Novi selektor reprezentacije BiH

Moderatori/ce: _dreamer_,ribery,Monolog,insider,TaRgEt_

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3181
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la mostar_mo » 23 nov 2017, 14:05

@samo posmatram

Sad si me malo ohrabrio :) Da, Henry je pomoćnik ovom Martinezu trenutno...peče zanat. Smetnuo sam.
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Sveti
Postovi: 10165
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 23 nov 2017, 14:07

samoposmatram je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Neupitno je da bi dolaskom seedorfa nasa reprezentacija dobila prijeko potreban publicitet, finansije preko reklamiranja, vrlo vjerovatno pune stadione i daleko vise medijskog prostra u stranim medijima.

Ali postoji tu nekoliko problema poput njegove plate, jer koliko god je veliki bonus za odlazak na veliku smotru, sumnjam da ce seedorf pristati da radi za sumu koju mu nude, a koja je recimo smijesna u usporedbi sa onim sto je dobijao kao fudbaler i kasnije kao trener.

Evo sad vidjeh da je vodio neki kineski tim iz druge lige, sto je sve samo ne obecavajuce, ali hej, nikad se ne zna.

Meni je jedino cudno to sto srbi jedini postavljaju imena koja su renomirana, dok ovi ostali sute.
FSRS pravi opstrukciju. Svoje kandidate su mogli dati puno ranije. Nisu njihova imena sa marsa pala, mogli su cak i sami ih kontaktirati.

Otpada i Okuka kao kandidat.
zasto otpada okuka
naprijed rejal

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 14:08

Sveti je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Neupitno je da bi dolaskom seedorfa nasa reprezentacija dobila prijeko potreban publicitet, finansije preko reklamiranja, vrlo vjerovatno pune stadione i daleko vise medijskog prostra u stranim medijima.

Ali postoji tu nekoliko problema poput njegove plate, jer koliko god je veliki bonus za odlazak na veliku smotru, sumnjam da ce seedorf pristati da radi za sumu koju mu nude, a koja je recimo smijesna u usporedbi sa onim sto je dobijao kao fudbaler i kasnije kao trener.

Evo sad vidjeh da je vodio neki kineski tim iz druge lige, sto je sve samo ne obecavajuce, ali hej, nikad se ne zna.

Meni je jedino cudno to sto srbi jedini postavljaju imena koja su renomirana, dok ovi ostali sute.
FSRS pravi opstrukciju. Svoje kandidate su mogli dati puno ranije. Nisu njihova imena sa marsa pala, mogli su cak i sami ih kontaktirati.

Otpada i Okuka kao kandidat.
zasto otpada okuka
Zbog politike.

Avatar
Sveti
Postovi: 10165
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Sveti » 23 nov 2017, 14:15

samoposmatram je napisao/la:
Zbog politike.
Mozda se sta nabolje promijeni :mrgreen:
naprijed rejal

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 14:22

samoposmatram je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
samoposmatram je napisao/la: Ne, kazem da treba slagati novu reprezentaciju u kvalfikacijama za EP 2020, i da u slucaju neodlaska ostane isti selektor.
Ne vidim problem sa staroscu ekipe. Dzeko bi mogao, u nekom optimisticnom scenariju, igrati kao i Spaha, ipak je on najveci igrac reprezentacije od nastanka. Svi ostali, sa izuzetkom Lulica, mogu bez problema igrati do 2022.
Tako gledaju i u savezu, zato i nece mjenjati uslove.

A sta ako neodemo na EP 2020 sa Dzekom sa 34, Lulicem 34, Zukanovic 33, Begovic 32, Pjanic 30, Visca 30, Vranjes 30, Sunjic 31?
Kriticni su Dzeko i Lulic, golmani bez problema brane do 35, ostali su u punoj snazi do 2022.
Moglo bi se cak reci da smo u prilicno dobroj situaciji sto se tice starosti, u sklopu rostera kojim raspolazemo. Pogledaj prvih 11 Hrvatske, Srbije...

Avatar
Bazinga12345
Postovi: 4641
Pridružen/a: 17 jul 2017, 15:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Bazinga12345 » 23 nov 2017, 14:25

DrFilgud je napisao/la:
Kriticni su Dzeko i Lulic, golmani bez problema brane do 35, ostali su u punoj snazi do 2022.
Moglo bi se cak reci da smo u prilicno dobroj situaciji sto se tice starosti, u sklopu rostera kojim raspolazemo. Pogledaj prvih 11 Hrvatske, Srbije...
Pogledaj klupu Hrvatske, Srbije...

Mali offtopic al eto
⭐ Velež Mostar ⭐

Zadnja klupa

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 14:29

Bazinga12345 je napisao/la:
DrFilgud je napisao/la:
Kriticni su Dzeko i Lulic, golmani bez problema brane do 35, ostali su u punoj snazi do 2022.
Moglo bi se cak reci da smo u prilicno dobroj situaciji sto se tice starosti, u sklopu rostera kojim raspolazemo. Pogledaj prvih 11 Hrvatske, Srbije...
Pogledaj klupu Hrvatske, Srbije...

Mali offtopic al eto
Pogledaj klupu Bih , Simunovic, Duljevic, Bajic, Kodro, Prcic, Gojak, Hodzic, Krunic, Memisevic, Cimirot, Djumic sve U25 igraci. To sto kvalitet nije nesto aman zaman, pa nije ni u prvih 11.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la FliX » 23 nov 2017, 14:33

TO.... nek je tema krenula o fudbalskoj sceni.. krenuo je napredak.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Esport » 23 nov 2017, 14:35

FliX je napisao/la:TO.... nek je tema krenula o fudbalskoj sceni.. krenuo je napredak.
Ovako se trebalo diskutovati prije dva mijeseca.
:kafa:

DrFilgud
Postovi: 7830
Pridružen/a: 17 apr 2017, 13:18
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la DrFilgud » 23 nov 2017, 14:38

Esport je napisao/la:
FliX je napisao/la:TO.... nek je tema krenula o fudbalskoj sceni.. krenuo je napredak.
Ovako se trebalo diskutovati prije dva mijeseca.
:kafa:
Sace doci oni
:tralala: :guz: :rol: :urnebes: :rol: :tralala: :guz: :urnebes: i ode sve...

Avatar
robertkosar
Postovi: 3451
Pridružen/a: 14 maj 2016, 11:19
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la robertkosar » 23 nov 2017, 14:39

zasto otpada okuka[/quote]
Okuka otpada zato sto mu je prezime Okuka a da se preziva Zavoj ili Kriva onda nebi otpao :kafa: :bih: :bih:
KOMUNIKACIJA SAMO NA BOSANSKOM

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 23 nov 2017, 14:43

Vidim da je Okuka vodio kojekakve klubove, zanima me kakve je uspjehe ostvarivao s njima?
Dzaba ako si vodio Wislu, Legiu i slicne klubove ako nisi imao svoj prepoznatljiv rukopis i znacajnije rezultate (ne nuzno titule, naravno)...i inace kakav fudbal preferira, napadacki i pas igru ili nesto defanzivnije ili ne daj Boze nedefinisano kao Mehmed Mesa Bazdarevic?

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la sekretar » 23 nov 2017, 14:46

Cuj Dragan Okuka, Seedorf .... koja trenerska imena. Karine obicne.

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la FliX » 23 nov 2017, 15:07

sekretar je napisao/la:Cuj Dragan Okuka, Seedorf .... koja trenerska imena. Karine obicne.
Slazem se s tobom, ako se doticni porede sa Fergusonom, Lipijem, Rehagelom, Hicfeldom i ostalim..

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la Virtu4l » 23 nov 2017, 15:10

robertkosar je napisao/la:Okuka otpada zato sto mu je prezime Okuka a da se preziva Zavoj ili Kriva onda nebi otpao :kafa: :bih: :bih:
To je taj smisao za humor.
Evribadi sej Željo
Željoooo

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 15:14

DrFilgud je napisao/la: Kriticni su Dzeko i Lulic, golmani bez problema brane do 35, ostali su u punoj snazi do 2022.
Moglo bi se cak reci da smo u prilicno dobroj situaciji sto se tice starosti, u sklopu rostera kojim raspolazemo. Pogledaj prvih 11 Hrvatske, Srbije...
Takvo je glediste vecine. Ja licno mislim da necemo se kvalifikovati na EP iz razloga sto je previse robe sa greskom. Mozda i nekako odemo, ako dodje Osim.

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la TMovac » 23 nov 2017, 16:06

ako je vjerovati N1 Prosinecki dolazi u Rajvosa na pregovore :bih: :bih: :bih: :bih:
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
hurem
Postovi: 8592
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la hurem » 23 nov 2017, 16:09

TMovac je napisao/la:ako je vjerovati N1 Prosinecki dolazi u Rajvosa na pregovore :bih: :bih: :bih: :bih:
:pray:

Interesantno da on dolazi.
Do sada je komisija isla njima na noge...evo vidimo i Okuki u Beograd.

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la TMovac » 23 nov 2017, 16:12

Robert Prosinečki ponovo se našao među najozbiljnijim kandidatima za novog selektora fudbalske "A" reprezentacije Bosne i Hercegovine. U ekskluzivnom razgovoru za Anadolu Agency (AA) istakao je kako će naredne sedmice pregovarati s predstavnicima Fudbalskog saveza BiH.

"Još danas sam ovdje u Azerbejdžanu i sutra putujem za Zagreb. Završio sam angažman na klupi nacionalnog tima ove zemlje i vraćam se kući", rekao je Prosinečki, te dodao:

"Prije nekoliko dana ponovo su me kontaktirali iz Fudbalskog saveza BiH i pristao sam na pregovore oko preuzimanja bosanskohercegovačke reprezentacije. Iduće sedmice pregovarat ću sa predstavnicima Nogometnog saveza BiH i onda ću znati da li smo se dogovorili".

Dakle, popularno zvanom "Žutom", iz igračkih dana između ostalih prvotimcu i Real Madrida i Barcelone, propao je angažman na klupi selekcije Slovenije.

"Ne, nema ništa od angažmana na klupi Slovenije. Možeš slobodno napisati, pričali smo i nisam se dogovorio sa Slovencima. Kažem ti, drago mi je da me Bosna želi i možda se uskoro vidimo u Sarajevu i počnemo saradnju", pričao je Prosinečki u telefonskom razgovoru iz Bakua.

Na pitanje koliko je izvjesno da bi mogao postati selektor BiH, Prosinečki, bivši član stručnog štaba fudbalske reprezentacije Hrvatske, kao i trener beogradske Crvene zvezde, te turskog Kayserispora, odgovorio je:

"Zašto da ne, kada me ljudi žele?! Zvali su me opet i tražili sastanak. Zašto se ne bismo i dogovorili?! Vidjet ćemo... Bosna i Hercegovina ima dobre igrače, dobru reprezentaciju i može biti primamljiv, sjajan izazov za svakog trenera".

Na prvobitnom spisku želja FS BiH među trojicom kandidata za nasljednika Mehmeda Baždarevića bio je i Prosinečki, uz Mehu Kodru kao "prvog pika" i Amara Osima. Potom, Prosinečki je pregovarao i s nekoliko klubova, kao i funkcionerima FS Slovenije, sa kojima se nije dogovorio.

U međuvremenu, Komisija FS BiH za imenovanje selektora "A" reprezentacije, u sastavu Ivica Osim, Duško Bajević, Sead Kajtaz i Zvjezdan Misimović, je većinom glasova Izvršnom odboru FS BiH za novog selektora predložila Kodru.

Međutim, nekada proslavljeni napadač slavne Barcelone i aktuelni trener švicarskog Servetta nije dobio podršku predstavnika iz RS na sjednici IO FS BiH održanoj 16. septembra u Zenici, te je ove sedmice odustao od kandidature.

Sjednica Izvršnog odbora FS BiH na kojoj bi, na osnovu novog prijedloga komisije, trebao biti izabran selektor održat će se početkom decembra.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

samoposmatram
Postovi: 5291
Pridružen/a: 20 nov 2013, 15:11
Kontakt:

Re: Novi selektor reprezentacije BiH

Post Postao/la samoposmatram » 23 nov 2017, 16:21

TMovac tebi mustuluk!

Zaključano

Natrag na “Fudbalska reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87 i 29 gostiju.