Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
hurem
Postovi: 8606
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 24 nov 2017, 11:21

Ne, sad su naletjeli na zid a nemaju adekvatne "opreme".

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 24 nov 2017, 11:34

HeraklitMracni je napisao/la:Jedno je sigurno , a to je da Amar nece biti selektor , jer do sad su svi odustali osim njega , da su ga htjeli vec bi ga proglasili , i on sam ako je pametan na vrijeme ce se povuci .
Pa sada bi ispalo da su svi odbili i on ostao jedini koji hoce da vodi reprezentaciju, valjda to nece sebi dozvoliti. Ipak, ne bi me zacudilo nista , ni od strane kandidata, od saveza smo navikli na najgore.
Sto se tice Prosineckog, s njim ce biti obavljen razgovor, sto je jos puno daleko od dogovora. Kao sto napisah, obavili su oni razgovor i sa Magathom prosli put , mogu razgovarati i sa Ancellotijem i reci - probali smo, ali dogovor je vec nesto drugo.
Evo procitah da ce Misimovic razgovarati s Robijem.

Kompromis
Postovi: 2639
Pridružen/a: 27 feb 2017, 10:08
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Kompromis » 24 nov 2017, 12:00

Amar Osim kao nas najtrofejniji strucnjak zasluzuje klupu reprezentacije BiH... mnogo je trofejniji od svih "potencijalnih" kandidata zajedno... trofej mu je nadimak i srednje ime... Amar Trofej Osim... sto se ne bi moglo reci za ostale...
Sve patriote su za Amara Osima, a oni koji zele zlo drzavnoj fudbalskoj reprezentaciji su protiv :bih:.... Mi volimo BiH i zelimo najbolje, a to je Amar Osim... vi ostali ne...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la tuzlak1987 » 24 nov 2017, 12:05

Kakvi su onda ovi treneri iz Srbije kad se neke nase ovoliko dize. U Evropi primali po 5-6 golova, nikada nisu do grupe dosli, a tamo ova dva trenera vode Zvezdu i Partizan da prezime u Evropi. Nedo Bog da je A.Osim uradio i 10% koliko i oni pricalo bi se o tome jedno 50 godina.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 24 nov 2017, 12:34

O kakvom dizanju je riječ? Ako je dizanje reći za Osima da je "najtrofejniji" onda imaš problem sa shvatanjem činjenica, jer ovo "najtrofejniji" je upravo činjenica, nikako ne dizanje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
avenija
Postovi: 13582
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la avenija » 24 nov 2017, 12:36

Raonffa je napisao/la:O kakvom dizanju je riječ? Ako je dizanje reći za Osima da je "najtrofejniji" onda imaš problem sa shvatanjem činjenica, jer ovo "najtrofejniji" je upravo činjenica, nikako ne dizanje.
njegovi trofeji su u rangu dzematske lige Zenica.
Dok okolne zemlje i njihovi timovi prolaze grupnu fazu, mi do play offa ne mozemo zato ne spominju nasu ligu koja je u rangu bajramskog turnira
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 24 nov 2017, 12:41

avenija je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:O kakvom dizanju je riječ? Ako je dizanje reći za Osima da je "najtrofejniji" onda imaš problem sa shvatanjem činjenica, jer ovo "najtrofejniji" je upravo činjenica, nikako ne dizanje.
njegovi trofeji su u rangu dzematske lige Zenica.
Dok okolne zemlje i njihovi timovi prolaze grupnu fazu, mi do play offa ne mozemo zato ne spominju nasu ligu koja je u rangu bajramskog turnira
Čekaj malo, ja ovdje ne pričam o mjerodavnosti i legitimitetu trofeja, ja pričam o količini, da li AO najtrofejniji naš trener koji je u opticaju da preuzme repku?

Meni je interesantnije kako svi polete da popljuju i Osima i Kodru isto kao da se Ancelotti i Magath biju za klupu reprezentacije BiH, pa ono 'ta će Osim i Kodro, levati.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Sveti
Postovi: 10177
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 24 nov 2017, 12:50

Konacno malo uzbudjenja oko cijele ove situacije. Hajde robi imana ti
naprijed rejal

Avatar
hurem
Postovi: 8606
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 24 nov 2017, 13:02

Dovesti nekog albanskog, makedonskog, luksemburskog trenera koji je u domacoj ligi osvojio 6,7 trofeja i eto nam rjesenja za klupu reprezentacije, pogotovo ako imamo u vidu da su nas te lige pretekle...hej bolan, Skenderbeu pobijedi Kijevljane...
Onaj ko hoce razumjet ce poentu.
Meni titule u smece premijer ligi BiH nisu nikakvo mjerilo, u tom slucaju je Amar Osim izmislio taj zanat za Moyesa, Martineza, Di Franceska i kamaru slicnih trenera a koji nisu osvajali trofeje...evo da i ja odem u drugu krajnjost kao sto to manijaci cine svojim (ne)logickim rezonovanjem.
Nadam se da ce Robi reci da.
Ako ipak odbije onda sam u svakom slucaju prije za Amara nego Seedorfa i slicne marketing trikove.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Raonffa » 24 nov 2017, 13:08

Hoće hoće, jedva čekaju Robi i Seedorf da nas preuzmu, nego yebo njih hajmo malo pljuvati Osima i Kodru nismo odavno :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4714
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 24 nov 2017, 13:11

Kompromis je napisao/la:Amar Osim kao nas najtrofejniji strucnjak zasluzuje klupu reprezentacije BiH... mnogo je trofejniji od svih "potencijalnih" kandidata zajedno... trofej mu je nadimak i srednje ime... Amar Trofej Osim... sto se ne bi moglo reci za ostale...
Sve patriote su za Amara Osima, a oni koji zele zlo drzavnoj fudbalskoj reprezentaciji su protiv :bih:.... Mi volimo BiH i zelimo najbolje, a to je Amar Osim... vi ostali ne...
:shock: :sick: :oops: :guz:
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

dubrovnik
Postovi: 6104
Pridružen/a: 29 jan 2014, 13:51
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la dubrovnik » 24 nov 2017, 13:19

Sto je ovo, Bosanski lonac po pitanju novog izbornika opet kuha. Moj favorit je ponovo u sedlu.
Za mene je Robi kandidat broj 1 i nadam se da ce Misimovic hladne glave uspjeti dogovoriti njegov angazman. Vjerujem da bi to bio ponovni bum nase reprezentacije i rezultiralo ponovnim rastom interesa za nju.
Sto se tice domacih kandidata cijela ova svadja je isprovocirana stvarima kojim je kumovao NS i odredjeni clanovi komisije i ja vise ne ucestvujem u toj farsi.
Domace kandidate necu komentirati jer je vec sve receno a i mislim da se ne isplati trpiti nicije uvrede radi sporta koji bi trebao biti samo zabava.
Znaci ako izaberu domaceg, eto im ga. Sve ce se napisati kada se rezultati njihovog izbora konacno budu i mogli analizirati.
Robi dolazi ako boga znas!!!

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la wobly92 » 24 nov 2017, 13:26

Kompromis je napisao/la:Amar Osim kao nas najtrofejniji strucnjak zasluzuje klupu reprezentacije BiH... mnogo je trofejniji od svih "potencijalnih" kandidata zajedno... trofej mu je nadimak i srednje ime... Amar Trofej Osim... sto se ne bi moglo reci za ostale...
Sve patriote su za Amara Osima, a oni koji zele zlo drzavnoj fudbalskoj reprezentaciji su protiv :bih:.... Mi volimo BiH i zelimo najbolje, a to je Amar Osim... vi ostali ne...
Evo ih :lol: :lol: :lol:
Jurgen Klopp je za njega mala beba. Amar je trofejniji.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la FKZ1921 » 24 nov 2017, 13:32

avenija je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:O kakvom dizanju je riječ? Ako je dizanje reći za Osima da je "najtrofejniji" onda imaš problem sa shvatanjem činjenica, jer ovo "najtrofejniji" je upravo činjenica, nikako ne dizanje.
njegovi trofeji su u rangu dzematske lige Zenica.
Dok okolne zemlje i njihovi timovi prolaze grupnu fazu, mi do play offa ne mozemo zato ne spominju nasu ligu koja je u rangu bajramskog turnira
Par vas se ovdje hranite medjusobno ovakvom pricom o titulama u nasem nogometu.
Ovakav pristup temi:premier liga BiH,primjenjuje se samo kad se diskutuje o treneru Amaru Osimu.
Kroz premier ligu BiH ili opcenito ligu BiH u nogometu,za ovih dvadesetak godina,proslo je sigurno par stotina trenera. Od tih par stotina trenera,njih petnaestak je osvajalo titule.
Od njih petnaestak,nisam siguran da li je neko sa Zrinjskim osvojio dvije,možda,mrsko mi traziti,ostali po jednu,Amar pet.
Kroz ligu je proslo mnogo trenera iz BiH koji su bili i selektori reprezentacije(Piric,Muzurovic,M.Smajlovic,Sliskovic,Kodro).
Kroz ligu je proslo dosta poznatih trenera iz regije(Milinkovic,Jovin,Bozicic,Karasi,Karacic,Sablic,Bonacic,Krsticevic,Jesic,Petrovic...),nekii od njih su osvajali titule u svojim zemljama.
Svi su imali priliku da osvoje titule i ovdje,ne jednu nego koliko hoce,odnosno mogu.Ipak,samo je jedan osvojio pet titula.
Ovo je referenca,i ovdje i svuda u svijetu. Nije referenca samo kod ovih par ljudi s pocetka price.

Avatar
Evander
Postovi: 14411
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Evander » 24 nov 2017, 13:44

Amar Osim je jos mlad. Neka ide bar u Tursku/Austrijsku/Cesku/Hrvatsku ligu da uradi bilo sta, onda moze doce u obzir kao selektor :kafa:
Covjek koji ne moze nigdje naci posao evo vec 15 godina, da bude ozbiljno shvacen? Ma hajte molim vas :nedam: :nedam: :nedam:

Avatar
hz1987
Postovi: 2088
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hz1987 » 24 nov 2017, 14:02

amar osim kad bude mogao voditi bilo kakav turski klub tipa eki-šeki-meki-haka-dunžeri-spor i opstane s tim klubom u turskoj ligi, onda moze konkurisati za pomocnika reprezentacije. do tada, sretno mu bilo, ima derbi na grbavici i nek sa dzukelom gleda.

FKZ1921
Postovi: 1555
Pridružen/a: 01 avg 2013, 16:50
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la FKZ1921 » 24 nov 2017, 14:03

Evander je napisao/la:Amar Osim je jos mlad. Neka ide bar u Tursku/Austrijsku/Cesku/Hrvatsku ligu da uradi bilo sta, onda moze doce u obzir kao selektor :kafa:
Covjek koji ne moze nigdje naci posao evo vec 15 godina, da bude ozbiljno shvacen? Ma hajte molim vas :nedam: :nedam: :nedam:
Slazem se da bi bilo dobro da ode u neku ozbiljnu ligu,napravi dobar rezultat i vrati se nekad na mjesto selektora. Ali mi sad imamo situaciju kakvu imamo. Imamo trenere,odnosno kandidate za selektora,kakve imamo. U ovakvoj konstelaciji,nema argumenata za neizabrati Amara za selektora.
S jedne strane omalovazavamo njegove titule i kazemo liga ko bajramski turnir,s druge strane mu predpostavljamo kndidate koji su takodje radili u toj ligi koja je ko bajramski turnir, a ipak nisu osvojili titulu. Ni jednu,ne pet. Takav pristup nije realan.

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3285
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mostar_mo » 24 nov 2017, 14:42

Evander je napisao/la:Amar Osim je jos mlad. Neka ide bar u Tursku/Austrijsku/Cesku/Hrvatsku ligu da uradi bilo sta, onda moze doce u obzir kao selektor :kafa:
Covjek koji ne moze nigdje naci posao evo vec 15 godina, da bude ozbiljno shvacen? Ma hajte molim vas :nedam: :nedam: :nedam:
Bravo, to je sustina.
To bi bilo otprilike kao kad bi za direktora najvece firme u drzavi dosao neko sa biroa za zaposljavanje. Dakle, smijurija.
Da bi te radnik, u ovom slucaju fudbaler postovao i uvazavao moras mu dokazati da znas sta radiš i da si superioran u tom poslu .
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
avenija
Postovi: 13582
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la avenija » 24 nov 2017, 14:51

Ma ide Robi najvjerovatnije, zavrsice to Miske.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3285
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mostar_mo » 24 nov 2017, 14:59

avenija je napisao/la:Ma ide Robi najvjerovatnije, zavrsice to Miske.
Nadam se da hoce. Kad pogledas na prvu ni Robi nema nekakve super reference kao trener. Turska liga , selekcija Azerbejdzana i Crvena Zvezda.
No ima, SP u Njemačkoj 2006 i EP 2008 u timu Slavena Bilića.
Što je najbitnije, veliko je fudbalersko ime, ima karizmu, starosnu zrelost i sigurno da kao takav svojom pojavom ulijeva povjerenje.
Mislim da nikad nismo imali takav profil selektora, dovoljno mlad da ima tu potrebnu potentnost/energiju koju će prenijeti na momke, s druge strane dovoljno ozbiljan kao čovjek bez nekakvih skandala iza sebe.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: napoleon72, numanumaye22, pitartz, voltron30 i 93 gosta.