Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 21 okt 2017, 00:53

aleksandar_veliki je napisao/la:Navodno, ono iz prikrajka, dva su najozbiljnija kandidata, mislim o dvojici se najozbiljnije razmislja iako niko ne zna kako oni razmisljaju. Radi se o Mehi i Amaru. Novca nema za precijenjene strucnjake tipa Prosinecki, Katanec... tako da se na njih moze zaboraviti. Jedno znam sigurno posto sam korektan sa obojicom, niti Meho, a niti Amar nece lobirati i praviti neke ustupke da bi bili izabrani.
Sto je najgore i jedan i drugu imaju omcu prije nego sto dodju na mjesto selektora. Jedan ima sina u ekipi, drugi sin pocasnog predsjednika odbora pri savezu. Zao mi ih je obadvojice. Iskreno se nadam nekom srbinu ili hrvatu, nasem ili stranom.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Trigger » 21 okt 2017, 00:57

samoposmatram je napisao/la: Zamolio sam te iz tog razloga, jer poznajes Amara iz druge perspektive nego ja plavoobojen.

Mislis li da su ga Jovic i Marinovic prestigli kao trenera?
Ne znam zašto te toliko zanimaju moja mišljenja, ali nejse.
Jović I Marinović?
Vinko je potencijal ali mora mnogo raditi, učiti i posječivati strane velike klubove kao 'gost pripravnik' - samo to košta.
Jović solidan za našu 'oranje ligu' :D
Ne ne mislim da su bolji od Amara, čak mu nisu ni 2 stepenice blizu a napisao sam ti mišljenje o Amaru pa ti sad kontaj. Ipak, možda je Vinko nešto bliže ali Jović ne.

PS:
Zanimljivo da niko ne spominje (ili ja nisam vidio) Džemala Hadžiabdića-Čorbu!?
Ne mislim da je neki extra stručnjak ali u ovim prilikama i 'konkurenciji' njemu bi dao prednost kad već 'ne možemo' angažovati dokazanog stručnjaka.
Bosno moja poharana....

HeraklitMracni
Postovi: 5337
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la HeraklitMracni » 21 okt 2017, 00:59

Aco napisi 5 razloga zasto Amar Moze ?

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Trigger » 21 okt 2017, 01:01

HeraklitMracni je napisao/la:Aco napisi 5 razloga zasto Amar Moze ?
:cool:
Meni bi bilo dovoljno i 3 razloga da napiše
Bosno moja poharana....

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 21 okt 2017, 01:05

Trigger je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la: Zamolio sam te iz tog razloga, jer poznajes Amara iz druge perspektive nego ja plavoobojen.

Mislis li da su ga Jovic i Marinovic prestigli kao trenera?
Ne znam zašto te toliko zanimaju moja mišljenja, ali nejse.
Jović I Marinović?
Vinko je potencijal ali mora mnogo raditi, učiti i posječivati strane velike klubove kao 'gost pripravnik' - samo to košta.
Jović solidan za našu 'oranje ligu' :D
Ne ne mislim da su bolji od Amara, čak mu nisu ni 2 stepenice blizu a napisao sam ti mišljenje o Amaru pa ti sad kontaj. Ipak, možda je Vinko nešto bliže ali Jović ne.

PS:
Zanimljivo da niko ne spominje (ili ja nisam vidio) Džemala Hadžiabdića-Čorbu!?
Ne mislim da je neki extra stručnjak ali u ovim prilikama i 'konkurenciji' njemu bi dao prednost kad već 'ne možemo' angažovati dokazanog stručnjaka.
Zanimaju me, jer si znalac. Nije nikakav pokusaj trolanja.
Jovica nepratim u Africi, ali mi se svidjao njegov Zrinjski. Takodjer Marinovicev Borac i poslije Zrinjski su bili kvalitetni. Obadvojica vode daleko zdraviji zivot od Amara, koji bi sa Marinovicevom linijom i nacinom zivota, mozda nadmasio oca.

Corba je meni velika nepoznanica. Kakav je on bio kao igrac i osoba?

samoposmatram
Postovi: 5337
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 21 okt 2017, 01:09

aleksandar_veliki je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Navodno, ono iz prikrajka, dva su najozbiljnija kandidata, mislim o dvojici se najozbiljnije razmislja iako niko ne zna kako oni razmisljaju. Radi se o Mehi i Amaru. Novca nema za precijenjene strucnjake tipa Prosinecki, Katanec... tako da se na njih moze zaboraviti. Jedno znam sigurno posto sam korektan sa obojicom, niti Meho, a niti Amar nece lobirati i praviti neke ustupke da bi bili izabrani.
Sto je najgore i jedan i drugu imaju omcu prije nego sto dodju na mjesto selektora. Jedan ima sina u ekipi, drugi sin pocasnog predsjednika odbora pri savezu. Zao mi ih je obadvojice. Iskreno se nadam nekom srbinu ili hrvatu, nasem ili stranom.
Dobro zapazanje, sudeci po nasem mentalitetu koji iskazujemo i na forumima, Keno se moze pozdraviti sa repkom ukoliko Meho bude selektor pa sve i da bude prvi strijelac Bundeslige.
Siguran sam da ce Meho imati solidnu karijeru kao trener, ali se za njega nadam da ce zaobici reprezentaciju, radi sebe samoga.
Za Amara se nesikiram sto se tice pritiska. On ne j' zivu silu, ali poslije onog nervnog sloma, se nadam da ce odbiti. Da moze vise savjetovati i nadgledati u Zelji naravno.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Kompromis » 21 okt 2017, 01:14

Amar Osim je najbolji trener ikad u ovoj ligi... eventualno mozda samo dragoslav stepanovic da je vece ime... mislim on jeste sigurno...
Najtrofejniji trener u ovoj ligi.... a kao kandidati se spominju meho kodro i baka... pa licno dr trenerskog zanimanja za obojicu... od bake ima mnogo vise osvojenih titula a obojica su dugo vodila klubove u nasoj ligi... a o kodri se i nema sta pisati... jeb.eni i nepismeni dzenan uscuplic ga dobrano presisao... čovjek koji nije mogao meda sa ubjedljivo najjacom ekipom u nasoj ligi tada... uspio cak i nogu popiti...

Drugo epizode Amara Osima u inostranstvu su daleko od fijaska... u Japanu je osvojio Kup sa JEF Unitedom, a u Kataru od smeca ekipe iz zone za ispadanje napravio ekipu koja je skoro obezbijedila azijska takmicenja... toliko o tome da neznalice i nepoznavaoci materije nesto kritikuju....

99,9999% ovih sto pisu protiv Amara pisu iz razloga sto je čovjek nabio komplekse klubovima za koje doticni navijaju... sto ih lupao na svakom uglu... ovih 0.0001 ostavljam za one koji i ne prate nasu ligu toliko... a takvih je jako malo...
I najsmješnije, a ujedno i najjadnije mi je ono kad napisu u istom postu, nemam nista protiv Amara Osima kao licnosti, a dolje napisu titule je kupovao, lopov i sl... pa moze li se morbidnije i jadnije izrazavati nego tako... ja mislim da ne...
Da, dakako kompleksi iz bh klupskog fudbala su razlog zasto ne moze proci kod vecine javnosti... i to se ne mora jadno prikrivati...
Uredu razumijem stavljati osimovu kompetentnost pod znak pitanja kad se poredi sa vahom npr... ali istu stavljati u rang jednog sliskovica, kodre, jovica ili marinovica je degutantno i bezobrazno... oni zajedno nisu osvojili trofeja koliko je Amar osvojio sam i to samo u drugom mandatu u Zelji...
I logicno Amar je i prije Mese trebao da bude izbor... za istog je licno Platini, i za razliku od istog nije pizd.un kojem ce neko naredjivati... tj oni menadzeri koji su gurali igrace mesi... e upravo je te iste menadzere amar otjerao od grbavice i nije im dao prici stadionu.. poput npr haseta tirica, ili onog muflona iz srebrenika...

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Trigger » 21 okt 2017, 01:21

samoposmatram je napisao/la:
Trigger je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la: Zamolio sam te iz tog razloga, jer poznajes Amara iz druge perspektive nego ja plavoobojen.

Mislis li da su ga Jovic i Marinovic prestigli kao trenera?
Ne znam zašto te toliko zanimaju moja mišljenja, ali nejse.
Jović I Marinović?
Vinko je potencijal ali mora mnogo raditi, učiti i posječivati strane velike klubove kao 'gost pripravnik' - samo to košta.
Jović solidan za našu 'oranje ligu' :D
Ne ne mislim da su bolji od Amara, čak mu nisu ni 2 stepenice blizu a napisao sam ti mišljenje o Amaru pa ti sad kontaj. Ipak, možda je Vinko nešto bliže ali Jović ne.

PS:
Zanimljivo da niko ne spominje (ili ja nisam vidio) Džemala Hadžiabdića-Čorbu!?
Ne mislim da je neki extra stručnjak ali u ovim prilikama i 'konkurenciji' njemu bi dao prednost kad već 'ne možemo' angažovati dokazanog stručnjaka.
Zanimaju me, jer si znalac. Nije nikakav pokusaj trolanja.
Jovica nepratim u Africi, ali mi se svidjao njegov Zrinjski. Takodjer Marinovicev Borac i poslije Zrinjski su bili kvalitetni. Obadvojica vode daleko zdraviji zivot od Amara, koji bi sa Marinovicevom linijom i nacinom zivota, mozda nadmasio oca.

Corba je meni velika nepoznanica. Kakav je on bio kao igrac i osoba?
Čorba Hadžiabdić, Veležov lijevi bek i standardni YU-reprezantitvac je bio, za svoje, vrijem odličan igrač. 1976. godine, u anketi Politike Ekspres, bio izabran za najboljeg igrača Jugoslavije! Prototip današnjeg modernog beka. Igrao 3 godine u Engleskoj - Svensea City i plasirali se u Premiership.
Bitna "karika" najbolje Veležove generacije. Borac bez mane i straha, iako građom ne baš golem. Uz to, bio je omiljen kod navijača većine klubova, ne samo Veležovaca. Korektan igrač i čovjek, radiša i profesionalac. Pored njega se malo koje desno krilo naigralo i dominiralo. Igrao je podjednako u oba smjera i uvijek dobro kondiciono spreman. Iako je bio solidan 'tehničar', možda mu je falilo malko više 'tehnike' u fazi napada ali je imao dobar prodor i centaršut. Dribler nije bio ali nije ni bio, sa loptom na 'vi', kao "Spasić, Z.Vulić" ili od današnjih kao, naprimjer, Ogi Vranješ...
Bosno moja poharana....

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 21 okt 2017, 01:53

@Kompromis Nije stvar u kompleksima, vec u tome sto su mu najveci uspjesi sa ekipom u 101. ligi na svijetu. Kako od tako nekoga mozemo ocekivati da odvede nas na Evropsko prvenstvo primjera radi, ili Svjetsko? Kad bi danas-sutra Husref Musemic uvezao cetiri duple krune za redom sa Sarajevom, ili Baka sa Zrinjskim, ne bih im dao prismrditi reprezentaciji, jer nasa liga nije nikakvo mjerilo za ono sto mi trazimo od reprezentacije. On moze biti drzak i bezobrazan koliko god hoce, ali drskost i bezobrazluk mu nece slagati ekipu. To da ce 100% imati autoritet u reprezentaciji, samo zato sto ju je imao u Zeljeznicaru je isto bezveze. Kolasinca ne tangira ni 5% njegovi uspjesi u BH ligi. Tako ni Begovica, a ni vecinu. Problem sa Mesom (pa i sa Safetom) i jeste bio sto su oni kao igraci daleko veci nego sto su oni kao treneri ikada bili (i sto ce ikada biti), i tu odmah imas problem. Ono sto je Amaru palilo u BH ligi, nece paliti u reprezentaciji, jer su to sredine nebo i zemlja. Sta ima Amar u rezimeu? U Japanu je osvojio liga kup sa ekipom koja je prije njegovog dolaska bila 4. na tabeli, i naredne sezone je zavrsio na 11. mjestu, pa onda naredne na 13. U Kataru jednu sezonu zavrsio na 9. mjestu, naredne odmah na gol razliku izbjegao ispadanje. Nije realno ocekivati da on bude taj koji ce nas odvesti na veliko takmicenje. I ne treba se voditi logikom - pa ko ce ti drugi, nisu ni Hadzibegic ni Kodro nista bolji. I nisu, sve je to u pet deka, ali mnogo bolje opcije nisu ni kontaktirane od strane naseg vrlog saveza, sto znaci da vece strucnjake niti ne zele uzimati u obzir. Tu lezi problem - mi necemo dobiti nikoga boljeg od Mese, i ne smije se niko zadovoljiti izborom nekog polustrucnjaka, jer je malo veci strucnjak od ostalih polustrucnjaka. Ne ako su ambicije veliko takmicenje.

Avatar
Trigger
Moderator
Postovi: 2129
Pridružen/a: 03 jul 2009, 14:43
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Trigger » 21 okt 2017, 02:03

aleksandar_veliki je napisao/la:
Trigger je napisao/la:
HeraklitMracni je napisao/la:Aco napisi 5 razloga zasto Amar Moze ?
:cool:
Meni bi bilo dovoljno i 3 razloga da napiše
U najboljim godinama, najtrofejniji bh. trener, zna fudbal, drzak i bezobrazan, sto treba ovoj skupini igraca. Daj tri sto ne moze?
1. Osim titula u domaćoj 'oranje korumpiranoj' ligi ništa više nije u karijeri postigao, a probao je - zašto?
2. U najboljim godinama! Zanimljivo razmišljanje a uz to podugo ne radi kao trener - zašto?
3. Njegova 'drskosti i bezobraznosti' može 'prolaziti' u Želji i ovoj jad ligi - zamisli da takav bude sa veličinama tipa Džeke, Pjanića, Kolašinca, itd. ! - ni sam ne vjeruješ da bi to moglo na 'njegovo način'. Tim igračima treba stvarni znalac čiji je autoritet dokazan znanjem i rezultatima boljim od 3. pretkola E-lige.

Treba l' još?
Bosno moja poharana....

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 okt 2017, 02:09

aleksandar_veliki je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:
aleksandar_veliki je napisao/la:Navodno, ono iz prikrajka, dva su najozbiljnija kandidata, mislim o dvojici se najozbiljnije razmislja iako niko ne zna kako oni razmisljaju. Radi se o Mehi i Amaru. Novca nema za precijenjene strucnjake tipa Prosinecki, Katanec... tako da se na njih moze zaboraviti. Jedno znam sigurno posto sam korektan sa obojicom, niti Meho, a niti Amar nece lobirati i praviti neke ustupke da bi bili izabrani.
Meho ili Mesa? :D :D :D
Nikad pameti u Bosni nije bilo viska. Amar Osim ne moze biti dobar izbor. Jednostavno je nemoguce da on bude spasitelj BiH nogometa.
Zasto Amar ne moze, a recimo Meho ili Barbarez mogu. Ili zasto Meho ne moze, a Amar i Barbarez mogu? Bh. nogomet nece spasiti ni Vaha u ulozi selektora. Imamo mnogo vise problema od toga ko ce biti selektor.
Zasto Amar ne moze a Meho moze?
Pa Kodro je kao prvo jedan od najvecih igraca koji je uopce igrao za BiH i kao takav bi trebao biti uzor reprezentativcima. Radio je ipak u Spanjolskoj pa iako je bio trener B tima to je jedan veci nivo.
Ne moze mu se prisloniti nikakva stela preko odbora za izbor novog selektora. Nece podjeliti navijace. Cak je i vodio reprezentaciju neko vrijeme i pokazao da ima obraza. Nije ni on moja zelja ali je ipak bolji izbor od covjeka koji u zivotu nije vidio trening ozbiljne momcadi. Barbarez moze ali samo kao pomocnik nikako kao glavni trener.
BiH nogomet nece ni bog spasiti a kamo li savez ako u njemu ne bude novaca. Novac pravi reprezentacija i dok ne dovedemo ozbiljnog izbornika moze ti Platini biti predsjednik saveza ali novca nece biti. Tako da ja ovaj izbor selektora uopce ne vidim kao mali problem nego mozda i veci nego sto su lopuze u savezu. Puno Evropskih saveza ima svoje Begice na celu ali malo reprezentacija ima Bazdarevice.
Toliko.

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 okt 2017, 02:23

Da su ovi iz saveza rekli da je Musemic kandidat za izbornika ovdje bi se naslo 10-ak forumasa koji bi napisali da je covjek radio cuda sa Slobodom i Mladosti. Slicno se dogadja i sa Osimom.
Niko od vas uopce nije siguran u njegove kapacitete jer oni nisu provjereni. Tako da bi u slucaju njegova izbora i par posrtanja mogli svjedociti totalnom ludilu na tribinama.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Kompromis » 21 okt 2017, 07:45

Mire

A kakav je to renome imao mourinho npr prije svojih uspjeha... nikad ne znaš šta mozes dobiti dok ne pokusas (ni u kom slučaju ne poredim osima mladjeg i mourinha jer je neuporedivo)... to sto je neko bio dobar igrac apsolutno ne mora znsciti nista, i da ce biti dobar trener (npr sedorf u milanu, ciro ferrara u juventusu, uostalom meho kodro u sarajevu)... bili su safet i mesa mozda i 2 najbolja ikad bh igraca... pa niti su imali respekta kod igraca i novinara, niti sta slicno... pa uglavnom danas su najbolji svjetski treneri u najmanju ruku bili prosjecni fudbaleri, ili cak losi... rijetki su oni poput ancelotia koji su uspjeli na "oba fronta"...
Ja samo znam da amar za razliku od safeta, mese i sl ne trpi neposlusnost... on kod dzeke svakako to nece ni imati jer ga ovaj neizmjerno postuje... a kao drugo mrzi talove i menadzere... pogotovo ove sto se vrte oko repke... te je sve otjerao u 3 lijepe materine... sto je isto vazno, finansijski je osiguran... ne zavisi od trenerskog posla.... mesa i safet su se Bogami istrosili, a s obzirom na vakat kad su zivjeli i bili igrsci sigurno nisu aman zaman nesto i zaradili... pa su se "prodavali" menadžerima i gurali levate... amar ima svoje biznise, vozi skupa auta... njemu ovo svakako nije bitno sa materijalne strane...
Trece, kodro i sl nisu mogli ni u nasoj ligi stvoriti autoritet... sutnuli ga nakon nekoliko kola... umalo dobijenu titulu prokockao... pa poslije doveli nepismenog uscuplica koji ga je presisao dobrano kodru...
O marinovicu, sliskovicu, jovicu i sl i ne treba razmišljati... oni kad se sastave nemaju titula kao osim...
Takodjer ni o pokerasu ne treba razmisljati... čovjek nema dana trenerskog iskustva... pa ni djecu nije vodio... uvijek bi nad takvim prednost dao i onim sto su makar vodili klub u somalijskoj ligi... jer da on ista valja njemu bi klubovi gdje je ostavio trag dali makar pjetlice da vodi... i nek niko ne povlači nikakve parslele jer sam gore spomenuo mourinha... on je prije nego li je postao poznat sa portom promijenio nekoliko klubova u portugalskim ligama... od trece do prve... ovaj ni djecu od 12 godina nije vodio...

Dakle ako su stvarno ovo kandidati... onda razuman covjek i nema sta razmišljati... amar osim je ubjedljivo ubjedljivo najbolja opcija u svakom smislu (jer su svi vodili ili vode klubove u nasoj ligi i zajedno ne mogu u kos sa osimom)... medjutim ako se iz prikrajka ceka neko dobro i evropski provjereno ime onda ok... ima logike i cekati malo... ali nesto sumnjam da ce zuti npr napustiti klubu Azera gdje ima sigurno blizu milion i po eura godisnje da dodje kod nas raditi za 10000 eura mjesecno... takve iluzije odmah treba razbiti u glavi... dakle dobar trener ne ceka sigurno nasu klupu jer mi para nemamo za dobrog trenera...
A od ovih sto se stvarno spominju, degutantno porediti osima mladjeg sa ostalim... to moze samo lud čovjek.... milion je argumenata u korist njega u kontekstu bake, kodre, marinovica, barbareza i sl....

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5713
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la JohnCleese » 21 okt 2017, 08:23

aleksandar_veliki je napisao/la:Navodno, ono iz prikrajka, dva su najozbiljnija kandidata, mislim o dvojici se najozbiljnije razmislja iako niko ne zna kako oni razmisljaju. Radi se o Mehi i Amaru. Novca nema za precijenjene strucnjake tipa Prosinecki, Katanec... tako da se na njih moze zaboraviti. Jedno znam sigurno posto sam korektan sa obojicom, niti Meho, a niti Amar nece lobirati i praviti neke ustupke da bi bili izabrani.
Da li se kontaktirao iti jedan stranac zapadno od Slovenije, Ceske i Poljske ?
Da li su stranci uopste u opticaju ?
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 21 okt 2017, 09:23

@Kompromis Mourinho je prije Porta sa Benficom uzeo trece mjesto u ligi, i sa Uniaom sedmo, te igrao sa njima intertoto kup. Odmah cim je preuzeo Porto je iste sezone uzeo duplu krunu i onda ligu prvaka. Znaci da se nametnuo vrlo brzo. Amar sa Zeljom nije uspio ni drugo pretkolo lige prvaka proci, a najblizi bio protiv Viktorije gdje je izgubio konacnim rezultatom 6:4. Japan slabo, Katar slabo.

Mozda nisam dovoljno jasno napisao. Znaci, mislio sam reci da Safet i Mesa nisu imali autoritet, jer su trenutni igraci u reprezentaciji svi veca igracka imena nego sto su ova dvojica trenerska. Kako da Pjanic gleda nekog ranga Mese kao strucnjaka koji bi mu trebao sloziti igru, kad je njemu najveci uspjeh druga francuska liga. Isti bi slucaj bio i sa Amarom.

Ja nisam ni za Jovica, ni Baku, a i Kodru bih izbjegao. Niti jedan od tih imena nisu nesto bolji strucnjaci od Mese. Kako onda ocekivati napredak. Evo spominjali su se Prosinecki, Kek, Katanec, Bajevic kao mogucnosti za tu selektorsku poziciju, a niti jedan od njih nije dobio poziv. Savez im je samo bacio imena u medije, i nisu ih ni uzeli u razmatranje. Kako onda znati da Prosinecki ne bi htio doci kod nas, kad frajera nisi ni pitali. Nije samo stvar u parama. Kada su otjerali Safeta, imali su gomilu para, gomilu mogucnosti, gomilu zainteresiranih trenera, privukli interesovanje, i njima ti je Mesa Bazdarevic bio rjesenje. Ovom savezu kad bi dali 500 miliona eura sada da uzmu neko jako trenersko ime, odluka bi opet pala izmedju Amara i Faruka, dali im po 25k i ostalo rastalili medjusobno. To je sustina problema. I treba biti nezadovoljan ovakvim opcijama, jer nisu nista bolji od Mese, a za uspjeh mi moramo imati bolje ime. Kome su ovi prijedlozi ok, nema sta ni ocekivati za naredne kvalifikacije. Treba imati na umu i da smo vec tri ciklusa imali povoljne grupe. I tu smo ispucali srecu, tako da je za ocekivati neke jake ekipe u narednom.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Kompromis » 21 okt 2017, 09:51

Amar je sa Zeljom ostvario najveci poslijeratni uspjeh... igrao je trece pretkolo LP u starom formatu, i u zadnjem kolu kupa uefa ispao je od malage sa ukupno 1:0 (uz to je i Zeljo promasio penal)... to mu je najveci uspjeh, a ne plzeni, serifi i sl...
Normalno pored sijaset titula sto je osvojio i kupova....

Kako lose epizode u Japanu gdje je osvojio kup, kako u Kataru lose kad je od najgore ekipe al khariyataha napravio ekipu koja je zavrsila 5 ili 6 i za jedno mjesto izvisila azijska takmicenja (a bili zadnji kad ih je preuzeo).... evo opet se sad ta ista ekipa bori za opstanak, zadnji su u ligi... daleko je to od loseg... cak stavise odlicno...

Ja samo pisem za ove sto se spominju... baku, kodru, marinovica, barbareza i sl... za njih je felix magath licno u svakom smislu...

I da, logicki i razumom kontam da nijedan iole dobar trener nece doci da radi za 10000 eura mjesečno, a da negdje drugo radi za 120000 eura mjesečno... pa to ti je prosta logika... samo budala to moze uraditi, a zuti nije taj tip...
A nas savez nema pare da dovede ozbiljnog trenera tipa magatha, vahe (mada bi ovaj dosao za manje para ali da mu se ne miješaju u svaki moguci izbor), prosineckog, bilica... takvi treneri kostaju barem milion eura godisnje... nasi u zlatnim mandatima su imali 25000 eura mjesečno... sad je ta cifra pala na desetak zbog rastrošnosti prethodnih godina... dakle sad je jos mrkija kapa...

mire96
Postovi: 1055
Pridružen/a: 01 sep 2017, 00:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mire96 » 21 okt 2017, 11:10

Kompromis je napisao/la:Kako lose epizode u Japanu gdje je osvojio kup, kako u Kataru lose kad je od najgore ekipe al khariyataha napravio ekipu koja je zavrsila 5 ili 6 i za jedno mjesto izvisila azijska takmicenja (a bili zadnji kad ih je preuzeo).... evo opet se sad ta ista ekipa bori za opstanak, zadnji su u ligi... daleko je to od loseg... cak stavise odlicno...
Napisao sam ti gore - u Japanu je osvojio liga kup sa ekipom koja je prije njegovog dolaska bila 4. na tabeli, i naredne sezone je zavrsio na 11. mjestu, pa onda naredne na 13. U Kataru jednu sezonu zavrsio na 9. mjestu, naredne odmah na gol razliku izbjegao ispadanje. On je od Azijskih takmicenja bio udaljen dobrih 5-6 mjesta. Ta ekipa koja je zavrsila ispred njega je dobila priliku da igra Zaljevsku Ligu Prvaka, jer ovi ispred nje nisu htjeli, a na kraju nije ni igrao zbog manjka sponzorstva. To ti je samo dokaz koliko je to takmicenje ozbiljno. Evo kako je zavrsio naredne sezone njegov Al-Kharaitijat:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2015–16 ... ars_League

On da je tolike uspjehe nizao, ne bi ga ljudi otjerali oba puta.
I opet, samo zato sto bi Amar bi bolja opcija od Hadzibegica, ne znaci da je dobra opcija. Mi smo nakon Safeta, koji je primao 65-70k ako se ne varam, mogli dovesti pristojnog trenera. I tad je u opticaju bio Prosinecki. U samom finalu izbora bili Milovan Rajevac, kojem je najveci uspjeh cetvrt finale svjetskog prvenstva, i Mehmed Bazdarevic, kojem je najveci uspjeh sto je par puta izborio Ligue 1. I vidjelo se ko je na kraju zasjeo. Sada je ista situacija. Nije samo stvar u tome da se nema para, nego savez ne zeli trositi pare na bezvezarija tipa trener reprezentacije, kad mogu u svoj dzep trpati dok se ne iscrpi.

Avatar
Sveti
Postovi: 10175
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 21 okt 2017, 11:15

mire96 je napisao/la:
Kompromis je napisao/la:Kako lose epizode u Japanu gdje je osvojio kup, kako u Kataru lose kad je od najgore ekipe al khariyataha napravio ekipu koja je zavrsila 5 ili 6 i za jedno mjesto izvisila azijska takmicenja (a bili zadnji kad ih je preuzeo).... evo opet se sad ta ista ekipa bori za opstanak, zadnji su u ligi... daleko je to od loseg... cak stavise odlicno...
Napisao sam ti gore - u Japanu je osvojio liga kup sa ekipom koja je prije njegovog dolaska bila 4. na tabeli, i naredne sezone je zavrsio na 11. mjestu, pa onda naredne na 13. U Kataru jednu sezonu zavrsio na 9. mjestu, naredne odmah na gol razliku izbjegao ispadanje. On je od Azijskih takmicenja bio udaljen dobrih 5-6 mjesta. Ta ekipa koja je zavrsila ispred njega je dobila priliku da igra Zaljevsku Ligu Prvaka, jer ovi ispred nje nisu htjeli, a na kraju nije ni igrao zbog manjka sponzorstva. To ti je samo dokaz koliko je to takmicenje ozbiljno. Evo kako je zavrsio naredne sezone njegov Al-Kharaitijat:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/2015–16 ... ars_League

On da je tolike uspjehe nizao, ne bi ga ljudi otjerali oba puta.
I opet, samo zato sto bi Amar bi bolja opcija od Hadzibegica, ne znaci da je dobra opcija. Mi smo nakon Safeta, koji je primao 65-70k ako se ne varam, mogli dovesti pristojnog trenera. I tad je u opticaju bio Prosinecki. U samom finalu izbora bili Milovan Rajevac, kojem je najveci uspjeh cetvrt finale svjetskog prvenstva, i Mehmed Bazdarevic, kojem je najveci uspjeh sto je par puta izborio Ligue 1. I vidjelo se ko je na kraju zasjeo. Sada je ista situacija. Nije samo stvar u tome da se nema para, nego savez ne zeli trositi pare na bezvezarija tipa trener reprezentacije, kad mogu u svoj dzep trpati dok se ne iscrpi.
Mislim da naglasak treba da bude da je osim najmanje zlo od navedenih. Hadzibegic je dokazano nepismen, kodro je sve samo ne ozbiljan trener. A osim je mozda imao najvece predispozicije da postane zvucno ime, te iako je sarlatanski upropastio karijeru, bio bi opet bolji jer je fudbalski najpismeniji od pomenutog trojca.

Sto opet ne znaci da je generalno najbolje rjesenje
naprijed rejal

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 21 okt 2017, 11:20

aleksandar_veliki je napisao/la:
dubrovnik je napisao/la:Da su ovi iz saveza rekli da je Musemic kandidat za izbornika ovdje bi se naslo 10-ak forumasa koji bi napisali da je covjek radio cuda sa Slobodom i Mladosti. Slicno se dogadja i sa Osimom.
Niko od vas uopce nije siguran u njegove kapacitete jer oni nisu provjereni. Tako da bi u slucaju njegova izbora i par posrtanja mogli svjedociti totalnom ludilu na tribinama.
Zasto ne Musemic? Hocemo li poceti "praviti" trenere? Spominjao si na nekoj temi hrvatsku skolu trenera? Ko je od Naneta i Kovaca napravio trenere? Ovaj nesretni tv mehanicar ce sutra trenirati nekog u Ligi petice. Zasto? Da nije bolji od Husrea, Amara ili Bake? Mi umjesto da "pravimo" i na taj nacin se i "sirimo" svim silama se trudimo da unistimo. Neki dan u diskusiji rece jedan forumas eto bio je Zuti cetiri godine pomocnik Bilicu. Kakva je to referenca za bilo sta?
Pojeftinjujes pricu. Ovaj nesretnik koji je dobio otkaz na klupi reprezentacije Hrvatske je uzasan trener ali je ipak u regiji vodio 2 solidna kluba.
Nije bolji od Bake a od ostale dvojke ne znam. Baka je vodio Hajduka i reprezentaciju i to relativno "uspjesno". Reference Zutog su bile dovoljne Zvezdi da mu nakon reprezentacije expresno ponudi posao. Sam Bilic mu je pripisivao ogromne zasluge za odlican posao u reprezentaciji. Evo spomenuse gore Mourinha i pitaju se kako je postao trener.
Trener je postao zanoseci m.da Ivicu u krivini a on ga je za promjenu ucio poslu. Na zivce mi pri izboru ide spominjanje zutog kao alibi za izbor nekog drugog. Vec znaju da covjek nece a niko nije sa njim ni pricao. Znaju i da je preskup.
Amar Osim ce nevezano za svoje znanje koje niko od nas ne moze evaluirati, vjerujem biti velika pogreska ili u najmanju ruku ogromna kocka.
Zasto se ne bi kontaktiralu Buvac i Nalic. Za prvog ponajbolji svjetski trener izgovara cudesne pohvale.
Imam osjecaj da se jednom treneru otvara put a to nikako nije dobro, a ja sam nautralan.
Mogu mislit percepciju onih svrstanih kod vas gore.

Avatar
Sveti
Postovi: 10175
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 21 okt 2017, 11:29

@dubrovnik mislim da se sve opet vraca na neuk i nestrucan savez. Da je savez bio kako treba susic bi nakon svjetskog prvenstva bio bivsi. Mesa ne bi bio doveden jer je bio ocajan izbor itd. Sve se oko toga vrti
naprijed rejal

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.