Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 12:45

Nije novac prepreka za pristojnog selektora, uslovi su prepreka, a kriminalci te uslove i zlouptrebljavaju da bi u reprezentaciji bili podobni, a ne kvalitetni selektori.
Ako je argument za imenovanje Muje ili Pere, to sto niko drugi nece, onda pisi propalo. Ne pisem ovo zato sto mrzim nekoga, nego sto toj praksi treba stati u kraj , vec smo vidjeli da ima dno ispod dna.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 23 nov 2017, 12:52

Monolog je napisao/la:
DevilsAdvocate je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Osima bih u svakom trenutku uzeo prije Seedorfa. Seedorf da je valjao, ostao bi u Milanu, jer je svakako legenda ovog kluba. Još kad dodamo gdje dolazi i šta ga sve čeka, vjerujem da bi se pokupio u roku od dva mjeseca, a mi bismo opet ostali na istom. Clemente je vidio sve treniravši Srbiju. :lol: :mrgreen:

No, tipujem da nijedan od njih neće biti selektor, a poznavajući naš savez i kad u obzir uzmemo ovo što se dešavalo u ovih 20-ak dana, oni će napravit glupost i odlučit se za Seedorfa.
Čuliću jesi to ti :hmmmmm:

Seedorf da je ostao na klupi Milana i da mu je karijera krenula u tom pravcu ne bi ga se sigurno dovodilo u vezu sa reprezentacijom BiH glupo je govoriti nije valjo Milanu sta ce nama, sta trebamo Ancellotija mozda ganjat, sama cinjenica da je trenirao Milan i da je korz karijeru bio igrac pod najvecim svjetskim trenerima je dobra referenca, te da je skoro krenuo u trenerske vode sto samo govori da i nije imao vremena da vodi nesto previse klubova ali sve gore najbrojano mu daje za pravo da bude najvece ime od kandidata...
Nisam Čulić, možda dijelimo mišljenje u 5% slučajeva.

A, ko je došao poslije Seedorfa? Neki dokazan stručnjak? Milan pazi na svoje legende, često završavaju na direktorskim funkcijama, dobivaju priliku da vode mlađe kategorije i da tako kroče svoj menadžerski put. Poslije Seedorfa, Milan su vodili Inzaghi, Mihajlović, Brocchi i evo sad Montella. Nema šta, zamijenila ga je sama krema trenerskog posla. :mrgreen:

Loew je za Maradonu rekao:"Diego zna sve s loptom, ja znam sve o lopti!" Znamo kakvu lekciju je Njemačka tad očitala Argentini. Seedorf je veliko igračko ime, ali je trenerski anonimus. Klubovi u kojima je igrao i ostavio veliki trag ga nisu, izuzev Milana, uzimali kao nekog kome bi dali povjerenje. Zašto misliš da bi bio dobar izbor u okruženju koje ne prašta i sa stvarima o kojima Seeforf nema blage veze?!
Niko ne kaze da je Seedorf kao trener ono sto je bio kao igrac i daleko od toga da je trenerska elita ali je mlad i ima potencijala i opet napominjem da je imao srece da ostane ili trenira Milan i slicne ekipe ne bi ni bio u opticaju za selektora BiH u ovim uslovima, negdje ranije samo pisao kako sigurno imo dosta boljih domacih ex you trenerskih imena koja bi bila bolja u ovom trenutku tipa Keka ili Prosineckog, nisam protiv Amara u ovim uslovima recimo ali ga ne bih uzeo prije Seedorfa jer nam treba prije svega takticki potkovan i skolovan trener koji ima iskustvo rada na najvisem nivou i smjesno je porediti neke PL strucnjake s njim.

Drugo, nije istina da Milan kao poklon bon daje trenersku funckiju ako pri tome taj isti nije dokazao barem neko znanje u omladinskim kategorijama kao uostalom i svi treneri u velikim klubovima, i nije Milan recimo Juventus ali sigurno je u gornjem vrhu prvenstva bio i tada kada je Seedorf dosao igrali su protiv Atletico Madrida osminu finala lige prvaka gdje su ispraseni od tada finaliste ali Milan nije nista gore igrao nego sto igra danas recimo a imao je upola slabiju ekipu, i ponavljam nije idealno rjesenje ali je solidno ime u ovom trenutku kada nam se jedan Katanec smrdljivi smije po novinama na upit o BiH, i po mom skromnom misljenju je barem dva nivoa iznad Amara da ne govorim o ostalim anonimusima u svijetu fudbala iz PL BiH...
'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 12:55

invincible1921 je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:Problem je sto se trazi od novog selektora da se plasira na EP 2020. To je djetinjasto i neozbiljno. Zbog toga nikome osim domacoj struci nije privlacno da bude selektor BiH.
Pa vala u ovom sistemu gdje uefa bije one koji nece da idu na EURO ne znam sta bi drugo mogao biti cilj...ako nsita makar da se u baraz plasira.

Andori gibraltaru i ekipi iz petog sesira i ja cu uzet makar 10 od 12 bodova
Treba realno sagledati stvari. Nismo nacija koja je tradicionalno na velikim takmicenjima. Tek smo debitovali na proslom SP i jos nismo na EP. ZNaci vec tu nemamo razloga da uslovljavamo odlazak na SP ili EP, jer nismo zemlja kao sto je Italija, Francuska, Holandija ili iz regiona Hrvatska.

Drugi razlog je naravno cinjenica, da je ekipa koja je postizala sjajne rezultate zavrsila svoju pricu sto se tice velikih takmicenja. Lulicu je ovo zadnja sezona na visokom nivou, jer ga vec sada Inzaghi polako dozira. Pitanje je vremena kada ce insistirati da okonca reprezentativnu karijeru. Dzeko ima mozda jednu vrhunsku sezonu, poslije koje ce mu nivo drasticno opasti. Vec u ovim kvalifikacijama je vise puta preskakao treninge iz zdravstvenih razloga. Pjanic igra na tri fronta, i nece moci davati ono sto je do sad u reprezentaciji, nesto kao Modric.

Znaci uslov bi prirodno trebao biti da se slozi nova ekipa (i da se olaksa uloga Pjanica na terenu), koja moze a i nemora na EP 2020, ali da zato na SP 2022 ucini iskorak.

Taj film naravno necemo gledati. :D

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 12:57

JonSnow je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:Problem je sto se trazi od novog selektora da se plasira na EP 2020. To je djetinjasto i neozbiljno. Zbog toga nikome osim domacoj struci nije privlacno da bude selektor BiH.
Jest stvarno je smiješno tražit plasman na takmičenje na kojem su prošli put bile velesile Albanija i Sj. Irska. :crazy:
Pa kad tako mijesas kruske i jabuke, mora biti smijesno.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 13:02

Treba nam ime koje ce sa sobom donijeti autoritet, profesionalnost i povjerenje a to jesu i Kek, i Katanec, i Seesdorf, i Prosinecki... Moramo se izvuci iz ove lokalne zabokrecine sitnih interesa, prepucavanja, kvazikompromisa, carsijskog mentaliteta itd

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 13:08

samoposmatram je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
Znaci uslov bi prirodno trebao biti da se slozi nova ekipa (i da se olaksa uloga Pjanica na terenu), koja moze a i nemora na EP 2020, ali da zato na SP 2022 ucini iskorak.

Taj film naravno necemo gledati. :D
Dakle mislis da bi ove kvalifikacije za EP, na koje se plasira ju 24 ekipe, trebali potrositi na slaganje nove ekipe? Iako cemo imati Dzeku sa 32-3 godine, Lulic isto, a svi ostali na vrhuncu snage. Interesantno razmisljanje.

Avatar
DevilsAdvocate
Postovi: 1569
Pridružen/a: 28 jan 2015, 17:31
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DevilsAdvocate » 23 nov 2017, 13:14

Da se nadovezem na ranija pisanja zasto mislim da bi Seedorf bio u ovim okolnostima kad nismo u situaciji da biramo mozda i idealna solucija kada se uzmo pros & cons je ta da je skolovan i jako elokventan i autoratitavn, kada prica ima potrebnu harizmu i samo njegovo ime izaziva postovanje sto je velika stvar za grupu umisljenih egocentrika kakve ima nasa repezentacija, takodjer poznato je da govori 5 svjetskih jezika medju kojima tecno spanjolski,italijanski da ne govorim engleski i njemacki sto je veliki plus u komunikaciji sa svim igracima i sledeci link u kojem je gosti Oxford uniona u samo jednom od mnogih njegovih uloga u univerzitetima i radu sa mladim ljudima nam goori u prilog tome da je dobar u radu sa mladim i da je socijalno aktivan i obrazovan, da vjerovatno nece zapostavljat mlade igrace kao dosadasnji selektori jer je njegova zivotna misija kako sam navodi da na mladima gradi buducnost i sama cinjenica da je mlad trener znaci da ce se posvjetit 200% kako bi prevashodno zbog sebe napravio rezultat...

'I was young, I was survivin' the times. Waitin' for my moment, I was destined to shine..'

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la jasmin10 » 23 nov 2017, 13:17

Znači ako nije dobar da trenira Milan onda nije dobar ni da bude selektor BiH :urnebes: kakvo razmišljanje :rol:

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mostar_mo » 23 nov 2017, 13:18

DevilsAdvocate je napisao/la:Da se nadovezem na ranija pisanja zasto mislim da bi Seedorf bio u ovim okolnostima kad nismo u situaciji da biramo mozda i idealna solucija kada se uzmo pros & cons je ta da je skolovan i jako elokventan i autoratitavn, kada prica ima potrebnu harizmu i samo njegovo ime izaziva postovanje sto je velika stvar za grupu umisljenih egocentrika kakve ima nasa repezentacija, takodjer poznato je da govori 5 svjetskih jezika medju kojima tecno spanjolski,italijanski da ne govorim engleski i njemacki sto je veliki plus u komunikaciji sa svim igracima i sledeci link u kojem je gosti Oxford uniona u samo jednom od mnogih njegovih uloga u univerzitetima i radu sa mladim ljudima nam goori u prilog tome da je dobar u radu sa mladim i da je socijalno aktivan i obrazovan, da vjerovatno nece zapostavljat mlade igrace kao dosadasnji selektori jer je njegova zivotna misija kako sam navodi da na mladima gradi buducnost i sama cinjenica da je mlad trener znaci da ce se posvjetit 200% kako bi prevashodno zbog sebe napravio rezultat...


Sve to super zvuči i znam da je Seedorf jako inteligentan i pametan ali činjenica da ne poznajem niti jednog crnca vrhunskog trenera me ipak obeshrabruje. Takodje, 90% afričkih selekcija vode bijelci .
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 23 nov 2017, 13:19

Problem je,u savezu treba zaposliti prevodioca, jer glavata gospoda, govore samo tri jezika(srpski, hrvatski i bosanski).

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mostar_mo » 23 nov 2017, 13:21

Esport je napisao/la:Problem je,u savezu treba zaposliti prevodioca, jer glavata gospoda, govore samo tri jezika(srpski, hrvatski i bosanski).
sta hoces, 90 % talijana zna samo talijanski, a oni tri :)
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 23 nov 2017, 13:23

mostar_mo je napisao/la:
Esport je napisao/la:Problem je,u savezu treba zaposliti prevodioca, jer glavata gospoda, govore samo tri jezika(srpski, hrvatski i bosanski).
sta hoces, 90 % talijana zna samo talijanski, a oni tri :)
Oni su naša dika
:urnebes:

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 13:29

DrFilgud je napisao/la: Dakle mislis da bi ove kvalifikacije za EP, na koje se plasira ju 24 ekipe, trebali potrositi na slaganje nove ekipe? Iako cemo imati Dzeku sa 32-3 godine, Lulic isto, a svi ostali na vrhuncu snage. Interesantno razmisljanje.
Ne, kazem da treba slagati novu reprezentaciju u kvalfikacijama za EP 2020, i da u slucaju neodlaska ostane isti selektor.

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 13:37

samoposmatram je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la: Dakle mislis da bi ove kvalifikacije za EP, na koje se plasira ju 24 ekipe, trebali potrositi na slaganje nove ekipe? Iako cemo imati Dzeku sa 32-3 godine, Lulic isto, a svi ostali na vrhuncu snage. Interesantno razmisljanje.
Ne, kazem da treba slagati novu reprezentaciju u kvalfikacijama za EP 2020, i da u slucaju neodlaska ostane isti selektor.
Ne vidim problem sa staroscu ekipe. Dzeko bi mogao, u nekom optimisticnom scenariju, igrati kao i Spaha, ipak je on najveci igrac reprezentacije od nastanka. Svi ostali, sa izuzetkom Lulica, mogu bez problema igrati do 2022.

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 13:41

mostar_mo je napisao/la:
Sve to super zvuči i znam da je Seedorf jako inteligentan i pametan ali činjenica da ne poznajem niti jednog crnca vrhunskog trenera me ipak obeshrabruje. Takodje, 90% afričkih selekcija vode bijelci .
Poslusaj me izbrisi ovaj komentar.

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 13:47

DrFilgud je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la: Dakle mislis da bi ove kvalifikacije za EP, na koje se plasira ju 24 ekipe, trebali potrositi na slaganje nove ekipe? Iako cemo imati Dzeku sa 32-3 godine, Lulic isto, a svi ostali na vrhuncu snage. Interesantno razmisljanje.
Ne, kazem da treba slagati novu reprezentaciju u kvalfikacijama za EP 2020, i da u slucaju neodlaska ostane isti selektor.
Ne vidim problem sa staroscu ekipe. Dzeko bi mogao, u nekom optimisticnom scenariju, igrati kao i Spaha, ipak je on najveci igrac reprezentacije od nastanka. Svi ostali, sa izuzetkom Lulica, mogu bez problema igrati do 2022.
Tako gledaju i u savezu, zato i nece mjenjati uslove.

A sta ako neodemo na EP 2020 sa Dzekom sa 34, Lulicem 34, Zukanovic 33, Begovic 32, Pjanic 30, Visca 30, Vranjes 30, Sunjic 31?

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mostar_mo » 23 nov 2017, 13:52

samoposmatram je napisao/la:
mostar_mo je napisao/la:
Sve to super zvuči i znam da je Seedorf jako inteligentan i pametan ali činjenica da ne poznajem niti jednog crnca vrhunskog trenera me ipak obeshrabruje. Takodje, 90% afričkih selekcija vode bijelci .
Poslusaj me izbrisi ovaj komentar.
Zašto druže, nisam rasista vjeruj mi ..naprotiv, ljudi druge boje kože su mi uvijek bili ekstremno dragi i simpatični.
Iznio sam samo činjenicu koja mene lično obeshrabruje , a ta je da ne poznajem neke vrhunske trenere crne boje kože. Evo sjetio sam se Rijkaarda dok tipkam ovo . Njega bi rado vidio na selektorskoj klupi..
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 13:59

mostar_mo je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
mostar_mo je napisao/la:
Sve to super zvuči i znam da je Seedorf jako inteligentan i pametan ali činjenica da ne poznajem niti jednog crnca vrhunskog trenera me ipak obeshrabruje. Takodje, 90% afričkih selekcija vode bijelci .
Poslusaj me izbrisi ovaj komentar.
Zašto druže, nisam rasista vjeruj mi ..naprotiv, ljudi druge boje kože su mi uvijek bili ekstremno dragi i simpatični.
Iznio sam samo činjenicu koja mene lično obeshrabruje , a ta je da ne poznajem neke vrhunske trenera crne boje kože. Evo sjetio sam se Rijkaarda dok tipkam ovo . Njega bi rado vidio na selektorskoj klupi..
Bas zbog toga sto ti argumenat nema veze sa Seedorfom strukom. Ruud Gullit, Thiery Henry... Crnci dolaze polako nebrini.

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 23 nov 2017, 14:02

Neupitno je da bi dolaskom seedorfa nasa reprezentacija dobila prijeko potreban publicitet, finansije preko reklamiranja, vrlo vjerovatno pune stadione i daleko vise medijskog prostra u stranim medijima.

Ali postoji tu nekoliko problema poput njegove plate, jer koliko god je veliki bonus za odlazak na veliku smotru, sumnjam da ce seedorf pristati da radi za sumu koju mu nude, a koja je recimo smijesna u usporedbi sa onim sto je dobijao kao fudbaler i kasnije kao trener.

Evo sad vidjeh da je vodio neki kineski tim iz druge lige, sto je sve samo ne obecavajuce, ali hej, nikad se ne zna.

Meni je jedino cudno to sto srbi jedini postavljaju imena koja su renomirana, dok ovi ostali sute.
naprijed rejal

samoposmatram
Postovi: 5371
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 14:05

Sveti je napisao/la:Neupitno je da bi dolaskom seedorfa nasa reprezentacija dobila prijeko potreban publicitet, finansije preko reklamiranja, vrlo vjerovatno pune stadione i daleko vise medijskog prostra u stranim medijima.

Ali postoji tu nekoliko problema poput njegove plate, jer koliko god je veliki bonus za odlazak na veliku smotru, sumnjam da ce seedorf pristati da radi za sumu koju mu nude, a koja je recimo smijesna u usporedbi sa onim sto je dobijao kao fudbaler i kasnije kao trener.

Evo sad vidjeh da je vodio neki kineski tim iz druge lige, sto je sve samo ne obecavajuce, ali hej, nikad se ne zna.

Meni je jedino cudno to sto srbi jedini postavljaju imena koja su renomirana, dok ovi ostali sute.
FSRS pravi opstrukciju. Svoje kandidate su mogli dati puno ranije. Nisu njihova imena sa marsa pala, mogli su cak i sami ih kontaktirati.

Otpada i Okuka kao kandidat.

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.