova na Kosovu i uskoro će i ovi tereni biti spremni čak i za evropske utakmice. Dobra infrastruktura donosi i kvalitetniji fudbal. Činjenica je da fudbaleri lakše igraju kada imaju prave uslove i Kosovari očigledno čine sve kako bi iz godine u godinu što više napredovali. Dok druge zemlje grade terene i stadione, BiH još uvijek utakmice od krucijalnog značaja igra po oranicama. Izuzev Bilinog polja, gotovo da ne postoji kvalitetan teren i stadion u našoj zemlji, a o izgradnji nacionalnog stadiona je uzaludno i pričati, jer je u ovoj državi bitniji vlastiti interes od društvenog. Zato će se u našoj državi utakmice još dugo igrati na krompirištima, jer to je činjenična kvaliteta terena i stadiona u Bosni i Hercegovini.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

AnelMid
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 jul 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la AnelMid » 19 nov 2017, 17:02

emil02in je napisao/la:O kakvom savezu mi pričamo,nemamo stadiona kako treba evo i Kosovo nas prolazi ubrzo :
Fudbalska reprezentacija Kosova tek je odnedavno članica FIFA i UEFA, ali Fudbalski savez u ovoj zemlji radi zaista veliki posao. Fs Kosova širom Evrope pokušava privoliti talentovane fudbalere da nastupaju za zemlju iz koje dolaze njihovi roditelji, a većinom u tim misijama i uspijevaju. Međutim, to nije sve. Savez radi odličan posao na promociji fudbala u ovoj zemlji, a posebno na infrastrukturi, pa će ova država uskoro dobiti i nacionalni stadion u gradu Drenas. Očekuje se daće kapacitet ovog zdanja biti oko 30.000 sjedećih mjesta, pa će Kosovo konačno moći igrati domaće utakmice na svom terenu. Pored nacionalnog, u ovoj zemlji se gradi još šest stadiona. Jedan od njih u Prištini je već gotovo završen, dok su započeli radovi u još pet gradova na Kosovu i uskoro će i ovi tereni biti spremni čak i za evropske utakmice. Dobra infrastruktura donosi i kvalitetniji fudbal. Činjenica je da fudbaleri lakše igraju kada imaju prave uslove i Kosovari očigledno čine sve kako bi iz godine u godinu što više napredovali. Dok druge zemlje grade terene i stadione, BiH još uvijek utakmice od krucijalnog značaja igra po oranicama. Izuzev Bilinog polja, gotovo da ne postoji kvalitetan teren i stadion u našoj zemlji, a o izgradnji nacionalnog stadiona je uzaludno i pričati, jer je u ovoj državi bitniji vlastiti interes od društvenog. Zato će se u našoj državi utakmice još dugo igrati na krompirištima, jer to je činjenična kvaliteta terena i stadiona u Bosni i Hercegovini.

Prijatelju nemoj da misliš da branim Savez samo bi te pitao u kojoj državi je dosada Fudbalski savez gradio Stadion . Kako je meni poznato za to su zasluženi klubovi i država međutim kakva nam je politika takav i sport .


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 nov 2017, 19:43

aleksandar_veliki je napisao/la:Kada je u pitanju poredjenje bh. trenere i trenera u regionu prica je mnogo sira nego sto je ovdje pricamo. Veoma vazan faktor u gradjenju inostrane karijere je pasos i zbog toga treneri iz Hrvatske imaju prednost u odnosu na nase. Drugi vazan faktor, mozda i najvazniji je menadzrski lobi, a tu Srbijanci imaju sve u svojim rukama. Treci vazan faktor je sistem u kojem Hrvati drze bank. Oni su kroz rrprezentaciju pruzili priliku Bilicu, Robiju, Kovacu da naprave karijeru, a oni su samim tim povukli mnoge za sobom. Cetvrti vazan faktor je glupost, mi tu drzimo bank. Mi smo kroz reprezentaciju do danas mogli isprofilirati najmanje dva trenera, no "****" preko grane je nama bolje nego nasa halva.
A ko je kriv za to? Mi navijaci, koji trazimo respektabilnog selektora? Narod?
Jesam li ja kriv sto necu da mi Amar Osim i Meho Kodro, treneri propali vec sa 40 godina , budu selektori?

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 19 nov 2017, 20:00

Pa svi su do sad bili nasi. Hadzibegic je nas preuzeo nakon sto je krenuo sa Sochauxom, Blaz Sliskovic sa pozicije asistenta stigao na celo repke, Kodro nas preuzeo nakon sto je bio asistent u Sociedadu, onda Safet i Mesa. Samo sto smo svu tu 'nasu halvu' izgonili s noge na nogu zbog losih rezultata. Jedino ako ne racunas njih kao nase, jer nisu krenuli iz Premijerke? Ali evo, Blaz je krenuo iz nase PL i evo ga i dan danas tu. Nazalost, treba tu mnogo vise od klasicnog guranja u vatru. Ima onih koji ce izaci iz vatre izgledajuci bolje nego ikad, a ima onih koji ce izgoriti, zajedno sa reprezentacijom. Hrvatski uspjesi su rezultat ulaganja i napredovanja. HNL se razvija iz godine u godinu, i svake godine izgleda bolje nego prethodne. Traze se investitori, ulaze se u edukaciju novih trenera, programi za talentovanu djecu, ulaze se u stadione, infrastruktura. Sta je nas savez ikad uradio za nasu ligu? Osim sto ju je skresao sa 16 na 12 timova. Eno, dosle pare iz Brazila, 15 miliona eura, i to je nekako isparilo za tri godine. To je otislo u talove, a fudbal ko ****, oni to ionako vide samo kao neko bezumno trckaranje za loptom, gdje se moze izmusti dobra lova. A ni uprave domacih klubova nisu nista bolje.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 nov 2017, 20:05

mire96 je napisao/la:Pa svi su do sad bili nasi. Hadzibegic je nas preuzeo nakon sto je krenuo sa Sochauxom, Blaz Sliskovic sa pozicije asistenta stigao na celo repke, Kodro nas preuzeo nakon sto je bio asistent u Sociedadu, onda Safet i Mesa. Samo sto smo svu tu 'nasu halvu' izgonili s noge na nogu zbog losih rezultata. Jedino ako ne racunas njih kao nase, jer nisu krenuli iz Premijerke? Ali evo, Blaz je krenuo iz nase PL i evo ga i dan danas tu. Nazalost, treba tu mnogo vise od klasicnog guranja u vatru. Ima onih koji ce izaci iz vatre izgledajuci bolje nego ikad, a ima onih koji ce izgoriti, zajedno sa reprezentacijom. Hrvatski uspjesi su rezultat ulaganja i napredovanja. HNL se razvija iz godine u godinu, i svake godine izgleda bolje nego prethodne. Traze se investitori, ulaze se u edukaciju novih trenera, programi za talentovanu djecu, ulaze se u stadione, infrastruktura. Sta je nas savez ikad uradio za nasu ligu? Osim sto ju je skresao sa 16 na 12 timova. Eno, dosle pare iz Brazila, 15 miliona eura, i to je nekako isparilo za tri godine. To je otislo u talove, a fudbal ko ****, oni to ionako vide samo kao neko bezumno trckaranje za loptom, gdje se moze izmusti dobra lova. A ni uprave domacih klubova nisu nista bolje.
Ma to je ta manipulacija patriotizmom. U ovom slucaju NAŠ je samo Amar Osim , a svi drugi su "****", koje mi biramo zato sto je strano i koje nam zato bolje mirise!? Narod je kriv jer ne prati...
Ne znam je Meho Kodro nas? Je li on karijeru poceo u BHPL i sta je napravio?

markomilanov
Postovi: 34
Pridružen/a: 12 nov 2017, 22:44
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la markomilanov » 19 nov 2017, 20:30

Prednost trenera iz regiona je poznavanje mentaliteta,ne može mahala i savez vršiti pritisak na njega,pogledajte kakve sad tenzije postoje u izboru izmedju Meha i Amara,kakva bi to presija bila na njih ako budu izabrani,svaki bi ime se korak pratio,već 25 godina forsiramo domaće legende koji nemaju kvalitet i samo jedno veliko takmičenje,propala generacija Bolić,Baljić,Braco,Barbarez.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la FliX » 19 nov 2017, 20:35

Ma ako hoce da nam uniste reprezentaciju samo nek Morza izaberu. Nek nam ogade i to malo sporta sto imamo.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 19 nov 2017, 20:36

Nevjerovatan je ovaj argument , koji se ponavlja svaki dan - "vama je draze tudje g.ovno nego domaci trener".
Pa sta su bili Muzurovic, Musovic, Hadzibegic, Smajlovic, Sliskovic, Kodro, Blazevic, Susic, Bazdarevic? Oni nisu bili nasi?
Volio bih da mi neko pojasni kriterinje koji trenera cine nasim.

Avatar
Goalgetter
Postovi: 24481
Pridružen/a: 04 feb 2011, 12:48
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Goalgetter » 19 nov 2017, 20:39

Svejedno ko je i sta je, zelimo napokon strucnjaka a to je ruku na srce do sada samo bio Ciro Blazevic. Jeste da je bio cirkusant, ali je ekipu znao postaviti na terenu, i ni u jednoj utakmici pod njegovim mandatom nisi imao utisak da igraci letaju kao muhe bez glave na terenu i da pokazuju neke bezidejne i blijede utakmice, cak ni u onom porazu od Spanije od 2:5. Ali od toga, pod ovim savezom i ovom drzavom, nema nista.

Avatar
Sheyi
Postovi: 12122
Pridružen/a: 10 jan 2009, 17:19
Lokacija: kraj puta
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sheyi » 19 nov 2017, 22:36

FliX je napisao/la:Ma ako hoce da nam uniste reprezentaciju samo nek Morza izaberu. Nek nam ogade i to malo sporta sto imamo.
Eto od nezavisnosti su nas sve vrhunska trenerska imena trenirala i načinila od nas kremu svjetskog fudbala pa nam Amar dođe kao takvo nešto. S Kodrom ćemo se sigurno, garantovano, usrećiti.

Avatar
Vucevich
Postovi: 11246
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Vucevich » 19 nov 2017, 23:08

Nek neko pogleda... BiH 1-2 Kazakhstan, i onda 2 godine kasnije BiH 3-1 Portugal... eto sta ti znaci trener.

Guest007
Postovi: 531
Pridružen/a: 25 dec 2016, 22:06
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Guest007 » 19 nov 2017, 23:14

Ja bi najvise volio da se Pape vrati ;)
Bilo kako bilo, u Tuzli nikad nece postojat' gradski derbi, u Tuzli postoji samo jedan klub, nasa Svetinja, Sloboda!

NS BiH mafia!
Savez napolje!

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 20 nov 2017, 09:47

Sheyi je napisao/la:
FliX je napisao/la:Ma ako hoce da nam uniste reprezentaciju samo nek Morza izaberu. Nek nam ogade i to malo sporta sto imamo.
Eto od nezavisnosti su nas sve vrhunska trenerska imena trenirala i načinila od nas kremu svjetskog fudbala pa nam Amar dođe kao takvo nešto. S Kodrom ćemo se sigurno, garantovano, usrećiti.
To je to. Daj nam drugoligaskih trenera, ne znamo mi evo 10 godina kako je to kad te strucnjak vodi
naprijed rejal

Avatar
Neandertalac
Postovi: 8185
Pridružen/a: 07 sep 2011, 11:21
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Neandertalac » 20 nov 2017, 11:10

DrFilgud je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Kada je u pitanju poredjenje bh. trenere i trenera u regionu prica je mnogo sira nego sto je ovdje pricamo. Veoma vazan faktor u gradjenju inostrane karijere je pasos i zbog toga treneri iz Hrvatske imaju prednost u odnosu na nase. Drugi vazan faktor, mozda i najvazniji je menadzrski lobi, a tu Srbijanci imaju sve u svojim rukama. Treci vazan faktor je sistem u kojem Hrvati drze bank. Oni su kroz rrprezentaciju pruzili priliku Bilicu, Robiju, Kovacu da naprave karijeru, a oni su samim tim povukli mnoge za sobom. Cetvrti vazan faktor je glupost, mi tu drzimo bank. Mi smo kroz reprezentaciju do danas mogli isprofilirati najmanje dva trenera, no "****" preko grane je nama bolje nego nasa halva.
A ko je kriv za to? Mi navijaci, koji trazimo respektabilnog selektora? Narod?
Jesam li ja kriv sto necu da mi Amar Osim i Meho Kodro, treneri propali vec sa 40 godina , budu selektori?
Jesi. Prvo, napinjes se a nebitan si. Tvoje mišljenje je totalno irelevantno. Drugo, "propali" treneri kakvi god da su sutra sebi mogu naći klub za pola milionceta godisnje, minimalno, toliko o tome ko je prop`o, ti nebitan lik ili oni kao treneri. Treće, puno sebi dajes za pravo kao personifikacija jedne od najoodvratnijih stvari kod nas a to je; "šta će on". Kakve su tvoje reference da pricas o fudbalu uopšte? O treneru?

Čuj neće on. :lol:
Željezničar za život cijeli !

UPRAVA NAPOLJE!

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 20 nov 2017, 11:15

Neandertalac je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Kada je u pitanju poredjenje bh. trenere i trenera u regionu prica je mnogo sira nego sto je ovdje pricamo. Veoma vazan faktor u gradjenju inostrane karijere je pasos i zbog toga treneri iz Hrvatske imaju prednost u odnosu na nase. Drugi vazan faktor, mozda i najvazniji je menadzrski lobi, a tu Srbijanci imaju sve u svojim rukama. Treci vazan faktor je sistem u kojem Hrvati drze bank. Oni su kroz rrprezentaciju pruzili priliku Bilicu, Robiju, Kovacu da naprave karijeru, a oni su samim tim povukli mnoge za sobom. Cetvrti vazan faktor je glupost, mi tu drzimo bank. Mi smo kroz reprezentaciju do danas mogli isprofilirati najmanje dva trenera, no "****" preko grane je nama bolje nego nasa halva.
A ko je kriv za to? Mi navijaci, koji trazimo respektabilnog selektora? Narod?
Jesam li ja kriv sto necu da mi Amar Osim i Meho Kodro, treneri propali vec sa 40 godina , budu selektori?
Jesi. Prvo, napinjes se a nebitan si. Tvoje mišljenje je totalno irelevantno. Drugo, "propali" treneri kakvi god da su sutra sebi mogu naći klub za pola milionceta godisnje, minimalno, toliko o tome ko je prop`o, ti nebitan lik ili oni kao treneri. Treće, puno sebi dajes za pravo kao personifikacija jedne od najoodvratnijih stvari kod nas a to je; "šta će on". Kakve su tvoje reference da pricas o fudbalu uopšte? O treneru?

Čuj neće on. :lol:
Postoji li ijedan post da ti ne vrijedjas ljude? Daj saberi se covjece :thumbdown:

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.